OnePlus 2

poruka: 173
|
čitano: 33.149
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
OnePlus 2

Evo teme pa peglajte.

 

5.5"

Dual SIM!

Fingerprint sensor - to nije fizicka tipka neko kapacitivna

64 GB 

Snapdragon 810

4 GB RAM

Adreno 430

13 MP OIS kamera - laser focus, dual led flash

USB Type-C 

3300 mAh

 

Pocinje od 339 eura za 16GB model koji bude mislim imao 3 GB RAMa.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 11:19 (NEW_MAN).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
OnePlus 2

Za kineza, za star procesor, osrednju kameru, ne QHD ekran nije nista posebno povoljan.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 11:56 (Edge).
 
0 12 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 2
Edge kaže...

Za kineza, za star procesor, osrednju kameru, ne QHD ekran nije nista posebno povoljan.

 kamera je dosta dobra za 13 mpx,Pogledaj po jutube,a ovaj snapdragon je nova verzija 810,potpuno drugačije, za 325 dolara je odlično ali s obzirom da nama računaju.u.€, dođe skuplje..glupa logika...mislim da ću pričekati xiaomi mi5.. Koji.bi trebao biti puno.bolji 

13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 2
Edge kaže...

Za kineza, za star procesor, osrednju kameru, ne QHD ekran nije nista posebno povoljan.

 

Pa povoljniji je svakako. Imao sam 1+1 i bio je stvarno odličan mobitel, a pogotovo po pitanju baterije. Redovitih 7 sati u danu je tukao. A za ovaj ne sumnjam isto, vjerojatno će biti isto. Full hd je i više nego dovoljan na 5.5" sve preko je preseravanje. Evo i na Note 4 imam 2K pa mi je isti kurac kao i na FHD. Mogli su još neke stvari nadodati ali sve u svemu nije loš mobitel. Vidjet ćemo kako će se ponašati kad izađe i kad krenu kupovine.

10 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 2

Da ima NFC i proširivu memoriju sa SD karticama čak iako je 64gb verzija razmišljao bi o njemu ovako čekam novi Sony haha

14 godina
offline
Re: OnePlus 2
bubimir13 kaže...

Da ima NFC i proširivu memoriju sa SD karticama čak iako je 64gb verzija razmišljao bi o njemu ovako čekam novi Sony haha

 Za šta će ti NFC?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
10 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 2

Prijenos podataka, one-touch spajanje na zvučnike, tagovi, očitavanje podataka sa kartica, u budućnosti planiram sustav one-touch upravljanja kućom sa ulaznih vrata i tako, ima nekih sitnica za šta je koristan

12 godina
offline
OnePlus 2

Zasto je toliko tesko sloziti 32-64gb. Hebem ti 16 i 64.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
OnePlus 2

Novi za te novce nemreš niš boljeg kupit..

 

Baterija je čak veća, ekran zadržali na 1080p, odlično..

 

Samo me zanima snap 810, navodno "poboljšani" ili je One sredil bolje hlađenje, vidit ćemo..

 

Uglavnom ne sumnjam da će bit odličan mob uz odličnu cijenu, ostali koji traže dlaku u jajetu, široko im polje..

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 2
SimeKZ kaže...

Zasto je toliko tesko sloziti 32-64gb. Hebem ti 16 i 64.

Naravno da nije tesko, nego im je puno lakse navuci korisnike da plate 64 GB ovako jer je mnogima malo 16 GB. 

16 godina
online
Re: OnePlus 2
Telefon je po meni best buy a ima manje vise sve kaj trazim kod novog telefona. Ima stabilizaciju i laserski fokus na kameri, a MP su gimmick. Dual SIM!!! Nikak da se docekam postenog telefona koji ima 2x 4G SIM. RAM krajnje nevazan, kapacitet memorije fixan i smeta ali mogu prezivjet. USB Type-C! To ne da sam cekal nego sam i docekal. Baterija nije ispod 3000 te su ostavili razlucivost koji glupani nepotrebno pumpaju te samim time opterecuju procesore i baterije. Otisak prsta radi i prema testerima bolje nego na iPhone. Ok to kaj nekaj radi bolje nego na iPhone mi nije bitno jer ne znam nista o tome kak radi na iPhone ali znam kak ne radi na mojem Samsungu.

Telefon je savrsenstvo umjerenosti i uskladenosti. Fala bogu zadrzali razlucivost ekrana, dodali dual sim, USB C i podebljali bateriju. Da sam ga sam konstruiral ne bi ga tak dobro napravil.
13 godina
offline
OnePlus 2
USB Type C je mana jer zbog njema nema mogućnost Quick Charge-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 2
dadodd kaže...
Edge kaže...

Za kineza, za star procesor, osrednju kameru, ne QHD ekran nije nista posebno povoljan.

 kamera je dosta dobra za 13 mpx,Pogledaj po jutube,a ovaj snapdragon je nova verzija 810,potpuno drugačije, za 325 dolara je odlično ali s obzirom da nama računaju.u.€, dođe skuplje..glupa logika...mislim da ću pričekati xiaomi mi5.. Koji.bi trebao biti puno.bolji 

 

Qualcomm tells us that "virtually all OEMs who have announced devices based on the Snapdragon 810 processor are currently using version 2.1"

 

2.0 je bila neka predprodukcijska verzija..

 

btw fino je dobio na tezini mobitel, sad je na 175g..

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 14:00 (Fanu).
12 godina
offline
OnePlus 2

posto je to dual sim mobitel, da li ce radit navigon navigacija na tom mobitelu?

posto koristi usb c prikljucak, da li to znaci da ce prijenos podataka na pc biti brzi od ~30 MB/s ako se na pc spaja u usb 3.0 ili 3.1 prikljucak ili su uveli taj prikljucak samo zato jer je simetrican?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 2
peace_of_cake kaže...

posto je to dual sim mobitel, da li ce radit navigon navigacija na tom mobitelu?

posto koristi usb c prikljucak, da li to znaci da ce prijenos podataka na pc biti brzi od ~30 MB/s ako se na pc spaja u usb 3.0 ili 3.1 prikljucak ili su uveli taj prikljucak samo zato jer je simetrican?

 

konektor je usb c, a sama brzina prijenosa podataka je usb2..

12 godina
offline
Re: OnePlus 2
steta. galaxy note 3 ima usb 3.0 konektor sto znaci da to nije nemoguce implementirat. posto usb c podrzava punjenje do 3 A na 5 V, mozda ce se zbog toga brze punit mob ali ako ni taj feature nisu implementirali, bolje bi bilo da su ostali na klasicnom micro usb-u jer je to standard i svatko doma vec ima takav kabel i punjac pa i kod bilo koga mozes napunit mob a da sa sobom ne poneses svoj punjac
11 godina
offline
OnePlus 2

ne podrzava ni quick charge :)

 

ugl po meni mob nije revolucija kao sto je bio oneplus one

za cijenu za koju ce se prodavati, moze se kupiti dobrih mobitela..

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 14:27 (Fanu).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 2
Jakic007 kaže...
SimeKZ kaže...

Zasto je toliko tesko sloziti 32-64gb. Hebem ti 16 i 64.

Naravno da nije tesko, nego im je puno lakse navuci korisnike da plate 64 GB ovako jer je mnogima malo 16 GB. 

 Ma 16gb bi uzeo jer sam kupio MicroSD od 32gb. Moj sljedeci mobitel to je sigurno.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
10 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 2

Nije ni OPO bio revolucija u tehnološkom smislu, već u cijeni koja se plaćala za tu tehnologiju. Tako i za OP2 ništa revolucionarno ali je manja para, i da za tu paru možeš uzet dobar mob, ali ne i BOLJI mob...

12 godina
offline
Re: OnePlus 2
Fanu kaže...

ne podrzava ni quick charge :)

 

ugl po meni mob nije revolucija kao sto je bio oneplus one

za cijenu za koju ce se prodavati, moze se kupiti dobrih mobitela..

 A jeste zapeli za taj quick charge... samo ubije bateriju. 

 

Koji je ove godine bio revolucija. 

 

Ovaj mobitel je pokupio neke feature kamere od G3/G4, fingerprint senzor, onaj switch sa strane od iPhona... od svih po malo, specifikacije su odlicne a dobijes ga za 2500kn... novog. Ako to nije best buy onda ja ne znam sta je.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
11 godina
offline
Re: OnePlus 2
SimeKZ kaže...
Fanu kaže...

ne podrzava ni quick charge :)

 

ugl po meni mob nije revolucija kao sto je bio oneplus one

za cijenu za koju ce se prodavati, moze se kupiti dobrih mobitela..

 A jeste zapeli za taj quick charge... samo ubije bateriju. 

 

Koji je ove godine bio revolucija. 

 

Ovaj mobitel je pokupio neke feature kamere od G3/G4, fingerprint senzor, onaj switch sa strane od iPhona... od svih po malo, specifikacije su odlicne a dobijes ga za 2500kn... novog. Ako to nije best buy onda ja ne znam sta je.

 

pa nije bas 2500kn..

 

http://www.gsmarena.com/here_is_what_the_oneplus_2_will_cost_at_your_local_store-news-13274.php

 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 2
bubimir13 kaže...

Nije ni OPO bio revolucija u tehnološkom smislu, već u cijeni koja se plaćala za tu tehnologiju. Tako i za OP2 ništa revolucionarno ali je manja para, i da za tu paru možeš uzet dobar mob, ali ne i BOLJI mob...

 

Motorola je danas za tu cijenu predstavila bolji mobitel. Barem po specifikacijama.

 

Imao sam OnePlus One, mislio ici i na Two. No par minusa sa moje strane:

- velicina, prakticki ista kao oneplus one. Ocekivao sam da smanje bezele, jer je mobitel jednostavno preglomazan za tu velicinu.

- okrljastena verzija usb-c porta

 

Plusevi:

+ FHD ekran. QHD je bespotrebni gimmick i obicni spec bump.

+ 4GB rama na skupljoj verziji. Iako je isto gimmick, kad je android u pitanju, od viska glava ne boli

+ fingerprint scanner koji radi barem jednako dobro kao i na iPhoneu. Barem po prvim dojmovima

+ gotovo AOSP Android

+ nema quick chargea. Da, meni je ovo plus. Hebes qc kad unistava bateriju

+ izmjenjive pozadine (gimmick koji mi se dopada), ali i ponajvise onaj switch sa strane. Volio sam ga na iPhoneu, i ovdje mi djeluje odlican.

 

Ukratko, nemam pojma sad dal cu ga uzeti. Najvise me smeta velicina, nadao sam se osjetno manjim bezelima, ovako je grdosija. Barem u visinu.

No najveci minus su nove motoroline perjanice koje ipak nude malo vise na nekim poljima, a na drugima malo manje. No meni osobno nekako vise odgovaraju.

 

Ali ionako ga ne mislim uzimati kad tek izadje, jer sustav pozivnica je debilan do yaya. Shvacam zasto su to prosle godine napravili, ali ove godine to je totalni overkill. I sad da ga placam jos dodatno vise preko ebaya... Hvala, ali ne hvala. Ako slucajno uleti po nesto nizoj cijeni na njuskalu, uzet cu vjerojatno. U suprotnom idem na motorolu.

10 godina
neaktivan
offline
OnePlus 2

Ja sam malo bio nestrpljiv i narucio sam Meizu MX5. Sad za sad mi malo i zao i nije sto nisam sacekao One Plus 2. Ne znam koji ce od njih imati bolju kameru i funkcije.. Meizu je dobar telefon, kvalitetan i sve, samo sto je potrebno da ga sto pre updetuju. Javicu utiske i ostalo samo da stigne. Procitao sam ovde da BRZO PUNJENJE unistava bateriju? Da li to svaki telefon ima problem s tim ili odredjene baterije? I u cemu je fora sa telefonom koji ima opciju BROG PUNJENJA a baterija mu nije zamenjljiva?

 

P.S. Da li se to moze nekako ta opcija ugasiti?

 

 

Sto se tice OP2 telefon mi ne izgleda ni malo lijep. Po specifikacijama je rame uz rame s MX5, samo u nekim sitnicama su drugaciji(13mp<20mp, 214imx<220imx, 16gb<32gb, Sper Amoled, fast charge etc...). OP2 bih samo uzeo zbog velike zajednice korisnika koji bi mi pomogli i kada bi se desio neki problem i imao bih koga pitat.

kiki
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 12:12 (wave90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OnePlus 2
Nisam još naišao na podatak da brzo punjenje uništava bateriju, tako da korisnici koji to tvrde neka prilože korisnu informaciju, link gdje se to potvrđuje. Po meni je to zasad mit
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
OnePlus 2

unistava bateriju u smislu da se mobitel prilikom punjenja preko quick charge punjaca puno vise zagrijava nego inace, sto ima negativan utjecaj na zivotni vijek baterije (zato se savjetuje drzati lion baterije u frizideru ako se nece koristiti neko vrijeme, kako bi zadrzale kapacitet)

 

mislim i inace se obicnim punjenjem skracuje zivotni vijek baterije, samo je to dodatno naglaseno quick chargeom (ista stvar i sa wireless punjenjem koje stvara dosta topline)

 

ovo se zaobilazi na nacin da kad se baterija napuni do kojih 80% onda se pocne puno sporije puniti (tj normalno) kako bi se smanjila temperatura mobitela..

 

malo vise informacija:

 

http://forums.androidcentral.com/google-nexus-5/332025-how-realy-really-prolong-your-battery-life.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 15:35 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OnePlus 2

U "sukobu" koji je ljepši, One + 2 ili Motorola, nekako mi je ljepši Obe + 2, a sada koji će ukupno biti kvalitetniji, vjerujem da će se vrlo uskoro saznati! 

Makar, nije niti Motorola dizajnerski za baciti, u pitanju su ipak i samo detalji osobnog, mojeg, ukusa!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 2

One+2 zasigurno izgleda profinjenije, samo očekujem još dojmove :D

13 godina
offline
OnePlus 2

MobiCity UK - OnePlus 2 64 GB 246,66 GBP = 2.600+ HRK.
Bagatela, naprosto sam ostao šokiran kad sam vidio koja je cijena.

Sad kad već ima dovoljno recenzija, možda ga i naručim.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
OnePlus 2

Takva cijena mu je i dalje...a za ovo jedino ako jos uvijek odbijaju pdv... :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 2
robee1 kaže...

Takva cijena mu je i dalje...a za ovo jedino ako jos uvijek odbijaju pdv... :)

Ma nije to ta cijena, zaletio sam se :(
Za nas je cijena 295 GBP 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice