Pušiona

poruka: 700
|
čitano: 320.740
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pušiona".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pušiona
micho0305 kaže...

Ljeto, teraca kafića, ljudi sjede u hladu, uživaju. Ti (nepušač) među njima..svi stolovi zauzeti a unutrašnjust kafića prazna. Prilazi ti momak (ili cura) i uljudno te zamoli da se digneš, oslobodiš mjesto i odeš lijepo sjesti unutra jer unutra nije dozvoljeno pušenje, on (ona) je pušač i htjela bi koristiti svoju slobodu trovanja na otvorenom prostoru, da ne truje druge..Šta ti napraviš:

A/ poštuješ logiku i prepuštaš stolicu (Spock-100bodova)

B/ poštuješ ljudske slobode i prepuštaš stolicu (Ghandi-100bodova)

C/ poštuješ oduku i obećaš da ćeš napisat esej u temi Pušiona na BUG forumu- naravno da ne ustaješ(Mbaksa-1000bodova)

povežite s OVIM, a ako netko misli da ja idem Nedjeljom u crkvu, paaa, taj bi trebao pratiti kakve viceve objavljujem u temi Humor

 

IBM ( I Blame Microsoft)
16 godina
offline
RE: Pušiona
micho0305 kaže...
povežite s OVIM, a ako netko misli da ja idem Nedjeljom u crkvu, paaa, taj bi trebao pratiti kakve viceve objavljujem u temi Humor

Ironija ti paše na post o crkvi i tamjanu (ako se uzme u obzir stav u citiranom postu), ali nikako u onaj s pitanjem i ponuđenim odgovorima. Ne treba se izvlačiti, samo reci što si mislio time, nije ništa strašno, slobodno budi iskren...

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Pušiona

bez komentara

 

Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Pušiona

Sasvim očekivano - zakon o zabrani pušenja doživio je potpuni fijasko! U čak 40% kafića se puši, a to što imaju neku kvazi ventilaciju je besmisleno jer je u praksi - beskorisno:

 

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hrvatska/Zabrana-pusenja-otisla-u-dim

...
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2011 3:28 (Miro).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Ovo za inspektore je istina sto pise. Jos dok su se neki lokali prilagodjavali novom zakonu, tj. dok su sredjivali ventil. za duhanski dim, pusilo se normalno. Ovdje, u mom gradu, mnostvo kafica bude unaprijed upozoreno na datum i vrijeme kad bi inspekcija trebala doci, tako da se pusenje toleriralo i strah od kazni je bio minimalan. Jbga, drukcije ne ide. Promet se mora odrzati, pa makar se radilo i o protuzakonskim mjerama...

A man without a religion is like a fish without a bicycle
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2011 3:32 (VirtUoso).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Pušiona
Pušači slobodni samo u sopstvenom domu

Za tri dana pušači će morati da promene dosadašnje navike. Cigaretu, kada počne da se primenjuje Zakon o zaštiti stanovništva od duvanskog dima, više neće moći da zapale na radnom mestu, u liftovima, hodnicima, čekaonicama... Isto će važiti i za škole, fakultete, bolnice, menze, biskope... Tamo čak neće postojati ni prostorija za pušače.

Pušenje će biti dozvoljeno
- u sopstvenom stambenom prostoru
- u ugostiteljskim objektima koji su manji od 80 kvadrata a koji se za to opredele
- u većim ugostiteljskim objektima, ali u odvojenoj prostoriji
- na radnom mestu u posebno određenim prostorijama

Ovime pokusavaju da smanje broj pusaca u Srbiji , jos su nam i povecali cene , ali im ne ide :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Zakon je oprostite na izrazu, ispao sprdnja. Toliko hajke, na kraju se opet pusi u velikom broju lokala.

 

A mnogi od njih nemaju zakonske uvjete za pusenje. Ne znam za ostatak Hrvatske, u Sl. Brodu se pusi u otprilike polovici lokala, i od te polovice polovica nema uvjete za pusenje (npr. prostor od 200 kvadrata bez ikakve ventilacije, ili jako slabe). U Osijeku je situacija jos bolja, tamo se pusi u skoro svim kaficima u centru grada, bez ikakvih uvjeta. 

 

Cini mi se da taj zakon ovisi o tome koliko ga lokalna vlast zeli provesti..

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2011 10:17 (Dragon23288).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Pušiona

Problem je nastao jer se kao i kod svega u ovoj državi malo spuste granice. Primjerice, u mom gradu, u svakom lokalu je dozvoljeno pušenje. Kod malih lokala vlasnici su nabili nekakav ventilator  koji ne bi ni računalo primjereno ohladio, te ga uz to još i ne pale. Kod većih se lokala koristi činjenica da u veličinu prostora ne ulaze toaleti, šank, prostor za band i slično. Onda dolazi do situacije da se jednostavno trećina lokala malo podigne, stavi ogradica i to nazove prostorom za band. Et voila, eto lokala manjeg od 50 kvadrata ili koja je već granica. Stvar je samo koliko si spretan da za***eš pravila :)

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pušiona
Arto kaže...

Problem je nastao jer se kao i kod svega u ovoj državi malo spuste granice. Primjerice, u mom gradu, u svakom lokalu je dozvoljeno pušenje. Kod malih lokala vlasnici su nabili nekakav ventilator  koji ne bi ni računalo primjereno ohladio, te ga uz to još i ne pale. Kod većih se lokala koristi činjenica da u veličinu prostora ne ulaze toaleti, šank, prostor za band i slično. Onda dolazi do situacije da se jednostavno trećina lokala malo podigne, stavi ogradica i to nazove prostorom za band. Et voila, eto lokala manjeg od 50 kvadrata ili koja je već granica. Stvar je samo koliko si spretan da za***eš pravila :)

 

Pa jasno... I svi to rade.

A man without a religion is like a fish without a bicycle
14 godina
protjeran
offline
Pušiona

Bilo jednom u Hrvatskoj....

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice