T-com optika

poruka: 41
|
čitano: 17.699
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
T-com optika
Pozdrav!
Upravo sam postao korisnik najbržeg T-com- ovog interneta 500/250 MBps . Naravno da u praksi nisam ni blizu tih vrijednosti. Desktop (lan) prijavljuje 340/200, plejka (lan) 170/50, o wifi-u da ne pričam. Zanima me da li je usko grlo router (pogotovo za wifi), ili možda stari lan kablovi. U svakom slučaju zahvalan za bilo kakvo mišljenje!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-com optika
Pretpostavljam da imaš Speedporta?
Pretpostavljam da koristiš Cat5e do PC-a?

Pokreni si speedtetst preko dslreportsa.
robimarko@gmail.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika

Ne mora nužno biti 5e, 5 je dovoljan za gigabitne brzine.

 

Febo45 - ostatak isto mora biti gigabitni. Gigabitna mrežna na PCju, playstation (koji?) isto mora imati gigabitnu mrežu, switchevi (ako ih ima) isto moraju biti gigabitni a na routeru (speedport) mislim da je samo jedan port (LAN1) gigabitni. Za wifi, treba ti AC standard jer na N ćeš dobiti samo 300mbit a na starom A samo 54mbit. Ako nemaš AC (mrežna u laptopu npr.), ništa od 300+. Na mobitelu nećeš nikad dobiti više od 150, nema šanse.

 

Zaključak - fino smanji brzinu (paket) na recimo 200/20 ili koliko već. Dovoljno je brzo a ne moraš zamijeniti kompletnu mrežu doma. A ako ti baš treba 500mbit (a da nije za hvalisanje), kreni u kupovinu. Ciljaj na skuplju (linksys, mikrotik, dlink) opremu i bježi od tplink i ostalih jeftinkanera.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2017 14:11 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: T-com optika
Cat5 je dovoljan,ali tko uopće nađe Cat5 pa ga još i uzme je lud.

Ako dobija preko 94-95 mbita onda mora biti gigabitni port.

Neka napiše kakav mu je layout mreže(Skica poželjna),kakve kablove ima,te opremu.

Onda ti možemo pomoći.
robimarko@gmail.com
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika
Hvala!Pod opremu misliš na routere navedenih brandova?
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika

Sve. Routeri, switchevi, access pointovi...

 

Ali prvo nam nacrtaj kako ti izgleda mreža (od t-com routera na dalje) i koje sve uređaje imaš (PCji, laptopi, mobiteli, tableti, konzole) i kako je to sve spojeno.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika

 

Prije svega hvala obojici na odgovorima i trudu.

Mreža mi je prilično jednostavna: iz router-a izlazi jedan lan kabel u switch iz kojeg izlaze četiri (pc, pejka4, tv receiver i raspberry), drugi lan iz routera je direktno spojen na telku. Svi kablovi su 5e. Sam router je lan kablom spojen sa ONT-om (???) u koji ulazi optički kabel.
Any thoughts?
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika

Taj switch, koji je proizvođač i model?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika

 

D-link GO-SW-5G!

13 godina
offline
Re: T-com optika
Ne baš najbolje rješenje,no ne bi trebao stvarati probleme.

Probaj PC direktno u Speedporta spojiti i preko dslreportsa odraditi gigabit/fiber speedtest
robimarko@gmail.com
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika

 

Peko switch-a dsl reports 188.6/65.4.

13 godina
offline
Re: T-com optika
Probaj bez switcha,znači PC na speedporta
robimarko@gmail.com
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika

 

Hvala, kužim! Moram po kabel!

7 godina
neaktivan
offline
T-com optika

 

Evo i direktno spojen PC pokazuje isto.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-com optika
Onda bi rekao da ti nisu pustili 500/250.
Brzine ti nisu čak ni za 200/100.

Ode li ti brzina jako visoko prvih par sekundi?
robimarko@gmail.com
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika

 

Jok! Polako se diže i drži! Hvala na svemu,  još me samo zanima ako imate ideju kako da dignem wifi.

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika
Bez AC kompatibilne opreme, nista.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: T-com optika

Bez izbacivanja Speedporta i AC opreme nema teorije da izvuces nesto posebno iz WiFi-a.

Ja sam se preporodio s Unifi AC Liteom.

 

Ako ne dobivas onu brzinu sto placas preko gigabitnog porta na PC-u,naravno bez switcha izmedu prijavi smetnju.

Ne bi se cudio da ti nisu dobar profil pustili

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 22:39 (robimarko).
7 godina
neaktivan
offline
T-com optika

 

Ok, ac kompatibilna oprema je...Molim par linkova. Nagađam dakle router s AC standardom wifi-a.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-com optika
Prvo reci koliko novca misliš izdvojiti?
AC oprema nije nimalo jeftina
robimarko@gmail.com
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika

 

Ponovno zahvaljujem na trudu i strpljenju! Zanimaju me performanse (zbog čega sam i odabrao najbržu vezu), velika pomoć bi mi bila da mi pojasnite da li samo govorimo o zamjeni postojećeg rutera ili dodatnim zahvatima na mreži. Pozdrav!

13 godina
offline
Re: T-com optika
Idealno bi bilo kada bi postojeći Speedport zamijenio.
E sada ovisi koliko love imaš o varijanti ruter s wifi-em ili ruter+ ap.

Idealno je nešto tipa Edgerouter X + UAP AC Lite
robimarko@gmail.com
7 godina
neaktivan
offline
T-com optika

 

Ok thnx! Što je kvalitetnije (čisto performansno) router sa ac-om u sebi ili router + ac wifi device?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika

Ovisno o cijeni. Naravno, kvalitetniji standalone AP je uvijek bolji (jači signal...) ali dobar router sa AC podrškom neće imati problema sa 10ak uređaja.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika

 

Ljudi hvala, bili ste od velike pomoći, prestajem davit i idem po neki router! Pozdrav!

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika

Samo pazi jel ti i ostatak podržava AC (laptopi..). Džabe ti AC na routeru ako uređaji ne podržavaju...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
T-com optika, kvaliteta slike

Na maxtv-u preko žice slika je prilično loša, je li bolja i kakava je, preko optike?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika, kvaliteta slike

Kako misliš, loša? Raspada se u kockice i sl?

 

Preko optike nema takvih problema (ima, ali jako rijetko i to je do providera slike, ne do T-coma i linije)...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: T-com optika, kvaliteta slike

Ne mislim na kockanje slike već na opću kvalitetu. Meni je slika preko bakra na maxtv-u nekako mutna, nedovoljno oštra, pretpostavljam da puštaju premalo  nula i jedinica odnosno da je previše komprimiraju. Da li je takva i kad ide preko optike?

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika, kvaliteta slike

Ako ne uzmeš HD paket, dobiješ istu sliku.

 

Da nije do tvog TVa/kablova/STBa? Kako je spojen, SCART ili HDMI?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice