Pomoć oko particioniranja

poruka: 9
|
čitano: 1.727
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko particioniranja

Ovako, u kompu imam tri diska. Disk A (250GB) je podijeljen na dvije particije, na jednoj su windowsi 7 (80GB), a druga mi služi za torrente. Na disku B su mi podaci i tamo sam prebacio documents, music, video.... Na disku C su mi HD filmovi i on nije ni bitan u ovoj priči.

E sad, htio bi staviti dualboot win7 i ubuntu na prvu particiju diska A, druga bi ostala za torrente (naravno prilagodio bi veličine), a na disk B bi stavio /home i sve što je sada tamo. Znači ako u winsima neki mp3 spremim u folder music da se to isto nalazi u folderu music u linuxu.
Zanima me da li je to moguće i ako nije kako da napravim nešto slično. Uglavnom, bitno mi je da /home i podaci iz winsa budu na istom disku/particiji.

Nadam se da ste me razumjeli i da sam dovoljno dobro objasnio s obzirom da sam novi u linux svijetu.

AMD Athlon X2 4400+ @ 2900MHz, Gigabyte GA-MA78GM-S2H, Sapphire Radeon HD2400XT 256MB DDR3, A-Data DDR2 5300 2x1GB, Hitachi 320GB, DVD-RW Pioneer DVR-215 SATA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko particioniranja

Ja mislim da takvo nesto nije moguce al da je moguce da u Linux-u vidis particije od windwosa i foldere naravno..

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Pomoć oko particioniranja

eo ovako...u windowsima imam 3 particije...C,D i E...na C particiji su mi windowsi...D bi mi bila za dokumente, filmove itd. Cijelu E particiju od nekih 13 GB bi mi bila za linuxe... Jel se mogu na E particiju instalirat Ubuntu 9.10 i da mogu birat koji ocu OS?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2010 2:13 (pizdomehanichar).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko particioniranja

Možeš, pojavit će ti se izbornik i biraš koji OS želiš.

15 godina
protjeran
offline
Pomoć oko particioniranja

znaci kad me u instalaciji pita na koju particiju ocu, ja odaberem E particiju i na nju instaliram linux???

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko particioniranja

Tako je, samo dobro pazi šta radiš, da ne izbrišeš sve s diska. Sve čitaj vrlo pažljivo.

15 godina
protjeran
offline
Pomoć oko particioniranja

ok...hvala na pomoći!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko particioniranja

Dečki, imam jedan problem, nemogu particionirati disk sa klasičnog bugovog programa, jel mi može netko dati link za program koji particionira 64-bitne windows 7? Hvala unaprijed

Big player
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko particioniranja
Chess player kaže...

Dečki, imam jedan problem, nemogu particionirati disk sa klasičnog bugovog programa, jel mi može netko dati link za program koji particionira 64-bitne windows 7? Hvala unaprijed

ako zelis iz tih dignutih windowsa napraviti novu particiju ,to mozes odmah unutar njih.

desni mis na my computer- manage- disc manager- desni mis povise particije i odabir shrink partition...on je suzi a dobijeni ostatak formatiras i dodijelis novo slovo.

teško vrijeme za matore
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice