OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

poruka: 783
|
čitano: 180.079
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

dal imate neku preporuku za dobar case iliti masku za 7t?

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Pa ovo koje dolazi uz njega je jako dobro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
11 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Probao sam dosta toga ali se uvijek vraćam na origigi masku koja dolazi sa njim i to samo kad se pokaže potreba, volim naked look :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Ja sam kupio original carbon case. Malo skuplji ali odličan!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 11:04 (2fast4u).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Koje Gcam verzije koristite i koji config?
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Razmišljao sam da si kupim Oneplus 7T ili novi 8.

 

Trebala bi pasti cijena 7T kada izađe 8?

 

Sada sam još uvijek na 3T i želio bih si uzeti nešto novo.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Ja sam presao sa 3T na 7T i zadovoljan sam. Nisam siguran koliko ce cijena past, jer nije bio obicaj do sad. A sad kad je vec 8 na vidiku....ovisi kolko ce biti skuplja.
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Imam spremnu lovu, pa kada izađe 8 budem vidio taj dan što će biti sa cijenom 7T.
Ili ću uzeti OP Z, budget varijantu.
Sve su to sada neke kalkulacije i priče, budemo vidjeli.

13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Dakle, novi OnePlus 8 će koštati 729€. U odnosu na 7T donosi samo noviji čip sa 5G podrškom. Ostalo skoro pa isto.
Pro model ide sa početnih 930€ i 1020€ za 256GB.
Ne znam šta im je. Sa ovakvim cijenama više nisu konkurentni. Samsung nudi više za istu ili čak manju lovu
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

zamirišala para i čajniz kompanijama. apple uskoro bagatela.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Krenu s dumpinškim cijenama da izgrade tržište i brand, a onda kreće dizanje cijena iz godine u godinu. Već viđeno kod Huaweija, a tim pitem ide i Xiaomi. Nisu Kinezi prodavali s niskim maržama iz dobrote svojih srdaca, već kao dio šire strategije.

Međutim još se da naći dobru vrijednost za novac kod Xiaomija/Redmija. Ili Realme koji je na početku tog ciklusa, tj. tek pokušava izgraditi brand.

Makar meni nije žao love koju sam dao za ovaj OnePlus 7T Pro. Nakon 5 godina jeftinijih kineza htio sam baš flagship i za sada ispunjava očekivanja. OnePlus nije više flagship killer nego je jednostavno flagship.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Samo što im nedostaje podosta flagship featura.

IP rating, wireless charging, AOD, kamera...

Nemreš imati flagship cijenu, samo na bazi top hardwera i super softwarea. Potrebne su i neke finese, faktori koji stvaraju wow efekt, koje OP nažalost nema.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 8:44 (HAL).
13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Pro model će imati sve navedeno.
Mislim, bit će to fenomenalan mob, uz dodatak IP ratinga, bežičnog punjenja i ako kamera bude na razini (ne najbolja, ali jako dobra), možda bude i ultimativni flagship. Ali cijenom od 1000€ (za višu memoriju), sad su se stavili u poziciju da Samsung ima bolji omjer uloženo dobiveno. Jer Samsung često bude na akcijama, s vremenom osjetno pojeftini, dok OP ko Apple drži istu cijenu do kraja prodaje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Wow efekt kod entuzijasta nije IP rating niti AOD... Wow efekt je nešto kaj nitko drugi nema, trenutno bi pravi wow efekt bil kamera ispod ekrana, to je woow... Ove godine je standard za flagshipove 120Hz display, ako to nemaš, to nije flagship... Apple je izuzetak jer znamo da su oni nedodirljivi i realno uspiju kod svojih kupaca napraviti wow efekt s nečim kaj svi mi ostali na Androidu imamo 5 godina... Opo 7 pro je prošle godine imao wow efekt s kamerom koja iskače ( ne racunam vivio i oppo jer ih ne možeš kupiti, barem tad nisi mogao) i 90hz display...
13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Nije wow efekt, ali je ono što prodaje uređaj.
Mnogo ljudi zaobilaze OnePlus samo zato jer nema famozni IP rating. Iako je 7 Pro stvarno jednako otporan na vodu ko i Galaxy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Tko gleda na taj ip rating? hrpa tech laika oko mene ni ne zna kaj znači ip, a kamo li brojeve i kaj znače brojevi, tj. razine zaštite. aod display - meni nešto apsolutno nepotrebno i dodatni cuclač baterije. ovo na op7t je skroz ok. tapneš po ekranu , vidi se sat i notifiikacije. i sve se ugasi za 2 sekunde od dodira. po meni puno praktičnije. najbolja bi bila ledica naravno.

 

uglavnom, galaxy prolazi ne samo zbog akcija nego zbog uvijerenja mase da je to deafult android uređaj. mislim mase kupuju mobitele kod operatera još uvijek... ali oni i nose najviše para kao tržišna skupina.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Hornet_93 kaže...

Tko gleda na taj ip rating? hrpa tech laika oko mene ni ne zna kaj znači ip, a kamo li brojeve i kaj znače brojevi, tj. razine zaštite. aod display - meni nešto apsolutno nepotrebno i dodatni cuclač baterije. ovo na op7t je skroz ok. tapneš po ekranu , vidi se sat i notifiikacije. i sve se ugasi za 2 sekunde od dodira. po meni puno praktičnije. najbolja bi bila ledica naravno.

 

uglavnom, galaxy prolazi ne samo zbog akcija nego zbog uvijerenja mase da je to deafult android uređaj. mislim mase kupuju mobitele kod operatera još uvijek... ali oni i nose najviše para kao tržišna skupina.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Evo nakon tjedan dva korištenja. Nedostatke neke moram navesti:

1) kada je mrak, autobrightness zna samo odjednom smanjiti jačinu svjetlosti, ali ok vidio sam da su to u BETA verziji ispravili tako da doći će i na stable.

2) Bluetooth - ista stvar mi je bila na P30 Pro, znači prikopčam na Bluetooth od auta, volume na maximum stavim na O7T stavim na polovicu volume od auta, i slabiji je zvuk, prikopčam od žene Pixel, glasnoća je onako kako treba biti. Ista stvar je bila na P30 Pro, probao disable absolute volume u naprednim postavkama, također ništa ne pomaže. Na S10 i iPhone nisam imao tih problema, ali ok izdrži se.

3) WhatsApp, Instagram, Viber, dijeljenje snimki.
Ako se podjeli direktno, Video zna biti trzav, i saturacija bude baš jako pojačana, malo sam istraživao i također vidio da ima još ljudi koji imaju taj problem. Kada se video pošalje kao datoteka onda bude na drugom mobitelu super bez izražene saturacije i trzanja. Dosta ljudi govori, problem je do WhatsApp pošto on radi konverziju snimka, međutim istu tu konverziju radi i Samsung i od žene Pixel, video izgubi na kvaliteti malo, ali zadrži boje i kontrast, tako da definitivno nešto između OnePlusa i društvenih aplikacija ne štima. Također uz ovo se da preživit.

To su neke sitnice, ali eto čisto tko kupuje da zna što ga čeka.
 
1 0 hvala 2
8 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Nema šanse za OP8, preskupo mi je.

 

Vjerojatno ću onda samo OP7T uz opremu, masku i staklo.

 

Jel se isplati to uzimati i jel se može dobiti popust kakav? Ako se ne varam bio je onaj program di jedne druge možeš preporučiti, tako nešto.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

 

pozdrav svima 

 

Kupio sam prije 5 dana oneplus 7t pro (veoma povoljno) .

 Sa uređajem sam oduševljen osim kamere iako mi ona ne igra bitnu ulogu. Prvenstveno sam ga uzeo zbog brzine i fluidnosti samog uređaja. 

Baterija mi izdrži cijeli dan ( cca05:00 do22:00) iako mi ponekad nije jasna . Kad igram igrice ( real racing 3, world of tanks) tada se najmanje troši a kada pričam na whatsapp ,fejs ,instagram i youtube onda nekako brzo.

Kakvi su vaši sve ukupni dojmovi o ovom uređaju?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 19:04 (čmrljo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Ja ga imam sad već dva mjeseca i zadovoljan sam. Ekran je na definitivno najbolja stvar na ovom mobu - odličan amoled s 1440p rezolucijom, 90 Hz i bez ureza. Blago je zakrivljen sa strane što nekima smeta. Meni paše jer ljepše izgleda i olakšava korištenje gesti.

O brzini i fluidnosti uopće ne treba pričati jer to mora biti na razini u ovakvim uređajima. Top procesor, 90 Hz i prilično čisti android čine svoje.

Također sam primjetio da su mi veze s drugim uređajima putem bluetootha i wi-fi stabilnije nego na mobitelima koje sam do sada imao. Npr. puštanje glazbe na bluetooth zvučnik i slušalice je bez ikakvog prekidanja i zastajkivanja.

Kameru ne koristim osim za slikanja dokumenata i nekih praktičnih stvari. Tu nisam power user tako da ne bi komentirao.

Da rezimiram, ovo je flagship koji sve te male sitnice radi bolje od bilo kojeg mobitela koje sam imao do sada. Nije za neku best-buy preporuku, ali tko gleda top klasu i ne voli urezani ekran mislim da je savršen.
12 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

ja nekad znam imati problema sa autofokusom na ultra wide kameri kada slikam otvorena područja, pa se autofokus kao pogubi, ne može fokusirati na daljinu, tzv infinite autofocus. pa trebam 2-3 okidaja da se slika izoštri. osim toga, bez prigovora.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Što se tiče audio preko bluetootha, pod opcijama zvukova - režim slušalice uključiti opciju apsolutna glasnoća
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
OP8 Pro koštat će oko 6800kn, a usporedivi S20+ na nabavi 6600kn.
S20+ ime smeće od Exynosa, tek solidnu kameru, veliku potrošnju baterije, pregrijavanje, inferioran i neispoliran One UI.Jedinu prednost ima u micro SD kartici. Pad prodaje od nekih 40% je očekivan s obzirom na koronu, ali i gnjev evropskih kupaca zbog Exynosa.
Vjerujem da će kamera na OP8 Pro konkurirat najboljima, po Mate Display-u imaju najbolji ekran, IP68, 30w wireless punjenje, stereo zvučnike, najavljen je i AOD, UFS 3.0, DDR5, 48 mp( IMX 689)+ 48 mp + telephoto....To sve košta. Nije da se slažem s tom cijenom, ali ako to nije flagship, ne znam šta je...
Obični OP8 je neisplativ, jer ima samo jači proc, 5g i veću bateriju,ali zato fali telephoto kamera u odnosu na 7T.
U kineskim shopovima oba će biti dosta povoljniji, vjerujem za OP8 Pro oko 750€, OP8 ispod 600€....
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

naravno da košta. onaj korejac sa jubita je iznio isto to. napredak košta, kakav god bio. a to kaj smo sada u fazi da napredak ne opravdava cijenu koju traži - to je druga stvar.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Svi proizvođači dižu cijene svojim smartphone-ovima. Uzmimo u obzir samo flagshipove jer je OP počeo kao "flagship killer" da bi danas bio flagship. Uspoređuju se skokovi cijena OP-a otkad je počeo izlaziti, a nitko ne uspoređuje Samsung/Huawei/Sony/Lg... to je kao opravdano jer su to ipak brand-ovi. Danas "bang for the buck" i dalje drži OP uz XIAOMI, posebno njihove "midrange" modele. Software-ska podrška (učestalost i dugotrajnost ažuriranja), korisnička podrška (jednostavnost i brzina servisa), software, hardwer, kvaliteta izrade.. znači sve je top klasa osim kamere (hardwer i softwer). S naglaskom da kamera nije loša, ali će biti boljka onima koji smartphone kupuju prvenstveno iz tog razloga.

 

I sad bi to sve još uvijek za cca 600€. Neki su htjeli IP certifikat, wireless punjenje... gimmicke koji malo kome stvarno služe nauštrb cijene. Po meni je jedino cijena OP 8 pretjerivanje jer su se zeznuli s OP 7T koliko su ga dobro napravili. Da se razumimo napuhane su sve ove cijene, ali ako već Samung i Huawei mogu, onda može i OP.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2020 13:24 (Abalo).
14 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Mi10 Pro će u EU koštati 1000€, Oppo Find X2 Pro 1200€, P40 Pro 1000€ bez Google apps, iPhone 11 Pro oko 1050€, a OP8 Pro 930€....

Cijene flagshipa rastu i to je to. Ko želi flagship killer, nek kupi Realme X50 Pro za nekih 500-550€...


Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
vepar kaže...
Mi10 Pro će u EU koštati 1000€, Oppo Find X2 Pro 1200€, P40 Pro 1000€ bez Google apps, iPhone 11 Pro oko 1050€, a OP8 Pro 930€....

Cijene flagshipa rastu i to je to. Ko želi flagship killer, nek kupi Realme X50 Pro za nekih 500-550€...

 Ili k30 pro ili cekat poco f2

15 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Ekipa, pokusavam negdje naci za kupiti za oneplus 7t okvir (koji sam izgrebao), znači ovaj dio gdje se vadi sim kartica, gdje je ulaz za punjac/slusalice, volume button i ostalo. Vidim da back cover ne ide skupa s tim, jel netko zna da li je moguce zamijeniti taj dio posebno? Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 20:31 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice