Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih 49

poruka: 11
|
čitano: 4.515
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih 49 ".
6 godina
offline
Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih 49

Slijedom toga, navedenih će 40 satelita morati biti vrlo brzo deorbitirano. SpaceX navodi da ovaj proces neće ugroziti druge satelite u orbiti, neće proizvesti dodatno orbitalno smeće niti će ijedan njihov dio pasti na Zemlju.

 

A di će onda otić, ako neće ostat u orbiti i neće past na zemlju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih

Piše ti malo iznad - izgorjet će u atmosferi

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
8 godina
offline
Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih 49

Solarna oluja - Free AdBlock !

waaagh ;
 
15 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih
izith kaže...

Piše ti malo iznad - izgorjet će u atmosferi

 Da ali da niti jedan njihov dio neće past na zemlju :)

10 godina
offline
Re: Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih
Što će biti dok će imati 10 000 i više njih pa solarna oluja potamani jedno 5-6 tisuća njih. 😁
Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih 49

dezinfekcija, dezinsekcija, deratizacija i desatelitizacija. j.d.o.o., ofkors. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih 49

Hvala Svarogu što nas štiti !!!

 

Odmah ide žrtva ljevanica....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih
nikonja kaže...
izith kaže...

Piše ti malo iznad - izgorjet će u atmosferi

 Da ali da niti jedan njihov dio neće past na zemlju :)

 Upravo tako. Bas su 2019 redizajnirali satelite da ne sadrze teze metale ciji bi dijelovi mogli stici do povrsine, te da kompletno izgore.

6 godina
offline
Re: Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih

Meni nije jasno da ga j.... odakle njemu toliko para, jer koliko sam gledao cca trošak sa lansiranjem je oko 500t USD/komad što znači da su danas izgubili cca 20m USD!!!!

 

A mene duša boli samo kad gledam cijene GTx 3090 

 

16 godina
online
Re: Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih
nikonja kaže...

Meni nije jasno da ga j.... odakle njemu toliko para, jer koliko sam gledao cca trošak sa lansiranjem je oko 500t USD/komad što znači da su danas izgubili cca 20m USD!!!!

 

A mene duša boli samo kad gledam cijene GTx 3090 

 

Ne znam da li SpaceX plaća premije za tako nešto, ali postoje osiguranja i za ovakve stvari.

Ali da li je danas 20m (ili 50m kako čitam drugdje) uopće puno za ovakve kompanije?

 

Oni inače trenutno uopće ne zarađuju na Starlinku - gube preko $700 po prodanom terminalu, što je na 1000 korisnika skoro 1m, a trenutno imaju oko 145000 korisnika, znači preko 10m inicijalnog gubitka - doduše ovo se počne isplaćivati kasnije ako ljudi ostanu pretplaćeni dovoljno dugo.

Amenoum
6 godina
offline
Re: Solarna oluja "ubila" 40 od nedavno lansiranih

Ma starlink je super stvarca za nekakva ruralna područja na šta oni i ciljaju, i tu jednostavno nemaš šta, ok možda 100 ojra nije malo ali eto nek se nađe par kuća u selu i kad to razdjeliš cjena je smješno mala onda za brzinu o kojoj može sanjat pola balkana.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice