Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

poruka: 62
|
čitano: 18.912
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z".
15 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
tenac kaže...

. Koja je to tarifa 1TB? Ako ide preko 4G, trebao bi imati veću brzinu. O kojem ruteru se radi i imaš li kakve vanjske antene?

 Tarifa je GoDigital Flat. Nakon 1TB spuštaju brzinu. Brzina ovisi o danu i dobu dana. Nekad se zaleti i do 70Mb. Ne spušta se ispod 15Mb. Huawei ruter od Tele2 pokućnog. Odašiljač mi je na 500m vidljive udaljenosti. Ne vjerujem da bi bitno dobio na brzini s vanjskom antenom, iako mislim probati.

14 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
DexCro kaže...
tenac kaže...

. Koja je to tarifa 1TB? Ako ide preko 4G, trebao bi imati veću brzinu. O kojem ruteru se radi i imaš li kakve vanjske antene?

 Tarifa je GoDigital Flat. Nakon 1TB spuštaju brzinu. Brzina ovisi o danu i dobu dana. Nekad se zaleti i do 70Mb. Ne spušta se ispod 15Mb. Huawei ruter od Tele2 pokućnog. Odašiljač mi je na 500m vidljive udaljenosti. Ne vjerujem da bi bitno dobio na brzini s vanjskom antenom, iako mislim probati.

Aha, to je za poslovne korisnike. Uglavnom, ako je to B535 (2CA), nešto bi se dobilo kupovinom 3CA routera. Ja sam uzeo rabljeni B715 ovdje: https://www.satshop.fi/4g/4g-modems.html. 3CA za razliku od 2CA zbraja sve 3 frekvencije koje koristi HT pa bi i brzina trebala biti veća (za otprilike 1/3 trenutne brzine). Antena bi pomogla jedino ako bazna stanica nije preopterećena. To možete provjeriti tako da privremeno stavite ruter na višu poziciju, a najbolje van kuće/ureda. Ako nema povečanja brzine, antena se ne isplati.

nemam za potpis
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice