Kraj za Winamp nakon 16 godina

poruka: 97
|
čitano: 19.713
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj za Winamp nakon 16 godina".
15 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Slava mu. Pratio me od najranijih verzija do prije 2-3 godine kad sam u potpunosti prešao na otvoreniji i ipak močniji foobar2000 (posebno za sviranje SACD-a i hi-res mjuze preko ASIO drivera na modernijim 64-bitnim Windowsima). Ali će mi ostati u lijepom sjećanju, makar se i starije verzije mogu i dan danas bez problema koristiti s obiljem raznih pluginova za sve i svašta.

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

ja imam deezer na računalu tj preko preglednika,to je budućnost mjesečno platim 53 kune što nije puno  i imam pristup bilo kojem albumu ili pjesmi klikom miša bez skidanja glazbe, masovno skidanje mp3 ica je prošlost

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 11 hvala 1
13 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
blackalbum kaže...

ja imam deezer na računalu tj preko preglednika,to je budućnost mjesečno platim 53 kune što nije puno  i imam pristup bilo kojem albumu ili pjesmi klikom miša bez skidanja glazbe, masovno skidanje mp3 ica je prošlost

Deezer je u vlasništvu T-Coma. nuff' said

 

 

Sretno ti s tim {#}

Say hello to my little friend
15 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina

Ja dezeer koristim besplatno .. Nikad nista platio nisam.. 

GL&HF
12 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Koristim ga od kad sam prvi put sjeo za kompjuter. Drugi playeri za mene nisu ni postojali. {#}

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Ipak nije sve tako crno, vec se prica da bi Microsoft kupio Winamp i Shoutcast. Izvor: KLIK

Ohne Audi geht es nicht..
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 23:24 (andreas11).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Pravo pitanje je, otkud AOL-u novci...čega god se dohvate (i plate hrpu novaca za to), upropaste...Netscape, Winamp, ICQ...

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
segregator kaže...

Pravo pitanje je, otkud AOL-u novci...čega god se dohvate (i plate hrpu novaca za to), upropaste...Netscape, Winamp, ICQ...

Hehe, zasto mi je to poznato, a ima veze sa Skypeom, Nokiom... {#}

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina

Pa neće winamp ispariti s interneta. Nije usporedivo kao sa Live messengerom kojem je cijela mreža ugašena pa je neupotrebljiv. Ipak šteta, kraj jedne ere...

 

Vidim neki predbacuju AOL-u, ne znam samo što. Winamp je 90% svog vijeka proveo pod krilom AOL-a. A o ovome da će ih MS kupiti. Rekla-kazala, ali ima nekog smisla, ipak program u samom imenu ima asocijaciju na windowse. Neki drve i kako je winamp otišao u k...c nakon verzije X. Dotični nisu otkrili da se po izboru puno komponenti winampa može ne-instalirati pa takav Winamp 5 može brzinom konkurirati winampu 2 (ovo nije zayebancija, mislim da sam jedan od rijetkih ovdje koji posjeduju dovoljno staro (iz prošlog milenija) računalo da mogu nešto o tome reći).

 

Moram reći, jako neobična situacija. Meni je winamp praktički sinonim za glazbu na računalima.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
rustweaver kaže...
Moram reći, jako neobična situacija. Meni je winamp praktički sinonim za glazbu na računalima.

Meni je bio dok nisam otkrio foobar2000. Davno je to bilo, otkrio sam ga na jednom davnom Bugovom CD-u (valjda je bio jos uvijek CD), tema broja MP3. Mislim da je imao ocjenu 10/10, ali nisam siguran. Od onda sam bio na foobar2000-u. Dok nisam koju godinu nakon toga otkrio Linux. Od svega nikad nisam mogao prezaliti foobar, a nazalost nikad se niti nece pojaviti na Linuxu jer je kod cvrsto povezan s Win32 API-jem. Tu sam isprobao par sviraca (Amarok, onaj stari koji je bio sinonim za glazbu na *nixu, zacudo nisam :D), najvise su me se dojmila tri. Audacious, koji je u starijim verzijama izgledom sucelja bio defacto Winamp (a ima i podrsku za Winamp 2 skinove), a u novijim verzijama foobar2000 stil, ono, velika playlista, tabovi, a na vrhu kontrole i seekbar - tu verziju sam i najvise koristio. Clementine, izrazito mocan svirac, ima gotovo sve, od uobicajenih mogucnosti, preko slusanja internet radija, scroblanja, cak i Android aplikaciju za daljinsko upravljanje sviracem! No, pisan je u Qt 4, pa sam morao povlaciti puno dependencija, a u ono vrijeme mi se Qt i nije svidao previse (sad mi je mrak, zamisli xD) pa sam ga zamijenio DeaDBeef-om. U principu foobar2000 za *nix. Brz je, mali memory footprint (cca 10-15 MB s 1756 stvari na playlisti) isto sucelje kao foobar, gotovo iste mogucnosti... Njega trenutno i koristim.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2013 0:57 (1domagoj1).
12 godina
protjeran
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Odlazi u povijest ali moram priznati da je dobro sluzio cak sam ga imao do prosle godine{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Ne koristim ništa osim foobara već 10 godina mislim. Nezamjenjiv. Ne znam koji još player može handlat hrpetine playlista i library od 200+ GB bez smrzavanja.

 

Usput, zanimljiv članak o AOL/Winamp situaciji:

http://arstechnica.com/business/2012/06/winamp-how-greatest-mp3-player-undid-itself/

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2013 1:29 (paradajz).
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Šteta za winamp ali vjerojatno ga dosta ljudi više nekoristi.

 

Osobno pridružujem se ovima šta preporučuju Clementine. Odličan program. Pjesme se mogu dodati u library ili pretraživat po folderima na hardu. Kad dodaš nove pjesme one se skoro iste sekunde pojave u library-ju što nije slučaj kod svih programa. Playliste se otvaraju kao tabovi pa su uvjek sve dostupne. Ima i brojne virtualizacije tko voli.

 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
bezimeni kaže...

Osobno pridružujem se ovima šta preporučuju Clementine. Odličan program.

Ukidanje winampa je kratko i jasno katastrofa! Ja stvarno ne znam o cemu vi govorite kad kazete za winamp da je blotaware i da zauzima puno resursa, pa cak mi nije jasna ni razlika izmedu njegovih verzija. Winamp koristim punih 15 godina. Nakon instalacije promjenim skin u classic, namjestim equalizer, prilagodim oblik, velicinu i font u playlisti i od nedavno pokrenem plug in za lyrics i tako 15 godina. Konfiguracija gotova za 1 minutu.

 

Sinoc sam nakon 15 godina isao viditi ponudu winamp alternativa. Isprobao sam oko 15, sto besplatnih, sto komercijalnih rijesenja i sve ih mogu opisati samo sa jednom rijecju, a ta rijec je bolesno. Foobar i media monkey i jos jedno 13 slicnih rijesenja, koja su naravno ocijenjena kao odlicna su po meni ne logicna, komplicirana bolest. Osobno meni nista cudno s obzirom, to je valjda softwerski trend zadnjih godina. Najgore u vezi ovih danasnjih player-a i sto mi neopisivo dize tlak je ta njihova lazna prilagodljivost. Imaju na stotine, potpuno, ne potrebnih opcija koje stvaraju dojam da mozes prilagoditi program kako god zamislis, ali naravno da ne mozes. Onakvo natezanje sa opcijama koje sam sinoc dozivio sa tim playerima u pokusaju da ih prilagodim svojim potrebama mogu samo usporediti prilagodavanjem rada kompletnih windowsa, ali cak su i win 8 lakse pilagodljivi i logicniji. Iznimka su aimp i gom audio, ali oni su toliko rudimentarni da ih ne mogu ozbiljno shvatiti, broj plug inova je smijesan i naravno da nemaju lyrics plug ina.

 

Nakon 3 satne potrage, taman da cu odustati i naletim na Clementime. Nije super, ali je definitivno najblizi vezi s mozgom u odnosu na ostale i moj izbor kao zamjena za winamp. Izgleda da se ipak nasla jedna mala skupina ljudi koja je shvatila da ucinkovitost i logicnost audio playera lezi u vertikalnim, prilagodljivim okvirima i to ponajprije za playlistu!

16 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Slava mu! Za njega sam napravio i skin.

 

 

bor4c - human geek, level 34, technosexual, neutral good
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
Sint1 kaže...
bezimeni kaže...

Osobno pridružujem se ovima šta preporučuju Clementine. Odličan program.

Ukidanje winampa je kratko i jasno katastrofa! Ja stvarno ne znam o cemu vi govorite kad kazete za winamp da je blotaware i da zauzima puno resursa, pa cak mi nije jasna ni razlika izmedu njegovih verzija. Winamp koristim punih 15 godina. Nakon instalacije promjenim skin u classic, namjestim equalizer, prilagodim oblik, velicinu i font u playlisti i od nedavno pokrenem plug in za lyrics i tako 15 godina. Konfiguracija gotova za 1 minutu.

 

Sinoc sam nakon 15 godina isao viditi ponudu winamp alternativa. Isprobao sam oko 15, sto besplatnih, sto komercijalnih rijesenja i sve ih mogu opisati samo sa jednom rijecju, a ta rijec je bolesno. Foobar i media monkey i jos jedno 13 slicnih rijesenja, koja su naravno ocijenjena kao odlicna su po meni ne logicna, komplicirana bolest. Osobno meni nista cudno s obzirom, to je valjda softwerski trend zadnjih godina. Najgore u vezi ovih danasnjih player-a i sto mi neopisivo dize tlak je ta njihova lazna prilagodljivost. Imaju na stotine, potpuno, ne potrebnih opcija koje stvaraju dojam da mozes prilagoditi program kako god zamislis, ali naravno da ne mozes. Onakvo natezanje sa opcijama koje sam sinoc dozivio sa tim playerima u pokusaju da ih prilagodim svojim potrebama mogu samo usporediti prilagodavanjem rada kompletnih windowsa, ali cak su i win 8 lakse pilagodljivi i logicniji. Iznimka su aimp i gom audio, ali oni su toliko rudimentarni da ih ne mogu ozbiljno shvatiti, broj plug inova je smijesan i naravno da nemaju lyrics plug ina.

 

Nakon 3 satne potrage, taman da cu odustati i naletim na Clementime. Nije super, ali je definitivno najblizi vezi s mozgom u odnosu na ostale i moj izbor kao zamjena za winamp. Izgleda da se ipak nasla jedna mala skupina ljudi koja je shvatila da ucinkovitost i logicnost audio playera lezi u vertikalnim, prilagodljivim okvirima i to ponajprije za playlistu!

Meni Aimp najviše odgovara jer je ono kaj je nekad bio Winamp . Lagan player, prilagodljivo sučelje... A ne winamp kakav je danas, nasrali taj library...

hobi:moj-android.net
13 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
nsoul kaže...
Sint1 kaže...
bezimeni kaže...

Osobno pridružujem se ovima šta preporučuju Clementine. Odličan program.

Ukidanje winampa je kratko i jasno katastrofa! Ja stvarno ne znam o cemu vi govorite kad kazete za winamp da je blotaware i da zauzima puno resursa, pa cak mi nije jasna ni razlika izmedu njegovih verzija. Winamp koristim punih 15 godina. Nakon instalacije promjenim skin u classic, namjestim equalizer, prilagodim oblik, velicinu i font u playlisti i od nedavno pokrenem plug in za lyrics i tako 15 godina. Konfiguracija gotova za 1 minutu.

 

Sinoc sam nakon 15 godina isao viditi ponudu winamp alternativa. Isprobao sam oko 15, sto besplatnih, sto komercijalnih rijesenja i sve ih mogu opisati samo sa jednom rijecju, a ta rijec je bolesno. Foobar i media monkey i jos jedno 13 slicnih rijesenja, koja su naravno ocijenjena kao odlicna su po meni ne logicna, komplicirana bolest. Osobno meni nista cudno s obzirom, to je valjda softwerski trend zadnjih godina. Najgore u vezi ovih danasnjih player-a i sto mi neopisivo dize tlak je ta njihova lazna prilagodljivost. Imaju na stotine, potpuno, ne potrebnih opcija koje stvaraju dojam da mozes prilagoditi program kako god zamislis, ali naravno da ne mozes. Onakvo natezanje sa opcijama koje sam sinoc dozivio sa tim playerima u pokusaju da ih prilagodim svojim potrebama mogu samo usporediti prilagodavanjem rada kompletnih windowsa, ali cak su i win 8 lakse pilagodljivi i logicniji. Iznimka su aimp i gom audio, ali oni su toliko rudimentarni da ih ne mogu ozbiljno shvatiti, broj plug inova je smijesan i naravno da nemaju lyrics plug ina.

 

Nakon 3 satne potrage, taman da cu odustati i naletim na Clementime. Nije super, ali je definitivno najblizi vezi s mozgom u odnosu na ostale i moj izbor kao zamjena za winamp. Izgleda da se ipak nasla jedna mala skupina ljudi koja je shvatila da ucinkovitost i logicnost audio playera lezi u vertikalnim, prilagodljivim okvirima i to ponajprije za playlistu!

Meni Aimp najviše odgovara jer je ono kaj je nekad bio Winamp . Lagan player, prilagodljivo sučelje... A ne winamp kakav je danas, nasrali taj library...

Library je najbolja stvar na svijetu za ljude koji imaju organiziranu kolekciju. Imam 150 gb glazbe koju sam s ljubavlju uredio sa svim bitnim id3 tagovima i coverima i jedini koji pokazuje svu ljepotu i uređenost je winamp library. Da nije toga već bi možda i probao nešto drugo. Koristim bento large i mislim da se neću nikamo maknuti u skorije vrijeme.

https://www.dropbox.com/s/gwhemo3ppnwnm8s/Screenshot%202013-11-22%2011.55.54.png

Ne znam o kakvom bloatwareu govorite. Koristim bento od kad se pojavio zajedno sa libraryem i nikad nisam imao nikakvih problema s brzinom izvođenja ili rušenjima programa.Da je mogao bez podrške za video, je, ali to se lagano isključi pri instalaciji. Sve se otvara odmah, library se odmah rescana, zauzima manje od 100mb u ramu.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
Chronosus kaže...
nsoul kaže...
Sint1 kaže...
bezimeni kaže...

Osobno pridružujem se ovima šta preporučuju Clementine. Odličan program.

Ukidanje winampa je kratko i jasno katastrofa! Ja stvarno ne znam o cemu vi govorite kad kazete za winamp da je blotaware i da zauzima puno resursa, pa cak mi nije jasna ni razlika izmedu njegovih verzija. Winamp koristim punih 15 godina. Nakon instalacije promjenim skin u classic, namjestim equalizer, prilagodim oblik, velicinu i font u playlisti i od nedavno pokrenem plug in za lyrics i tako 15 godina. Konfiguracija gotova za 1 minutu.

 

Sinoc sam nakon 15 godina isao viditi ponudu winamp alternativa. Isprobao sam oko 15, sto besplatnih, sto komercijalnih rijesenja i sve ih mogu opisati samo sa jednom rijecju, a ta rijec je bolesno. Foobar i media monkey i jos jedno 13 slicnih rijesenja, koja su naravno ocijenjena kao odlicna su po meni ne logicna, komplicirana bolest. Osobno meni nista cudno s obzirom, to je valjda softwerski trend zadnjih godina. Najgore u vezi ovih danasnjih player-a i sto mi neopisivo dize tlak je ta njihova lazna prilagodljivost. Imaju na stotine, potpuno, ne potrebnih opcija koje stvaraju dojam da mozes prilagoditi program kako god zamislis, ali naravno da ne mozes. Onakvo natezanje sa opcijama koje sam sinoc dozivio sa tim playerima u pokusaju da ih prilagodim svojim potrebama mogu samo usporediti prilagodavanjem rada kompletnih windowsa, ali cak su i win 8 lakse pilagodljivi i logicniji. Iznimka su aimp i gom audio, ali oni su toliko rudimentarni da ih ne mogu ozbiljno shvatiti, broj plug inova je smijesan i naravno da nemaju lyrics plug ina.

 

Nakon 3 satne potrage, taman da cu odustati i naletim na Clementime. Nije super, ali je definitivno najblizi vezi s mozgom u odnosu na ostale i moj izbor kao zamjena za winamp. Izgleda da se ipak nasla jedna mala skupina ljudi koja je shvatila da ucinkovitost i logicnost audio playera lezi u vertikalnim, prilagodljivim okvirima i to ponajprije za playlistu!

Meni Aimp najviše odgovara jer je ono kaj je nekad bio Winamp . Lagan player, prilagodljivo sučelje... A ne winamp kakav je danas, nasrali taj library...

Library je najbolja stvar na svijetu za ljude koji imaju organiziranu kolekciju. Imam 150 gb glazbe koju sam s ljubavlju uredio sa svim bitnim id3 tagovima i coverima i jedini koji pokazuje svu ljepotu i uređenost je winamp library. Da nije toga već bi možda i probao nešto drugo. Koristim bento large i mislim da se neću nikamo maknuti u skorije vrijeme.

https://www.dropbox.com/s/gwhemo3ppnwnm8s/Screenshot%202013-11-22%2011.55.54.png

Ne znam o kakvom bloatwareu govorite. Koristim bento od kad se pojavio zajedno sa libraryem i nikad nisam imao nikakvih problema s brzinom izvođenja ili rušenjima programa.Da je mogao bez podrške za video, je, ali to se lagano isključi pri instalaciji. Sve se otvara odmah, library se odmah rescana, zauzima manje od 100mb u ramu.

 

ma daba ti govorit, kad ljudi ne gledaju sto stiscu i odabiru prilikom instalacije, samo rokaju next, i onda najednom im se instalirao neki toolbar, pa neki tuneup i takva sranja.. {#}

ja instaliram samo ono sto je potrebno za mp3 i to je to, kakav trosenje rama, kakvo sporo izvodenje.. lol, djelic sekunde je potrebno da se otvori i pokrene pjesmu

15 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina

Ajd kad vas vec dosta preporuca playere, mene zanima neki koji ima ovakav nacin prikaza jer zbog toga jedino i koristim winamp. Nisam uspio naci ni jedan takav do sad.

 

Znaci da imam izvodace po imenu i kad klinem na njih onda mi se pokazu albumi( sa artworkom ) i onda pjesme sa tog albuma.

You got to lose to know how to win
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
R4zOR229 kaže...

Ajd kad vas vec dosta preporuca playere, mene zanima neki koji ima ovakav nacin prikaza jer zbog toga jedino i koristim winamp. Nisam uspio naci ni jedan takav do sad.

 

Znaci da imam izvodace po imenu i kad klinem na njih onda mi se pokazu albumi( sa artworkom ) i onda pjesme sa tog albuma.

po tome je winamp car ali koliko ja vidim za sada netreba podrška 

14 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Microsoft kupuje Winamp? link

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Preporuka MusicBee

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
R4zOR229 kaže...

Ajd kad vas vec dosta preporuca playere, mene zanima neki koji ima ovakav nacin prikaza jer zbog toga jedino i koristim winamp. Nisam uspio naci ni jedan takav do sad.

 

* * *

Svaka ti čast na ovom uređivanju i slaganju muzike. Meni bi trebala sedmica da ovako sredim.

 

alexspalato kaže...

Microsoft kupuje Winamp? link

Daj bože da ovo bude istinito, još samo da se sjete da mogu kupiti WinRAR i to bi bilo TO. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
kian kaže...

Preporuka MusicBee

Probao sam par puta musicbee jer mi se činio najbližim što se tiče librarya ali bar prije godinu dana je bio nestabilno sporo smeće. Isprobavao sam ga 2 tjedna tijekom kojih mi se konstantno rušio. Dobra ideja, loša izvedba.

10 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

racunalo bez winampa? tablet bez winampa? mobitel bez winampa? nezamislivo..

 

def jedan od mojih najdrazih programa.. koristim ga dugi niz godina (cca 15), skoro svakoga dana.. doma, na poslu, u autu, dok se izlezavam u parku {#}

 

sjecam se prvoga tuluma na kojemu nismo morali mjenjati cd-e zahvaljujuci winampu, sjecam se prvog broadcastinga preko shoutcasta i otkrivanje pojma "internet radio".. sjecam se pro FM postaja na cijim bi miks pultovima jedan od kanala obavezno zauzimao winamp (i to bi obicno bila otvorena 2-3 kom winampa jer ga je bilo nemoguce srusiti, te je po misljenju mnogih korisnika bio najstabilniji i najpouzdaniji mp3 player).. isto tako sjecam se poznatih klubova gdje bi tik do opreme od 10-15.000 eur ponosno stajao i winamp kao backup kanal u slucaju katastrofe.. sjecam se i festivala koji su se pouzdali u winamp vizualizaciju a VJ-ing je u ta vremena za vecinu ljudi bio nepoznat pojam..

 

istina - ta vremena su prosla, i posljednih godina winamp se sve manje koristi, no zar je to razlog za gasenje jedne od ikona PC-a..? ne vjerujem, no nazalost strah me je da cemo ga uskoro gledati kao jednu od kockica u win 8.1 okruzenju.. u naravno "poboljsanjoj", "ispoliranoj" MS verziji..

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2013 9:49 (Frik Gik).
Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
Frik Gik kaže...

racunalo bez winampa? tablet bez winampa? mobitel bez winampa? nezamislivo..

 

def jedan od mojih najdrazih programa.. koristim ga dugi niz godina (cca 15), skoro svakoga dana.. doma, na poslu, u autu, dok se izlezavam u parku {#}

 

sjecam se prvoga tuluma na kojemu nismo morali mjenjati cd-e zahvaljujuci winampu, sjecam se prvog broadcastinga preko shoutcasta i otkrivanje pojma "internet radio".. sjecam se pro FM postaja na cijim bi miks pultovima jedan od kanala obavezno zauzimao winamp (i to bi obicno bila otvorena 2-3 kom winampa jer ga je bilo nemoguce srusiti, te je po misljenju mnogih korisnika bio najstabilniji i najpouzdaniji mp3 player).. isto tako sjecam se poznatih klubova gdje bi tik do opreme od 10-15.000 eur ponosno stajao i winamp kao backup kanal u slucaju katastrofe.. sjecam se i festivala koji su se pouzdali u winamp vizualizaciju a VJ-ing je u ta vremena za vecinu ljudi bio nepoznat pojam..

 

istina - ta vremena su prosla, i posljednih godina winamp se sve manje koristi, no zar je to razlog za gasenje jedne od ikona PC-a..? ne vjerujem, no nazalost strah me je da cemo ga uskoro gledati kao jednu od kockica u win 8.1 okruzenju.. u naravno "poboljsanjoj", "ispoliranoj" MS verziji..

Zašto te strah da ćemo ga gledati ko jednu od kockica? To bi značilo da je preživio i ide dalje, a na što više platformi i u što više oblika tim bolje (makar je meni loš na androidu, prekonfuzno sučelje, poweramp ga jede za međuobrok).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
Chronosus kaže...
Zašto te strah da ćemo ga gledati ko jednu od kockica? To bi značilo da je preživio i ide dalje, a na što više platformi i u što više oblika tim bolje (makar je meni loš na androidu, prekonfuzno sučelje, poweramp ga jede za međuobrok).

 

nemam nista protiv prilagodbe winampa za metro UI i win 8 touch-screen-friendly uredaje, no strah me da prilagodba ne postane i osnovni oblik, a misljenja sam da ce se upravo to dogoditi..

 

MS ce najvjerovatnije ukinuti klasican winamp kakvoga poznajemo i koristimo godinama, te cemo biti primorani na uzivanje u glazbi putem metroa i nekog "novog, boljeg winampa".. osim fresh looka pretpostavljam da ce MS maknuti hrpu opcija koje nam nisu potrebne (isto kao sto nam ni izbornik start nije potreban), te cemo od legendarnog playera i malog korisnog alata dobiti jos jednu od niza beskorisnih aplikacija iz win storea..

 

nadam se da sam u krivu..

15 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Još da mi netko objasni zašto thumbdownovi na spominjanje foobara ? Jeste vi koji ste podijelili TD-ove ikad svirali kakav hires sound preko ASIO drivera žešćih zvučnih kartica, ili radili library od preko 200-300GB, ili trebali remote upravljivost glazbene arhive preko udaljenih kompova, smartphonea, weba ?

Deckard
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
online
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
deckard kaže...

Još da mi netko objasni zašto thumbdownovi na spominjanje foobara ? Jeste vi koji ste podijelili TD-ove ikad svirali kakav hires sound preko ASIO drivera žešćih zvučnih kartica, ili radili library od preko 200-300GB, ili trebali remote upravljivost glazbene arhive preko udaljenih kompova, smartphonea, weba ?

Vjerojatno zato jer je foobar "kompliciran" odnosno traži da ga malo duže namjestiš po svojim željama. A što god želio od njega - dobit ćeš jer je univerzalan.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
sirka666 kaže...
deckard kaže...

Još da mi netko objasni zašto thumbdownovi na spominjanje foobara ? Jeste vi koji ste podijelili TD-ove ikad svirali kakav hires sound preko ASIO drivera žešćih zvučnih kartica, ili radili library od preko 200-300GB, ili trebali remote upravljivost glazbene arhive preko udaljenih kompova, smartphonea, weba ?

Vjerojatno zato jer je foobar "kompliciran" odnosno traži da ga malo duže namjestiš po svojim željama. A što god želio od njega - dobit ćeš jer je univerzalan.

Da, nikako da se naviknem na doba gotovana.

Deckard
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice