Prevaren u kriptovalutama

poruka: 103
|
čitano: 40.132
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Prevaren u kriptovalutama

Moderna prevara nema traga nemozes se nikome obratiti za pomoc... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Ma taj coin i ne postoji na market capu, isto što je meni nedavno lik se javio treba on moju uslugu preko discorda.Uglavnom on ce meni dat 0.2BTC ako mu ucinim uslugu, treba on neku transakciju uraditi od vrijednosti 4-5 btc ja se prihvatim toga.Lik meni kasnije pošalje sve btc i ja se napravim budala i kazem mu reko ja ti sad ovo necu nista vratiti i kazem još hvala i zbogom.Šalje on poruku zvat ce FBI ma reko zovi americke marince avion svu mogu cu masineriju tebi hvala obogatio si me.Eto tako ostalo niti ja mogu taj btc podici i prebaciti na wallet niti je on došao do FBI, što znači da je stranica scam odnosno on je pokušao mene prevariti jer ja taj btc nisam mogao povuci jer kao moram imati deposit u vrijednosti 0.02BTC a kao ne racuna se ako ti je netko poslao.Znaci prevareni nisi ti prevaren nego si naivan ko ruska sobarica.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 16:39 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
dreadmoore kaže...
Ma taj coin i ne postoji na market capu, isto što je meni nedavno lik se javio treba on moju uslugu preko discorda.Uglavnom on ce meni dat 0.2BTC ako mu ucinim uslugu, treba on neku transakciju uraditi od vrijednosti 4-5 btc ja se prihvatim toga.Lik meni kasnije pošalje sve btc i ja se napravim budala i kazem mu reko ja ti sad ovo necu nista vratiti i kazem još hvala i zbogom.Šalje on poruku zvat ce FBI ma reko zovi americke marince avion svu mogu cu masineriju tebi hvala obogatio si me.Eto tako ostalo niti ja mogu taj btc podici i prebaciti na wallet niti je on došao do FBI, što znači da je stranica scam odnosno on je pokušao mene prevariti jer ja taj btc nisam mogao povuci jer kao moram imati deposit u vrijednosti 0.02BTC a kao ne racuna se ako ti je netko poslao.Znaci prevareni nisi ti prevaren nego si naivan ko ruska sobarica.

 Da klasičan scam, kripto verzija one stare fore kad ti se javi nigerijski princ na mail.

Baš gledam tu star coin stranicu na whois, domena zakupljena prije par mjeseci, znači friška stranica. 

12 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

znam da te to neće utješiti, ali ovakve stvari će biti svedene na minimum kad se uvede zakon da prilikom prevare kazneno i financijski odgovara prevareni. budući da dosad ništa nije urodilo plodom to je još jedina mogućnost koja je preostala. 

 

ali duboko i istinski vjerujem da je pokretač teme trol. nemoguće je da je svevišnja diferencijalna jednadžba dozvolila da takav neko uopće ima 9 kilodolara in the first place. 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Zašto to misliš da je troll čovjeku netko napričao o crypto valutama on se ko ruska sobarica zaletio na scam tko mu je kriv.
12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama

a ne znan šta bi ti reka... naprosto mi je nevjerojatno da neko bez ikakve provjere zdrobi 9 iljada dolara. 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
12 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

ali budući da je istu temu otvorija i tamo, u hramu cryptoluđaka na fhr, očito nije trol nego ono drugo. 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Ma daj, pusti. To nije ni jedan bitcoin.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
8 0 hvala 0
3 godine
offline
Prevaren u kriptovalutama

Izgleda  da je danas  stvarno  popularna  rijec "trolanje".

Samo cu reci  nedao Bog  da  vi "trolate" kao ja i da se nadete  u situaciju kao ja.

I molio  bih Vas ako nemate sta konstruktivno za reci ne morate  ni vrijedjati.

Hvala  gospodinu  koji mi je stavio  ona dva linka  tako da  smo se svi  "prevareni"  nasli na whatsappu

u jednoj grupi.Inace  nas dosada ima 10.Btw  uputili smo mailove  Interpolu,pa bar da znaju za nas.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
PrevareniSt kaže...

Izgleda  da je danas  stvarno  popularna  rijec "trolanje".

Samo cu reci  nedao Bog  da  vi "trolate" kao ja i da se nadete  u situaciju kao ja.

I molio  bih Vas ako nemate sta konstruktivno za reci ne morate  ni vrijedjati.

Hvala  gospodinu  koji mi je stavio  ona dva linka  tako da  smo se svi  "prevareni"  nasli na whatsappu

u jednoj grupi.Inace  nas dosada ima 10.Btw  uputili smo mailove  Interpolu,pa bar da znaju za nas.

Opet me je prevarilo, bitće...

Otvaram cryptowallet a v njemu ni siće

Tko se drži kripto puta

Taj na kraju kurčinu proguta !!!!

 

Mara, daj još jenu za celu bertiju !!!

I vđuboks hiti medveda !!!

Onu našu staru: Dobre mi je govorila mati, pravi kriplo na Coinbase uvek plati !!!

 

Jeden, dva, jebeš ga, nema tvojih dolara...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 20:29 (fer-de-lance).
3 godine
protjeran
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Pazi ti to On je prevaren?!😂😂😂😂😂😂😂😂🤛🤛🤛🤛
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Klasicno za ovaj forum,prepuno napuhanaca koji valjda na tuđoj nesreci dizu svoj ego.

Ne razumijem sta imate od toga da ga sprdate?Covjek se shebo i JBG,naucio je lekciju,zivot ide dalje!

Ako mu ne mozete pomoci,nemojte ga ispradvati!

 

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 20:44 (Milka30).
Moj PC  
21 1 hvala 1
3 godine
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama

Hvala  ti Milka,izgleda  da si ti jedina normalna osoba ovdje.

Da  sam znao,nebih ni otvarao temu na ovom forumu.

14 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
PrevareniSt kaže...

Izgleda  da je danas  stvarno  popularna  rijec "trolanje".

Samo cu reci  nedao Bog  da  vi "trolate" kao ja i da se nadete  u situaciju kao ja.

I molio  bih Vas ako nemate sta konstruktivno za reci ne morate  ni vrijedjati.

Hvala  gospodinu  koji mi je stavio  ona dva linka  tako da  smo se svi  "prevareni"  nasli na whatsappu

u jednoj grupi.Inace  nas dosada ima 10.Btw  uputili smo mailove  Interpolu,pa bar da znaju za nas.

 Oprosti ali moramo se sprdati, jer stvarno naivno razmisljate kad su novci u pitanju e svi bi se mi preko noci obogatili kad bi mogli.Ali ocito to tako ne ide a to si valjda i sam sad uvidio.

8 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

A cuj, nista novoga, ovakve prevare postoje oduvijek, meta i metodologija uvijek ostaje ista, mjenjaju se samo detalji, bilo da se radi o nekoj Fonzi shemi, piramidi, clanarini.....

 

Uvijek je princip isti, obecanje lake zarade daleko vece kolicine novca od uplacene, uvijek proporcionalno shemi - sto vise uplatis, vise ces zaraditi....

 

Samo je sad in kriptovalute.

 

Osobno, da imam 9000 USD ili EUR ili 9 tisuca bilo koje valute, ulozio bih u pajser....nebi mi palo na pamet pokusavati ih "oploditi i umnoziti" na ovakve nacine, no, svatko ima svoj nacin razmisljanja i rezoniranja, vjerujem da je to u jednom momentu stvarno izgledalo kao odlicna ideja. 

 

Da, popusio si, dali ces ikada doci do svojih novaca...tesko, no ne i nemoguce. Sretno u svakom slucaju.....

 

 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 20:59 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
online
Prevaren u kriptovalutama

Nekom neupućenom (i pohlepnom - što smo svi) se lako prodaju priče. ali baš 9k$... pasmater... dobra priča je to morala biti. Do svojih novaca ćeš teško doći... rekao bih i nemoguće, pa jbt kod nas se ljudi s ubojstvom izvlače na zastaru i tehnikalije.

Jedino što mi preostaje za dodati je - iskreno se nadam da nije kredit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 21:19 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
PrevareniSt kaže...

Hvala  ti Milka,izgleda  da si ti jedina normalna osoba ovdje.

Da  sam znao,nebih ni otvarao temu na ovom forumu.

 -i dalje ne znaš ništa.. tj svaka škola se plaća i neki nauče, neki ne.

- tj trebaš sad znati: ako ti sad ponudim crypto zaradu, odgovor da-ne? To je ono što trebaš znati, ne kao otvoriti temu ili iz kojeg razloga, ponajmanje da ti netko galdi ego ili tetošenje, tj bolje djeluju čvrge za učenje, ostaje trajnije :)

 

tj što imaš od tog da te netko tješi? interpol? više prevarenih? Uh, jadno moje malo.. a što bi bilo da je priča drugačija, da nije prevara nego da sad imaš 30k$? Jel prevara ako igraš rulet i izgubiš? Ili je ok ako izgubiš jednu kunu ali ne milijun? ili je ok ako jednako spušiš na npr cijeni dionica što uopće ne mora biti povezano s očiglednim crypto-skamom kao ovo? Kocka ili zarada-gubitak? Što misliš da trebaš znati? .. među ostalim trebaš znati i gubiti, kao i donositi svoje odluke i tad biti iza njih, posljedice tj nisi mene ili miku pitao prije, pa nema smisla ni sad postfestum, odnosno tražiš maženje a zaslužuješ čvrge ili postavi si pitanje za bilo koji drugi slučaj ili osobu, kako bi ti sudio-savjetovao? Što bi rekao osobi koja ide u crypto biz ili bilo koji drugi bez provjere?

-imaš viška novca? kockati se možeš viškom, svojeg novca i mene ili bilo kog ne treba to zanimati jer je to tvoje pa tako i odluka ili posljedice. Možeš kockati se i ako izgubiš to je tvoja svjesna odluka-rizik, ako zaradiš jednako tako. Treba netko drugi biti kriv za gubitak? Tko osim tebe? Interpol ili bugforum? mika je kriv? :) .. ili su u šumici.

-trolaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Prevaren u kriptovalutama

Niko nije kriv, nego ja sam, istina. 

I sta sad hoces? Ne treba mene niko tjesiti, niti mi treba icije rame za plakanje.Eto, trebao mi je samo savjet, vec kad se to desilo, sta dalje. Samo i jedino to. Bez ikakvog pametovanja. 

Mi Hrvati, malo nas je al smo govna. 

Hvala Vam svima, kriptoznanci.

Ovo mi nije potrebno, nastavite bez mene

Doviđenja

 
6 1 hvala 0
6 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Čovjek piše da bi si olakšao dušu jer nije baš mali novac za jednog prosječnog hrvata. Odgovori su u skladu sa pitanjem, no nikako se ne slažem sa konstatacijom da je loše obavijestiti institucije, u ovom slučaju Interpol. Budući da si iz pravničke branše ihush, trebao bi znati pretpostaviti da ovo može bit paravan ili dodatni izvor zarade uz još neke kriminalne radnje. Vjerojatno nije, al ipak. Institucije poput banki i inih službi (u Rvackoj agencije) su razlog osnivanja kripta. Policija i pravne službe, što sa ostavinom u kriptu? Neki plaćaju i porez na dobit, mora se, je li državni aparat institucija? Je li uopće igdje prijedlog zakona o mogućnosti vrednovanja kripta kao vrijednosni papir, nešto ala dionica? Sva pitanja su retorička, isprike svima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
cvaja997 kaže...

.. no nikako se ne slažem sa konstatacijom da je loše obavijestiti institucije, u ovom slučaju Interpol. ..

 -ne slažeš se s konstatacijom (koju ti konstatiraš, jer to ne nije moja konstatacija).. ok. Netko sugerira drugačije? Možda konkretnije, da, treba prijaviti nadležnima, ali što će od tog biti? Što će prijaviti? Što je ukradeno? Ima li bilo koji dokaz vlasništva, opis, činjenicu? .. nema ni to da nije trol.

-čemu miješati 'hrvatstvo' u postove? Kakve veze ima da smo francuzi, japanci, židovi-afrikanci.. marsovci? Ja sam njemački ovčar, običan pixelasti avatar-nick kao i cryptovaluta, anacionalan no ne vidim razloga pisati (ipak uvredljive poruke-poštapalice kao, ''.. malo nas je al smo govna..'' tj čemu nacija u temi?). Ne kradu lopovi po nacionalnosti, niti je glupost, zavist, bilo što, ograničeno državom, nacijom.. osim pravne jurisdikcije + pravnih problema kad se iz ovakve prevare želi pravda a pri tome se zaboravi da su osobe samostalne i odgovorne za svoje postupke pa tako i posljedice.

 

-prevara, pravni najgori problem, jer kako biti pravedan u presudi ako ne možeš dokazati.. upravo zato postiji institut priznavanja krivnje ili bez priznavanja optuženika, kazna ovisi o tome recimo dvostruko (jer se stvara mogućnost presude nevine osobe-greške sustava ili ne osude krivca zbog nedostatka dokaza).

-netko ti ukrade auto. Imaš papire, imaš osobnu, u slučaju da policija pronađe otuđeno, može se vratiti vlasniku, no u slučaju npr bicikla je već i to problem ako nemaš papire. Što s crypto valutom? Tko je vlasnik kome vratiti? Što vratiti? digitalni zapis? Gdje? Koja policijska postaja će to vratiti kao što bi mogla fizičku stvar kao auto-bicikl, tj tko će posjedovati taj zapis pa ga tako i vratiti tj novac na bankovnom računu je na konkretnom računu konkretne banke i sud može naložiti dok u ovom slučaju nema banke, računa, nema kome što naložiti, nema buttona 'vrati' jer to nije undo funkcija u wordu.. Na divljem zapadu su lopovi bježali s vrećom novca, policija to spasi i drži novac u ruci, vrati ga vlasniku pa čak i pogrešnoj osobi npr meni.. tj što bi mene-tebe-marsovca spriječavalo u potraživanju tog virtualnog novca kao mojeg i zašto policija to ne bi vratila meni-tebi-marsovcu odnosno, kako sud može znati tko je npr splićo iz poruka i da je on taj vlasnik? Za auto ima papire, za bicikl možda ima, možda fotografija na bicu, .. ima li sliku njega i crypta? Ja imam sliku, ja&BC na plaži, na vrtuljku u lunaparku, na proslavi nove godine.. (štaš, idila dok je trajala, jer sam anacionalno-asexualan pa smo ja i virtualni coin postali par..) :)

 

-uz podsjetnik da npr u slučaju gubitka vrijednosti na npr dionicama to nije posao policije tj ne vraća policija papiriće ili vrijednost, nego možeš suditi-potraživati, no problem je u ovom slučaju od koga, tj prvo oštećenik-splićo mora otkriti koga će tužiti pa tad i pred kojim nadležnim sudom ovisno o državi.. može npr španjolska (iz davnih kolonijalnih vremena imaju globalnu nadležnost..) no za svaki postupak treba neke osnovne podatke-činjenice, kojih u virtualnoj stvarnosti možda ima, ali ovoj običnoj nema + trola..

-imamo npr slučaj todorić-agrokor.. što misliš što je teže dokazivo, virtuala ili RL ('jer svi znamo.. pa opet, sud može i mora tj treba raditi isključivo s činjenicama-dokazima, ne po tome što 'mi svi znamo'.. kao što znamo da je AlCapone bio glavni kriminalac-ubojica, no sud treba dokaz-svjedoka.. ili vigelante pravda koja može postati nepravda s nevinim..).

 

-kome je splićo dao navodnih 9000$? što sa spomenutih 30-32.000$? (sud ne dosuđuje moguću zaradu nego stvarni iznos, dokaziv, tj samo onaj iznos kojeg je dao-ukrao + trošak), pa tako splićo ako želi pravdu može govoriti samo o 9000$ .. i prvo ih treba tražiti od one osobe (fizičke ili pravne) kojoj je upravo taj iznos dao-uplatio. Kome? Na šalteru banke, na ruke? Ima li dokaz, svjedoke osim mene i mike iz postova ili sudionika teme :) ...? Jel on dao dollare ili kune, eure, marke, masrosvke dinare ili diznilendovske mikimaus-dollare? tj on kaže 9000$ ali za sud je potrebna činjenica, stvarna valuta, možda franci, lire? .. i opet, kome je to dao-uplatio? Upravo toj osobi, prvoj u lancu se splićo treba obratiti i od te osobe tražiti svojih navodnih 9000$ tj tako ide sudski postupak ili ''pravda''. Što ako je fejknjuz, troller, o čemu tad lamentiramo? Ako nije, tad ga treba čvrgati. Tko je kriv? Tko je samostalna odgovona osoba, slobodna raspolagati svojom imovinom? Može tako splićo bilo kome dati bilo što.. može li potraživati nazad? Jel tražio institucije prije ulaganja ili dok je brojio virtualnih 32000? jel paltio porez? .. e pa to je stvar institucija, države i osobe, samostalne svjesne, dok su djeca ili nesposobne osobe lišene tog prava pa time i posljedica (npr djeca u većini zakonodavaca ne smiju kockati.. imaju roditelje-skrbnike..) 

 

-srkatimo, tj povratak na tvoje konstatacije :) .. ili što možemo konstatirati?

-da je tzv splićo nekom dao nešto što opisuje kao 9000$ i spominje 30.000..

-svaka osoba (fizička ili pravna) ima mjesto registracije-nadležnosti, npr eu, usa, kina.. spominje se azija, tad splićo negdje u aziji treba pred odgovarajućim sudom pokrenuti postupak.

-ako je prevara, tad opet po jurisdikciji, posao obavlja sud-policija nadležne države, npr eu.. a što s 'azijom' možda rusi-kinezi-indijci-pakistanci.. bangladeš? Gdje je registrirana firma? nigdje? .. mogao je splićo jednako taj virtualni novac baciti kroz virtualni prozor i tad je to neutuživo jer nemaš osnovne elemente kao tko-gdje pa time ni koga tužiti-potraživati. Što da s time radi interpol? Da izda tjeralicu za azijatima ili virtualnim koinima..? Možda iza svega stoji neki amer, možda australac? tj tko spriječava npr todorića da otvori fiktivnu firmu kao što je otvorio u londonu, nizozemskoj itd.. pa tako i u 'aziji' ili nekom otoku, možda u centralnoj africi? Tj uvjek iza svega stoje stvarni ljudi-osobe, to može interpol, no ne može protiv velesila kao rusija-kina-usa-uk.. a usa-unclesam kontrolira internet pa tako i sve što se dešava, tj ako oni nisu zainteresirani za otkvrivanje počinitelja tad nikad neće biti otkriven mada naivci misle da se svi mogu sakriti vatrozidom, torom, vpnom.. odnosno oni koji su uvjereni u to već nemaju nade u otkrivanje počinitelja dok skeptici upravo zato zaobilaze priču o crypto valutama tj upravo zbog ovog primjera i to možemo geldati npr statistički.. koliko nas je u temi a samo jedan je novoregistrirani splićo s prijavom probolema.. tj time možemo zaključiti da ipak ljudi neovisno o hrvatstvu ili naciji nisu pametni-glupi-nešto treće, nego nisu naivni i ne barataju kriptom upravo zato, tj uvjek će postojati izuzetak-pojedinac koji može napraviti glupost ali može jednako dobiti jackpot na lotu.. no time nije čovječanstvo ili nacija postala glupa-pametna (i zato molim, izbacijte 'hrvatstvo' (naciju) iz postova, jer nema veze ni sa čime..). Odnosno, splićo mora znati 'nacionalnost' osobe s kojom je poslovao, barem opis ili ime, neki broj računa? .. nema ništa? Ima web stranicu supporta.. pa ok, nek prijavi policiji, interpolu i nek da sve dokaze koje ima a pogotovo 9000$ i kako je kome uplatio taj iznos tj prva karika lanca, ulaz.. jer to je jedino mjesto od kojeg može krenuti a možda dođe do todorića, možda do marsovca, možda do otkrića da je trol.

 

-što je konstatacija? osim da mu treba lupati čvrge.. možda da osoba ima pravnu odgovornost, ima slobodu, posljedice. Osoba može dobiti na lotu ali ne mora. Sud ne nadoknađuje loto-špekulacije nego stvarno dokazivu štetu i to tek kad postoji osoba koju će suditi, dokazi-činjenice.. konstatirati možemo da nemamo činjenice osim klik-bajtova i 'malo nas je al smo..' odnosno činjenica je da je crypto biz upravo takav i zamišljen, stvoren, s ciljem upravo takvih prevara-krađa, kao što je kalauz za obijanje brava ili bokser za razbiti zube.. ne služi ničemu drugome, tj sedlo služi za jahanje konja, žmigavac automobila, šarafciger.. sve stvari imaju svoju namjenu-svrhu i upravo tako ih koristimo, tj ne pomaže nam šarafciger u jahanju kao sedlo.. crypto nije novac u banci, virtuala nije stvarnost-jurisdikcija a svime upravlja mreža-serveri pod kontrolom velesile-unclesama. Što je crypto? tko je nadležan i što može sud, policija lokalne PU ili uprava vodovoda?

 

-Što konstatirati? Prevara je uvjek bilo i bit će.. kao i pohlepe kao mamca. Prvi korak radi svjesna osoba, samostalna, sa slobodom odlučivanja-raspolaganja imovinom.. a time i rizik-odgovornost. ili-ili, ili osoba ima prvnu slobodu ili nema ili je stvarni slučaj ili je trol ili su u šumici.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Rekli bi : I bogati plaču.

 

Ulaganje u bilo koju kriptovalutu je u razini ostavljanja kofera punog novca u centru grada Zagreba. Tko ga upeca, upeca ga.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

A ihush zar nemozes to malo skraceno ti kad se uhvatis neceg opisati izgleda isto bukvar  .Covjek je ostao bez 9000 $ mi mu ovdje nemozemo pomoci, a stvarno neznam ni tko ce.Nema tog pravnog sustava koji ce njemu pomoci velika je to rizicnost  

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Milka30 kaže...

Klasicno za ovaj forum,prepuno napuhanaca koji valjda na tuđoj nesreci dizu svoj ego.

Ne razumijem sta imate od toga da ga sprdate?Covjek se shebo i JBG,naucio je lekciju,zivot ide dalje!

Ako mu ne mozete pomoci,nemojte ga ispradvati!

 

 

 Istina, bilo bi cudo ocekivati normalne odgovore ovdje, pogotovo kad je kripto u pitanju gdje oni koji znaju najmanje najcesce to "znaju" najglasnije.

12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
PrevareniSt kaže...

Postovani,

 

Molio bih Vas  za  pomoć.Žrtva sam prevare u kriptovalutama.

Oko 9000usd sam investirao u kriptovalutu NLEC,koja je navodno jako potentna tek izasla na azijskom trzistu.

Stranica se zove  www.star-coin.net.

Dakle radilo se o tromjesecnom subscription periodu,nakon kojeg bi njena cijena jako porasla prije izlaska na azijsku burzu.

I do jucer  sam bio u sasvim drugom raspolozenju,gledam na aplikaciji 320000 dolara,jedva cekam  da kupim BTC i prebacim na Coinbase pa odatle

na racun.Kad ono šok,pojavljuje se poruka "Your account is locked".Šok,razočarenje,grižnja i grižnja.

Znam da ce mnogi od Vas reći, da sam prenaivno ušao u to, što i jesam,ali sad šteta je učinjena i ne mogu se vratiti nazad.

Eto,molio bih sve ljude dobre volje,pametnije od mene za savjet.Dali je neko dozivio slično iskustvo?

Želim se boriti i bar pokušati povratiti izgubljeni novac.Dali postoje kod nas neke institucije,ljudi koji se bave s tim?

Vidim postoje stranice na internetu koje se bave s tim,a opet pitanje je koliko su i one pouzdane,dakle stranice tipa

www.mychargeback. ili slično

Pozdravljam Vas  u nadi  da ću dobiti  kakav savjet od Vas jer sam u šoku.

Eto u prilogu  Vam saljem  screenshot  aplikacije  star-coin.net koji mi je uništio život

Jako potentna - kao moj deda od 105 godina.

Jako porasla - ma daaaaaa...čudo kako raste.

320.000,00 dolara - kako te fiktivne brojke na aplikaciji brutalno izgledaju., isto kao i one brojke po kasinima gdje se na ulazu u kasino vrti - iznos Jackpota. To što vidiš to, ne znači da si dobio. 

Šok - kakav šok . Nisi ti nikad doživio šok, kad je tebi šok izgubit 9000 dolara viška love., jer prepostavljam da si valjda bio dovoljno inteligentan da si uložio lovu koja ti je bila višak za takve igrice.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
geronimo4661 kaže...
Milka30 kaže...

Klasicno za ovaj forum,prepuno napuhanaca koji valjda na tuđoj nesreci dizu svoj ego.

Ne razumijem sta imate od toga da ga sprdate?Covjek se shebo i JBG,naucio je lekciju,zivot ide dalje!

Ako mu ne mozete pomoci,nemojte ga ispradvati!

 

 

 Istina, bilo bi cudo ocekivati normalne odgovore ovdje, pogotovo kad je kripto u pitanju gdje oni koji znaju najmanje najcesce to "znaju" najglasnije.

Na takvu ljudsku glupost ne možeš normalno odgovorit nego se sprdat. Bolje da nauči na forumu što je sprdačina, nego da naučin na teži način kao sada - izgubio 9000 dolara - ovi su se sprdali s njim i uzeli mu lovu.

 

Naša forumska sprdnja je bezbolna sprdnja. Poslije nje nema šokova, razočaranja kao poslje kriptosprdnje.

12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
R36 kaže...

Na takvu ljudsku glupost ne možeš normalno odgovorit nego se sprdat. Bolje da nauči na forumu što je sprdačina, nego da naučin na teži način kao sada - izgubio 9000 dolara - ovi su se sprdali s njim i uzeli mu lovu.

 

Naša forumska sprdnja je bezbolna sprdnja. Poslije nje nema šokova, razočaranja kao poslje kriptosprdnje.

Zapravo ne,ne moras se sprdati!

Forum nije napravljen u cilju da bi se isprdavali na tuđim pogreškama,nego da bi drugima pomogli.

Razumio bih jednu "posprdicu",pa cak i dvije,ali vec dvije stranice ljudi autora teme isprdavaju,time kao "njemu cine dobro,da vise ne grijesi"

Prava istina je ta da 80% "sprdača" nema uopce pojma sta su kriptovalute(ja sam među tih 80%,samo sto nisam "sprdač"),ali ponukani krdom,bustaju svoj ego vređajuci autora.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Milka30 kaže...
R36 kaže...

Na takvu ljudsku glupost ne možeš normalno odgovorit nego se sprdat. Bolje da nauči na forumu što je sprdačina, nego da naučin na teži način kao sada - izgubio 9000 dolara - ovi su se sprdali s njim i uzeli mu lovu.

 

Naša forumska sprdnja je bezbolna sprdnja. Poslije nje nema šokova, razočaranja kao poslje kriptosprdnje.

Zapravo ne,ne moras se sprdati!

Forum nije napravljen u cilju da bi se isprdavali na tuđim pogreškama,nego da bi drugima pomogli.

Razumio bih jednu "posprdicu",pa cak i dvije,ali vec dvije stranice ljudi autora teme isprdavaju,time kao "njemu cine dobro,da vise ne grijesi"

Prava istina je ta da 80% "sprdača" nema uopce pojma sta su kriptovalute(ja sam među tih 80%,samo sto nisam "sprdač"),ali ponukani krdom,bustaju svoj ego vređajuci autora.

 -gle sad malo problem koji stvaraš svojim 'pozitivnim' stavom .. kao dobri pionir, pomažeš, tješiš.. i radiš suprotno od dekalrativnog, tj lupaš brojke od 80% sprdača, krtiziraš sprdače, kao da su oni uzrok problema. Za usporedbu, žena, silovanje, nosila minicu.. i sad ti govoriš o minici ili boji odjeće. Krvac je počinitelj, ne sprdači koje bubaš kao 80% iz vedra neba jer pretpostavljaš da 80% nešto o nečemu ne zna.. (ili daj dokaz-činjenicu za iznesene tvrdnje, cifre, jer to je konkretna tvrdnja i time mora biti dokaziva ako je koristiš kao argumet..) .. ako nije argumet, tad je dimna bomba, diverzija odnosno radiš nešto gore od sprdača + odvlačiš fokus od krivca za djelo na nebitnu stranu kao što je to u primjeru silovanja odjeća.

 

-može li se netko sprdati? može tj ne određujemo ja-ti-netko kao će tko reagirati na neki post, tj sloboda.. dok ne prekršimo neka pravila kad modovi rade ono što tad rade.

-može li 'splićo' prije nego investira 9000$ biti predmet sprdnje, može li objaviti nešto npr sliku kako peca ili bilo što deseto i biti predmet sprdnje ili pohvale-navijanja.. tj čemu suži prijava u forum i post-tema? Tješenju-pohvali ili sprdnji, pomoći? .. ok kako? Kako si to kontrukvino pomogao osim što ga recimo štitiš .. :)

-ok, bit ću i ja sad dobar, štitit ću ga :)) ''splićo, ne daj se!!!'' ja sam uz tebe, vratit ćemo sav novac + kamate. .. pomaže?

-ako želiš osobi pomoći, trebaš ga naučiti, educirati, dati ribu (nahraniti) ili naučiti pecati i tako osposobiti za preživljavanje umjesto ovisnosti o spasitelju-hranitelju... Kako mu pomažeš?

-možemo li sad dati npr link na npr mingo.hr i da će tamo netko nešto riješiti? Možemo li dati neki tel.broj i tako pomoći? Možemo li organizirati neki fond-donacije pa ga recimo nagraditi za glupost ili pitati što da nije prevara i da ima 30000 zarade? Bi li tad otvarao temu i kako bi tad ja-ti pomagali?

-da je želio pomoć, mogao/trebao je to na vrijeme, provjeriti. Ovako se uči, na teži-bolniji način, dok virtualne čvrge nisu bolne, odnosno, samo stvar ega a tad je na pogrešnom mjestu za liječenje, tj ako treba stručnu pomoć ili staratelja tad to može obaviti kod svojeg doktora ili kako već, ne tu.

-kako mu konkretno moj post nanosi bol, odnosno, boli li ga više-jače izgublejnih 9000$ ili moje 'čvrge', odnosno, ,tad ga ti tješiš pa čvrge prođu, no novca i dalje nema.. što time radimo ja-ti? Dobro-loše? Za lošu odluku-kazna, za dobru-nagrada, to je osnova učenja. Što radim ja, što ti? Što misliš tko griješi i koje su tad posljedice .. ili želiš biti spasitelj koji će ribama nahraniti gladne, svaki dan, no time im oduzimaš osnovnu slobodu, odlučivanja pa i pravo na griješiti.. ja naprotiv, mislim da i splićo ima pravo na slobodu, ali to uključuje i dobro-loše tj posljedice svake odluke, bila to brza vožnja ili investicija dođe ti na isto. Nauči ga pecati.. ili daj mu svoj primjer investiranja u crypto..? Zašto ti nisi uplatio 9000$? Ne, ti govoriš ''o minici'' silovane, tj nečem trećem, kao dobročudno ga štitiš.. od čega? Tko je krvac-počinitelj? Kako se ako se bilo što može, treba postupiti, procedura, prijava, gdje-što-kako-kome? Ne vidim da mu pomažeš bilo čime osim tješenjem a to je loša metoda edukacije i stvaranje krda o kojem se netko treći brine dok spasitelj ima ribu-hranu i sve će tad biti super-ok osim što osoba tad gubi svoju slobodu pa i za grešku, gubi i šansu za jackpot (kao suprotno, dobitak na sreću, nezaslužen ali legitiman..).

 

-što misliš tko radi dobro djelo, ja-ti, splićo, cyberlopov, interpol, biznis-kriminal-država-sud?.. ja mu dam čvrgu, u nadi da izvuče pouku, naivnost, laka zarada, prevara, jer i sutra će biti ista onlineprevara tu, isti trik, isti naivci, isti novci, ista shema i neki postotak naivnih koji jednostavno postoje, kao što postoje tvojih fiktivnih 80% koje bi trebao elaborirati ako želiš korsititi kao argument tj bez agrumenta trpati sve koji misle drugačije u isti koš ili oduzeti im time pravo glasa :)) .. malo patetike za kraj ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 11:04 (ihush).
8 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Ovo je rang sa onima što su slikali osobne i slali na WhatsApp nekome iz nekog razloga...

 

Dobro da je otvorio temu i da je aktivna, pa makar se mi rugali a on osjećao povrijeđenim - ako i jedna osoba nakon što vidi ovo ipak malo mućne glavom kad otvori spam mail ili vidi oglas za brzu zaradu na cryptu - poanta je postignuta i $9000 nije otišlo u vjetar.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama

Tko je rekao da ga ja svojim "pozitivnim komentarom" tješim?Govorim ekipi da prestane sa omalovažavanjem covjeka!

 

Tebi jos uvjek nije jasno da je ovaj forum prepun balavurdije kojoj se diže kada u temama u kojima nemaju pojma omalozavaju druge?Pogotovo kada "nastave niz" nekoga tko ima puno zvjezdica.

Tako da onih 80% je usko vezano sa takvim komentarima opcenito na forumu.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
14 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Ali evo ovo je najbolje ako vec imas visak kesa i zelis riskirati a mozes zaradit nije kineska glupost https://masternodes.online/#masternode-stats 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice