YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

poruka: 536
|
čitano: 99.265
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič".
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
VladRi kaže...

* Vezano za ZAMP - pročitaj kako radi (evo ja inace DJ-am pa sam u tom sranju jer moram) - vjeruj mi, zabolit će ga kao da su mu uzeli pola kutije cigareta - i to ako...

 

A sad, da su htjeli ne puštati Tonija (zbog bilo kog razloga) - pazi ovo - ne bi ga puštali a ne naglašavali o tome zašto ga ne puštaju (aka pr stunt)... kad malo razmislim, nisam znao da radio drava ni postoji do ovoga O_o (što ti zapravo govori o tome koliko on zarađuje od njih). Garantiram ti da će ga početi ponovo puštati čim se ovo sve malo stiša...  Ne puštanjem Tonija mogu samo sebi naškoditi. (Ako su ga prije puštali očigledno imaju publiku koja ga sluša / želi ga i dalje slušati) a sviđao ti se Toni ili ne - čovjek ima hitove (evo, ja ga osobno NE slušam / NE slažem se sa njegovom izjavom... ALI...)

 

Vezano za uključivanje logike postoji ona matrica - manager koji ne zna da ne zna - da li si se kad zapitao da si ti možda taj?  Evo, ja se redovito pitam to za sebe... jebiga... Savjetujem da i ti primijeniš svoj savjet na sebi ;)

 

 

e sad, čak i da sam 100% krivu i da sve gore navedeno nije točno, zar ozbiljno misliš da je cenzura dobra stvar? zar ozbiljno misliš da je to OK?

 

Pitam čisto jer postajemo društvo di se sve zabranjuje

- vožnja romobilom je pre opasna jer....

- ovaj program ne možeš pokrenut jer....

 

Čisto me zanima gdje stat... Evo, danas je Toni rekao nesto glupo - ajmo njega cenzurirat,

 

sutra nisi glasao za HDZ

 

prekosutra - ti se ne slažeš sa...

 

Pa eto, čistio pitam.... Moj stav je da se ljude treba educirati a ne cenzurirati

 

(cijeli ovaj tekst nije bio da uvrijedim nikoga - stvarno nije...)

 

 Ma da, to za ZAMP je nebitno, znam da su tu smiješne cifre.

 

Naravno, svjestan sam ja i da je ovo više reklama Radio Dravi, nego što će naškodit Toniju.

 

Ali pravo glasa i govora je dvostrano. Ne možeš ti nekome ni naredit da se nešto mora slušat ili puštat, jel tako? Uostalom, nije mu cenzurarn tekst ni govor ni izjava o virusima i cijepljenju, nego će mu iz revolta prestat puštat pjesme. Nije baš cenzura kao takva, nije da su ga ušutkali, jer on nije ni pričao na tom radiju. A kao privatni radio, ipak imaju pravo puštat što hoće, pa ćak ga i cenurirat ako to žele, jer imaju na to pravo. Ne smijemo jednima oduzimat prava da bi ih drugi imali, niti sloboda govora znači da se druge mora natjerati da nešto govore ili nekako govore.

 

Na nama je da odlučimo koliko nam se sviđa takav potez, ali Radio Drava je samo iskoristio svoje pravo da u eter pušta onoga koga želi. I to je sloboda govora.

 

Toni može nastavit svoje priče na YT, TW i FB koliko god hoće, dok god ne prekši pravila korisštenja tih besplatnih servisa.

 

Ovo dalje što pitaš je jako kompleksno pitanje i sebe često uhvatim kako se preispitujem, upravo zbog toga što si sve sad spomenuo. Pa se postavim po svom osobnom nahođenju. Nije idealno, ali je od srca.   

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Neuk kaže...
....


Evo sad mi pade na pamet jedna hipotetička situacija. Koliko android korisnika postoji u svijetu? Šta da se jedno jutro probude čelnici Googlea i kažu, od danas ukidamo Adroid. Nema više, ne treba nam. Ili odluče da će masno naplaćivati korištenje korisnicima android sustava. (hipotetički kažem da se dežurne pijavice ne hvataju na gluposti). Ako su privatna firma, imaju pravo i to učiniti zar ne?
Što bi bilo? Koliko bi ljudi zapelo? koliko poslova bi krahiralo? Dok se snađeš i kupiš Ajfon ili neki dumbphone, ode sve u nepovrat... neožeš se čuti ni sa kime...

Je li to baš tako kao što tvrdite? smije li se ovo makar hipotetički dogoditi? I zašto ne smije? 
(nemoj pls samo da je netko rekao "zato jer im nije u interesu" )

 Ta tvoja hipoteticka situacija je zakonski regulisana svagdje u svijetu. Koliko tebi treba puta reci da  svaka privatna kompanija moze raditi sta hoce U OKVIRIMA ZAKONA....

 

 

Zasto nikad niko nije tuzio tj dobio na sudu YT radi  ukidanja naloga? Sta ti mislis zasto? Ili je i to neka velika teorija zavjere?

6 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

pošteno' :)

NULL!=NULL
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Neuk kaže...

Pobogu kako vam ne dođe do glave šta govorim... Čuje ne reklamiraju FB ili YT nego svoj kanal na njemu.. Oj Perune sprži nas.

Shvaćaš li da je to upravo ono čime se bave te kompanije? Daju ti besplatno prostor samo da koristiš njihove platforme ilo privatno bilo poslovno?

Zašto ne koriste neke druge firme i njih ne promoviraju malo?

Evo recimo, meni savršeno puca đon lijeve patike na koju stranicu će me preusmjeriti kada tražim HRT-ove ili BBC-ove dokumentarce. Zašto onda mora biti kanal na YT?
BTW, na tom kanalu nema ništa bitnop, samo snimke nekih emisija. Probaj naći neki dobar  HRTov dokumentarac malo starije proizvodnje. Nema tog Allaha da ćeš ga naći bilo gdje na internetu. Pa čemu onda služe ti svi kanali?

 

Care, jasno je nama što ti želiš reći, ali tvoja poruka je skroz promašena.

 

Postoje samo dvije mogućnosti, ili stvarno ne shvaćaš što je popularnost, na kojji se sve način može postiči, i što ona omogućava, ili se samo praviš blesav jer ne želiš priznati da si u krivu.

 

Shvaćaš li ti da poslovni model nabrojenih firmi nema veze sa tim kako popularnost funkcionira?! Očito ne shvaćaš...

 

Dkaklem, da ti malo "nacrtam", ako je spomenem tebe (ili obrnuto) to ne znači da ja tebe reklamiram. Tko koga tu reklamira, određuje popularnos, a ne tko je koga spomenuo.

Ako si ti popularniji, ja relamiram sebe, ako sam ja popularniji, ja reklamiram tebe. 

Sad ostaje samo da sam sebi odgovoriš na pitanje, tko je globalno popularniji, HRT ili YouTube, pa ćeš saznati tko koga reklamira.

 

Zašto se HRT reklamira baš preko YouTube-a, a ne preko neke nepoznate stranice Jože iz Zabrđa gornjeg?!

Šta ti misliš, zašto?!

Evo, da ti i tu pommognem, ako ne žele da itko živ vidi taj video objavljen na mreži svih mreža, onda će se odlučiti za Jožinu stranicu. A, ako pak žele da što više korisnika, pa čak i onih koji nikad nisu čuli za HRT, a kamoli ga gledali, vidi taj video, onda će se odlučiti za YouTube. Zašto baš YT, nemam pojma, vjerojatno zato što je to napoznatiiji servis za objavljivanje videa koji ima stotine miliona korisnika.

A moža ja griješim, i možda si stvarno ti u pravu, i taj Joža je nešto popularniji od YT-a...

 

Dobre dokumentarce HRT-a svakako nećeš naći na YT, a razloga ima više: dobrih dolumentaraca u isključvom vlasništvu HRT-a baš i nema puno, a i HRT ih očito ne želi dati besplatno. Vjerojatno nešo od toga ima na HRTi platformi, koja za razliku od YT nije besplatna (osim ako nisi registrirani TV pretplatnik) i koja je u tehnološkoms smislu desetljećima (ako ne i više) iza YouTube-a.

 

Čemu služe kanali javnih i privatnih televizija na YT, TW, FB...?

Ti kažeš da služe reklamiranju tih servisa, a mi ti pokušavamo objasniti da služe samoproomociji tih javnih i privatnih televizija putem najgledanijih/najčitanijih internet platformi na svijetu.

15 godina
protjeran
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
HCMAA kaže...

 Ako si ti krivo možda mene skužio to je tvoj problem...ali ja samo znam da je za mene znanost početak,sredina i kraj.



Na ovom videu iznad se možeš prepoznati.

Nadalje, slični smo u tome što sam i ja poput tebe mislio da znam nešto o religiji međutim, dok nisam postao vjernik - nisam shvatio da su sve religije sotonističke. Tada bih se vrlo vjerovatno i složio sa tvojim tekstom imajući na umu koliko toga nisam znao.

Sada se ne hvalim da sam ateista, što sam radio svih ovih godina već se hvalim da poznajem Boga.

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
HaM kaže...



Na ovom videu iznad se možeš prepoznati.

Nadalje, slični smo u tome što sam i ja poput tebe mislio da znam nešto o religiji međutim, dok nisam postao vjernik - nisam shvatio da su sve religije sotonističke. Tada bih se vrlo vjerovatno i složio sa tvojim tekstom imajući na umu koliko toga nisam znao.

Sada se ne hvalim da sam ateista, što sam radio svih ovih godina već se hvalim da poznajem Boga.

 

Najobičniji SOTONISTO!!

 

Ajde prodavat muda za bubrige negdi drugdi.

 

Satanisto!

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Posmatrač kaže...
Neuk kaže...
....


Evo sad mi pade na pamet jedna hipotetička situacija. Koliko android korisnika postoji u svijetu? Šta da se jedno jutro probude čelnici Googlea i kažu, od danas ukidamo Adroid. Nema više, ne treba nam. Ili odluče da će masno naplaćivati korištenje korisnicima android sustava. (hipotetički kažem da se dežurne pijavice ne hvataju na gluposti). Ako su privatna firma, imaju pravo i to učiniti zar ne?
Što bi bilo? Koliko bi ljudi zapelo? koliko poslova bi krahiralo? Dok se snađeš i kupiš Ajfon ili neki dumbphone, ode sve u nepovrat... neožeš se čuti ni sa kime...

Je li to baš tako kao što tvrdite? smije li se ovo makar hipotetički dogoditi? I zašto ne smije? 
(nemoj pls samo da je netko rekao "zato jer im nije u interesu" )

 Ta tvoja hipoteticka situacija je zakonski regulisana svagdje u svijetu. Koliko tebi treba puta reci da  svaka privatna kompanija moze raditi sta hoce U OKVIRIMA ZAKONA....

 

 

Zasto nikad niko nije tuzio tj dobio na sudu YT radi  ukidanja naloga? Sta ti mislis zasto? Ili je i to neka velika teorija zavjere?

 

Ti opet o teorijama zavjere koje nitko ne spominje osim tebe. Ja pirčam o ekonomiji, pravu, tržištu, društvenim odnosima itd.

 

Koji zakon regulira da sutra ujutro iz nebitno kojeg razloga google ne smije ukinuti android kakav znamo i koristimo? Ili odrediti tarifu... tarifu..Prosvijetli me.

 

Ja preispitivam i sebe i druge je li previše moći sasvim slobodno (sic!) dato ovim privarnim kompanijama i bi li nam se to moglo odbiti o glavu. I kako se postaviti u budućnosti. Treba li redefinirati neke odnose.

 

Jer nije zgodna pa ni normalna situacija ako smo se doveli da funkcioniranje skoro čitavog svijeta sada ovisi o raspoloženju par privatnika. Zašto smo im dali toliku moć? Zašto se još uvijek ponašamo kao da je to javno dobro Bogom dato koje će uvijek biti tu za nas, kada znamo da to ne mora biti. Sutra se mogu te stvari promijeniti.

 

Ako netko misli da se ništa ne može ili neće promijeniti , samo bih rekao da nitko normalan od nas nije mislio prije nekoliko mjeseci da čitav svijet može doslovno stati i sve se okrenuti preko noći. Od gospodarskog rasta i slobode u roku par dana imamo sunovrate svjetskih ekonomija, milijune izgubljenih radnih mjesta, propasti turističkih sezona i svih djelatnosti vezanih uz taj sektor.... Baš kad sam mislio da čovjeka ništa ne može pretjerano iznenaditi i da se ništa drastično neće mijenjati gledali smo prvi put u povijesti da cijena nafte probija nulu itd...

 

Zato pitam kakav je odnos država, naroda i tih megakorporacija koje služe kao platforma mnogima i privatno i poslovno. Smiju li oni baš tek tako raditi što hoće. I ako smiju zašto ih tretiramo kao javno dobro.

 

Eto toliko od mene. I mani me se toerija zavjere nisam ti ja pogodno tlo za to. A da bih ostavio na miru sve te širitelje teroija zavjera da slobodno sire svoje ideje - pa bih. Jer me ne zabrinjavaju nego zabavljaju. Više me zabrinjava ograničenje pristupa medijskom prostoru. Imam osjecaj da se više upinju zabraniti ih oni koji su skloni teorijama zavjera.

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Neuk kaže...
 

Ti opet o teorijama zavjere koje nitko ne spominje osim tebe. Ja pirčam o ekonomiji, pravu, tržištu, društvenim odnosima itd.

 

Koji zakon regulira da sutra ujutro iz nebitno kojeg razloga google ne smije ukinuti android kakav znamo i koristimo? Ili odrediti tarifu... tarifu..Prosvijetli me.

 

Ja preispitivam i sebe i druge je li previše moći sasvim slobodno (sic!) dato ovim privarnim kompanijama i bi li nam se to moglo odbiti o glavu. I kako se postaviti u budućnosti. Treba li redefinirati neke odnose.

 

Jer nije zgodna pa ni normalna situacija ako smo se doveli da funkcioniranje skoro čitavog svijeta sada ovisi o raspoloženju par privatnika. Zašto smo im dali toliku moć? Zašto se još uvijek ponašamo kao da je to javno dobro Bogom dato koje će uvijek biti tu za nas, kada znamo da to ne mora biti. Sutra se mogu te stvari promijeniti.

 

Ako netko misli da se ništa ne može ili neće promijeniti , samo bih rekao da nitko normalan od nas nije mislio prije nekoliko mjeseci da čitav svijet može doslovno stati i sve se okrenuti preko noći. Od gospodarskog rasta i slobode u roku par dana imamo sunovrate svjetskih ekonomija, milijune izgubljenih radnih mjesta, propasti turističkih sezona i svih djelatnosti vezanih uz taj sektor.... Baš kad sam mislio da čovjeka ništa ne može pretjerano iznenaditi i da se ništa drastično neće mijenjati gledali smo prvi put u povijesti da cijena nafte probija nulu itd...

 

Zato pitam kakav je odnos država, naroda i tih megakorporacija koje služe kao platforma mnogima i privatno i poslovno. Smiju li oni baš tek tako raditi što hoće. I ako smiju zašto ih tretiramo kao javno dobro.

 

Eto toliko od mene. I mani me se toerija zavjere nisam ti ja pogodno tlo za to. A da bih ostavio na miru sve te širitelje teroija zavjera da slobodno sire svoje ideje - pa bih. Jer me ne zabrinjavaju nego zabavljaju. Više me zabrinjava ograničenje pristupa medijskom prostoru. Imam osjecaj da se više upinju zabraniti ih oni koji su skloni teorijama zavjera.

 

Nas korisnike se tu ništa ne pita, mi smo kupili uređaj i s tim je naša transakcija završila.

 

Ono što tebe muči je uređeno u ugovoru između Googla i Samsunga, jer ne daje Google meni i tebi Android, nego Samsungu. Tu je određeno sve to šta tebe zanima, koliko dugo mora bit podrška, kakva mora bit i sve to ostalo.

 

Skroz krivo gledaš na svijet. Tko daje moć kome? Zašto ti moraš koristit išta od Googla? Postoji more drugih stranica, pa izvoli. Ako želiš bit na najpopularnijima, onda se zna koje su to. Ako želiš bit negdi drugdi, nitko te ne spriječava. Moć? Moć im daješ samo ti dok ih koristiš i ako im dopustiš, odnosno, ako sebi dopustiš da postaneš ovisan o tim platformama.

 

Na većino pitanja koja si postavio ja bi odgovorio sa: ugovori. Postoje ugovori između kompanija i država, a jednu vrstu ugovora si i ti potpisao, kad si kliknuo na "Slažem Se" i prijavio se na tu stranicu.

 

Vidim ja šta tebe muči, ne poznaješ baš ugovore, zakone, pravo i tu sličnu tematiku, pa zato postavljaš nesuvisla pitanja. Sve što oni smiju radit je definirano zakonima i ugovorima. Zakone trebaš sam proučit, i to američke, a ugovore nečeš nikad vidit, jer to nije nešto šta će iko tebi i javnosti pokazat. To nemaš pravo pitat, jer nisi vlasnik firme.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 16:56 (Filox).
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

Ne postoji zakon koji regulrira da li sutra Google smije ukinuti Android platformu, iz dva razloga, prvo, jer nema potrebe za tim, i drugo to bi de facto bilo zakonsko definiranje poslovne politike firme.

Uostalom, nešto slično već se dogodilo, Google je, doduše pod pritskom SAD-a, uskratio svoje usluge Huaweiu, dakle jednoj firmi je ukinuo Android platformu.

 

Zašto ne potrebe za takvom regulacijom?!

Pa zato što je u interesu Google-a da ubire zaradu od Androida.

A što bi se dogodilo da Google odjednom odluči ukinuti Android, ili da naprasno pogase YouTube servere.

Pa ne bi se dogoilo ništa katastrofično po niti jednu državu, i ništa ni približno ovom sadašnjem stanju uzrokovanom covid-19 pandemijom, pojavila bi se neka druga firma, ili više njih, sa sličnom platformom i nakon nekog vremana sve bi bilo po starom.

Pri tome ne treba zanemariti da je vjerojatnost da se nešto takvo dogodi (da Google ukine Android) ravno nuli, jer bi u financijskom smislu to bilo samoubojstvo, a financijaši baš i nisu poznati po samoubilačkim stavovima.

 

Odnos svih ovih mega-korporacija i država je u biti jednosmjeran, tj. sve te mega-korporacije ili moraju poštivati zakone država u kojima posluju, ili se moraju povući iz njih, trećeg nema.

One mogu raditi "što god hoće", ali samo dok je to što one hoće u skladu sa zakonima države u kojoj posluju, ne diktiraju mega-kompanije državama kakvo zakonodavstvo treba biti (pri tome ne kažem da ne lobiraju kod zakonodavaca u svoju korist), nego države donose zakon koje svi moraju poštivati, pa i mega-kompanije.

 

Stvarno imaš neke čudne ideje...

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
maxym kaže...

Ne postoji zakon koji regulrira da li sutra Google smije ukinuti Android platformu, iz dva razloga, prvo, jer nema potrebe za tim, i drugo to bi de facto bilo zakonsko definiranje poslovne politike firme.

Uostalom, nešto slično već se dogodilo, Google je, doduše pod pritskom SAD-a, uskratio svoje usluge Huaweiu, dakle jednoj firmi je ukinuo Android platformu.

 

Zašto ne potrebe za takvom regulacijom?!

Pa zato što je u interesu Google-a da ubire zaradu od Androida.

A što bi se dogodilo da Google odjednom odluči ukinuti Android, ili da naprasno pogase YouTube servere.

Pa ne bi se dogoilo ništa katastrofično po niti jednu državu, i ništa ni približno ovom sadašnjem stanju uzrokovanom covid-19 pandemijom, pojavila bi se neka druga firma, ili više njih, sa sličnom platformom i nakon nekog vremana sve bi bilo po starom.

Pri tome ne treba zanemariti da je vjerojatnost da se nešto takvo dogodi (da Google ukine Android) ravno nuli, jer bi u financijskom smislu to bilo samoubojstvo, a financijaši baš i nisu poznati po samoubilačkim stavovima.

 

Odnos svih ovih mega-korporacija i država je u biti jednosmjeran, tj. sve te mega-korporacije ili moraju poštivati zakone država u kojima posluju, ili se moraju povući iz njih, trećeg nema.

One mogu raditi "što god hoće", ali samo dok je to što one hoće u skladu sa zakonima države u kojoj posluju, ne diktiraju mega-kompanije državama kakvo zakonodavstvo treba biti (pri tome ne kažem da ne lobiraju kod zakonodavaca u svoju korist), nego države donose zakon koje svi moraju poštivati, pa i mega-kompanije.

 

Stvarno imaš neke čudne ideje...

 

Ugovori, nemoj zaboravit ugovore, tu se svašta definira. Samsung - Google... na primjer.

Live long and prosper.
6 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
HaM kaže...
HCMAA kaže...

 Ako si ti krivo možda mene skužio to je tvoj problem...ali ja samo znam da je za mene znanost početak,sredina i kraj.



Na ovom videu iznad se možeš prepoznati.

Nadalje, slični smo u tome što sam i ja poput tebe mislio da znam nešto o religiji međutim, dok nisam postao vjernik - nisam shvatio da su sve religije sotonističke. Tada bih se vrlo vjerovatno i složio sa tvojim tekstom imajući na umu koliko toga nisam znao.

Sada se ne hvalim da sam ateista, što sam radio svih ovih godina već se hvalim da poznajem Boga.

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Neuk kaže...
....

 

Ti opet o teorijama zavjere koje nitko ne spominje osim tebe. Ja pirčam o ekonomiji, pravu, tržištu, društvenim odnosima itd.

 

Koji zakon regulira da sutra ujutro iz nebitno kojeg razloga google ne smije ukinuti android kakav znamo i koristimo? Ili odrediti tarifu... tarifu..Prosvijetli me.

 

Ja preispitivam i sebe i druge je li previše moći sasvim slobodno (sic!) dato ovim privarnim kompanijama i bi li nam se to moglo odbiti o glavu. I kako se postaviti u budućnosti. Treba li redefinirati neke odnose.

 

....

 Regulisano istim zakonima kojima se regulisu ekonomija, pravo, trziste, društveni odnosi.....

Ono I agree na koje kliknes ne citajuci je ugovor izmedju tebe i onog ciji proizvod koristis i neces vjerovati ima snagu ugovora....Isto tako zakon kaze da te neznanje ne oslobadja odgovornosti. Ako ti te stvari ne citas to je tvoj problem....

Za svaki proizvod je zakonom regulisano koliko moras pruzati servisnu podrsku i rezervne dijelove ako ih ima.....

Isti tako ti je promaklo da kad neko neku uslugu ukida nije bas da nestane preko noci nego ti najave zakonom propisano vrijeme unaprijed osim ako kompanija ne bankrotira. Ako ti nesto ne znas ne znaci da ne postoji.....

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
maxym kaže...

Ne postoji zakon koji regulrira da li sutra Google smije ukinuti Android platformu, iz dva razloga, prvo, jer nema potrebe za tim, i drugo to bi de facto bilo zakonsko definiranje poslovne politike firme.

Uostalom, nešto slično već se dogodilo, Google je, doduše pod pritskom SAD-a, uskratio svoje usluge Huaweiu, dakle jednoj firmi je ukinuo Android platformu.

 

Zašto ne potrebe za takvom regulacijom?!

Pa zato što je u interesu Google-a da ubire zaradu od Androida.

A što bi se dogodilo da Google odjednom odluči ukinuti Android, ili da naprasno pogase YouTube servere.

Pa ne bi se dogoilo ništa katastrofično po niti jednu državu, i ništa ni približno ovom sadašnjem stanju uzrokovanom covid-19 pandemijom, pojavila bi se neka druga firma, ili više njih, sa sličnom platformom i nakon nekog vremana sve bi bilo po starom.

Pri tome ne treba zanemariti da je vjerojatnost da se nešto takvo dogodi (da Google ukine Android) ravno nuli, jer bi u financijskom smislu to bilo samoubojstvo, a financijaši baš i nisu poznati po samoubilačkim stavovima.

 

Odnos svih ovih mega-korporacija i država je u biti jednosmjeran, tj. sve te mega-korporacije ili moraju poštivati zakone država u kojima posluju, ili se moraju povući iz njih, trećeg nema.

One mogu raditi "što god hoće", ali samo dok je to što one hoće u skladu sa zakonima države u kojoj posluju, ne diktiraju mega-kompanije državama kakvo zakonodavstvo treba biti (pri tome ne kažem da ne lobiraju kod zakonodavaca u svoju korist), nego države donose zakon koje svi moraju poštivati, pa i mega-kompanije.

 

Stvarno imaš neke čudne ideje...

 I te kako postoji. Postoji zakonom definisan nacin kako se ugovor raskida. Ne moze google ili fb sutra jednostavno ukinuti FB kao platformu. Mora to odraditi u zakonsko definisanom roku i na zakonski definisan nacin. PO tebi ispade da YT ili FB naplate reklame i sutra jednostavno kazu FY i otvore YT 2.0? 

TO nije definisanje poslovne politike nego uredjeno trziste....I to cak postoji i u banana republikama na balkanu a kamoli u razvijenim drzavama.....

TO sto je bilo sa googleom nije odluka google jer google takvu odluku ne smije niti moze donijeti vec mu je drzava zabranila.... TO su dvije razlicite stvari.....

 

A sto se tice androida i nije ti bas dobar primjer jer je android open source i ne mozega google ukinuti.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 22:29 (Posmatrač).
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

Posmatrač 

 

Naravno da postoji zakonska regulativa koja uređuje pitanja međusobnih odnosa poslovnih subjekata, kao i zaštita potrošača i drugi propisi koji na neki način određuju kontinuitet poslovanja, ali ne postoji ovakav zakon kakav  @Neuk predlaže, zato što za njim nema potrebe (zbog svega već navedenog).

 

"PO tebi ispade da YT ili FB naplate reklame i sutra jednostavno kazu FY i otvore YT 2.0?"

 

Gdje sam ja to rekao? Kad već čitaš, onda čitaj ono što sam napisao, a ne ono što misliš da sam napisao.

 

Ovo sa Google-om i Huawei-em sam naveo kao primjer onoga što se može dogoditi u slučaju da Google iz bilo kojeg razloga naprasno odustane od Android-a.

Google sutra može propasti (zbog npr. lošeg financjskog ulaganja ili nečeg drugoga) i kad se to dogodi, dođe ti na isto kao da je "odustao od Androida", a šta se dogodi kad vlasnik odustane od svog mobilnog OS-a, imaš dosta primjera u prošlosti, najsvježiji je Windows Phone.

 

Android jest open source, ali svejedno dobar dio aplikacija ne radi bez Google Servisa, što znači da bez Google accounta i instaliranih Google servisa baš i nemaš puno koristi od objavljenog Android source kod-a. Svi korisnici BlackBerry OS uređaja koji su imali Androdi VM (i mogućnost pokretanja Andorid aplikacija pod BB OS-om) znaju o čemu pričam.

 

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
maxym kaže...

Posmatrač 

 

Naravno da postoji zakonska regulativa koja uređuje pitanja međusobnih odnosa poslovnih subjekata, kao i zaštita potrošača i drugi propisi koji na neki način određuju kontinuitet poslovanja, ali ne postoji ovakav zakon kakav  @Neuk predlaže, zato što za njim nema potrebe (zbog svega već navedenog).

 

"PO tebi ispade da YT ili FB naplate reklame i sutra jednostavno kazu FY i otvore YT 2.0?"

 

Gdje sam ja to rekao? Kad već čitaš, onda čitaj ono što sam napisao, a ne ono što misliš da sam napisao.

 

Ovo sa Google-om i Huawei-em sam naveo kao primjer onoga što se može dogoditi u slučaju da Google iz bilo kojeg razloga naprasno odustane od Android-a.

Google sutra može propasti (zbog npr. lošeg financjskog ulaganja ili nečeg drugoga) i kad se to dogodi, dođe ti na isto kao da je "odustao od Androida", a šta se dogodi kad vlasnik odustane od svog mobilnog OS-a, imaš dosta primjera u prošlosti, najsvježiji je Windows Phone.

 

Android jest open source, ali svejedno dobar dio aplikacija ne radi bez Google Servisa, što znači da bez Google accounta i instaliranih Google servisa baš i nemaš puno koristi od objavljenog Android source kod-a. Svi korisnici BlackBerry OS uređaja koji su imali Androdi VM (i mogućnost pokretanja Andorid aplikacija pod BB OS-om) znaju o čemu pričam.

 

 Ocigledno  mi je promaklo stsa neuk predlaze. Sorry....

 

Kazem opet android nije bas dobar primjer jer je open source i da sutra google propadne nista ne sprecava da ostale kompanije proizvode mobitele sa androidom...

Nemoj mijesatio android sa google servisima.... Primjer ti je huawei. Napravio svoje servise i ide dalje. Koliko ce to trziste prihvatiti je drugi par opanaka. Ovdje ja i ti pricamo o proizvodjacima.

Sto se tice google servisa nije bas da i njih mogu preko noci ugasiti bez ikakve najave i prelaznog perioda. Isto tako zakonom regulisano.....

 

Windows phone je isto tako primjer. Windows phone je propao radi glupe MS politike i jer ga trziste nije prihvatilo pa je MS na kraju odustao od njega. Ali je isto tako cinjenica da postojeci proizvodi na trzistu na WP nisu preko noci prestali raditi i dobijati sigurnosne nadogradnje.....Opet najava i prelazni period.....

Naravno ako kompanija propadne tj nestane sa trzista da to sve pada u vodu ali to je rizik kopji kupac mora preuzeti i zato je novim igracima u pocetku tesko dok ne zadobiju povjerenje klupaca pa imas ultra jeftine mobitele dok te kompanije ne steknu povjerenje pa onda dolaze na nivo cijena ostalih proizvodjaca. Tako je bilo sa Xiaomi, oneplus pa i huawei..... Sad su svi u rangu cijena samsunga ili applea. Malo ispod al to vise nisu flagship killeri....

 

Sve su to stvari koje trziste odredjuje ali sve su to takodje stvari koje su odlicno (mozda ne savrseno) regulisane i nije bas da google i sl mogu raditi bas sta hoce i kako hoce. Mozda ti ovo nisi ni rekao pa se unaprijed izvinjavam ako to pricam pogresnoj osobi....

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 10:20 (Posmatrač).
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

Posmatrač 

 

Slažem se sa većinom toga što si napisao, ali što se tiče Google servisa i Huawei, tu ipak nisi u pravu.

 

Huawei jest napravo svoje servise, ali oni se odnose samo na Huawei-jeve aplikacije (pandane istovjetnim Google aplikacijama), dok za korištenje standardnih Google aplikacija (i svih ostalih aplikacija drugih developera koje ovise o Google servisima) ipak moraš imati instalirane Google servise i aktiviran Google account.

 

S obzriom da noviji Huawei-evi mobiteli ne dolaze (jer ne smiju, zbog zabrane Google-a, tj. SAD-a) sa instaliranim Google servisima, potrebno ih je naknadno instalirati. Sideloading (postupak instalacije aplikacija na Android uređaj bez PlayStore-a) ne dolazi u obzir, ali srećom ipak postoje "neslužbene" metode koje omogućuavaju korisnicima novijih Huawei uređaja da ipak koriste Android aplikacije koje su ovisne o Google servisima.

Bez toga, i bez aktivnih Google servera koji sve to podržavaju, ne bi bilo moguće normalno koristiti Android OS.

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
maxym kaže...

Posmatrač 

 

Slažem se sa većinom toga što si napisao, ali što se tiče Google servisa i Huawei, tu ipak nisi u pravu.

 

Huawei jest napravo svoje servise, ali oni se odnose samo na Huawei-jeve aplikacije (pandane istovjetnim Google aplikacijama), dok za korištenje standardnih Google aplikacija (i svih ostalih aplikacija drugih developera koje ovise o Google servisima) ipak moraš imati instalirane Google servise i aktiviran Google account.

 

S obzriom da noviji Huawei-evi mobiteli ne dolaze (jer ne smiju, zbog zabrane Google-a, tj. SAD-a) sa instaliranim Google servisima, potrebno ih je naknadno instalirati. Sideloading (postupak instalacije aplikacija na Android uređaj bez PlayStore-a) ne dolazi u obzir, ali srećom ipak postoje "neslužbene" metode koje omogućuavaju korisnicima novijih Huawei uređaja da ipak koriste Android aplikacije koje su ovisne o Google servisima.

Bez toga, i bez aktivnih Google servera koji sve to podržavaju, ne bi bilo moguće normalno koristiti Android OS.

 Pazi ja razlikujem android OS, android aplikacije i google servise.....

 

Android kao OS funkcionise normalno bez Google servisa. Koliko je upotrebljivo i privlacno korisnicima to je druga prica. Poenta je da radi i da google ga ne moze ukinuti kao takvog.

 

Sve ostalo stoji ali ne pricamo o tome....

 

Prica je pocela sta google i i druge kompanije smiju ili ne i sta je zakonski regulisano ili ne...

 

Google nije na svoju ruku uskratio usluge Huaweiu i time vjerovatno prekrsio ugovor izmedju njih jer bi to bilo utuzivo nego mu je Vlada naredila da to uradi.....

 

Meni je recimo daleko drasticniji slucaj kada je Apple korisnicima brickao telefon jer su popravljali mimo applea....Ne znam kako je to zavrsilo i da li je bilo tuzbi ali po meni je to utuzivo jer je mob privatno vlasnistvo.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 12:53 (Posmatrač).
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

Android kao OS funkcionise normalno bez Google servisa. Koliko je upotrebljivo i privlacno korisnicima to je druga prica. Poenta je da radi i da google ga ne moze ukinuti kao takvog.

 

Eto, sve si sam rekao, iako android OS funkcionira sasvim normalno bez Google servisa, većini prosječnih korisnika je sasvim neupotrebljiv bez njih.

 

I  nije to slučaj samo sa Android-om, nego i sa iOS-om, koji, iako je baziran na open-source UNIX-oidu (Darwin) customiziran je u tolikoj mjeri da je bez Apple-ovih dodataka i servisa, potpuno neupotrebljiv.

Pa i sam Apple je u početku dosta ovisio o Google-u (Google Maps) pa je zato i razvio kompletan set svojih aplikacija i uskuga, da ne more plaćati Google-u za njihove usluge, i da ne mora ovisiti o njima i njihovoj dobroj volji.

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
maxym kaže...

Android kao OS funkcionise normalno bez Google servisa. Koliko je upotrebljivo i privlacno korisnicima to je druga prica. Poenta je da radi i da google ga ne moze ukinuti kao takvog.

 

Eto, sve si sam rekao, iako android OS funkcionira sasvim normalno bez Google servisa, većini prosječnih korisnika je sasvim neupotrebljiv bez njih.

 

I  nije to slučaj samo sa Android-om, nego i sa iOS-om, koji, iako je baziran na open-source UNIX-oidu (Darwin) customiziran je u tolikoj mjeri da je bez Apple-ovih dodataka i servisa, potpuno neupotrebljiv.

Pa i sam Apple je u početku dosta ovisio o Google-u (Google Maps) pa je zato i razvio kompletan set svojih aplikacija i uskuga, da ne more plaćati Google-u za njihove usluge, i da ne mora ovisiti o njima i njihovoj dobroj volji.

 Pa ne vidim u cemu je problem. Smetnuo si sa uma o cemu smo poceli pricati. U ovom slucaju trziste ce reci da li ce se takav OS dobro prodavati ili nece. Poenta je da google niti APple ne mogu preko noci reci e dosta je bilo i ujutro niti jedan uredjaj na tim platformama vise ne radi. Apple je to doduse radio u navedenom primjeru dok google nije.

I IOS je zatvorena platforma na kojoj ne mpzes nista bez applea za razliku od androdia.... 

15 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

Cenzura ide dalje: LondonReal će maknuti s YT.

Cenzura, zatim gubitak demokracije, pa slobode. Nešto čemu su se rugali jer je komunizam, totalitarizam u kojem centar moći odlučuje što će tko smjeti misliti.

Idi i radi nešto korisno!
 
1 6 hvala 0
6 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Keso kaže...

Cenzura ide dalje: LondonReal će maknuti s YT.

Cenzura, zatim gubitak demokracije, pa slobode. Nešto čemu su se rugali jer je komunizam, totalitarizam u kojem centar moći odlučuje što će tko smjeti misliti.

Neki kao da su lijeni pročitati par stranica ove teme pa da barem ne izvaljuju ove gluposti.

Demokracija nema veze s YT, oni imaju pravila, ako ih kršiš te maknu. Oni su privatna platforma. Valjda je sada jasnije.

15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
love2ml86 kaže...

...Oni su privatna platforma. Valjda je sada jasnije.

YT nije samo privatna firma, gledaj širu sliku. Prije je jedini medij koji ima veliki utjecaj na mišljenje ljudi bila televizija. Političari su je dograbili šapa i stavili pod kontrolu, posebno u totalitarnim režimima, ali i formalno demokratske države (recimo naša) također politički upravljaju TV kućom i određuju što se smije a što ne smije prikazivati (cenzura, i niz dlaku vladajućima. Npr ako pričaš o kriminalu koji vodi do ljudi u vlasi - miču ti emisiju i novinari dobivaju otkaz). U informiranju ovisi mišljenje ljudi, a o mišljenju ljudi ovisi kako će glasati, tko će vladati i kome će dati svoj novac. Prilično bitne stvari, zato političari i jesu zainteresirani da kontroliraju medije, jer medijima se dobiva vlast, ne dobrim djelima. Ima izreka "ako nije bilo na TV, znači da ne postoji/nije istina".

Sada je nastupilo doba kada ulogu informiranja internet polako krade od televizije. Da polako, velikim koracima. I sada je jako bitno istu šapu cenzure premjestiti s TV-a na internet, posebno na mjesta gdje se ljudi informiraju. Političarima je to teže. Moraju smišljati zakone koji im daju dovoljno slobode i dovoljno straha firmama koje daju platforme (youtube) da budu poslušni. Pomalo stežu omču i kontrolu. I cilj je postignut. Uskoro ako ne misliš "u liniji" i talasaš, ode! Odrezan cenzorskim škarama!

Neki će vidjeti samo "narušio si pravila". Ne gledaju u dubinu, samo kao slijepac pipaju površinu. Koja pravila? Je li šteta za društvo veća ako imamo velikog cenzora koji piše "svoja pravila" pod koja onda trpa što mu se svidi ? Opasno je to. Jako. Demokracija i sloboda su najnapadanija stvar u čovječanstvu, dan danas se napadaju više nego ikad. Mislim da ćemo je imati samo kratko vrijeme, i sada dolazi pomalo kraj tome vremenu.

Idi i radi nešto korisno!
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Keso kaže...
love2ml86 kaže...

...Oni su privatna platforma. Valjda je sada jasnije.

YT nije samo privatna firma, gledaj širu sliku. Prije je jedini medij koji ima veliki utjecaj na mišljenje ljudi bila televizija. Političari su je dograbili šapa i stavili pod kontrolu, posebno u totalitarnim režimima, ali i formalno demokratske države (recimo naša) također politički upravljaju TV kućom i određuju što se smije a što ne smije prikazivati (cenzura, i niz dlaku vladajućima. Npr ako pričaš o kriminalu koji vodi do ljudi u vlasi - miču ti emisiju i novinari dobivaju otkaz). U informiranju ovisi mišljenje ljudi, a o mišljenju ljudi ovisi kako će glasati, tko će vladati i kome će dati svoj novac. Prilično bitne stvari, zato političari i jesu zainteresirani da kontroliraju medije, jer medijima se dobiva vlast, ne dobrim djelima. Ima izreka "ako nije bilo na TV, znači da ne postoji/nije istina".

Sada je nastupilo doba kada ulogu informiranja internet polako krade od televizije. Da polako, velikim koracima. I sada je jako bitno istu šapu cenzure premjestiti s TV-a na internet, posebno na mjesta gdje se ljudi informiraju. Političarima je to teže. Moraju smišljati zakone koji im daju dovoljno slobode i dovoljno straha firmama koje daju platforme (youtube) da budu poslušni. Pomalo stežu omču i kontrolu. I cilj je postignut. Uskoro ako ne misliš "u liniji" i talasaš, ode! Odrezan cenzorskim škarama!

Neki će vidjeti samo "narušio si pravila". Ne gledaju u dubinu, samo kao slijepac pipaju površinu. Koja pravila? Je li šteta za društvo veća ako imamo velikog cenzora koji piše "svoja pravila" pod koja onda trpa što mu se svidi ? Opasno je to. Jako. Demokracija i sloboda su najnapadanija stvar u čovječanstvu, dan danas se napadaju više nego ikad. Mislim da ćemo je imati samo kratko vrijeme, i sada dolazi pomalo kraj tome vremenu.

 

Kako ne možete razumit. PRAVILA, postoje pravila na koja moraš pristat kad se registriraš na YT, kao i na svaki forum ili društvenu mrežu. Ako prekršiš pravila onda te maknu. Čak nije ni bitno da li je YT privatan (što  je) ili je javan ili je držani, i dalje su tu pravila ponašanja koja moraš poštivat ili izletiš s platforme.

 

Tvojom logikom demokracije i slobode govora, ja mogu uploadat pornić na YT, onaj pravi rasni hardcore i ako mi ga maknu onda ću vikat CENZURA! Pa da, je cenzura neprimjerenog sadržaja i usput će me izbacit jer sam prekšio pravila.

 

Jel sad jasnije?

 

Probaj jednom pročitat pravila ponašanja kod registracije, prije nego samo klikneš "Pristajem". 

 

I zapamti, TI kao korisnik (i ja i svi mi) nemaš nikavo pravo glasa oko YT platforme, jer ga koristiš besplatno, nisi dioničar, nisi ulagač i nisi radio na razvoju. Ti si samo korisnik koji je pristao na Uvjete korištenja.

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Keso kaže...

Demokracija i sloboda su najnapadanija stvar u čovječanstvu, dan danas se napadaju više nego ikad. 

 Ovo može izjaviti samo netko tko nije bio ni na jednom satu povijesti. Nakon tisuća godina tiranske vlasti, eto baš danas se sloboda najviše napada. 

 

Keso kaže...

i sada dolazi pomalo kraj tome vremenu.

 Slobode se u pravilu gube zbog budala. Budala ubije vatrenim oružjem - ode sloboda nošenja oružja. Budala zabije avion u neboder - odu slobode u avionskom prometu. Budale pričaju opasne stvari na YT - odu slobode na YT. Da nema budala NIŠTA ne bi bilo zabranjeno. Zašto u Švedskoj nema toliko zabrana vezanih uz koronu - jer im ne trebaju toliko kao drugima, slušaju i preporuke. Zabranom gube slobodu svi zbog budala koje nemaju zdravi razum da ne rade gluposti.

 

Istina je da postoji tendencija onih na vlasti da sve kontroliraju i da ne vole previše slobodu govora, ali ta opasnost je na zapadu još uvijek manja od glupih ideja koje neki imaju i zabrane još uvijek donose više koristi nego štete, a budale koje rade štetu su zapravo korisni idioti koji onima na vlasti daju izliku za uvođenje zabrana. Alex Jonex je napravio na YT ono što je Osama Bin Laden napravio na aerodromima, on i takvi su pravi krivci.

 

A broj ljudi koji puši te gluposti govori da demokracija ipak nije za svakoga. Ne funkciknira kod zaostalih u Iraku, Afganistanu i Libiji, pa tako ni kod zaostalih US of A i drugdje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 23:55 (Visak).
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
I budale nikako da nauce da uz slobodu ide i odgovornost. Svi bi privilegije a niko obaveze...
 
2 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Keso kaže...

Cenzura ide dalje: LondonReal će maknuti s YT.

Cenzura, zatim gubitak demokracije, pa slobode. Nešto čemu su se rugali jer je komunizam, totalitarizam u kojem centar moći odlučuje što će tko smjeti misliti.

 Na krivom si mjestu, uštedi si vrijeme, živce i prebaci se na BitChute. Ovdje ti ne zanima nikoga takve stvari. Cenzura ti je i na ovom forumu.

Posmatrač kaže...
I budale nikako da nauce da uz slobodu ide i odgovornost. Svi bi privilegije a niko obaveze...

Sloboda? Bit će da imamo različita gledišta oko pitanje slobode. Molim objašnjenje! Šta je za tebe sloboda?

 

6 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
El Munjoko kaže...
Keso kaže...

Cenzura ide dalje: LondonReal će maknuti s YT.

Cenzura, zatim gubitak demokracije, pa slobode. Nešto čemu su se rugali jer je komunizam, totalitarizam u kojem centar moći odlučuje što će tko smjeti misliti.

 Na krivom si mjestu, uštedi si vrijeme, živce i prebaci se na BitChute. Ovdje ti ne zanima nikoga takve stvari. Cenzura ti je i na ovom forumu.

Posmatrač kaže...
I budale nikako da nauce da uz slobodu ide i odgovornost. Svi bi privilegije a niko obaveze...

Sloboda? Bit će da imamo različita gledišta oko pitanje slobode. Molim objašnjenje! Šta je za tebe sloboda?

 

Sloboda je za mene ovako na prvu npr. mogućnost da djeluješ u bilo kojem smislu dok ne diraš u tuđe slobode/prava.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 1:14 (love2ml86).
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
El Munjoko kaže...
....
Posmatrač kaže...
I budale nikako da nauce da uz slobodu ide i odgovornost. Svi bi privilegije a niko obaveze...

Sloboda? Bit će da imamo različita gledišta oko pitanje slobode. Molim objašnjenje! Šta je za tebe sloboda?

 

 U ovom konkretnom slucaju nikome nikakva sloboda nikome nije uskracena. Po tebi ispada da bilo koji medij mora omoguciti bilo kome da prica bilo sta. Toga nije bilo nikad niti ce biti i YT nije tu nikakav izuzetak. Nikomu me ne brani da otvori svoju web stranicu i pise sta hoce jer toga ima koliko hoces i ne vidim da ih iko zatvara...Mozes li ti na svom radnom mjestu raditi sta hoces? Ili dozvoljavas li svojim radnicima da rade sta hoce?

A odgovornost znaci da sloboda govora ne podrazumijeva da mozes klevetati nekoga recimo. Da ne mozes siriti okolo neistine koje mogu ugroziti drugoga i sl. Da upraznjavajuci svoju slobodu ne smijes ugorziti nikoga drugog. Ti recimo u svojoj kuci imas pravo da prisac sta hoces i koliko hoces ali ne sijes proizvoditi buku koja ce narusavati slobodu komsoje da se odmara ili spava i sl. Mozes upraznjavati svoju vjerslu slobodu da kleknes i molis se ali to ne mozes upraznjavati na sred ulice. Ne postoji niti treba postojati apsolutna sloboda osim ako si sam na nekom usamljenom mjestu gdje nema nikoga tipa ostrvo. Tamo radi sta hoces....

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 8:31 (Posmatrač).
15 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

@Filox, odličan komentar, ali se s jednim ipak me slažem - ti kao korisnik imaš pojedinačno slab utjecaj na YouTube - možeš ga koristiti ili ne. Pojedinačno je tsj utjecaj slab, ali globalno je jači od svih ostalih utjecaja. Činjenica da se YouTube ne boji gubitka love zbog gubljenja korisnika poput HaM-a je dobar pokazatelj da se radi o minornom broju glasnih pojedinaca...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
MrBlc kaže...

 Činjenica da se YouTube ne boji gubitka love zbog gubljenja korisnika poput HaM-a je dobar pokazatelj da se radi o minornom broju glasnih pojedinaca...

 Nije bas minoran broj.

 

Najveci problem YouTubea - a i trenutne americke politike (koja kao takva ima utjecaja na trendove i na Tubeu/Facebooku - a i kod nas*) je sve prisutnija kohezija izmedju radikalne desnice i pseudoznanstvenih teoreticara zavjera.

 

Ovo je trumpov jucerasnji tvit.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1261626674686447621

 

I sve je to ok - dok ne vidis da su to veoma slicni napadi poput Kesovih - svi se boje cenzora - pa se udruzuju kako bi perverzijom "free speech" dosli do zajednockog cilja.

Drugi problem ovog tvita je ovaj mali detaljcic kojeg je Twitter sluzbeno obrisao.

 

Trump se referira na America First podcast - kojeg vodi Nicholas J. Fuentes - pojedinac koji je svojevremeno holokaust i koncentracijske logore opovrgavao tezom da:

"Cookie Monster nikako nije mogao ispeci 6 milijuna keksa, jer bi preletne snimke pokazivale dim iz tih peci, a i analiza tla bi pokazala tragove tih keksa."

https://twitter.com/CalebJHull/status/1189594371030695937

 

E sad- kad malo udjes u retoriku zagovaratelja gornjeg Trumpoovg tvita - shvatis da su to veoma zanimljivi ljudi koji medjusobno ugoscuju jedan drugoga bas na Tubeu - i pazi - imaju milijune subscribera i milijarde pregleda.

 

I zanimljivo je da se bas uhvate oko "cenzure istine" od strane "radiklane ljevicarske agende u YTu/FBu" samo sto Ickeu i Jonesu cenzuriraju "istinu" o "cjepivima i chemtrailsima" dok Trumpu i ekipi cenzuriraju "istinu" o "velikoj uroti zamjene", "zabrani dokazivanja manjeg IQa u crnaca", "LGBTQ agende usmjenre k hmoseksualizaciji djece", "unistenju judeo-krscanskih vrijednosti" i "bjelacke etno-drzave".

 

I sad, moze se to diskreditirati kao sumanuto ludjastvo - ali pogledaj malo ovaj BitChute kojeg je onaj gore spomenuo - pa pogledaj malo tko radi te videe - i naci ces jako puno pojedinaca koji su i na Tubeu i imaju stotine videa koji su verbatim isti Trumpovom i Kesovom komentaru, s time da su na tom BitChuteu i Icke, Jones i ostala rasisticka i nacisticka gamad koju je Tube protjerao (i ovaj teoreticar keksa i peci ima svoj vitalan kanal na BitChuteu - a pojavio se i na Tubeu opet).

 

I sad da me se ne shvati krivo - Keso, Trump, Icke i Fuentes ne govore iste stvari - ali svi su se udruzili u mantru "borbe protiv cezure istine" - sto je veoma opasno.

Teoreticari zavjera u 90ima i jos u ranim 2000-ima bili margina drustva - danas se pod zastitom radikalne desnice propagiraju kao bastioni borbe za slobodu govora.

 

I sad pazi apsurda - svi navedeni se jadaju kako ih Twitter i YT cenzuriraju - ali pazi koju moc imaju - Twitter ne smije obrisati Trumpov post (a gle cuda Trump bas to retvita)!

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 12:26 (wyks).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice