Ne-nativna rezolucija

poruka: 5
|
čitano: 2.622
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ne-nativna rezolucija
pitanje

LG 204WT, LCD widescreen 20.1" (grafulja nVidia 8800 GTS 320 novi drajveri i DVI, OS WinXP sve update)

 

Nativna rezolucija je 1680x1050 kao i kod većeg, 22", međutim sve je VRLO sitno.

 

Volio bih ga natjerati da radi na 1440x900 da bolje vidim, ali te rezolucije nema ni pod nVidia panel opcijama, niti pod WinXP video postavkama, samo manje koje ne prikazuju dobro sliku.

 

MOLIM POMOĆ. Ako trebate još detalja, pitajte. Google nije tako moćan da ovo riješi, čak obeshrabruje.

 

Hvala unaprijed.

 

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2008 19:55 (Zeljko B).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ne-nativna rezolucija
autorov komentar

Ha! Sorry za gnjavažu, natjerao sam ga na željenu rezoluciju preko nVidia custom resolutions opcije (dodao sam, upisao) i radi, ali je sada sve mutnije, nije tako oštro. Neki prijedlog?

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
15 godina
neaktivan
offline
Ne-nativna rezolucija

Ako na nativnoj rezoluciji hoćeš povećat fontove, probaj povećati DPI vrijednosti u display properties.

Trebalo bi pomoći...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ne-nativna rezolucija
Zeljko B kaže...

Ha! Sorry za gnjavažu, natjerao sam ga na željenu rezoluciju preko nVidia custom resolutions opcije (dodao sam, upisao) i radi, ali je sada sve mutnije, nije tako oštro. Neki prijedlog?

Vrati sve to na "normalnu rezoluciju".
Iako nije idealno rješeno u Xp se može povećati font u "display settings" pa "adjust font size".
Ili recimo u izgledu teme povećati ili smanjiti font, scroll bar.....
Uz nekoliko pokušaja i pogrešaka trebao bi dobiti zadovoljavajuću kombinaciju.
Pozdrav 
16 godina
neaktivan
offline
Ne-nativna rezolucija
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Oba gornja rješenja su dobra za fontove, radi. Međutim, izgleda da je nerješiv problem da na tome ekranu pri toj rezoluciji ikone (u Details modu) budu jako sitne, jako ometa kod odabira mišem. Ali dobro, to mi je škola, čim budem mogao kupit ću 22".

 

Hvala

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice