Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.435.147
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dokle više maltretiranje s tim Šaomijem? Ok dobar ti je, ali po tome znači da nijedan drugi mob nema usporedivo dobru kameru.
Ne valja P40 Pro, sad ne valja ni Mi 11 Ultra, pa ni taj Sharp...
Ajmo sad svi kupiti Mi10 Pro jer neka sveznalica kaže da je to najbolji foto mob na svijetu....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Za razliku od tebe imao sam sve te mobitele osim Sharpa...nemas kredibilitet.😄

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nemaš ga ni ti, već si naporan s jednim te istim. Nabijaš na nos svima svoje mišljenje, a to što si imao neke mobitele ne daje ti nikakav kredibilitet ni pravo da maltretiraš svakoga ko misli drugačije. Tebi ništa ne znači 1" senzor i šta bi sad trebali, složiti se sa sveznajućim?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
vepar kaže...
Nemaš ga ni ti, već si naporan s jednim te istim. Nabijaš na nos svima svoje mišljenje, a to što si imao neke mobitele ne daje ti nikakav kredibilitet ni pravo da maltretiraš svakoga ko misli drugačije. Tebi ništa ne znači 1" senzor i šta bi sad trebali, složiti se sa sveznajućim?

 Ne pratis, imao sam Huawei veci dio vremena zadnje dvije godine, Xiaomi ne toliko.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Evo otisao sam opet vidjeti na comp-u da vidim nije li mi nesto promaknulo.

Ovdje ja ne vidim nikakav IQ koji bi taj mob izdvojio od onoga sto vec imamo.

Uzeo sam primjere CROP-a ljudi, prve dvije su vani fotkane, a treca je kao nekakava studijska fotka koja je pokazala da taj senzor (ili SW) nema nikakvih finih detalja, koza izgleda kao da je od plastike.

Odmah cu ti reci da ja u slicnim svjetlosnim uvjetima imam bolji IQ ljudske koze nego sto je ovaj primjer Sharpa.

Prva je jos najbolja, ima dovoljno svjetla.

Zadnja je landscape i tu opet ne vidim nikakav benefit od 1 inca, ovakav IQ ces dobiti i sa Mate 20 PRO u 40MP mode...ako ne i bolji.

 

Ostavljam jos mogucnost da ovo nisu full res fotke i da je to razlog ispodprosjecnog IQ.

Jedino mi nije jasno sto si ti vidio spektakularno u ovom IQ...ili mozda gledas na mobu pa na malom ekranu sve skupa bolje izgleda.

 

 Cropaš fotke i temeljiš zaključak na smartfonu koji će zahtjevati još softverske dorade, dok je u međuvremenu ko zna kolko šaomi dobio nadogradnji da bi to sjelo na svoje mjesto i da se kamera dovede u red.

Rijetko koji proizvođač izbaci out of box kameru a da ne zahtjeva brojne popravke, izuzev možda gugla i eventualno epla, ostale ne mogu ugurat među ovu dvojicu.

 

Gledao sam na kompu fotke..

 

https://www.phonearena.com/news/sharp-aquos-r6-camera-samples-1-inch-sensor_id132511#media-374003

https://www.phonearena.com/news/sharp-aquos-r6-camera-samples-1-inch-sensor_id132511#media-374011

https://www.phonearena.com/news/sharp-aquos-r6-camera-samples-1-inch-sensor_id132511#media-374017

 

Ne mogu sve slike izdvojit zato što neke nisu nešto, ali, veliki dinamički raspon, niski šum su samo jedni u nizu od prednosti većeg senzora spram današnjih koji su ipak inferirorniji, ruku na srce tehnička pozadina senzora ti je jasna, pa ti ne treba objašnjenje koji su benefiti velikog senzora spram manjih

Al velim, nemojmo se lovit za sharp, ostali proizvođači ako krenu stopama sharpa, napravit će daleko bolji posao, a još uz to ako i softver prati hardver, pa di ćeš bolje, razlika će dolazit do izražaja, dal će to bil velika ili mala, ovisit će o volji proizvođača.. Jedino bi možda mogao bit problem ovog velikog senzora, skucat u smartfon a da to sve izgleda na nešto..

 

Inače Panasonic CM1 radi lijepše fotke od Sharpa i CM1 se ne može uspoređivat s današnjim smartfonima po tom pitanju, na tom području praktički briljira, unatoč nekim manama koje ima (mislim da nema OIS).

 

U najavi je i da će Huawei P50 serija imat 1" senzor, sad ne znam dal i običan P50 ili samo P50P/+..

Ljudi, počnite se veseliti, bit će uzbudljiva ova godina

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 21:01 (zvonac).
3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Bit će, za one koji imaju viška 8000 kn za je*eni mob, vjerojatno sam malo i rekao.
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

A Vas dalje pali Ocena77...pali Vas s Xiaomije kojem dan danas notifikacije ne stižu. 

 

On je znao žbuku na zidu cropat da se vidi koji mob ima bolju kameru.

 

Jedini Huawei koji je imao vise od tjedan dana je bio Mate 20 Pro.

 

Software na Xiaomiu i prednja kamera su najveći minus, tako da uspoređivati Mi 10 Pro s P40 Pro nema smisla.

 

P40 Pro za koplje bolji mob...kompletna prednja i zadnja kamera s AF + optika 5x...i najbitnije automatika odrađuje svoj posao odlično.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 7:38 (R36).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

A Vas dalje pali Ocena77...pali Vas s Xiaomije kojem dan danas notifikacije ne stižu. 

 

On je znao žbuku na zidu cropat da se vidi koji mob ima bolju kameru.

 

Jedini Huawei koji je imao vise od tjedan dana je bio Mate 20 Pro.

 

Software na Xiaomiu i prednja kamera su najveći minus, tako da uspoređivati Mi 10 Pro s P40 Pro nema smisla.

 

P40 Pro za koplje bolji mob...kompletna prednja i zadnja kamera s AF + optika 5x...i najbitnije automatika odrađuje svoj posao odlično.

 

 

😂

 

Uf, bas sve netocno...😂...P20 PRO sam imao pola godine,P30 PRO isto, Mate 20 PRO sigurno godinu i pol i P40 PRO mjesec dana jer me apsolutno razocarao.

 

Sto se Xiaomia tice, da je istina ovo s notifikacijama nebi ga imao ni dana tako da jos jedna neistina.😄

 

Sto se tice fotki, za razliku od vas koji samo filozofirate ja sam stavio nebrojeno puno slika i primjera sa raznim mobitelima, od Samsunga, Huaweia, Aplea, Xiaomia, Lumie 1020 i to sve moguce scenarije tako da cu ovu zbuku pripisati svoj nemoci kada se nema validnih argumenata.😂

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
The benefits of a 1-inch camera sensor are significant:

It eliminates the need for software-based "portrait mode" at closer distances, as the sensor is big enough to get natural bokeh (blurry background). The blur will look accurate and realistic - because it is accurate and real.
No need for Night Mode in certain scenarios when it was needed before, thanks to the large sensor, which lets in enough light
Photos with higher resolution. This one depends on how smartphone manufacturers will decide to proceed with their own implementations. Still, generally - a bigger sensor eliminates the need for pixel-binning, a trick used for making pictures brighter and with less noise, but brings resolution from 40/50MP down to 10/12MP).
Lower noise levels
Better sharpness in dimly-lit environments
Faster focusing speeds as a result of the light-gathering capabilities of the large sensor
Cinematic (or at least more cinematic) videos, thanks to all of the factors mentioned above

https://www.phonearena.com/news/the-next-smartphone-camera-revolution-1-inch-sensor-liquid-lens-variable-lens_id132181

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
The benefits of a 1-inch camera sensor are significant:

It eliminates the need for software-based "portrait mode" at closer distances, as the sensor is big enough to get natural bokeh (blurry background). The blur will look accurate and realistic - because it is accurate and real.
No need for Night Mode in certain scenarios when it was needed before, thanks to the large sensor...

 

 

Ne treba ti za ovo 1 inch sensor, ovo sto tu pise su marketinska sranja.

 

Kada fotkas glavnom kamerom vec i postojeci senzori kakvi se ugradjuju u S21U, Mi11 Ultra, obicni Mi11, Mi10, P40...su dovoljni za real portrait umjesto onog fake...ja taj portrait mode na svome uopce ne koristim jer nema nikakve potrebe za tim.

 

Vezano za night mode...ni njega ne koristim jer nema nikakve potrebe...cak ni na tele kamerama.

 

 

https://flic.kr/p/2kEXdcC

 

 

Primjer sa 94mm f/2 tele kamerom...nikakav night mode, cisti point & shot.

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
vepar kaže...
Nemaš ga ni ti, već si naporan s jednim te istim. Nabijaš na nos svima svoje mišljenje, a to što si imao neke mobitele ne daje ti nikakav kredibilitet ni pravo da maltretiraš svakoga ko misli drugačije. Tebi ništa ne znači 1" senzor i šta bi sad trebali, složiti se sa sveznajućim?

 

R36 kaže...

A Vas dalje pali Ocena77...pali Vas s Xiaomije kojem dan danas notifikacije ne stižu. 

 

On je znao žbuku na zidu cropat da se vidi koji mob ima bolju kameru.

 

Jedini Huawei koji je imao vise od tjedan dana je bio Mate 20 Pro.

 

Software na Xiaomiu i prednja kamera su najveći minus, tako da uspoređivati Mi 10 Pro s P40 Pro nema smisla.

 

P40 Pro za koplje bolji mob...kompletna prednja i zadnja kamera s AF + optika 5x...i najbitnije automatika odrađuje svoj posao odlično.

 

ocean77 kaže...
R36 kaže...

A Vas dalje pali Ocena77...pali Vas s Xiaomije kojem dan danas notifikacije ne stižu. 

 

On je znao žbuku na zidu cropat da se vidi koji mob ima bolju kameru.

 

Jedini Huawei koji je imao vise od tjedan dana je bio Mate 20 Pro.

 

Software na Xiaomiu i prednja kamera su najveći minus, tako da uspoređivati Mi 10 Pro s P40 Pro nema smisla.

 

P40 Pro za koplje bolji mob...kompletna prednja i zadnja kamera s AF + optika 5x...i najbitnije automatika odrađuje svoj posao odlično.

 

 

😂

 

Uf, bas sve netocno...😂...P20 PRO sam imao pola godine,P30 PRO isto, Mate 20 PRO sigurno godinu i pol i P40 PRO mjesec dana jer me apsolutno razocarao.

 

Sto se Xiaomia tice, da je istina ovo s notifikacijama nebi ga imao ni dana tako da jos jedna neistina.😄

 

Sto se tice fotki, za razliku od vas koji samo filozofirate ja sam stavio nebrojeno puno slika i primjera sa raznim mobitelima, od Samsunga, Huaweia, Aplea, Xiaomia, Lumie 1020 i to sve moguce scenarije tako da cu ovu zbuku pripisati svoj nemoci kada se nema validnih argumenata.😂

 

 

 

Ooooo idem ja spec kokice, niste dugo :D

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
The benefits of a 1-inch camera sensor are significant:

It eliminates the need for software-based "portrait mode" at closer distances, as the sensor is big enough to get natural bokeh (blurry background). The blur will look accurate and realistic - because it is accurate and real.
No need for Night Mode in certain scenarios when it was needed before, thanks to the large sensor...

 

 

Ne treba ti za ovo 1 inch sensor, ovo sto tu pise su marketinska sranja.

 

Kada fotkas glavnom kamerom vec i postojeci senzori kakvi se ugradjuju u S21U, Mi11 Ultra, obicni Mi11, Mi10, P40...su dovoljni za real portrait umjesto onog fake...ja taj portrait mode na svome uopce ne koristim jer nema nikakve potrebe za tim.

 

Vezano za night mode...ni njega ne koristim jer nema nikakve potrebe...cak ni na tele kamerama.

 

 

https://flic.kr/p/2kEXdcC

 

 

Primjer sa 94mm f/2 tele kamerom...nikakav night mode, cisti point & shot.

 

 

 

 

 

Itekako treba, jer da ne treba onda cemu napredak u tehnologiji, mozemo ostati i na senzorima iz 2015. godine. 

 

Sve je ovo fino, ti sto pricas ima logike i flagship od prije godinu do dvije i dan danas daje odlicne fotke za jedan mobitel ljudima koji se koliko toliko razumiju u fotografiju i znaju iskoristiti vecinu postavki i funkcija. 

ALI sta je sa 98% ljudi koji pojma nemaju ni sta je pro mode u kamera opcijama, koji ne znaju sta je senzor i leća,  da ne pricam o nekim drugim pojmovima. Takvi ljudi hoce point and shoot kameru na mobu koja ce sama davati sto bolje fotke. 

Zasto se iPhone prodaje kao lud, zasto vecina onih instagramusa i poznatih licnosti ispred ogledala drzi iPhone?? Jer je dovoljno da upale kameru i ona ce skoro uvijek izbaciti dobru sliku bez da se zajebavaju sa milion opcija. 

 

Eh zato nam trebaju sto veci senzori, da i obicni korisnici mobitela imaju skoro uvijek fenomenalne fotke. 

 

Taj tvoj mi10 pro daje odlicne fotke, bez sumnje i odlican je mob ali iskreno ova fotka koju si objavio sada za noćni mod je slikana upotrebom G-cama koji jedno 95% korisnika tog moba i ne zna da se moze instalirati. Onda pitanje je od koliko pokusaja ti dobijes ovako lijepu i cistu sliku, u koliko slucajeva ti se bas potrefe svi uslovi da ta slika ispadne jbg dobra kao ova sto si je podijelio. 

 

Kada se raspravlja treba biti malo i objektivan i ne vidim u cemu je problem sto se izbacuje senzor od 1", to je odlicna vijest jer ako za godinu dana budes mijenjao mob imat ces jos bolje fotke. 

Proizvodjaci mobitela danas gledaju profit i sta je najbolje za siroke narodne mase i hvala bogu da je tako pa da tehnologija napreduje dobrim korakom. 

 

Evo mali pool pa da vidimo vase misljenje:

Koji mob (od trenutno dostupnih flagshipova) daje najbolje point and shoot fotke po vasem misljenju ili onome sto ste vidjeli na internetu?

 

 

6 iPhone 12 pro max
1 S21 ultra
1 MI 11 Ultra
0 MI 10 pro
0 P40 pro
0 Mate 40 pro
3 Pixel 5
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 10:10 (Dr. Vicko).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
The benefits of a 1-inch camera sensor are significant:

It eliminates the need for software-based "portrait mode" at closer distances, as the sensor is big enough to get natural bokeh (blurry background). The blur will look accurate and realistic - because it is accurate and real.
No need for Night Mode in certain scenarios when it was needed before, thanks to the large sensor...

 

 

Ne treba ti za ovo 1 inch sensor, ovo sto tu pise su marketinska sranja.

 

Kada fotkas glavnom kamerom vec i postojeci senzori kakvi se ugradjuju u S21U, Mi11 Ultra, obicni Mi11, Mi10, P40...su dovoljni za real portrait umjesto onog fake...ja taj portrait mode na svome uopce ne koristim jer nema nikakve potrebe za tim.

 

Vezano za night mode...ni njega ne koristim jer nema nikakve potrebe...cak ni na tele kamerama.

 

 

https://flic.kr/p/2kEXdcC

 

 

Primjer sa 94mm f/2 tele kamerom...nikakav night mode, cisti point & shot.

 

 

 

 

 

 Ne treba 1" zato jer se zadovoljavamo manjim senzorima, a zadovoljavamo se zato sto nam je to trenutno dostupno.. Jasno ti je da napredak tu ne staje, cilj i je da se objedini fotografija koja je integrirana u smartfon, a sigurno ne bu stali na 1 1/2" velicine senzora, bit ce pitanje vremena, kad ce u masovnu upotrebu stavit vece senzore uz naravno daljnji napredak tehnologije koje ce otvarat nove vidike, a sve ono sto smo "do jucer" fotkali s foticima, to ce se seliti u smartfone.

 

Naravno da za profi fotkanje dslri i ini nece dobit zamjenu, ali, nizi segment ce bit ugrozen u vidu, manja potreba za foticima a vise ce ljudi fotkat sa smartfonima, a prava stvar sljedi trpanjem vecih senzora u smartfone (1").

Mogu mislit kolko si ocaran saomijem trenutno, a kaj bu tek bilo dok taj isti saomi stavi 1" senzor u neki od nadolazecih Mi modela. Hvalospjeva nece nedostajat u to ne sumnjaj..

 

Tak da velim, veselimo se napretku..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dr. Vicko kaže...
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
The benefits of a 1-inch camera sensor are significant:

It eliminates the need for software-based "portrait mode" at closer distances, as the sensor is big enough to get natural bokeh (blurry background). The blur will look accurate and realistic - because it is accurate and real.
No need for Night Mode in certain scenarios when it was needed before, thanks to the large sensor...

 

 

Ne treba ti za ovo 1 inch sensor, ovo sto tu pise su marketinska sranja.

 

Kada fotkas glavnom kamerom vec i postojeci senzori kakvi se ugradjuju u S21U, Mi11 Ultra, obicni Mi11, Mi10, P40...su dovoljni za real portrait umjesto onog fake...ja taj portrait mode na svome uopce ne koristim jer nema nikakve potrebe za tim.

 

Vezano za night mode...ni njega ne koristim jer nema nikakve potrebe...cak ni na tele kamerama.

 

 

https://flic.kr/p/2kEXdcC

 

 

Primjer sa 94mm f/2 tele kamerom...nikakav night mode, cisti point & shot.

 

 

 

 

 

Itekako treba, jer da ne treba onda cemu napredak u tehnologiji, mozemo ostati i na senzorima iz 2015. godine. 

 

Sve je ovo fino, ti sto pricas ima logike i flagship od prije godinu do dvije i dan danas daje odlicne fotke za jedan mobitel ljudima koji se koliko toliko razumiju u fotografiju i znaju iskoristiti vecinu postavki i funkcija. 

ALI sta je sa 98% ljudi koji pojma nemaju ni sta je pro mode u kamera opcijama, koji ne znaju sta je senzor i leća,  da ne pricam o nekim drugim pojmovima. Takvi ljudi hoce point and shoot kameru na mobu koja ce sama davati sto bolje fotke. 

Zasto se iPhone prodaje kao lud, zasto vecina onih instagramusa i poznatih licnosti ispred ogledala drzi iPhone?? Jer je dovoljno da upale kameru i ona ce skoro uvijek izbaciti dobru sliku bez da se zajebavaju sa milion opcija. 

 

Eh zato nam trebaju sto veci senzori, da i obicni korisnici mobitela imaju skoro uvijek fenomenalne fotke. 

 

Taj tvoj mi10 pro daje odlicne fotke, bez sumnje i odlican je mob ali iskreno ova fotka koju si objavio sada za noćni mod je slikana upotrebom G-cama koji jedno 95% korisnika tog moba i ne zna da se moze instalirati. Onda pitanje je od koliko pokusaja ti dobijes ovako lijepu i cistu sliku, u koliko slucajeva ti se bas potrefe svi uslovi da ta slika ispadne jbg dobra kao ova sto si je podijelio. 

 

Kada se raspravlja treba biti malo i objektivan i ne vidim u cemu je problem sto se izbacuje senzor od 1", to je odlicna vijest jer ako za godinu dana budes mijenjao mob imat ces jos bolje fotke. 

Proizvodjaci mobitela danas gledaju profit i sta je najbolje za siroke narodne mase i hvala bogu da je tako pa da tehnologija napreduje dobrim korakom. 

 

Evo mali pool pa da vidimo vase misljenje:

Koji mob (od trenutno dostupnih flagshipova) daje najbolje point and shoot fotke po vasem misljenju ili onome sto ste vidjeli na internetu?

 

 

 Najbolji za p&s nemas na listi, a to je pixel 5.

A od ovih što si naveo išao bi na S21U

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
Dr. Vicko kaže...
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
The benefits of a 1-inch camera sensor are significant:

It eliminates the need for software-based "portrait mode" at closer distances, as the sensor is big enough to get natural bokeh (blurry background). The blur will look accurate and realistic - because it is accurate and real.
No need for Night Mode in certain scenarios when it was needed before, thanks to the large sensor...

 

 

Ne treba ti za ovo 1 inch sensor, ovo sto tu pise su marketinska sranja.

 

Kada fotkas glavnom kamerom vec i postojeci senzori kakvi se ugradjuju u S21U, Mi11 Ultra, obicni Mi11, Mi10, P40...su dovoljni za real portrait umjesto onog fake...ja taj portrait mode na svome uopce ne koristim jer nema nikakve potrebe za tim.

 

Vezano za night mode...ni njega ne koristim jer nema nikakve potrebe...cak ni na tele kamerama.

 

 

https://flic.kr/p/2kEXdcC

 

 

Primjer sa 94mm f/2 tele kamerom...nikakav night mode, cisti point & shot.

 

 

 

 

 

Itekako treba, jer da ne treba onda cemu napredak u tehnologiji, mozemo ostati i na senzorima iz 2015. godine. 

 

Sve je ovo fino, ti sto pricas ima logike i flagship od prije godinu do dvije i dan danas daje odlicne fotke za jedan mobitel ljudima koji se koliko toliko razumiju u fotografiju i znaju iskoristiti vecinu postavki i funkcija. 

ALI sta je sa 98% ljudi koji pojma nemaju ni sta je pro mode u kamera opcijama, koji ne znaju sta je senzor i leća,  da ne pricam o nekim drugim pojmovima. Takvi ljudi hoce point and shoot kameru na mobu koja ce sama davati sto bolje fotke. 

Zasto se iPhone prodaje kao lud, zasto vecina onih instagramusa i poznatih licnosti ispred ogledala drzi iPhone?? Jer je dovoljno da upale kameru i ona ce skoro uvijek izbaciti dobru sliku bez da se zajebavaju sa milion opcija. 

 

Eh zato nam trebaju sto veci senzori, da i obicni korisnici mobitela imaju skoro uvijek fenomenalne fotke. 

 

Taj tvoj mi10 pro daje odlicne fotke, bez sumnje i odlican je mob ali iskreno ova fotka koju si objavio sada za noćni mod je slikana upotrebom G-cama koji jedno 95% korisnika tog moba i ne zna da se moze instalirati. Onda pitanje je od koliko pokusaja ti dobijes ovako lijepu i cistu sliku, u koliko slucajeva ti se bas potrefe svi uslovi da ta slika ispadne jbg dobra kao ova sto si je podijelio. 

 

Kada se raspravlja treba biti malo i objektivan i ne vidim u cemu je problem sto se izbacuje senzor od 1", to je odlicna vijest jer ako za godinu dana budes mijenjao mob imat ces jos bolje fotke. 

Proizvodjaci mobitela danas gledaju profit i sta je najbolje za siroke narodne mase i hvala bogu da je tako pa da tehnologija napreduje dobrim korakom. 

 

Evo mali pool pa da vidimo vase misljenje:

Koji mob (od trenutno dostupnih flagshipova) daje najbolje point and shoot fotke po vasem misljenju ili onome sto ste vidjeli na internetu?

 

 

 Najbolji za p&s nemas na listi, a to je pixel 5.

A od ovih što si naveo išao bi na S21U

 

 Totalno zaboravio za Pixele, ispravljeno i my bad 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Niste vi mene razumjeli, ne protivim se se ja napretku i nisam protiv 1 inch senzora vec kazem da su vam ocekivanja prevelika jer 1inch ne donosi nikakav bitan napredak u odnosu na 1/1.28 ili 1/1.33 jer je to zanemarivo povecanje.

Da smo sa 1/1.7 isli direkt na 1 inch nebi nista rekao i to je cijela poanta...1 inch ne donosi nista bitno novo.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Da li je google pixel 4a i dalje isplativa kupnja za 315 EUR (google store Njemacka)? Jako mi se svidjaju fotke napravljene s njim. Jedino me brine ta njegova mala baterija da li izdrzi cijeli dan? Volio bi da netko tko je imao taj mob napise iskustvo s baterijom

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Ne treba 1" zato jer se zadovoljavamo manjim senzorima, a zadovoljavamo se zato sto nam je to trenutno dostupno.. Jasno ti je da napredak tu ne staje, cilj i je da se objedini fotografija koja je integrirana u smartfon, a sigurno ne bu stali na 1 1/2" velicine senzora, bit ce pitanje vremena, kad ce u masovnu upotrebu stavit vece senzore uz naravno daljnji napredak tehnologije koje ce otvarat nove vidike, a sve ono sto smo "do jucer" fotkali s foticima, to ce se seliti u smartfone.

 

Naravno da za profi fotkanje dslri i ini nece dobit zamjenu, ali, nizi segment ce bit ugrozen u vidu, manja potreba za foticima a vise ce ljudi fotkat sa smartfonima, a prava stvar sljedi trpanjem vecih senzora u smartfone (1").

Mogu mislit kolko si ocaran saomijem trenutno, a kaj bu tek bilo dok taj isti saomi stavi 1" senzor u neki od nadolazecih Mi modela. Hvalospjeva nece nedostajat u to ne sumnjaj..

 

Tak da velim, veselimo se napretku.. 

 

 

 

 Koji donji segment? Ja godinama nisam vidio aparat a da nije mirrorless, dslr ili telefon.....

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislim na ove obicne fotice s manjim senzorima..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Malo fotki sa x3 pro

 

https://flic.kr/s/aHsmVZ2CZA

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Malo fotki sa x3 pro

 

https://flic.kr/s/aHsmVZ2CZA

 ove u lošijem osvjetljenju su mi "tak", ove s dobrim osvjetljenjem su dobre...to je stock camera app, nije gcam...?

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stock kamera, moga bi probat veceras gcam pa usporedit. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 Idalje impresivne fotke od strane 808 ali koliko vidim ipak se u videu malo vuklo na stranu Nokie jer u nekim situacijama kada su oba tu negdje, a Xiaomi daje amlo bolju fotku onda se dijele bodovi, a cim imamo situaciju da je Nokia malo bolja onda ona dobiva citav bod. 

 

Druga stvar koja je blesava u ovoj usporedbi je da 808 mozes u dzepu nosati samo kako bi obavio osnovni poziv danas i slikao dok MI 11 je punokrvni flagship koji osim sto daje odlicne fotke pruza i more drugih mogucnosti u svakodnevnici. Onda je bolje uz mob nosati neki fotic za te svrhe i to je to, imas odlicne fotke. 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dr. Vicko kaže...

 Idalje impresivne fotke od strane 808 ali koliko vidim ipak se u videu malo vuklo na stranu Nokie jer u nekim situacijama kada su oba tu negdje, a Xiaomi daje amlo bolju fotku onda se dijele bodovi, a cim imamo situaciju da je Nokia malo bolja onda ona dobiva citav bod. 

 

Druga stvar koja je blesava u ovoj usporedbi je da 808 mozes u dzepu nosati samo kako bi obavio osnovni poziv danas i slikao dok MI 11 je punokrvni flagship koji osim sto daje odlicne fotke pruza i more drugih mogucnosti u svakodnevnici. Onda je bolje uz mob nosati neki fotic za te svrhe i to je to, imas odlicne fotke. 

 

Obrati pažnju da je Njoka već stari smartfon, iz 2012te godine, to je mob bio ispred svog vremena, a i dan danas služi za usporedbu sa modernim flagšipima, a što jest jest, 808ici treba kapu skinut, pa i u današnjem vremenu, takav smartfon ne znam dal će se opet pojavit, ovo danas je sve bubanje tehnologije bez konkretnih rezultata, hoću reć, u ono vrijeme Njoka je bila vrhunac, odlična kamera a i softver za kameru je bio odličan to dvoje u sinergiji, dalo je vrhunske rezultate pa i za današnje pojmove.. Danas uz brdo tehnike i noviteta, sve sam manje impresioniran, unatoč teh.napretku, Njoka je imala karizmu, zato su rezultati i dan danas odlični..

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
Dr. Vicko kaže...

 Idalje impresivne fotke od strane 808 ali koliko vidim ipak se u videu malo vuklo na stranu Nokie jer u nekim situacijama kada su oba tu negdje, a Xiaomi daje amlo bolju fotku onda se dijele bodovi, a cim imamo situaciju da je Nokia malo bolja onda ona dobiva citav bod. 

 

Druga stvar koja je blesava u ovoj usporedbi je da 808 mozes u dzepu nosati samo kako bi obavio osnovni poziv danas i slikao dok MI 11 je punokrvni flagship koji osim sto daje odlicne fotke pruza i more drugih mogucnosti u svakodnevnici. Onda je bolje uz mob nosati neki fotic za te svrhe i to je to, imas odlicne fotke. 

 

Obrati pažnju da je Njoka već stari smartfon, iz 2012te godine, to je mob bio ispred svog vremena, a i dan danas služi za usporedbu sa modernim flagšipima, a što jest jest, 808ici treba kapu skinut, pa i u današnjem vremenu, takav smartfon ne znam dal će se opet pojavit, ovo danas je sve bubanje tehnologije bez konkretnih rezultata, hoću reć, u ono vrijeme Njoka je bila vrhunac, odlična kamera a i softver za kameru je bio odličan to dvoje u sinergiji, dalo je vrhunske rezultate pa i za današnje pojmove.. Danas uz brdo tehnike i noviteta, sve sam manje impresioniran, unatoč teh.napretku, Njoka je imala karizmu, zato su rezultati i dan danas odlični..

 Kao sto sam napisao u pocetnoj recenici idalje impresivne fotke i nema sunje da je u to vrijeme to bio mob koji je definitivno sto se tice fotkanja bio debelo ispred svog vremena. 

Kod kuce idalje cuvam u potpuno ispravnom stanju Lumiu 1020 koja je takodje za svoje vrijeme bila odlican fotic i koja dan danas moze u danu dati odlicnu fotku, mada ja ne bjezim ni od Xenon blica koji odradi po meni bolji posao nego ovi danasnji.

Samo kazem da tko god je radio usporedbu je vukao na Nokijinu stranu, a ja u ovakvim stvarima ne volim subjektivnost. Treba joj odati pocast da je bila odlican fotic, da je i dan danas u odredjenim uslovima odlican fotic ali ipak nije kompletna u smislu danasnjih tehnologija i trendova. Ovdje mislim na low-light, zoom, i naravno samo iskustvo da se slika sa mobom od kojega se ocekuje da bude prvenstveno funkcionalan mob pa tek onda i fotic. 

 

Ehhh da je Nokia u to vrijeme presla na Android ili da je Microsoft barem pokusao ozbiljno da podrzi Windows phone, tko zna kakvi bi standardi danas bili u opticaju. 

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Odlične fotografije Nokie al jako loše bodovanje testa.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nokia 7.2 mobitel, ako bi netko htio odgovorit kako je najbolje namjestiti opcije za naj slike sa ovim mobom..

Pojma nemam laik sam, i ne razumijem se u fotografiju kao ni u kamere mobilnih telefona, 4:3 ili 16:9

Postoje razne opcije za namjestit

Evo

 

Gledao sam po netu, ne možeš nigdje naći najbolje postavke..Stoji na zadano

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 22:07 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Njoka 808 već kod usporedbe sa S7 ima 50/50 rezultate...Tako da su te usporedbe teška subjektivnost...inače jedna ta njoka 808 je trenutno 3 metra od mene
Njoka 808:
Auto fokus 0 bodova
Nema stabilizacije
Nema pro mod
Nema raw
Spajanje pixela je softversko i kao takvo ne smanjuje ISO

Evo prave usporedbe.. U situacijama kad 808 dobija više bodova u odnosu na S7 edge ti nedostaci se mogu ispraviti uporabom pro moda i obradom raw-a s mobilnim lightroom
http://www.allaboutsymbian.com/features/item/21327_2012_vs_2016_Nokia_808_PureVie.php
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 23:29 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
boatenga kaže...

Nokia 7.2 mobitel, ako bi netko htio odgovorit kako je najbolje namjestiti opcije za naj slike sa ovim mobom..

Pojma nemam laik sam, i ne razumijem se u fotografiju kao ni u kamere mobilnih telefona, 4:3 ili 16:9

Postoje razne opcije za namjestit

Evo

 

Gledao sam po netu, ne možeš nigdje naći najbolje postavke..Stoji na zadano

 

 nađi gcam za taj model, dobar je to senzor

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice