Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

poruka: 877
|
čitano: 356.650
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

- teorestski da, nema razloga da ne radi ili da ne radi optimalno.. no istovremeno posotji pravilo da je sigurnije uzeti unutar istog branda + tplink je uvjek povoljnija cijena od dlinka iste klase-generacije ako su cijene normalne..

-s druge, treće strane.. :) .. priča-povijest, d-link, tp-link je dodatni podbrand.. možda radi isti pogon, isti djelatnik.. možda samo drugi logo :) a unutar nekih standarda bi sve teoretski trebalo raditi neovisno o brandu, jer standardi upravo tome i služe.. no dok je nešto novo (ako je mesh relativno nov fičer) može se očekivati nekompatibilnost i sl. problemi pa i namjerni jer možda preferira svoj brand.. a možda su u šumici, tj ovo je nakupina generičkih odgovora-mogućnosit koje su istovremeno točne-netočne-nagađanja.. ono što si već vjerojatno i znao-nagađao.. pa nije riješenje, tj nema ga, nego kupiti-probati, tad znaš, dok ja nagađam, 99% da će raditi ok-očekivano-normalno i sugeriram tp-link, jer je u pravilu jeftiniji a ima i dobru ponudu po domaćim trgovinama upravo zato..

 

edit: ili možda.. ako misliš na deklarirano podržavanje 'easymesha'.. to je ekšli samo buzzword, reklama, mseh je mesh.. uređaj dodaš i to je to, nema lakšeg-easy.. dok sama intuicija-ergonomija softa-sučelja-menija ovisi o lakoći, tj koliko lako prosječan juzer koji nije systemac-admin-routeraš zna što-gdje-kako podesiti.. s meshom je to stvarno klik-next, dodan uređaj-prepoznat, ostalo radi automatika-soft, pa ako prosječan juzer može podesiti-koristiti recimo prosječaj AP tad bez par prstiju, trećeg razreda oš, može i mesh, jer je lakši, jer sve obavlja router-soft-mesh.. lakše od AP-a + bolje, jer za ap bi i dalje imao problem pokrivenosti tj ručno prebacivanje na bliži-bolji signal dok to u meshu radi samo-automatika.. baš ništa teškog ne vidim, opet banalna usporedba s APovima i juzerima koji kupe-priključe-upale-koriste..

 

edit2: .. + kao što su to recimo braća po brandu, tako to možeš primijetiti po istom nazivu istog fičera.. dok će neki treći brand to možda nazvati nekako drugačije, umjesto easy-lakog, možda brzi, možda super, možda bilo koja riječ koju PR odjel vidi kao dobru reklamu, mada je to samo riječ-reklama-buzzword, ne sam standard i nešto što bi imalo pravo značenje, kao npr wifi-ac brzina-standard ili an, ili ax.. to tad ima konkretno značenje, no u tome su uređaji isti, podržavaju iste standarde ako su ista generacija-klasa.. tj neki stari nema noviji standard-brzinu što je logično itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2024 18:06 (ihush).
13 mjeseci
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
Koji bi bio bolji izbor D-Link COVR-1103 ili Tp link deco m4, spojio bi ih lan kablom zbog bolje brzine.
Edit: Oba mesha su AC1200.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2024 20:09 (D.123).
 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
Ima li netko možda iskustva s Heimgard cx23 Wi-Fi 6 AX1800 mesh uređajima?
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2024 20:56 (D.123).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

Imam 3 Xiaomi mesh rutera. Xiaomi AX3000 kao glavi i 2 Xiaomi AX3000 NE. U cijeloj kuci imam jako dobar signal od njih, no velikih problema s brzinom bežićnog interneta... 

Imam optiku. Svi ruteri su povezani međusobno UTPom.

Iz svakog rutera je internet super preko UTPa.

 

No bežićni internet je totalno nepredvidljiv nekad radi s full brzinom, nekad uopće, nekad 2 Mbps... 

 

Ima tko kakav savjet? 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
papinijanus kaže...

Imam 3 Xiaomi mesh rutera. Xiaomi AX3000 kao glavi i 2 Xiaomi AX3000 NE. U cijeloj kuci imam jako dobar signal od njih, no velikih problema s brzinom bežićnog interneta... 

Imam optiku. Svi ruteri su povezani međusobno UTPom.

Iz svakog rutera je internet super preko UTPa.

 

No bežićni internet je totalno nepredvidljiv nekad radi s full brzinom, nekad uopće, nekad 2 Mbps... 

 

Ima tko kakav savjet? 

 

 Svaki radi u router modu? 

12 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
Ne znam što znači pitanje.
Glavni ruter je od T-coma, od njega je UTP do prvog Xiaomi rutera koji je kao Family Gateway, a od tog prvog do ostala dva je također UTP veza.

9 mjeseci
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

1. Provjeri Firmware

2. Promjeni ih na Mesh mode umjesto Router mode-a ili AP-a ne znam sad točno za njih kako imaju

3. Ako je QoS uključen, možda ograničava bežične brzine kako bi osigurao prioritet za određene uređaje ili aplikacije, pa probaj i to isključiti ili promijeniti postavke, gledaj YouTube..

4. Dobri stari factory reset, pa sve ispočetka, no zabilježi neke od glavnih podataka ili napravi backup prije svega..

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice