Dual monitor sa 2x usb upstream

poruka: 4
|
čitano: 1.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Dual monitor sa 2x usb upstream

Bok

Ovih dana kupujem monitor, a trenutno imam U24 Dell s upstreamom i vrlo mi dobro dođu njegovi usb-i na strani koji imaju 3.0 standard

Kako bih uzeo još jedan Dell, nije U, ali ima usb na sebi i isto tako dolazi s upstream kablom, pitanje je sljedeće

 

Ako spojim 2 dell monitora, jedan uz drugi, oba imaju kabal iz monitora u komp - 2x usb upstream. hoće li to raditi kako bi i da su pojedinačno spojeni. Znači kada radim na 1 kompu s 2 monitora od kojih svaki ima spojen upstream mogli li istovremeno u svakom od tih monitora imati po 1 usb stick recimo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dual monitor sa 2x usb upstream

Nisam siguran da sam te dobro razumio. Monitor kojeg imaš ima integriran usb hub. Kada na PC spojiš taj monitor i novi monitor bez upstreama vjerojatno možeš spojiti 126 usb stickova na monitore budući da već imaš zauzet 1/127 dio USB streama u kojem ide slika na prvom monitoru. U slučaju da ti matična ploča iz nekog razoga osim usb unutar čipseta ima ugrađen dodatni usb kontroler i onda bi to bilo ukupno 127+126 stickova kada malo pripaziš gdje što spajaš. USB standard je u početku postavljen predimenzionirano tako da ti nikad ti neće faliti usb portova nego u baš ekstremnim slučajevima ili dovoljno napajanja da sve to upogoni ili dovoljno mjesta za podatke budući da već možeš imaš zauzeto npr. preko 300 MB/s za 1920x1080p @120Hz/10-bit u dijelu streama od otprilike 400 MB/s realno raspoložive USB 3.0 propusnosti kontrolera.

13 godina
offline
Re: Dual monitor sa 2x usb upstream
Leon4rdo kaže...

Nisam siguran da sam te dobro razumio. Monitor kojeg imaš ima integriran usb hub. Kada na PC spojiš taj monitor i novi monitor bez upstreama vjerojatno možeš spojiti 126 usb stickova na monitore budući da već imaš zauzet 1/127 dio USB streama u kojem ide slika na prvom monitoru. U slučaju da ti matična ploča iz nekog razoga osim usb unutar čipseta ima ugrađen dodatni usb kontroler i onda bi to bilo ukupno 127+126 stickova kada malo pripaziš gdje što spajaš. USB standard je u početku postavljen predimenzionirano tako da ti nikad ti neće faliti usb portova nego u baš ekstremnim slučajevima ili dovoljno napajanja da sve to upogoni ili dovoljno mjesta za podatke budući da već možeš imaš zauzeto npr. preko 300 MB/s za 1920x1080p @120Hz/10-bit u dijelu streama od otprilike 400 MB/s realno raspoložive USB 3.0 propusnosti kontrolera.

Dio si razumio, ma ja kao da imam disgrafiju + disleksiju, izražavam se ko debil. Ajmo ponovno.

 

1. Komp - koji sad imam, recimo da će to bit lijevi komp uskoro, ima upstream i downstream, a na sebi usb 3.0 i radi bez beda

2. Komo - koji kupujem, recimo da će to bit desni komo uskoro, ima upstream i downstream, a na sebi isto kao i lijevi ima usb 3.0 utore

 

Znači ja spojim i 1 i 2 komp s njihovim upstream kablovima u komp, znači 2 kabla iz 2 različita monitora u 2 utora na kuciste

 

To će onda značiti da ću dobit i na lijevom i desnom monitoru da usb-i rade jer oba monitora imaju zasebi kabal spojen u isti pc?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 10:28 (crocro23).
12 godina
offline
Dual monitor sa 2x usb upstream

, neznam kako si uspio ali ova druga poruka ti je još manje razumljiva od prve. Ok, ne koristiš USB type-c za spajanje slike ne monitoru već ovakavUSB type-a na type-b kabel. Na PC-u imaš recimo 10 USB portova. U bilo koji port spojiš neki uređaj ili hub - pa opet na taj hub spojiš nove uređaje/hubove - pa opet... i tako da dobiješ USB "obiteljsko stablo". USB je serijska veza u kojoj možeš adresirati 127 uređaja nebitno na kojoj se poziciji na stablu uređaj nalazi i koliko imaš grana-grančica između debla i lista. Svi uređaji dijele onoliko koliko tvoj kontroler na matičnoj može pružiti watti i 400 MB/s prometa. Ti možeš na kontroler na matičnoj spojiti npr. 8 uređaja direktno plus na druga dva ćeš spojiti hubove u monitorima... gdje možeš dodatno spojiti nove usb uređaje direktno ili... ćeš dodati dodatne hubove u ovom ili ovom obliku. I sve će to raditi.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice