RGB Led trake

poruka: 13
|
čitano: 8.720
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
RGB Led trake

Pitanje

One trake po 5m što se prodaju imaju adapter za struju i daljinski, a svuda piše da se mogu rezati.

Moje pitanje je, ako ih režem, ostatak ne mogu spojit negdje, pa bacam ili?

Tipa ako kupim 5m, jel mogu imat okvir 2x1x1 m da tako izrežem i nekako ih spojit? To nije moguće ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: RGB Led trake

Ništa ne bacati, spojiš plus na plus, minus na minus.

 

15 godina
offline
RGB Led trake

Spajaš komadiće kako želiš. Samo vodi računa da za svaki izrezani segment ukoliko nije povezan na prvu traku moraš imati napajanje i kontroler ako se radi o RGB traci. Sa time ako želiš samo 1 boju onda možeš i bez RGB kontrolera samo tako spojiš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: RGB Led trake

Trake se mogu lemiti, ali je to malo pimplavo zbog materijala (moraš biti brz, a to traži iskustva i lemilicu s prikladnom snagom i temperaturom).

 

Imaš kupiti i konektore za spojiti traku na kabel ili traku na traku, bilo ravno ili pod kutem od 90°, bez lemljenja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: RGB Led trake
MrBlc kaže...

Trake se mogu lemiti, ali je to malo pimplavo zbog materijala (moraš biti brz, a to traži iskustva i lemilicu s prikladnom snagom i temperaturom).

 

Imaš kupiti i konektore za spojiti traku na kabel ili traku na traku, bilo ravno ili pod kutem od 90°, bez lemljenja.

Super!

Možeš mi reći koje i gdje, ako nije problem - konektore.

Hvala

16 godina
moderator
offline
Re: RGB Led trake
MrBlc kaže...

Trake se mogu lemiti, ali je to malo pimplavo zbog materijala (moraš biti brz, a to traži iskustva i lemilicu s prikladnom snagom i temperaturom).

Ne znam jesi li probao to lemiti. Kad čovjek ne zna lemiti i/ili nema iskustva s lemljenjem LED traka, izgleda pimplavo, ali zapravo nije - zapravo su jedna od lakših stvari za zalemiti. Stavi se lem na kontakt, stavi se lem na kraj žice, stavi se kraj žice preko lema na kontaktu, oboje se zagrije lemilicom, kad se lem otopi makne se lemilica i pričeka još sekundu-dvije i zalemljeno je.

 

Ni ne moraš biti nešto osobito brz, jer čipovi nisu na kontaktima na koje će se lemiti.

 

Ako je LED traka presvučena silikonom, samo se skalpelom makne pol centimetra silikona s kraja trake, tako da čovjek ima slobodni pristup kontaktima.

 

crocro23 kaže...
MrBlc kaže...

Imaš kupiti i konektore za spojiti traku na kabel ili traku na traku, bilo ravno ili pod kutem od 90°, bez lemljenja.

Možeš mi reći koje i gdje, ako nije problem - konektore.

Potražiš u dućanima koje prodaju LED trake i sličnu opremu. Možeš izguglati tipa: led rgb konektor site:hr. Znači, tebi treba konektor za RGB traku. Imaš konektore kojima doštukaš jednu traku na drugu, npr. ovaj, što tebi vjerojatno neće trebati, te imaš kutni konektor. Imaš konektore sa žicama, recimo ovaj - s njima imaš veliku slobodu u tome kako ćeš pozicionirati trake međusobno. Nekako si mislim da će ti upravo ovi posljednji trebati.

15 godina
odjavljen
offline
Re: RGB Led trake
@mbaksa, lemio sam i slažem se da nije problem, ali mislim da moje iskustvo nije mjerodavno jer ja imam iskustva. S druge strane, netko bez iskustva i s lošom, neprikladnom lemilicom, bi ipak mogao imati problema.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
moderator
offline
Re: RGB Led trake
MrBlc kaže...
S druge strane, netko bez iskustva i s lošom, neprikladnom lemilicom, bi ipak mogao imati problema.

Ide to bez problema i s lemilicom za početnike od 30 W i bezolovnim lemom. I, naravno, poznavanjem osnova lemljenja.

8 godina
offline
RGB Led trake

Još ako se doda malo fluxa na kontakt i kraj kabla ....

 

Makar danas dosta lema ima i flux u sebi,tako da nebi trebao biti problem ni amateru za zalemiti ...

 

Trk u lidl,lemilica 44kn,valjda s njom dobiješ i malo tinola ... i lemiti :-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
RGB Led trake

Meni inače interesantno kak svako kućanstvo ima beštek, lonce, tanjure, četku za wc, itd., a skoro nitko nema lemilicu, što je osnovnija potrepština 

Gdje smo to zakazali kao društvo?

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 11:20 (fer-de-lance).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
RGB Led trake

Kakva lemilica, ja to fenom otopim...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RGB Led trake

Kupio sam  nekakve V-Tac led trake, komplet sa napajanjem, kontrolerom i daljinskim. Kada sam ih spojio,uključio napon, sve su radile, nakon nekoliko promjena boja sa daljinskim, pritiskom na jednu od tipki, jednostavno su se polagano ugasile i više se nisu htjele upaliti. Da li je nešto crklo ili su se blokirale u nekakvom "sleep modu"?

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: RGB Led trake
ivo454 kaže...

Kupio sam  nekakve V-Tac led trake, komplet sa napajanjem, kontrolerom i daljinskim. Kada sam ih spojio,uključio napon, sve su radile, nakon nekoliko promjena boja sa daljinskim, pritiskom na jednu od tipki, jednostavno su se polagano ugasile i više se nisu htjele upaliti. Da li je nešto crklo ili su se blokirale u nekakvom "sleep modu"?

To ti trebaš ispitati. Multimetar u ruke i vidi daje li kontroler ikakav izlaz na LED trake. Ili LED traku spoji na napajanje bez kontrolera.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice