"Benchmark case"

poruka: 11
|
čitano: 3.587
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
"Benchmark case"

Pozdrav.

Evo moj drugi projekt (nadam se da će doživjeti bolji uspjeh nego što je bilo sa Sharkoon Vaya-om), inače projekt za moj storage PC kojeg malo po malo radim. Bit mi je napravit nešto što je tiho, da su što hladnije komponente, te da mi ne zauzima mnogo prostora. Vidjet ćete sve na slikama.
Nego, da rečem par riječi, što ja mislim sa ovim.

Ideja mi je prvo pala na pamet kada je kolega @klapa01 počeo svoj projekt.

Pomislio sam, kako mi je pc trenutno bez kejsa, a imam već stari "benchmark kejs" koji mi je otac donio, mogao bi ga malo usavršiti, te moddati.

Nemam više šta reći, pa evo slika, kako sam ja to zamislio:

 

Slika 1.-3. - Dijelovi (2 lima koja su spoja sa 6 šipki, te backplate za matičnu, te dio za I/O shield)

Slika 4.-7. :

 

Znači ovako, mislim si probušiti rupu gdje je 24 pinski konektor, te gdje su sata kabeli, da mi cable managment bude bolji, da je sve to nekako vizualno ljepše (a i 24 pinski kabel mi je prekratak da ga vučem sa strana), prekriti limove s nečim što ne provodi struju, ili staviti nekakve gumene podloge između držača matične i lim-a, te također između hardova, napajanja i ostalih stvari. Tu dolazim u pitanje, dali oba lima prekriti materijalom sa slike 8, ili nešto drugo?

Ako to ne bude, onda se mislim sve to bojat u crno, te HDD brackete u bijelo, napraviti neku crno-bijelu kombinaciju sa plavim ledicama, tako nešto...

 

Komentari su uvijek dobrodošli, bili oni haterski ili da vam se sviđa, samo nemojte spammat. :)

 

LP do idućeg posta,
Duma

 

:)

Moj PC  
10 3 hvala 4
11 godina
neaktivan
offline
"Benchmark case"

jesi ovo slikava prije il posli kad smo ga ravnali i zavidavali ovaj backplate od maticne ? 

xbox live:klapa012, battlelog: klapa012, xfire: klapa01
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Benchmark case"

Izgleda kao da si u 2 min sve nabacao, pogledaj samo 6-tu sliku {#}

http://forum.pcekspert.com/member.php?u=18841
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Benchmark case"

Yebote,ventovi će ti odšetat s toga xD a da malo pričvrstiš s nečim to napajanje i matičnu?

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Benchmark case"
klapa01 kaže...

jesi ovo slikava prije il posli kad smo ga ravnali i zavidavali ovaj backplate od maticne ? 

Prve tri slike prije, sve ostalo posli.

QuidZz kaže...

Izgleda kao da si u 2 min sve nabacao, pogledaj samo 6-tu sliku {#}

Zato jer ovo trenutno ništa nije u funkciji, čekam da mi otac uhvati vremena da mogu izrezat otvor za 24 pinski konektor, sata konektore bla bla, onda ide kao neki pokrov za ova dva lima. Polako, tek je počeo projekt. :)

7kunac kaže...

Yebote,ventovi će ti odšetat s toga xD a da malo pričvrstiš s nečim to napajanje i matičnu?

Kao što sam rekao kolegi iznad, ovo još ništa nije u funkciji, tako da ništa nije zašarafljeno niti je išta u funkciji. Sutra bi trebao izrezati rupu za 24pinski konektor, sata konektore itd. Tek je projekt počeo.


EDIT: Isto tako, ovo sam stavio komponente samo da vidite šta mislim napraviti na neki način...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 21:51 (duma.ivan).
15 godina
neaktivan
offline
"Benchmark case"

Update!

Probušio sam rupe za CPU napajanje, MBO napajanje, SATA kabele, IDE kabel, itd.
Kada uhvatim vremena ide bojanje (najvjerojatnije ništa prije Petka, obveze, sry).

Evo slika. :)

 

NOTE: Da vam još jedan put kažem. Trenutno PC NE RADI! NIJE U FUNKCIJI! Stoga ne pitajte zašto ništa nije zašarafljeno, zato jer je još u fazi izrade!!

Slike koje vam pokazujem su samo da pokažem što mislim napraviti!

 

EDIT: Ljudi, trebala bi mi pomoć vaša, tj. mišljenje. Gdje da idem sa kabelima od front panela? Šta mislite?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 12:00 (duma.ivan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Benchmark case"

Evo još jedan update.

Stavljen materijal, meni lijepo izgleda. Kako vama izgleda?

Još imam stavit hdd tray, mislim se staviti 2 stupca, di ide po 3 hdd-a, znači da može stat 6 hdd-ova.

Zasad imam 1, al nemam vremena da izvadim iz kućišta (zakovice heh...), isto tako, obveze kao škola bla bla...

Stavit ću još plave ledice, još 1-2 venta, trebao bi dobiti 200mm Thermaltake plavi led vent koji bi išao poviše matične, te hladio sve to.

 

EDIT: Isto tako, zaboravih reći.

Napajanje, hdd tray te postolje za matičnu idu u crno, trebam samo kupiti sprej.

Najvjerojatnije ću staviti sleeve na kablove od napajanja.

 

Više nemam ideja, danas je bilo i previše posla za mene (praksa, pomaganje ocu itd...).

LP,
duma.ivan

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2013 18:56 (duma.ivan).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Benchmark case"

Kako nisam dugo postao ovdje, evo jedan mali update.

Nabavio sam si dva vent-a, Scythe Kama Flow 120mm 1400rpm te Slip Stream 140mm 1200rpm.

Znači, ventovi su zasada sređeni, ne trebam ih više nabavljati.

Ako ima netko matičnu, socket 775, da podržaje DDR2 rame, neka mi se javi na PP, treba mi hitno (ova moja asusica goni gore pomalo)!

 

EDIT: Zaboravio stavit slike. {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2013 20:26 (duma.ivan).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Benchmark case"
duma.ivan kaže...

Kako nisam dugo postao ovdje, evo jedan mali update.

Nabavio sam si dva vent-a, Scythe Kama Flow 120mm 1400rpm te Slip Stream 140mm 1200rpm.

Znači, ventovi su zasada sređeni, ne trebam ih više nabavljati.

Ako ima netko matičnu, socket 775, da podržaje DDR2 rame, neka mi se javi na PP, treba mi hitno (ova moja asusica goni gore pomalo)!

 

EDIT: Zaboravio stavit slike. {#}

kad cemo nastavit dalje ? :)

xbox live:klapa012, battlelog: klapa012, xfire: klapa01
15 godina
neaktivan
offline
"Benchmark case"

Čin praznici počnu, moran pribojat još držač od matične (nestalo mi spreja), oboja san hdd držač. Imamo još dosta toga, samo polako, neman baš vrimena previše. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Benchmark case"

Evo ljudi update.

Danas sam bojao napajanje, te sam bojao držače za HDD.

Koliko sam smotan, zaboravio sam izrezat rupu za 120mm vent na napajanju, te izrezat držače za HDD da mi može stati na bench table, stoga njih moram izrezat i onda opet prebojat ovih dana.

Da ne dužim previše, evo slika.

 

Slika 1-3 : Priprema za bojanje

Slika 4-10 : Bojanje

Slika 11-14 : Kako sve izgleda

Zadnje dvije slike su držači za HDD

 

EDIT: Izvinite na nikakvim slikama, Nokia 5230...

Isto tako, na zadnjoj slici vidite mali problem na jednom držaču.. Probao sam sa svim i svačim to maknut, al nikako, te sam onda samo tako prešao sprejem.

Testiranje jesam li što s*ebo :D Testiranje jesam li što s*ebo :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2013 21:03 (duma.ivan).
Moj PC  
7 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice