Samsung Omnia 7 - Rasprava

poruka: 1.475
|
čitano: 353.028
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

evo za nekoliko dana produžujem pretplatu pa me zanima ako netko ima ovaj mob kakva su iskustva, Vaša mišljenja itd... s obzirom da je to windows mobitel.. a vidim da mu je izbornik dosta drugačiji, a i ima izgleda 1ghz procesor.. da bi mogao i valjati?

 

ima li za njega stvari za downloadati...

 

hvala!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

jel ima itko ovaj mob??

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

Osobnio ga nemam, ali sam ga imao u rukama kratko i mobitel djeluje solidno, ima S-AMOLED ekran i kuciste je, ako se dobro sjecam, aluminjsko.  Kolko sam pikao po njemu sve je islo zbilja glatko. Za Windowse Phone 7 imas isto ko i za Andrioid i iOS market sa aplikacijama koje mozes instalirat na njega (neke su besplatne neke kostaju koji dolar).

 

Ako te mob zanima pogledaj na http://www.gsmarena.com/samsung_i8700_omnia_7-review-522.php detaljnu recenziju.

Time flies like an arrow, fruit flies like a banana.
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

čitao sam sa google nešto i piše da nema marketplace za Hrvatsku.. pa odakle skidati stvari za njega...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE
aajduke36 kaže...

čitao sam sa google nešto i piše da nema marketplace za Hrvatsku.. pa odakle skidati stvari za njega...

mozes skidat besplatne aplikacije. mobitel je simpatican, al wp7 nije jos gotov proizvod a i neke hardwareske stvari nisu na razini (citaj kamera) pa ti preporucam ios ili android radije.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

pišu ljudi na recenziji da ce svako malo vrfemena biti dostupan update.... vidim sada da nema hrvatski izbornik.. nije da mi smeta, ali eto... kamera mi nije neki prioritet.. ipak nije loša, a i video zapis piše da snima u 720p

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

ja ne znam kakvu vi kameru zelite,,, za mobitel je ovo odlicna kamera... mob je odlican... ima sve sta treba imat.... a i u pravu si, nadogradnje stalno dolaze i dolazit ce i meni je osobno ljepsi wp7 od androida i ios... ak zelis ostavi mail na pm pa da ti posaljem jednu fotku slikanu s njim....

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

aajduke36@net.hr

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

poslano!

13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

vidio sam, slika je ok, neznam kako se ljudima ne sviđa.... a neznam ni kakav ce update dobit za kameru...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

EEEE, evo i ja sam naručio samsung i8700 omnia 7, javit ću vam kada stigne u moje ruke... :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

pitam ljude koji imaju samsung i8700 omnia 7.....  jel kada kupiš mobitel, jel ima nekih igara odmah u xbox-u live?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

Upravo sam nabavio jednog samo radi Windowsa Mobile 7. Od svih ponuđenih modela na Windowsima Samsung se po karakteristikama pokazao superioran. No naravno mora biti negdje zez :). Naime updateovi za WP7 uređaje su vezani uz operatere, pa je update moguć jedino kada ga opertater pusti, i to u više dijelova. Nažalost ja sam na T-comu i updateovi još nisu dostupni dok VIPnet ih već par tjedana pušta (provjereno kod frendova koji imaju HTC na WP7). Na Microsoftovoj stranici je prošli tjedan puštena informacija da Deutsche telekom (uključujući Hrvatsku) isporučuje update ali u T-mobileu nemaju pojma kada će krenuti - dapače djelatnik call centra je siguran da update pušta Microsoft ili Samsung :) http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/features/update-schedule-world.aspx.

Aparat je sve u svemu odličan, ali WP7 imaju previše restrikcija - počevši od toga da se nemože staviti custom ringtone (samo oni koji su predučitani u aparatu), do nemogućnosti prijenosa slika preko bluetootha, vezanost uz Zune.... S druge strane veza između WP7 i windows live servisa, exchange i Officea je savršena. Možda je još pre rano za WP7 ali svaku update donosi značajno poboljšanje (ako se može doći do njega). naravno postoji i zaobliazni način updatea na zadnju verziju, ali navodno nakon ažuriranja onemgućuje buduće službene updateove. Još jedna nelogičnost - Marketplaceu se regulano nemože pristupiti iz Zunea, ali s aparata može :)) 

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE
Sono IO kaže...

Upravo sam nabavio jednog samo radi Windowsa Mobile 7. Od svih ponuđenih modela na Windowsima Samsung se po karakteristikama pokazao superioran. No naravno mora biti negdje zez :). Naime updateovi za WP7 uređaje su vezani uz operatere, pa je update moguć jedino kada ga opertater pusti, i to u više dijelova. Nažalost ja sam na T-comu i updateovi još nisu dostupni dok VIPnet ih već par tjedana pušta (provjereno kod frendova koji imaju HTC na WP7). Na Microsoftovoj stranici je prošli tjedan puštena informacija da Deutsche telekom (uključujući Hrvatsku) isporučuje update ali u T-mobileu nemaju pojma kada će krenuti - dapače djelatnik call centra je siguran da update pušta Microsoft ili Samsung :) http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/features/update-schedule-world.aspx.

Aparat je sve u svemu odličan, ali WP7 imaju previše restrikcija - počevši od toga da se nemože staviti custom ringtone (samo oni koji su predučitani u aparatu), do nemogućnosti prijenosa slika preko bluetootha, vezanost uz Zune.... S druge strane veza između WP7 i windows live servisa, exchange i Officea je savršena. Možda je još pre rano za WP7 ali svaku update donosi značajno poboljšanje (ako se može doći do njega). naravno postoji i zaobliazni način updatea na zadnju verziju, ali navodno nakon ažuriranja onemgućuje buduće službene updateove. Još jedna nelogičnost - Marketplaceu se regulano nemože pristupiti iz Zunea, ali s aparata može :)) 

To je tocno ali da si citao druge postove o WP7 na forumu bi saznao da je istodobno MS zaustavio updateanje svih Samsung Omnia uređaja do daljnjega. Znaci LG uređaji na t-mobileu su dobili update (kao i HTC).

U tome je zez {#}

Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 19:05 (toTheCore).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

gledam danas u t-mobile nema i8700 u ponudi više.. koji je razlog, jesu li retardirani ili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE
Ja nebih uzimao WP7, kamoli Samsungov WP7 mobitel. Jest da je OS svjez, super, etc. bla bla, ali fali mu dosta funkcija koje drugi imaju.
Jos veci problem sa Samsungovim WP7 mobitelima je to sto update-i ne idu kako treba. Problem, problemi, problemi. U jednom je updateu bilo cak slucaja da se mobitel zbrickao.
Aplikacije - trenutno ih je u odnosu na Android i iOS jaaaako malo... A koliko znam, placene nisu dostupne kod nas, dok kod Androida i iOSa jesu (Android - za 2 dana).


WP7 je zanimljiv OS, ali mu treba dati vremena da se stabilizira. Mozda jos godinu, a i vise.
http://androoolog.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE
jedan čovjek kojeg poznajem je dobio ponudu mobitela da bi produžio ugovor još na dvije godine, odlučio se za iPhone 4 koji su mu nudili za 1.398 kn, jučer su mu javili da košta 2.398 kn, ista stvar i za iPhone 3GS, digli su mu cjenu za 1.000 kn. Nadam se da moj samsnug omnia 7 neće....
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

njega više nema u ponudi, htio sam produžit pretplatu i uzeti njega, ali vidim da ga danas nema u ponudi... stvarno operater za sve osim pohvale!!!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

ja sam ga naručio u petak poslije uskrsa, tada je još bio u ponudi.....

12 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

kažu u t-mobile da ga možeš naručit i onu pošalju u T-centar i kad dođe jave ti... he he

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

malo je to čudno... nema ga u t-coma u centru niti na internetu.. pa kako će netko zanti koji mobitel imaju u ponudi,... pa nije to pc igra pa da tražiš secret-e

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE
aajduke36 kaže...

malo je to čudno... nema ga u t-coma u centru niti na internetu.. pa kako će netko zanti koji mobitel imaju u ponudi,... pa nije to pc igra pa da tražiš secret-e

  Budem ja pogledao da li je dostupan kod nas na teleprodaji (također radim u TM) pa ako je naručiš ga putem pošte, dođe ti zajedno s tvojim primjerkom ugovora, Besplatno naravno (dostava).

 

a i inače ga sam koristim nekih 3 mjeseca, i ne mogu se na puno toga požaliti. Možda da je baterija mrvicu većeg kapaciteta, i da OS ima malo više naprednijih postavki za štelat.

 

Btw, ako netko čeka iPhone u T-centru, a ima uvjete za produženje ugovora, nek mi se javi na PP da dogovorimo prodaju putem telesalesa jer su tamo dostupni odmah (doduše i to je u ograničenim količinama pa požurite)

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 13:56 (FlyBoy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

e , ajd provjeri ako još ima samsung omia 7 jer ja sam ga naručio preko jedne firme ( moram prudužiti ugovor, mobitel košta u toj tarifi 898.00kn). Btw, jel ti radiš u zg?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE
Izgleda da je konacno izasao fix od Samsunga za Omniu7 koji bi trebao (valjda) ispraviti probleme oko updateanja Wp7
Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

Pozdrav, koristim Omniu 7 nekih 2 tjedna. Opčenito, mob mi je odličan, ali mi svejedno nedostaje malo više mogučnosti personalizacije i prilagodbe (stvarno je dosta zatvoreni). Jedva čekam da instaliram NoDo update. Nadam se da za sljedeći Mango update nećemo morati tako dugo čekati. Otkud vam informacije da je Samsung popravio problem i da ćemo uskoro moći dobiti update? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE
Neville2MUFC kaže...

Pozdrav, koristim Omniu 7 nekih 2 tjedna. Opčenito, mob mi je odličan, ali mi svejedno nedostaje malo više mogučnosti personalizacije i prilagodbe (stvarno je dosta zatvoreni). Jedva čekam da instaliram NoDo update. Nadam se da za sljedeći Mango update nećemo morati tako dugo čekati. Otkud vam informacije da je Samsung popravio problem i da ćemo uskoro moći dobiti update?

  http://www.ubergizmo.com/2011/05/samsung-omnia-7-patch-released/

 

Al' to je samo fix za updejtanje sa 7390 (NoDo) na 7392 (May) update, tako da ako još nisi updejtao na NoDo ovo ti ništa ne pomaže..

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

Jedno pitanje koji vam je mobitel bolji HTC Wildfire ili Samsung GT-i8700 Omnia 7?

 

Jer su u vipu 800kn za preplatu sve za mene 150.

 

Pa me zanima koji je mobitel bolji u aplikacijama i u ostalim stvarima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE
Iron13 kaže...

Jedno pitanje koji vam je mobitel bolji HTC Wildfire ili Samsung GT-i8700 Omnia 7?

 

Jer su u vipu 800kn za preplatu sve za mene 150.

 

Pa me zanima koji je mobitel bolji u aplikacijama i u ostalim stvarima.

HTC i OMNIA nebo zemlja. Omnia naravno!

Čist račun duga ljubav!
13 godina
neaktivan
offline
Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE

Hvala na odgovoru.

 

Može jos mišljena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung GT-I8700 Omnia 7 DA ili NE
Iron13 kaže...

Hvala na odgovoru.

 

Može jos mišljena.

  Nemaš se tu puno misliti, WildFire   je entry level Android, a Omnia vrh WP7 ponude.

dovoljno ti je da odeš do nekog prodajnog mjesta, i da ih uzmeš u ruku da se odmah odlučiš.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice