Razlog zašto korisnici ne vole Linux

poruka: 658
|
čitano: 209.780
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Friday kaže...
Arnold Layne kaže...

Sorkač super useru... vraćam se među svoje prozore {#}

ne znam bas dal ti je i tamo mjesto 

 

Vidi lepi... ja dnevno sigurno nakucam puno više teksta koji je krajnjem korisniku nerazumljiv nego što to ti radiš. I uvijek se vodim mišlju da za krajnjeg korisnika korištenje BILO ČEGA treba biti što jednostavnije. Bez obzira radi li se o formi za odabir boje, podešavanju strategije za odobravanje okvirnih kredita ili uređivanja reporta i pripadajućih data source-a...

Oprosti nam što ne razumijemo da je ponekad ipak bolje da se nešto ne može kliknuti nego da se umjesto toga treba napisati shit load teksta! {#}

Drugi put se nemoj pravit budala 

 

Iz onog gornjega netreba nista razumjeti niti znati osim citanja sa razumjevanjem i copy/paste 

znaci nema nikakvog pisanja uopce 

 

Ljudi to mogu shvatit ,ali ne zele 

Da je obrnuta stvar onda, znaci da to treba upisat na windowsu onda vam uopce nebi bio nikakav problem 

http://x264blog.org/
16 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Arnold Layne kaže...
Friday kaže...
Arnold Layne kaže...

Sorkač super useru... vraćam se među svoje prozore {#}

ne znam bas dal ti je i tamo mjesto 

 

Vidi lepi... ja dnevno sigurno nakucam puno više teksta koji je krajnjem korisniku nerazumljiv nego što to ti radiš. I uvijek se vodim mišlju da za krajnjeg korisnika korištenje BILO ČEGA treba biti što jednostavnije. Bez obzira radi li se o formi za odabir boje, podešavanju strategije za odobravanje okvirnih kredita ili uređivanja reporta i pripadajućih data source-a...

Oprosti nam što ne razumijemo da je ponekad ipak bolje da se nešto ne može kliknuti nego da se umjesto toga treba napisati shit load teksta! {#}

Drugi put se nemoj pravit budala 

 

Iz onog gornjega netreba nista razumjeti niti znati osim citanja sa razumjevanjem i copy/paste 

znaci nema nikakvog pisanja uopce 

 

Ljudi to mogu shvatit ,ali ne zele 

Da je obrnuta stvar onda, znaci da to treba upisat na windowsu onda vam uopce nebi bio nikakav problem 

 

Upravo se o tome radi - konzolu u win otvaram samo kad nešto pingam...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Arnold Layne kaže...

 

Iz onog gornjega netreba nista razumjeti niti znati osim citanja sa razumjevanjem i copy/paste 

znaci nema nikakvog pisanja uopce 

 

Ljudi to mogu shvatit ,ali ne zele 

Da je obrnuta stvar onda, znaci da to treba upisat na windowsu onda vam uopce nebi bio nikakav problem 

Da su stavri tako jednostavne, bilo bi super.

Nažalost, nisu.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux

Upravo se o tome radi - konzolu u win otvaram samo kad nešto pingam...

Eh to si ti

ja ju otvaram svaki dan kada radim sa CLI programima

http://x264blog.org/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Old Iggy kaže...
Arnold Layne kaže...

 

Iz onog gornjega netreba nista razumjeti niti znati osim citanja sa razumjevanjem i copy/paste 

znaci nema nikakvog pisanja uopce 

 

Ljudi to mogu shvatit ,ali ne zele 

Da je obrnuta stvar onda, znaci da to treba upisat na windowsu onda vam uopce nebi bio nikakav problem 

Da su stavri tako jednostavne, bilo bi super.

Nažalost, nisu.

Za to sam linux nije nista kriv nego proizvođac

I tu jedini profiter je Microsoft 

http://x264blog.org/
16 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Arnold Layne kaže...
Old Iggy kaže...
Arnold Layne kaže...

 

Iz onog gornjega netreba nista razumjeti niti znati osim citanja sa razumjevanjem i copy/paste 

znaci nema nikakvog pisanja uopce 

 

Ljudi to mogu shvatit ,ali ne zele 

Da je obrnuta stvar onda, znaci da to treba upisat na windowsu onda vam uopce nebi bio nikakav problem 

Da su stavri tako jednostavne, bilo bi super.

Nažalost, nisu.

Za to sam linux nije nista kriv nego proizvođac

I tu jedini profiter je Microsoft 

 

Proklet nek je Microsoft na Dan državnosti 2012. {#}

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Arnold Layne kaže...
Old Iggy kaže...

Da su stavri tako jednostavne, bilo bi super.

Nažalost, nisu.

Za to sam linux nije nista kriv nego proizvođac

I tu jedini profiter je Microsoft 

Proizvođač čega?

Pa linux (genralno) ima problema s milijun stvari, posebno kad se brdo distribucija umiješa, čak i onih skupih. Nije baš sve jednostavno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Old Iggy kaže...
Arnold Layne kaže...
Old Iggy kaže...

Da su stavri tako jednostavne, bilo bi super.

Nažalost, nisu.

Za to sam linux nije nista kriv nego proizvođac

I tu jedini profiter je Microsoft 

Proizvođač čega?

Pa linux (genralno) ima problema s milijun stvari, posebno kad se brdo distribucija umiješa, čak i onih skupih. Nije baš sve jednostavno.

 al super je to kaj je linux open source pa si svatko može rekompajlirat kernel kad naiđe na probleme{#}

kod mene normalno radi.....
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
cekpi kaže...
Old Iggy kaže...

Proizvođač čega?

Pa linux (genralno) ima problema s milijun stvari, posebno kad se brdo distribucija umiješa, čak i onih skupih. Nije baš sve jednostavno.

 al super je to kaj je linux open source pa si svatko može rekompajlirat kernel kad naiđe na probleme{#}

Je je. {#}

13 godina
protjeran
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Friday kaže...

Ja recimo prije par dana nisam znao 2 stvari napraviti na xubuntu stroju - dodati chrome shortcut na desktop i instalirati flash player na firefoxu. E da me jebeš neće...

To više govori o tebi nego o sustavu. Deseci tisuća (i više) ljudi koriste xubuntu bez takvih trivijalnih "problema".

Wha one knows, we all know. What one learns we all benefit from. We are linux.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Bypass kaže...
Friday kaže...

Ja recimo prije par dana nisam znao 2 stvari napraviti na xubuntu stroju - dodati chrome shortcut na desktop i instalirati flash player na firefoxu. E da me jebeš neće...

To više govori o tebi nego o sustavu. Deseci tisuća (i više) ljudi koriste xubuntu bez takvih trivijalnih "problema".

 

Moguće ali ajd mi objasni ako možeš odmah iz glave kako se to radi, ja i dalje ne znam jer sam odustao...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Koliko gorljivih zagovornika MS Windowsa ima iste legalno?
Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Friday kaže...

Moguće ali ajd mi objasni ako možeš odmah iz glave kako se to radi, ja i dalje ne znam jer sam odustao...

U koje li znanosti raditi launchere u xubuntu-u

 

 

 

Wha one knows, we all know. What one learns we all benefit from. We are linux.
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
mario.L_hr kaže...
Koliko gorljivih zagovornika MS Windowsa ima iste legalno?

Ja na oba racunala doma. Win7 home premium na desktopu i pro na laptopu.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
protjeran
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
tnakir kaže...

Ja na oba racunala doma. Win7 home premium na desktopu i pro na laptopu.

Ne broji se kad kradeš ključeve iz firme {#}

Wha one knows, we all know. What one learns we all benefit from. We are linux.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Bypass kaže...

A pazi ove znanosti - upišeš firefox i napraviš drag&drop na desktop...

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 15:29 (Friday).
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
BlueMax kaže...

Covjek prica o jednostavnosti a ti o prakticnosti. To su razliciti pojmovi. Ti si power user Linuxa pa ti se sve cini jednostavnim a ja ti garantiram da ce moja supruga, koja se jednako ne razumije u win i u linux, 10 puta prije neku postavku uspjesno promijeniti u windowsima.

Nije istina. Ja sam susjedi instalirao Mint i pitam ju svako malo kak ide, da odlicno. Niti jednom me jos do sad nije zvala da treba nesto "popraviti". A vec je proslo ohoho vremena. S tim da je ona dummy user (ne vrijedam ju time da se razumijemo, ali nemam boljeg izraza).

 

Zbilja je fascinantno kako je cura od 17 godina koja nikad prije Linuxa vidjela nije i koja je dummy user uspjela sve pohvatati u roku keks.

 

Bypass govori iz perspektive sys admina jer ocito da smo prvotno poceli raspravljati o serverima dok drugi pak mijesaju i desktop lagano, a koliko znam neki vulgaris "geekovi" bas i ne administriraju servere, ako uopce i znaju sto server znaci. TBH, nikakvo klikanje ne moze biti brze od nekoga za tipkovnicom tko zna (a ako pricamo o sys adminima, onda je jasno da znaju, bar bi trebali).

 

Ja i dalje ne znam i ne vidim sto je toliko komplicirano kod distri kao sto su Ubuntu ili Mint. Faking point 'n' click.

 

Jel ih mozda mijesate s Gentoo Linuxom ili Arch Linuxom? /sarcasam on/ Mislim i to su Linuxi, a stvarno je potreban veliki umni napor da se skuzi razlika... /sarcasm off/

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Arnold Layne kaže...

 

Iz onog gornjega netreba nista razumjeti niti znati osim citanja sa razumjevanjem i copy/paste 

znaci nema nikakvog pisanja uopce 

I dođe jedan prosječan user, CTRL+C u browseru, focusira komandni redak, CTRL+V i... Ne radi. I opet proba CTRL+V i ništa...

I što sada?

 

Daj me nemojte zafrkavati... Jeste kada prismrdili normalnom korisniku? Ako ima drugačiju ikonu na desktopu, bit će izgubljen, a ne da će okolo tražiti po netu da nešto kopira u komadnu liniju. Pa taj u životu nije vidio komadnu liniju, sad odjednom očekuješ da će pisati nešto u nju.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Friday kaže...

A pazi ove znanosti - upišeš firefox i napraviš drag&drop na desktop...

Rly?

 

Btw, imati ikone na desktopu? Odurno. (ovo je cisto osobno misljenje, nije relevantno za daljnju raspravu, volim cist desktop i lijepe wallpapere).

Drag Drag
&drop &drop
C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 15:43 (1domagoj1).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
1domagoj1 kaže...
Friday kaže...

A pazi ove znanosti - upišeš firefox i napraviš drag&drop na desktop...

Rly?

 

Btw, imati ikone na desktopu? Odurno. (ovo je cisto osobno misljenje, nije relevantno za daljnju raspravu, volim cist desktop i lijepe wallpapere).

 

Bilo bi super kad mi ne bi pokrenulo FF čim pritisnem tipku miša...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
1domagoj1 kaže...

 

Btw, imati ikone na desktopu? Odurno. (ovo je cisto osobno misljenje, nije relevantno za daljnju raspravu, volim cist desktop i lijepe wallpapere).

Na Winsima koristim Fences... Dvostruki klik na Desktop i sve ikone nestanu. Ponovno dvostruki klik i sve ikone se pojave.

 

NE volim kada mi je dekstop zagušen ikonama, ali još manje volim kada moram nešto kopati po file manageru. Napraviš shortcut i sve pet.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
ihush kaže...

Inače se slažem, čak bi većini usera iz tvog primjera preporučio linux, no što kad to nije ono što user želi? User ne želi stabilan OS, nego zabavu, šarene slikice i da mu radi. Kod MSa dobije i opciju da mu se smrzne (besplatno {#}) ali je u većini krivac sam user (tu računam i malware, kao i flashget) ili hardware. To pak nema veze s OSem. OS je 'samo' GUI za hardware, koji vrti neki (korisnički) software.

Upravo, nije Linux za power usere, a Windows  za "obične", nego obratno. Ako se znaš normalno služiti Windowsima, neće se "smrzavati" (bar meni nije već duže vrijeme, očito da i oni nešto rade). Malware također nije baš ni lako pokupit uz upotrebu mozga tako da nema problema s te strane. 

Samo obavezno treba na svim javnim mjestima, odnosno računalima staviti Linux, što zbog privatosti, što zbog sigurnosti od malwarea ala keyloggeri i slično.

Why so serious?
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Bypass kaže...
tnakir kaže...

Ja na oba racunala doma. Win7 home premium na desktopu i pro na laptopu.

Ne broji se kad kradeš ključeve iz firme {#}

Ne, kupio od svoje love. Ne koristim nikakve "pogodnosti" microsofta doma (u smislu partner programa i slicno).

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Bukva kaže...
I dođe jedan prosječan user, CTRL+C u browseru, focusira komandni redak, CTRL+V i... Ne radi. I opet proba CTRL+V i ništa...

I što sada?

 

Daj me nemojte zafrkavati... Jeste kada prismrdili normalnom korisniku? Ako ima drugačiju ikonu na desktopu, bit će izgubljen, a ne da će okolo tražiti po netu da nešto kopira u komadnu liniju. Pa taj u životu nije vidio komadnu liniju, sad odjednom očekuješ da će pisati nešto u nju.

Svi, ali doslovno SVI prosječni useri koje sam susreo u životu koriste ili izbornik (njih debela većina) ili desni klik (sitna manjina, ali i oni možda već spadaju u naprednu grupu). Tipkovničke kratice su im apsolutna nepoznanica (tim nelogičnije da si to spojmenuo, obzirom da zagovarate kako običan user samo tupavo klikće mišem :P).

 

Ovaj drugi dio je pak skroz-naskroz istinit.

 

I baš zato mi nije jasan primjer kada tom i takvom useru uopće padne na pamet tražiti driver za nešto na netu. Ma mislim, o čemu pričamo ovdje? Držimo li se neke kategorije, ili skačemo kako nam paše?

Gledam te!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Cordas kaže...
ihush kaže...

Inače se slažem, čak bi većini usera iz tvog primjera preporučio linux, no što kad to nije ono što user želi? User ne želi stabilan OS, nego zabavu, šarene slikice i da mu radi. Kod MSa dobije i opciju da mu se smrzne (besplatno {#}) ali je u većini krivac sam user (tu računam i malware, kao i flashget) ili hardware. To pak nema veze s OSem. OS je 'samo' GUI za hardware, koji vrti neki (korisnički) software.

Upravo, nije Linux za power usere, a Windows  za "obične", nego obratno. Ako se znaš normalno služiti Windowsima, neće se "smrzavati" (bar meni nije već duže vrijeme, očito da i oni nešto rade). Malware također nije baš ni lako pokupit uz upotrebu mozga tako da nema problema s te strane. 

Samo obavezno treba na svim javnim mjestima, odnosno računalima staviti Linux, što zbog privatosti, što zbog sigurnosti od malwarea ala keyloggeri i slično.

 

Odličan primjer! Šogoru sam u birtiji stavio komp (za goste) sa xubuntuom gore i nema apsolutno nikakvih problema. Čak sam nešto hardvera na njemu mijenjao - nije mi ni obavijest dao o novim driverima, samo je odradio svoje i milina.

Da se razumijemo, ja nisam od onih što "ne vole linux". Čak štoviše, svaku novu verziju ubuntu-a si stavim u virtualku da vidim kako izgleda i kako se ponaša. Ali i dalje su mi neke stvari čudne i nespretne - kao već spomenuti problem sa flashom pod FF. Jednostavno nisam znao instalirati taj addon ma što skinuo s neta i što god klikao...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Friday kaže...

 

kao već spomenuti problem sa flashom pod FF. Jednostavno nisam znao instalirati taj addon ma što skinuo s neta i što god klikao...

Ja sam frendu dizao ubuntu netkiosk pc sa ff. Instalirao sam flash bez problema?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Veliki Brat kaže...

Svi, ali doslovno SVI prosječni useri koje sam susreo u životu koriste ili izbornik (njih debela većina) ili desni klik (sitna manjina, ali i oni možda već spadaju u naprednu grupu). Tipkovničke kratice su im apsolutna nepoznanica (tim nelogičnije da si to spojmenuo, obzirom da zagovarate kako običan user samo tupavo klikće mišem :P).

 

Ovaj drugi dio je pak skroz-naskroz istinit.

 

I baš zato mi nije jasan primjer kada tom i takvom useru uopće padne na pamet tražiti driver za nešto na netu. Ma mislim, o čemu pričamo ovdje? Držimo li se neke kategorije, ili skačemo kako nam paše?

Kaj radi desni klik u Command Lineu? Ne, ozbiljno to nisam znao... lol

 

 

Pa, iskreno, ako se već idemo dijeliti u dva tabora - onda ste vi ti koji ste počeli s time kako je lagano sve na linuxu, samo C/P sa neta.

Običan korisnik hoće MacOS - sve out-of-the-box, to sve valjda svi slažemo. Ako gledamo Winse vs Linux, Winsi su puno bliže toj filozofiji. 

Mislim, i ja hoću da kada nešto kupim, ma koliko to egzotično bilo, da uštekam i da to radi. A iskustva s Linuxom su mi da to nije uvijek tako. Jel to problem Linuxa kao takvoga? Ne, naravno da nije, ali mu to je minus, kako god da okreneš.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
tnakir kaže...
Friday kaže...

 

kao već spomenuti problem sa flashom pod FF. Jednostavno nisam znao instalirati taj addon ma što skinuo s neta i što god klikao...

Ja sam frendu dizao ubuntu netkiosk pc sa ff. Instalirao sam flash bez problema?

Ja sam par puta na mintu imao problema sa flashom i firefoxom. Koliko me sjecanje sluzi, trebalo je u $HOME/.mozzila/plugins (ili neka slicna putanja, ne mogu se sada sjetiti) napraviti simbolicki link na dinamičku biblioteku libflashplayer.so. Mislim da se ona nalazila tamo gdje je bio instaliran flash ili mozda u /usr/lib, no nisam siguran.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
13 godina
protjeran
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
1domagoj1 kaže...

Btw, imati ikone na desktopu? Odurno. (ovo je cisto osobno misljenje, nije relevantno za daljnju raspravu, volim cist desktop i lijepe wallpapere).

Vidi ko rastura gnome shell {#}

 

Ja ni nemam desktop folder više {#}. Čak i u "davnim vremenima" kad nije bilo shell i app centric filozofije (gnome) nisam baš previše volio ikone na desktopu. Imao sam možda folder do dva i to je to. A launcheri - zbljuv.

Wha one knows, we all know. What one learns we all benefit from. We are linux.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
mario.L_hr kaže...
Koliko gorljivih zagovornika MS Windowsa ima iste legalno?

Ne znam ,moji su svi legalni. A ja i nisam neki MS fan ,radim na čemu stignem. {#}

1domagoj1 kaže...

Bypass govori iz perspektive sys admina jer ocito da smo prvotno poceli raspravljati o serverima dok drugi pak mijesaju i desktop lagano, a koliko znam neki vulgaris "geekovi" bas i ne administriraju servere, ako uopce i znaju sto server znaci. TBH, nikakvo klikanje ne moze biti brze od nekoga za tipkovnicom tko zna (a ako pricamo o sys adminima, onda je jasno da znaju, bar bi trebali).

 

Ja i dalje ne znam i ne vidim sto je toliko komplicirano kod distri kao sto su Ubuntu ili Mint. Faking point 'n' click.

Tema je otvorena sa stajališta jednog normalnog usera i zašto voli/ne voli Linux ,a vi ste kasnije krenuli sa serverima ,administriranjima sistema i koji način je bolji za to.

 

Da je samo point 'n' click ,terminal se uopće nebi palio ,niti bi po raznim Linux forumima širom mreže bilo toliko Q's & A's ,od kojih se velika većina sastoji od toga koje komande u terminalu su za šta!!

Veliki Brat kaže...

Ma mislim, o čemu pričamo ovdje? Držimo li se neke kategorije, ili skačemo kako nam paše?

Svatko ,očito ,skakuće na ono šta njemu paše ,bez ikavog reda i kategorija!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 17:57 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice