Sony Xperia U

poruka: 2.057
|
čitano: 728.049
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Vidim ovaj mobitel, čini mi se odličan a jeftin - prema drugim smartphonima...

Sad me zanima sad ima li tko ovaj mobitel i kakva su iskustva s njim...

Xperia U Xperia U
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

Baterija,zvučnik,interna memorija, to su mu slabije strane. Inače ok mob za 1745 kn.

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Jeli ga ti imaš?

Što je s baterijom, zvučnikom i memorijom?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

I treba mi još pomoći.

Sony Xperia U ima TFT LCD kapacitivni tip zaslona  duljine dijagonale 8.89 cm s LED pozadinskim osvjetljenjem, FWVGA rezolucije  480 x 854 točaka,  gustoće  280 ppi, sa  16M boja.Uređaj je također opremljen  značajkama Sony Bravia Engine tehnologije.

1) Kapacitivni tip zaslona - što to znači, i ima još ona druga vrsta na r - koja je razlika između tih ekrana i kakvi su to ekrani?

Po kojem se ono može samo s prstima a po kojem možeš i s olovkom i svime?

2) Što znači ovo drugo podvučeno?

 

Multitouch podržava četiri dodirne točke. To nije zaslon za puno uživanje u multimedijskim sadržajima ali velikom broju korisnika mobilnih uređaja trebao bi biti sasvim dovoljan.  

 

3) Multitouch?

4) Što to znači, u čemu je ''problem'' i zašto?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

Baterija nije baš izdržljiva, zvučnik je mogao biti i bolji <- (to su moji dojmovi) interna imaš 'samo' 4GB, ne podržava dodatne kartice (SD)

 

- kapacitivni zaslon ti bolje reagira na dodir, dok rezistivni moraš jače 'stisnuti' ili "olovkom"

 

  http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-touch

  Tu možeš pročitati o multi-touchu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
mario1990 kaže...

Baterija nije baš izdržljiva, zvučnik je mogao biti i bolji <- (to su moji dojmovi) interna imaš 'samo' 4GB, ne podržava dodatne kartice (SD)

 

- kapacitivni zaslon ti bolje reagira na dodir, dok rezistivni moraš jače 'stisnuti' ili "olovkom"

 

  http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-touch

  Tu možeš pročitati o multi-touchu.

Koliko ti traje baterija uz neprekidno korištenje?

Pa što, jeli zvučnik ima neke šumove ili? ( ne razuijem se najbolje u to)..

Ne može se proširiti više od 4 gb??? Preloše...

I da još pitam - ta 4gb, ovako hm za smartphone radi skidanja aplikacija jeli to malo, koliko aplikacije neke odnesu memorije, kako, što?

Hvalaaa!!!!!!

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Po meni za te novce nema boljeg mobitela.

 

A dobro, tko jos puno zvucnik koristi, slusalice su mi osobno najbitnije.

 

Baterija je ok za uredaj takvog ranga, ekran je bolestan, memorije imas nesto vise od 6gb slobodno za usera, ako nemas preko 4gb muzike, sasvim dovoljno za sve sto ti treba.

 

 

Postoji li ista bolje za te pare, pogotovo kad ih ima oko 1600kn na njuskalu?

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Sony Xperia U

ima 6gb i za 1500kn nema boljeg nikak...

max
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
online
Sony Xperia U

o cem vi pricate? kakvih 6 gb? mobitel znaci ima 4 gb interne memorije i ne podrzava sd kartice. ko zna kolk oje od tih 4 gb dostupno korisniku, ako si zaluđena multimedijom i aplikacijama to ti je malo da, pa ja samo 6-7 gb pjesama na mobu imam, aplikacije, igre, slike i video koji snimas, premalo.

dalje, ako pogledas malo review-ove na internetu mnogi se zale na zvucnik, zvucnik je smece u svakom segmentu, iako ja nikad na mobu nisam muziku preko zvucnika sluso.

sto se tice baterije i ova i xperia p, za s neznam, imaju velikih problem s istom. znaci baterija traje vrlo vrlo kratko, recimo ako zelis koristit mob cijeli dan morat ces dvaput punit. da smece ali sta sad, mozda isprave nadogradnjom softvera.

 

pitala si sto je multitouch? laicko objansnjenje: podrska za vise prstiju na ekranu, sluzi najcesce za neke igre u kojima koristis vise prstiju ali i za aplikacije. i da dosta lose je sto xperia p i u podrzavaju samo 4 prsta.

kapacitivni ekran je bolji od rezistivnog, rezistivni bolje reagira na olovku i neznam dale se vise uopce koristi u smartphonima, to su imale prve generacije.

 

ako te jos sto zanima pitaj.

EDIT: vidim forumas gore pita ima li sto bolje za te pare, da ima lumia 710, pojede ovu xperiu za dorucak u svakom segmentu. puno je lijepsa(meni), brza, veci ekran, vise memorije, bolja baterija, ma sve bolje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 19:52 (mar123).
Moj PC  
4 10 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia U

Prvo je 4,onda je 6, sad smo se opet vratili na 4 ^^  Tko ustvari ima ovdje Sony Xperia U neka nam reće koliko zapravo prostora ima taj mob.

15 godina
online
Sony Xperia U

dobro ljudi moji jel vi imate google? jel tesko upisat u google sony xperia u, prvi ili drugi rezultat vam je stranica gsm arene, najbolje stranice za mobitele uopce, i tamo pise 4 gb, gdje ste nasli informaciju 6 gb?

Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia U
Imam ju ja i ima 6 ne serite kad neznate... I kako ju molim te nokia pojede za dorucak? Na xperiu u dolazi android 4.0 nokia zapela na jadnom wp7 Ok ima malo manjj ekran al zato ima mali400gpu i dualcore chipset kaou u xperii p tak da ta nokia moze konkurirat xperii ali ona je bolji mob jos samo da ima vise od 6gb... I da baterija traje cjeli dan uz umjereno koristenje,tj malo surfanja malo igranja,benchmarkiranje,slikanje,zvucnik je ko svaki drugi nije za pustat mjuzu,ali ima odlican output prek slusalica,slike su jako dobre,a video moram rec da nije dobar kao na nekim konkurentima iako sasvim solidan,pogled sam par snimki kohe je stara napravila sad na plaži dobre su jako,dobra je kompresija videa pa hd uradci ne zauzimaju previse memorije Sve u svemu za 1700kn u DUCANU dobijete dualcore sa mali 400gpu,bravia dislpay od 280ppi,fora osvjetlenja,ljep dizajn,dobru kameru i ostale performanse a jedino bih istaknuo 6gb neprosirive memorije iako postoji dropbox
max
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 20:27 (maks0806).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony Xperia U
maks0806 kaže...
Imam ju ja i ima 6 ne serite kad neznate... I kako ju molim te nokia pojede za dorucak? Na xperiu u dolazi android 4.0 nokia zapela na jadnom wp7 Ok ima malo manjj ekran al zato ima mali400gpu i dualcore chipset kaou u xperii p tak da ta nokia moze konkurirat xperii ali ona je bolji mob jos samo da ima vise od 6gb...

o hebo mu ja ma*ku, pa sta moram linkove davat, aj dokazi da ima 6. da nokia ju pojede u svemu, trajnosti baterije, ekranu, brzini(pusti hardver fore, xperia steka i nemoj pricat da ne), te fore s updateom na ics pricaj kad dođe, lumia je na trenutno najnovijem wp softveru, nisam cuo da je izaso neki poslije 7.5? ti imas neke nove informacije?? ta xperia je low end mobitel.

14 godina
offline
Re: Sony Xperia U
mar123 kaže...

dobro ljudi moji jel vi imate google? jel tesko upisat u google sony xperia u, prvi ili drugi rezultat vam je stranica gsm arene, najbolje stranice za mobitele uopce, i tamo pise 4 gb, gdje ste nasli informaciju 6 gb?

8GB ima, 4 za multimediju i 2 za instalaciju programa. Ova 2 koja fale su za os.

Tako su mi rekli u sony hrvatska, a i na glavnoj stranici ti piše: http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-u/specifications/#white Internal phone storage: 8GB (up to 4GB user-accessible memory).

 

Za nokiu se već sad zna da neće dobit windows 8. neće ga dobit ni lumia 900, a pogotovo ne 710. I meni osobno je 710 pregadan mobitel, a xperia u tako-tako, ali to je stvar osobnog ukusa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 20:29 (Iggx).
15 godina
online
Sony Xperia U

pa o user memoriji pricamo jel, o memoriji na koju mogu stavljat svoje stvari, ima 4 gb hebo ga ja, sad ako ti je to dosta ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia U
Ne ne steka ne trolaj kad nemas nijedan mob niti si valjda imao,xperia je solidan mid range telefon,molim te okani se nokija,dok one nisu izasle niko nije cuo za wp 7... I taj najnoviji wp 7.5 moze jaja lizad ics androidu da ljepo kazem... Mozda wp8 nes ispravi ali ga lumia nece dobit Zbog slabog hardbera haha za razliku od masine koja je xperia u
max
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia U
Pa na ta dva gb stavljas aplikacije :-/
max
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia U
mar123 kaže...

pa o user memoriji pricamo jel, o memoriji na koju mogu stavljat svoje stvari, ima 4 gb hebo ga ja, sad ako ti je to dosta ok.

Gore si napisao da tko zna koliko je od tog (4GB) dostupno korisniku. Pa dostupno je svih 4GB za glazbu, slike, video, a 2GB za programe. Ako ne misli nosit videoteku filmova na mobitelu to je i više nego dovoljno. Ja na xperiji ray imam popunjeno 700MB od 4GB na sd-u. Glazba je na google musicu i nešto na mobitelu, a filmovi mi ne trebaju na tako malom ekranu.

15 godina
online
Re: Sony Xperia U
maks0806 kaže...
Ne ne steka ne trolaj kad nemas nijedan mob niti si valjda imao,xperia je solidan mid range telefon,molim te okani se nokija,dok one nisu izasle niko nije cuo za wp 7... I taj najnoviji wp 7.5 moze jaja lizad ics androidu da ljepo kazem... Mozda wp8 nes ispravi ali ga lumia nece dobit Zbog slabog hardbera haha za razliku od masine koja je xperia u

sto si ti pio boga ti.

sto zelis izazvat flame war govoreci kako wp nevalja ili sto ti je cilj? moze xperia imat 8-jezgreni procesor i 25 gb rama kad nije fluidnija od lumie, ne ja nisam imo te mobitele ali sam oba isprobo, a jesi imo ti lumiu da mozes pricat kako nevalja i losija je od xperie. inace ako nisi znao xperia u je low end, xperia p mid, i xperia s high end.

15 godina
online
Sony Xperia U

neznam kako vi s aplikacijama i igrama ali ja dok sam imo iphone, igre koja sam ja igro zauzele su 1 gb, max payne 1,2 gb. ok mozda sam, jedan na sto koji tako ima ali kazem da je 4 gb malo i da je freska sto nema podrsku za kartice.

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia U

Znaći 2Gb za aplikacije, a 4Gb sve ostalo? Meni sasvim dovoljno :) Nerazumjem ljude koji imaju 100000 slika i 10000 muzike, nije ti to externi hdd nego mobitel^^

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 20:38 (YaGuy).
12 godina
offline
Sony Xperia U

da hocu rec da je android ics boljiod wp 7.5

sam na moru si stavim hotspot i surfam prek kompa,muzike odem u internet cafe i skinemkaj zelim ili mi posalju...

btw nokia ni po cemu nije bolja haha od xperie kad cjepidlacimo vec ima vecu rezoluciju ima noviji bluetooth support,a ni tvoja nokia nema prosirivu memoriju ko ni xperia tak da idi spat :P

  evo usporedbe pa vidi

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4276&idPhone2=4437

sam neznam zakaj pise 4 gb jer ima 8 a 2 gb ide na os kao i kod lumie...

max
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 20:46 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony Xperia U

uopce se ne zelim svađat koja je platforma bolja, android nisam imo jako dugo(na ios-u sam vec dvije godine), a wp nisam imo nikad tako da...

ja ti kazem da je meni to malo memorije a ti reci sto hoces, i da ko ti brani da napravis hotspot s lumijom, ko ti brani da skines pjesme na nju?

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony Xperia U
maks0806 kaže...

da hocu rec da je android ics boljiod wp 7.5

sam na moru si stavim hotspot i surfam prek kompa,muzike odem u internet cafe i skinemkaj zelim ili mi posalju...

btw nokia ni po cemu nije bolja haha od xperie kad cjepidlacimo vec ima vecu rezoluciju ima noviji bluetooth support,a ni tvoja nokia nema prosirivu memoriju ko ni xperia tak da idi spat :P

  evo usporedbe pa vidi

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4276&idPhone2=4437

sam neznam zakaj pise 4 gb jer ima 8 a 2 gb ide na os kao i kod lumie...

pise 4 jer je 4 gb za korisnike omg kako ne kuzis, ti mozes glazbu metat na 4 gb, sta koj ku*ac oni meni imaju određivat kolko gb je za sto nek onda stave 8 gb i to je to, mozda neka osoba netreba ni jedan gb za aplikacije ali mu treba za glazbu.

11 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia U

Amo DA ili NE

 

4Gb za muziku,filmove i igre

2Gb za aplikacije

2Gb system

14 godina
offline
Re: Sony Xperia U
mar123 kaže...
maks0806 kaže...

da hocu rec da je android ics boljiod wp 7.5

sam na moru si stavim hotspot i surfam prek kompa,muzike odem u internet cafe i skinemkaj zelim ili mi posalju...

btw nokia ni po cemu nije bolja haha od xperie kad cjepidlacimo vec ima vecu rezoluciju ima noviji bluetooth support,a ni tvoja nokia nema prosirivu memoriju ko ni xperia tak da idi spat :P

  evo usporedbe pa vidi

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4276&idPhone2=4437

sam neznam zakaj pise 4 gb jer ima 8 a 2 gb ide na os kao i kod lumie...

pise 4 jer je 4 gb za korisnike omg kako ne kuzis, ti mozes glazbu metat na 4 gb, sta koj ku*ac oni meni imaju određivat kolko gb je za sto nek onda stave 8 gb i to je to, mozda neka osoba netreba ni jedan gb za aplikacije ali mu treba za glazbu.

Dobro, tebi to smeta, većini vjerujem da neće i to je to. Meni dođe na isto kao i lumia jer oba mobitela imaju po 8GB (6 iskoristivo).

Btw. spominjao si gsmarenu i da ti netko pokaže gdje to piše 6GB. Jesi li uopće otvorio review?

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_u-review-770.php 8 GB built-in storage (6 GB user-accessible)

12 godina
offline
Sony Xperia U

@yaguy DA

wp7 ne daje bluetooth slanje,skidanjepjesama i hotspot,tak da procitaj malo,stekni iskustva i dodi da popricamo

max
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony Xperia U

ja sam procito da wp 7.5 ima hotspot

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Može li netko tko ima ovaj mobitel napravit mali test i stavit ga ovdje kao što ima za lumiu 

U hvastavih ljudi udarci znadu baš veliki stići i pod starost nauče trijeznima biti.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony Xperia U

dosta dobar review

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice