Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.374
|
čitano: 4.837.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dametime kaže...

Trebao bih 4k monitor za single player igrice..volio bih da su boje super može i oled ako je bolji i da je minimalno 32 incha

 https://www.nabava.net/monitori/asus-rog-swift-pg32ucdm-monitor-cijena-238-315-16-9-3840x2160-605310761

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel ima vlasnika ovog Alienware WA3225QF

https://tftcentral.co.uk/reviews/dell-alienware-aw3225qf

kakvi su dojmovi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dametime kaže...

Trebao bih 4k monitor za single player igrice..volio bih da su boje super može i oled ako je bolji i da je minimalno 32 incha

 Lg c3 42

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja se isto mislim uzeti taj monitor ali ni sam se ne mogu odlučiti šta uzeti taj 4k 240hz oled ili onaj drugi 27 incha 1440p 360hz isto qd-oled panel

Mislim da mi nije potribno uzimati taj 4k za gaming ali kažem ni sam nisan siguran šta uzeti tako ako neko ima dobar prijedlog ili savjet dobro bi mi došao unaprijed hvala ;)

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa vrlo je jednostavno. Odlučit se moraš samo o veličini ekrana. Ništa više

 

Ja bi uzeo od 27 Aoca 2k Oled 240hz za 700tinjak e ili ako ideš na 4k onda tog della 4k na 32. 

 

Aoc 27 ima ravan ekran. Dell je zakrivljen

 

Za veću dijagonalu pr. 42 incha je best buy telka lg c3.za 800e koju i sam koristim i po meni je bez minusa. 120hz je sasvim ok na oledu jer nije istio 120hz oled naspram drugih tehnologija

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

A nije samo pitanje veličina ekrana,rezolucija igra dosta ovdje ulogu npr za 4k triba jača grafička da to sve pogura iako ja iman trenutno rtx 4080 koja to može gurati ne naravno u 240hz i sl,ali možda bi iša na 1440p rezoluciju zbog grafičke tj nebi još dosta dugo minja 4080 dok na 4k rezoluciji bi mora u bliskoj budućnosti prominit iako se možda varam

Trenutno koristim ips panel isto dell od 240hz 1440p,pa ne znam dali mi je pametno opet uzeti 1440p 27incha ali oled tj qd-oled panel.

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Meni je kod 42'' najveći problem veličina na udaljenost monitora.

Moj ti je savjet 34'' ultrawide, isto imaš qd-oled-

Takav format je na prvu čudan, ali kad se navikneš, milina.

Jedino što ti cut scene u igrama uglavnom neće bit tog formata, ali obzirom na sve blagodati, to nije deal breaker.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Misliš točno na ovaj model DELL Alienware AW3423DWF??Da gleda san i njega naravno ali nikad nisam koristio ultrawide monitor tako da ne znan kako će to meni sjesti iskreno.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
crosshair kaže...

Misliš točno na ovaj model DELL Alienware AW3423DWF??Da gleda san i njega naravno ali nikad nisam koristio ultrawide monitor tako da ne znan kako će to meni sjesti iskreno.

A gle, ja imam taj model, ali ne mora nužno bit.

Kažem, meni je to isto prvi monitor takvog formata i na prvu sam bio wtf.

Ali nakon par dana privikavanja, milina.

 

Nemoj da bude da te ja nagovaram, malo još pogledaj.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

A kakav je taj monitor po pitaju svjetline dali je dovoljno bright,kako je na njemu igrati igre iako je "samo 165hz"?

Trenutno iman ips panel od 240hz pa ne znam dali bi to bio za mene downgrade a ne upgrade

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
crosshair kaže...

A kakav je taj monitor po pitaju svjetline dali je dovoljno bright,kako je na njemu igrati igre iako je "samo 165hz"?

Trenutno iman ips panel od 240hz pa ne znam dali bi to bio za mene downgrade a ne upgrade

Imaš moj kratki osvrt ovdje , a po pitanju ostalog moraš sam odlučit.

Imaš i Asus Rog Swift PG34WCDM, on ti je 240hz.

 

Svakako pogledaj malo, vidi što bi ti najviše pasalo, nemoj se naglo zaletit.

S tim da imaš na umu da Alienware daje 3-godišnje jamstvo i u slučaju burn in-a, dok za ostale ne znam kakva je situacija.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.8.2024 12:57 (zabranjeniples).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da vidio sam,ali što se same cijene tiče možda da dodan 200 do 300 eura više i uzmen taj 4k 240hz od dell-a,jer dobijem novi panel koji je gen 3 koji je možda isti kao i taj ne znam točno,dobijen više hz koje neću iskoristit ni sa 4080 uz pomoć dlss-a jer ne igran cs2 i takve igre al opet za 300 eura više iman novi monitor tj noviju generaciju,kada bi uzeo taj 4k 240hz qd-oled morao bih koristit skoro non stop dlss da bi imao pristojan fps u igrama,npr tarkov,helldivers 2 i slične igre jer igram dosta fps igara iako igram i single player igre,pa bi možda zbog fps igara išao na taj 1440p 360hz qd-oled od della također,iako san vidio dosta po netu da oled monitori kada se korisiti vrr imaju primjetan flicker ne znam koliko to smeta i dali bi to meni kao meni uopće smetalo

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.8.2024 13:06 (crosshair).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako ne igraš competitive igre, onda nemaš uopće potrebu ić na 240hz.

Na Alienware su barem miran što se jamstva tiče, ako je vjerovat onome što piše jel.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ma ne ne igram competitive igre igram tu i tamo pubg sa prijateljima i to je to.Tarkov igram dosta dugo vrimena al za njega nije potribno 240hz il slično.Da znam da dell pokriva burn in sa 3 god jamstva toga sam i svjestan i sam.Npr taj dell od ultrawide od 165hz trenutno je u Hgspota 988eura dok je ovaj novi 360hz 27 incha qd-oled isto ali gen3 panel košta 949 eura isto kod hgspota,dali mi je pametnije uzeti taj od 360hz iako mi to nije potribno jer neču to iskoristit ili uzet taj ultrawide,teška odluka pada a cijena skoro pa ista

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

PUBG ti je inače isto competitive igra....

Uglavnom ne znam, moraš sam odlučit i vidjet što želiš, teško češ protiv sebe, đta god da ti netko sugerira.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

A znam zato me to sve i brine iskreno :)

Hvala ti na pomoći svakako,javim se ovdje ako šta odlučim šta san uzeo ako buden

Još jednom hvala ;)

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
crosshair kaže...

Da vidio sam,ali što se same cijene tiče možda da dodan 200 do 300 eura više i uzmen taj 4k 240hz od dell-a,jer dobijem novi panel koji je gen 3 koji je možda isti kao i taj ne znam točno,dobijen više hz koje neću iskoristit ni sa 4080 uz pomoć dlss-a jer ne igran cs2 i takve igre al opet za 300 eura više iman novi monitor tj noviju generaciju,kada bi uzeo taj 4k 240hz qd-oled morao bih koristit skoro non stop dlss da bi imao pristojan fps u igrama,npr tarkov,helldivers 2 i slične igre jer igram dosta fps igara iako igram i single player igre,pa bi možda zbog fps igara išao na taj 1440p 360hz qd-oled od della također,iako san vidio dosta po netu da oled monitori kada se korisiti vrr imaju primjetan flicker ne znam koliko to smeta i dali bi to meni kao meni uopće smetalo

 Moje mišljenje je da je 4K QD-OLED 240Hz gen3 monitor gledajući dugoročno bolja kupnja odnosno isplativija investicija od 34"wide 1440p konkurencije,dužno poštovanje kolegama koji koriste ovaj drugi.Osnovna prednost je 140 naspram 109 pixela po inču i samim tim u jasnijem,oštrijem prikazu.Također prednost QD-OLED naspram W-OLED matricama je u boljem,kvalitetnijem prikazu boja i njihove svjetline.Budući da ove razlike nisu toliko izražene i da se u nekim stvarima radi o nijansama,odabir jednog ili drugog će možda više ovisiti o njegovoj primarnoj namjeni a i korisničkom buđetu.Evo linka sa usporedbom Asusovih PG32UCDM i PG34WCDM.

https://www.perfectrec.com/electronics/monitors/asus-pg32ucdm--vs--asus-pg34wcdm

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2024 2:23 (ghibli7).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Naravno da je jednostavno i da je samo do veličine. 4k 32 ili 2k 27. To su normativi :)) koji nose određene hardwerske norme za ugodno funkcioniranje se isto tako podrazumjeva. Imaš 4080 i miran si po tom pitanju. 

 

Ako novci nisu problem definitivno 32 4k oled. Nema filozofije. 

 

Na kraju krajeva ne kupuješ automobi niti se ženiš. Imaš 14 dana za vratit ako ti ne paše. Svaka daljnja filozofiranja i mudrovanja su suvišna onda. 

Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Evo samo da se javim,jučera san uzeo taj dell 4k 240hz qd-oled,danas ga montira doslovno prije pola sata i samo prvo paljenje mi je bilo vauuuu šta je ovo,koja slika i sve ostalo,zakon monitor,možda nije najsvijetliji ne kao ips šta san ima al meni osobno ne smeta,za moju sobu je više nego dovoljan po pitanju svjetline

Nadam se da če mi sada trajati koju god bez burn in a ako i bude u te 3god garancije dell to isto pokriva što se tiče garancije.

Što se samog monitora tiče,malo je zakrivljen al ne puno,skoro se i ne primjeti u radu ili igri,odmah se se navikao na to a nadan se da če kroz dane,tjedne i ostalo to biti skroz nebito jer neće se ni primjetiiti da je uopće zakrivljen pa baren i malo

Iden dalje sve testirat i javim se kroz para dana korištenja što kroz gaming i ostale stvari,lp

I da hvala svima na pomoći ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2024 12:31 (crosshair).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Guštaj samo. Sada si miran dok traje. Inače oledi imaju velik broj zajamčenih radnih sati. 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da znam,iman C1 Tv oled od Lg-a već skoro 3 ipo godine i evo radi kao novi,a za sve ga koristim,ps5 gameplay,netfilx,tv i ostalo,nema ni znaka burn in-a neka tako i ostane ;)

Inače odličan tv/monitor za igranje

12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
crosshair kaže...

 Evo samo da se javim,jučera san uzeo taj dell 4k 240hz qd-oled,danas ga montira doslovno prije pola sata i samo prvo paljenje mi je bilo vauuuu šta je ovo,koja slika i sve ostalo,zakon monitor,možda nije najsvijetliji ne kao ips šta san ima al meni osobno ne smeta,za moju sobu je više nego dovoljan po pitanju svjetline

Nadam se da če mi sada trajati koju god bez burn in a ako i bude u te 3god garancije dell to isto pokriva što se tiče garancije.

Što se samog monitora tiče,malo je zakrivljen al ne puno,skoro se i ne primjeti u radu ili igri,odmah se se navikao na to a nadan se da če kroz dane,tjedne i ostalo to biti skroz nebito jer neće se ni primjetiiti da je uopće zakrivljen pa baren i malo

Iden dalje sve testirat i javim se kroz para dana korištenja što kroz gaming i ostale stvari,lp

I da hvala svima na pomoći ;)

 Sto te privuklo alienwareu a ne recimo gigabyteu FO32U2P , koji ima futureproof dp 2.1 za buduce grafe?

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Prvo cijena,dell je jeftinije za oko 300 eura šta nije malo,a što se tiče dp 2.1 hardwere unbox je testira taj dp 2.1 i ovaj 1.4 uz dsc kaže da nema skoro pa nikakve razlike,al i da ima ja iman 4080 grafu,pa možda opet sve prominim za koju god dana il dvije tako da mi taj dp 2.1 nije bio od presudne važnosti baren ne sada

 

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Prodajem Gigabyte 27" G27Q, IPS, Gaming, Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium Pro 144Hz, 1ms, 2xHDMI, DP, 3xUSB 3.0, USB-C, HDR400, Zvučnici, 2560x1440 ako nekoga zanima (mogu slati o svom trošku DPD-om za drugi dan, nakon uplate na tekući - ili pak pouzećem ali onda kupac plaća dostavu).

 

Nema bad pixela, nikakvih oštećenja, sva ambalaža itd. Kupljen kod nas u Instaru u 5. mjesecu (dakle ima 3 mjeseca), račun i jamstvo naravno prisutni. Koristio ga mali za igranje na Xbox-u, dok se nismo vratili opet na TV 

 

Riješeno, uzeo kolega s foruma za 160e.

 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 12:35 (mrsmith).
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Thumb down ti je vjerovatno prvenstveno zato što ovo njije oglas, imaš temu unutar foruma za takve stvari.

A pi pitanju cijene, za 30-40€ više ide novi u dućanu, bez obzira što je tvoj 3-4 mjeseca star.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pa ok, stavio sam ovdje jer smo raspravljali o ovom monitoru kao i o Dellu G2724D kojeg sam prodao kolegi na isti način pred nekih 2 mjeseca. Nisam mislio ništa loše niti sam rekao da bi prodao nešto što nema veze s temom :) Ali ok, ispričavam se.

 

Doduše, prošli put sam samo rekao da imam Dell G2724D za prodaju ako nekoga zanima, nisam formirao post kao oglas... valjda je to sad "pogodilo" ljude 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2024 20:30 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zna se di su oglasi, da svi stavljaju svuda gdje im paše bilo bi ko u kocu, mada si mogao napomenuti da ti se javi tko na p.m da razmišljaš o prodaji, no ovako je preočito i baš formirano kao oglas 

 

No ništa strašno kolega....njuškalo ti je bolje rješenje vjeruj mi, jedino ako staviš ovdje 160e, možda bi nekom tada bilo interesantno 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

@mrsmith mislim da je Wiz3m4nov prijedlog ok odnosno realna cijena koju trenutno možeš dobiti za rabljeni G27Q.Računaj da se novi može kupiti za 230€.Prije 9 mjeseci sam prodavao isti monitor preko njuškala skoro 2 godine star i uspio za njega dobiti 140€ i mislim da sam dobro prošao. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 1:24 (ghibli7).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...

@mrsmith mislim da je Wiz3m4nov prijedlog ok odnosno realna cijena koju trenutno možeš dobiti za rabljeni G27Q.Računaj da se novi može kupiti za 230€.Prije 9 mjeseci sam prodavao isti monitor preko njuškala skoro 2 godine star i uspio za njega dobiti 140€ i mislim da sam dobro prošao. 

Dobro si prošao naravno :) za 2 godine star monitor bez jamstva. A ja ću prodati za 20 eura više s punom garancijom i valjda 50 sati igranja na njemu.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrsmith kaže...

Dobro si prošao naravno :) za 2 godine star monitor bez jamstva. A ja ću prodati za 20 eura više s punom garancijom i valjda 50 sati igranja na njemu.

 Moj monitor je imao 3 godine jamstva, znači jedna godina je ostala kupcu i orig. račun.Cura koja ga je kupila poslala poruku da je prezadovoljna. Sretno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 12:54 (ghibli7).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice