A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

poruka: 515
|
čitano: 99.438
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv".
11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
A za prvi put sam bia dobia besplatno jedan osnovni tv paket..za drugi ugovor već nemam pojma, kao dobili smo neki popust al neznam koliko je zapravo popust, pošto mi je to brat ugovara, a on je to uradia ajmo reć samo da se uradi
11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
A za prvi put sam bia dobia besplatno jedan osnovni tv paket..za drugi ugovor već nemam pojma, kao dobili smo neki popust al neznam koliko je zapravo popust, pošto mi je to brat ugovara, a on je to uradia ajmo reć samo da se uradi
11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
..
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 13:53 (xDISORDERx).
12 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

Najbolje je uzeti samo internet (ili prebaciti pretplatu na internet only) te sam provesti tv do svih televizora korištenjem splitera (u tvom slučaju ne trebaš ni to jer je već proveden, inače tako možeš uštedjeti da ti ne naplaćuju dodatne priključke). Ne mogu ti ukinuti analogni signal  i taman si sam središ popust kad su bezobrazni i prebacuju trošak održavanja infrastrukture i investicije na korisnike bez dodatnih beneficija. Draži mi je bio  B.net , ovako nam se sustavno vraća dobri stari reket, tj. monopol iz y2k...

 

 

Viva la resistance! 

14 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
xDISORDERx kaže...
A za prvi put sam bia dobia besplatno jedan osnovni tv paket..za drugi ugovor već nemam pojma, kao dobili smo neki popust al neznam koliko je zapravo popust, pošto mi je to brat ugovara, a on je to uradia ajmo reć samo da se uradi

 Kak misliš prvi puta? Pa trebaju ti dati besplatno dok imaš njihov ormar u dvorištu a ne samo tipa prvu godinu i tako.

Mislim da HT isto plaća kada imaš stup u dvorištu.

Mislim da su te oni preveslali... Najam naplaću po mjesecu/godišnje tako da ti daju usluge besplatno. Nagodi se a ne da bude to samo za prvi puta tj. prvi mjesec i tako... Kaj s ostalim mjesecima/godinama?

11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Ma bilo je za prvi ugovor, i sad ka je drugi, mislim da sad plaćam i taj koji je bio đabe ali su svi paketi jeftiniji za taj neki popust. Tipa osnovni tv paketi su mi oko 60 kuna, inače su oko 100
14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Vozaju te...

Izbori se da ti daju gratis sve. Reci im 500 kn mj za ormar u dvorištu ili ga izmjestite... A ne kaj ti oni daju recimo 50 kn popusta...

 

https://www.24sata.hr/potrosac/stupovi-na-tuoj-zemlji-339240

https://www.24sata.hr/potrosac/ako-je-kabel-iznad-kuce-nema-naknade-342803

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 14:28 (spiderhr).
 
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Odkad je dosao ovaj a1 em su mobilnu poskupili sad placam neku srednju na bonove prije cca 1 godinu sam placa 39 a sad 60 kn, ka imam vise GB sta mi netreba toliko, sad digli i ovo 20 kn, nece oni mene prcat sad cu iz principa trazit raskid ugovora i otic vjerovatno u t com i koju kunu vise platit
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
nike098 kaže...
Odkad je dosao ovaj a1 em su mobilnu poskupili sad placam neku srednju na bonove prije cca 1 godinu sam placa 39 a sad 60 kn, ka imam vise GB sta mi netreba toliko, sad digli i ovo 20 kn, nece oni mene prcat sad cu iz principa trazit raskid ugovora i otic vjerovatno u t com i koju kunu vise platit

Ali to je cijena novog oblika života...

14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Evo da podsjetimao Zašto je, zapravo, Vip postao A1?, odmah mi ne smeta povećanje cijene od 20kn. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
MasterG kaže...

 

 

Zvao sam ih i pitao koja je procedura sa mojim ugovorom (odnosno poništenjem istoga), pošto sam uzeo i romobil uz promotivnu akciju koja je direktno bila povezana sa produljenjem ugovora tj, dio ugovora je i romobil....no ipak neću moći raskinuti ugovor i "zadržati romobil" tj ne plaćati ga. Za romobil će mi i dalje dolaziti 115kn mjesečno do isteka otplate 24mj...nije mi baš jasno kako su sad na jednom IZDVOJILI romobil iz ugovorne obveze tj od usluge, iako se mogao uzeti isključivo uz promotivnu akciju i kako sve plaćam preko jedne uplatnice na kojoj piše usluge za taj i taj mjesec.  Još ću malo prošvljati po ugovoru baš da vidim da li je romobil u istom ugovoru ili je odvojen nekako. No dobro, nije prošlo, već sam mislio zaradit na bandi   

 

 

 Ne možeš ga zadržati i ne plaćati rate, ali možeš ga vratiti.

Nisam upućena u cijene romobila i vjerujem da ti ovako ispada jeftiniji, ali što će oni s polovnom robom, ako im ga vratiš, prestaneš plaćati rate i naravno, još tražiš povrat uplaćenog novca za njega.

Kad bi im ljudi masovno vraćali A1 bi imao mali problemčić.

Eto, samo ideja. 

16 godina
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

- Kod nas se konkretno ti troškovi najvećim djelom odnose na ulaganje u najnoviju, ujedno i skuplju telekomunikacijsku opremu i nove tehnologije koje omogućuju dovođenje super brzog interneta. Smatramo da je ulaganje u 5G mrežu od strateške važnosti za Hrvatsku, za gospodarstvo, tvrtke i građane, no to ujedno pretpostavlja i ulaganje u skuplju tehnologiju - tvrde u ovom telekomu iz kojeg poručuju da najveći dio od 500 milijuna eura ulaganja planiraju dati za razvoj 5G infrastrukture, povećanje kapaciteta i sigurnosti mobilne mreže, kao i proširenju fiksne mreže.

......

Poskupljenje će se pritom odnositi na sve fiksne usluge A1, ali i Bneta.

 

Dakle treba im novac za uvođenje mobilne 5G mreže i zato poskupljuju fiksnim korisnicima??? Kakvo je to opravdanje?

 

Običaj je da se digne kredit ili emitiraju dionice, pa kada se temeljem toga kreira nova usluga, onda se ona naplati i time izvrši povrat ulaganja. Ovo da korisnici jedne usluge plaćaju razvoj druge usluge koju ne koriste je stvarno bezobrazluk. Podsjeća na bandićevo poskupljenje vode prije desetak godina kada je rečeno da će se tim novcem rekonstruirati vodovodna mreža i smanjiti gubici, pa će nakon toga računi opet biti manji. Naravno rekonstrukcije nikada nije bilo, računi su povećani još par puta zbog pročistača, a Bandić je dobio nekoliko izbora u međuvremenu. Hrvati baš vole kad im ga netko stavi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Mene više jebe ovo (isto) s B-Netom. Prije 7-8-9 godina sam, iznerviran njihovim kretenoidnim najjeftinijim plastikaner daljinskim, investirao u CA-Modul i prebacio karticu koja je bila u njihovom Set-Top Boxu u modul (a modul piknuo u tv). Benefit: cijelo vrijeme koristim jedan daljinski - onaj fensi od tv-a (unatrag par godina LG-evo čudo od daljinskog koji je, bajdvej, najbolji daljinski na planeti!). Kako su u međuvremenu ukinuli kartice, a ne podržavaju (niti su ikada podržavali) CA-Module, ovo će funkcionirati dok funkcionira (kartica)...
Nemam kud doli ostati kod njih (i popušiti priču o investiranju). Zapravo, imam - mogu se prebaciti na Evo-TV, ali mi svar kompliciraju dva problema:
- zemaljska antena (poslušao sam debilni savjet HRT-a i, kod renoviranja stana, odpojio te uzidao i prežbukao kabel zajedničke antene);
- hrvatski telekom koji je, po novom, vlasnik Evo-tevea (zakleo sam se da s njima ne želim nikada više imati ništa i radije ću biti bez tevea nego preći k njima).

A najradije bi im (svima!) dao šup kartu, jeboimpasmater lopovsku.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2019 11:25 (Antiseptik).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Koliko sam shvatio svi koji koriste homebox ne plaćaju dodatno 20kn ? Ja sam na žici kod A1, ali je to infrastruktura od TCOM-a. Ovo mi više izgleda da podižu cijenu da "plaćamo" tu naknadu TCOM-u. Baš me zanima koliko A1¸stvarno plaća TCOM-u za korištenje njihove infrastrukture po priključku tj. korisniku.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
mac92 kaže...

Koliko sam shvatio svi koji koriste homebox ne plaćaju dodatno 20kn ? Ja sam na žici kod A1, ali je to infrastruktura od TCOM-a. Ovo mi više izgleda da podižu cijenu da "plaćamo" tu naknadu TCOM-u. Baš me zanima koliko A1¸stvarno plaća TCOM-u za korištenje njihove infrastrukture po priključku tj. korisniku.

 Ne znam sad točno, vidio sam negdje tablice prije, možda je to sad zastarjelo, ali u sjećanju mi je negdje da je naknada za bitstream nekakvih 60-ak kuna mjesečno HT-u za bitstream. To bi sad već moglo biti i niže, HAKOM im je već prije naložio da smanje naknadu pa je moguće da se to dogodilo opet. A tako nešto sam načuo i od tehničara kad su bili.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Izgleda da je i HT digao cijene, pa se očito radi o dogovoru duopolista, na što će HAKOM i agencija za tržišno natjecanje samo slegnuti ramenima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Visak kaže...

Izgleda da je i HT digao cijene, pa se očito radi o dogovoru duopolista, na što će HAKOM i agencija za tržišno natjecanje samo slegnuti ramenima.

Podatak da u 2019. - nakon promjene 3 vlasnika u 20-ak godina od korisnika traze novac za ulaganje u novu tehnologiju, znaci da su tih 20 godina iskoristavali upravo taj duopol iskljucivo za financijsku korist.

 

Zao mi dodje ekonomskih fakulteta u Hrvatskoj kad se top 10 kompanija pored svih PR, marketinskih i strucnjaka za financije i poslovne strategije odluci na ovakav potez.

Pa promjenis neke tarife, das par GB vise i to naplatis tih 20kn - manje ljudi bi njurgalo, a tih par GB ionako ne remeti poslovanje.

 

Jos bih rekao da je potez i donekle razumljiv da ulazu u optiku van velikih gradova koja ocitno nikome nije prioritet, ali opravdavaju sa ulaganjem u tehnologiju bez koje za dvije-tri godine nece ni moci poslovati na nekoj ozbiljnoj razini.

Totalno apsurdan i malouman potez kojeg ne mogu usporediti sa icime na trzistu. Pa nije da je 5G tehnologija nesto sto je doslo iznenada, sigurno instituti u Japanu/Koreji vec rade na slijedecoj inacici.

U biti ovo bi bilo kao da Intel/AMD/Samsung kazu da ce ti sadasnji procesor ili RAM naplatiti 50$ vise da bi ulozili u DDR5 ili 20-jezgreni procesor.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

Najveći je problem što se trošilo, bez ikakvog limita. Svoju optičku su infrastrukturu proširili svakuda, pogotovo preko najma HEP-ovih stupova, plačali su se penali za raskid ugovora da bi korisnici prešli na njihovu mrežu.

A sad kada su povukli crtu i izračunali troškove i prihode, valjda se shvatilo da je vrijeme da korisnici snose troškove daljnjeg razvoja inf. Sad je bolje pitanje zašto se HEP i država nisu razvukli optičku mrežu po stupovima i naplačivali najam operatorima za korištenje te iste infrastruktur.

Sam odgovor je jednostavan jel bi se onda DT, A1 i Njemačka elita pobunili i ne bi nas više mogli guliti kao ovce, zato što bi imali konkurenciju. Isto je tako bilo kada HT kupio Iskon, onda su oni po svim parametrima bili čisti monopol i nije im se smjela dati ta akvizicija.

Da negovorim kada je HAKOM blokirao H1 telekomu izgradnju optičke infrastrukture uz pomoć Kineskog ZTE uz izliku da bi to narušilo tržišno natjecanje.

 

A sad kome otiči nije da baš ljudi imaju izbora vrati se T com na njihovu bakrenu infrastruktur uz veliko pitanje kakva im je bila kvalitete te iste infrastruktur ili prijeći na TELE 2 4G interent i nadati se da će to dobro raditi.

Nije baš da ljudi imaju izbora.

 

 

BF3:fluffy_inside
10 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
wyks kaže...
U biti ovo bi bilo kao da Intel/AMD/Samsung kazu da ce ti sadasnji procesor ili RAM naplatiti 50$ vise da bi ulozili u DDR5 ili 20-jezgreni procesor.

 

 odlično rečeno

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
13 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Visak kaže...

Izgleda da je i HT digao cijene, pa se očito radi o dogovoru duopolista, na što će HAKOM i agencija za tržišno natjecanje samo slegnuti ramenima.

 Imaš li koji link za ovaj info?

14 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Ima neko neku dobru ponudu za iskon ili tcom internet ispod pulta ? PM molim

U A1 sam doso samo zato sto su kupili Amis i evo nije dugo proslo da cu otici od njih...

Takoder korisnik sam VIP/A1 na bonove od 2001 i ubijaju me sa stalim dizanjem cijene tarifa no to su se šupski dogovorili i narasla je cijena kod svih u isto vrijeme tako da nemam gdje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Imao xnet, pa bnet, pa sad A1, imam ih od brzine 64/64 kbita :)

 

uglavnom sam imao paket 160 kn (12 mbita + telefon)

 

sad zele 180 kn za isto (da, znam da mogu s ugovorom dobiti 50 mbita, lijen sam)

 

uglavnom iskon nudi za 170 kn 100 mbita flat + telefon.

 

imam gnjavez s provođenjem kablova. Radi toga sam sve to izbjegavao do sad. Ali dugoročna korist je veća tako da sad se isplati.

 

A1 ce imati zamišljeno povećanje mojeg računa na 180 kn, a iskon ce imati realnih uplaćenih 170 kn na svoj račun.

 

problem je očito i tome da je a1 samo cuclao lovu a nije poboljšavao infrastrukturu (ja je sigurno nisam vidio), a sad treba na brzinu nategnuti lovu od korisnika. Nije im to prvi put, ako se netko sjeća ono kad su prebacili račune u “rikverc” za mjesec dana da nabrzinu nabildaju kapital tvrtke kad se bnet prodavao tadašnjem VIP-u (ili xnet bnetu.... tko ce to vise pamtiti).

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2019 16:42 (7even11).
 
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Smješno im je ovo a i nevjerovatno neozbiljno djeluje.

 

Znači početkom godine imali su onu akciju prvih 6mj za 1kn pa ajd, prešao sa HT-a na njihov trio paket...kod ht-a me do tad sve skupa koštalo previše, oko 300 kn net+tv+fixni tel.., sad 230 + tih 6mj. gratis. Dogovoreno je bilo i da oni plaćaju penale za raskid ugovora, uz malo natezanja al na kraju su platili, oko 1500kn ht-u. Znači do sada ih je taj moj transfer "koštao" preko 2500 kn.

Sad ispada da imam odriješene ruke tražit raskid radi 20 kn ...pa ko to vodi i kako?   Jer ja sigurno nisam jedini koji ih je koštao neke novce za te transfere/kupnju klijenata. A oni sad "skupljaju" za 5g mrežu, 20kn? 

 

Dođe mi da im pošaljem broj žiro računa da mi uplate 1000 kn da ostanem kod njih jer fala bogu opcija imam.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
stipest kaže...
Visak kaže...

Izgleda da je i HT digao cijene, pa se očito radi o dogovoru duopolista, na što će HAKOM i agencija za tržišno natjecanje samo slegnuti ramenima.

 Imaš li koji link za ovaj info?

 Imaš info u ovoj temi:

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/danas-vrijede-nova-pravila-sklapanje-ugovora/269916.aspx

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Long story short
I zato sam ja svojoj mami, koja je na A1, rekao da ode u iskon i zatrazi prijenos broja... Kad je bila na Amisu sve je bilo brzo i super stabilno. Od kad ih je vip pojeo, stalno problemi i veliki pad kvalitete usluge. Ovo se dobro poklopilo da se napokon rijesi tog us*anog operatera!
davor07
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
stipest kaže...
Počeli su emitirati HTV u HD-u.Da barem vrate Eurosportove( šta neće). To bi jedino bila prava naknada za ovih 20 kn i većina se nebi ni bunila.

 

Stigla mi je poruka da je HRT od 01.08. u HD-u, ali sad je 03.08. i kod mene su sva četiri kanala i dalje bez HD-a. Wtf?

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Q-Tip kaže...
stipest kaže...
Počeli su emitirati HTV u HD-u.Da barem vrate Eurosportove( šta neće). To bi jedino bila prava naknada za ovih 20 kn i većina se nebi ni bunila.

 

Stigla mi je poruka da je HRT od 01.08. u HD-u, ali sad je 03.08. i kod mene su sva četiri kanala i dalje bez HD-a. Wtf?

 tu su, samo ne na pozicijama 1, 2, 3..., već 21, 22, 23...

16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
jozef kaže...
Q-Tip kaže...
stipest kaže...
 tu su, samo ne na pozicijama 1, 2, 3..., već 21, 22, 23...

 Meni su na poziciji 1 i 2 HD, a 21, 22 itd. stanardni.

私は考える時間が必要です
6 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Pravnica naše Udruge Dunja Mak u današnjem Glasu Slavonije komentira aktualno poskupljenje usluga tvrtke A1 i upozorava potrošače da su svojim potpisom ugovora - pristali - na takvu mogućnost koja je i zakonski dopuštena.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

A jesmo li pristali na to da nekome na isto mogu dati popust, a nekome ne?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice