Route Os-evi

poruka: 14
|
čitano: 11.127
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Route Os-evi

Ok.

Zanima me koji je najbolji router-os kojeg koristite ili ste koristili.

Ja npr. koristim mikrotik routerOS. Koristio sam pfSense i monowall.

 

molim prijedloge....

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Route Os-evi

ja sam koristio mikrotik i cudo je jedno ako ga uspijes natjerati da radi kako si zamislio, ali previse je sa njim nepredvidjenih situacija, vidio sam da i oni koji se smatraju majstorima lutaju u potrazi za rjesenjima i pocesto budu u corsokaku. Imam sad masinu sa CF kartom i lvl4 licencom na kojoj  radim load balancing dvije internet linije i to je puno jeftinije rjesenje od cisca ili slicnog a ima sve sto ti treba da bude dobar gateway. Inace ako pravis wireless mrezu, zasto je inace mikrotik namjenjen,  do 100 korisnika ja bih bjezao od mikrotika sto dalje, previse je zaguljen za moj pojam.

Mislim da ti nije ovo forum za routerosove imam osjecaj da su prilicno zeleni, bez namjere da ikoga uvrijedim, vecinom vidim da ljude muce bezze pitanja koja graficka, koji procesor i slicno.

16 godina
neaktivan
offline
Route Os-evi

Mikrotik mi je ok. Imamo spojeno 40 ljudi na 5 pristupnih točki. Za internet se koristi VPN i sve radi ok. Bandthwith također odrađuje stroj na kojem je Mikrotik.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Route Os-evi

U firmi od staraca je slozen monowall koji je router, firewall i dns. Stvarno jednostavno, i nemam ni najmanjih problema s njim. Radi na konfi PII 300Mhz s 384 RAM-a, sto je overkill za monowall. Mislim da mu 32 MB rama i previse ;)

16 godina
neaktivan
offline
Route Os-evi

mikrotik je overkil na 40 korisnika, imam 40 korisnika na modanim firmwareima na komercijalnim APovima na broadcom hardweru i sve radi ko sat, ma wireles najmanje zavisi od hardwera i APova, mislim da sve i pocinje i zavrsava na antenama i kablovima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Route Os-evi

CISCO IOS Belji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Route Os-evi

IpCop...definitivno! Besplatan, ima velik broj plugina; od URL filtera do Advanced Proxy-a! Toliko je nezahtjevan da bi se mogao i na mobitel instalirati CoolSmijehŠutim

15 godina
neaktivan
offline
Route Os-evi

Ako hoces jednostavnost i sigurnost (2,3 mrezne kart.) koristi IPCop ili PfSense, ako hoces i jednostavnost i imas stari hardveraj uzmi M0n0wall ili opet PfSense, a ako si mrežar (a mozda imas stari hardveraj) svakako uzmi MikroTik.

 

Koristim dugo MikroTik na (pra)starom x86, fino radi, uredno obavlja svoje zadatke, ima mnoštvo opcija koje u npr. IPCop-u nisam mogao dokučiti .

Laborare non amo! iMac 20" - C2D 2,4GHz, 2GB DDR2, Mac OS X Leopard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Route Os-evi

Da, kao sto je rekao MeMeMe - pa Cisco IOS, imas emulatore (Dynamips) koji emuliraju Cisco uređaje sa MIPS procesorima, jedino moras negdje nabaviti CiscoIOS.img RAW sliku diska (i/legalno).

Laborare non amo! iMac 20" - C2D 2,4GHz, 2GB DDR2, Mac OS X Leopard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Route Os-evi

Istina je da se MikroTik koristi cesto u Wireless-u, jer on to jako dobro obavlja.

Primjer: OSW (Osijek Wireless) ima nekoliko "MikroTik-a" (starih x86, 32MB ram-a, 266 proc.) koji imaju veliku propusnost, koriste DC++ hubove, FTP servere, rade 0-24

Laborare non amo! iMac 20" - C2D 2,4GHz, 2GB DDR2, Mac OS X Leopard
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 18:14 (lampa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Route Os-evi

Moje iskustvo govori da je Mikrotik savrsenstvo imam 1400 korisnika na njemu zakaceno kao masinu koristim RB 1000 L6 licenca  ima još 25 baznih stanica sve radi savrseno

Kulović Eldin +387 62 983 024 337 158
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Route Os-evi

kula moze li nekoliko pitanja na PM

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Route Os-evi

Ja imam takodjer pozitivna iskustva sa mikrotikom, grana mreze koju odrzavam ima 15 baznih stanica, 60 routera i linkovi od 35 i 50km na druge grane mreze koje su takodjer na mt-u, ali nisu pod mojom jurizdikcijom pa ne znam tocne podatke za njih...

 

Na poslu trosim cisco zbog politike firme... Osobno mi se mt daleko vise svidja...

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Route Os-evi
MeMeMe kaže...

CISCO IOS Belji se

Bog Svih mrežnih OS-ova, što je najbolje - jednom kada ga naučite svi ostali su skoro pa u 95% isti.

 

PS: Apple silne novce za patentiranje naziva svoh iOS-a godišnje plaća Ciscu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice