Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windowsi mi

poruka: 14
|
čitano: 12.249
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windowsi mi".
14 godina
offline
Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windowsi mi

Već godinama postoji problem sa Hr tipkovnicom koji Microsoft ignorira. Kada želite na Eng Windows izabrati Hr raspored slova imate samo opciju Standard. Naki kažu da je nebitno ali je jako zanimljivo u čemu je problem promijeniti jedan string u instalaciji (postoje desetine prijava problema od strane korisnika). Tako i ove brljotine €-HRK nisu iznenađujuće.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
17 0 hvala 4
15 godina
offline
Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windowsi mi

Pametni znaju. ćemu služi Ubuntu.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 9 hvala 0
7 godina
offline
Re: Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windows
fredii kaže...

Pametni znaju. ćemu služi Ubuntu.

 ćemu toćno?

16 godina
offline
Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windowsi mi

Jel to znači ukoliko kupim nešto preko M$ store u €urima da će mi ustvari proizvod od €13 naplatiti 13kn?

Seems legit 

LOL: Crobrother
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windows
Na mom androidu 10 je isto. Mate 20. Kao jos uvijek ima podrsku.
Brkoni
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 6:58 (Brk).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windowsi mi

-prvo:

Zahvaćeni Windowsi 10, 11 i Server

Iz Microsofta su priopćili kako su ovim problemom zahvaćene gotovo sve aktivne inačice Windowsa: od najnovijih, Windowsa 10 i 11 u verziji 22H2, preko starijih, 21H2, potom Windowsa 10 u verziji 1809, te izvedbe Enterprise, unatrag sve do 2015. godine. Od istog problema pati i Windows Server, u izdanjima od 2008 SP2 pa do 2022.

-zapravo, sve winver.. tj tu su navedene winver koje ms supporta, dok recimo gasi 8-7-xp.. tj već su mrtvi, no svi-sve verzije imaju istu postavku, neovisno o tome jesu li živi ili mrtvi os (support) i potrebno je ručno izabrati oznaku valute (od ponuđenih kn-usd-euro..). U priopćenju ms spominje samo aktualne w10-11 (dok su serveri stvar longtermsupporta i nisu zapravo bitni za prosječne juzere) kao i to da se u članku nepotrebno navode winver 10tke kao 21-h1-h2.. jednostavno sve verzije, isto.

 

drugo:

.. kroz izbornik Control Panel / Clock and Region /  Change date, time, or number formats; ...

-sve na inglišu, tj zaboravlja se da će juzer hr verzije-jezika-postavke imati i odgovarajući hr jezik guija, regionalne, dodatne postavke, oblik datuma itd. i tad ne piše 'currency' nego piše 'valuta'.

 

i kao treće (kumulativno) bug je kao it časopis to mogao odavno napisati-objasniti juzerima, sad je kraj veljače. Sitnica, no sitnice čine život...

-koji smisao upute za hr pisati na inglišu, može na francuskom, može na bilo kojem jeziku, no zašto se zaboravi da postoji i hr-jezik i da je upravo taj jezik ono što se kao primarna pretpostavka nameće u korištenju kao regionalnih postavki.. odnosno samo 'napredni' juzeri forsiraju ingliš verziju pa ako je autor texta takav juzer to je tad normalno, no ako piše za hr časopis tad bi trebao ipak pisati-razmišljati u skladu s tim regionalnim opcijama pa i jezikom upotrebe u osu, kako bi juzeru koji to čita bilo lakše, tj juzer hrvoje-hrvatić ne mora znati ingliš... jesmo li mu tad pomogli ovim uputama?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windowsi mi

Evo tutorijal na Hrvatskom , moj značajni doprinos ovoj temi.. (ovo sam radio sat vremena da vama pomognem)

 

Hvala na klikovima "hvala" i TU... (patim jer nemam punu zvjezdicu)

 

Tko ne zna gdje potražiti Control panel, odn upravljačku ploču, može na pm...

 

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 10:35 (Zaporožac).
 
10 0 hvala 1
13 godina
offline
Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windowsi mi

u 1h si uspio napraviti 5 screenshoteva, svaka čast 

Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windows
uss kaže...

Već godinama postoji problem sa Hr tipkovnicom koji Microsoft ignorira. Kada želite na Eng Windows izabrati Hr raspored slova imate samo opciju Standard. Naki kažu da je nebitno ali je jako zanimljivo u čemu je problem promijeniti jedan string u instalaciji (postoje desetine prijava problema od strane korisnika). Tako i ove brljotine €-HRK nisu iznenađujuće.

 Ovo! To mene zanima od davnina, kako pobogu ima i srpska i slovenska za odabrati kod instalacije a HR je izostavljena??

EUR-HRK sam skužio u prvim danima 2023 - naime, program u firmi koji nam služi za webshop poteže regiju i sve ostalo od winsa pa nam je tamo pisalo HRK umjesto EUR -> srećom nakon par klikova je bilo riješeno ;)

14 godina
offline
Re: Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windows
the chosen one07 kaže...
uss kaže...

Već godinama postoji problem sa Hr tipkovnicom koji Microsoft ignorira. Kada želite na Eng Windows izabrati Hr raspored slova imate samo opciju Standard. Naki kažu da je nebitno ali je jako zanimljivo u čemu je problem promijeniti jedan string u instalaciji (postoje desetine prijava problema od strane korisnika). Tako i ove brljotine €-HRK nisu iznenađujuće.

 Ovo! To mene zanima od davnina, kako pobogu ima i srpska i slovenska za odabrati kod instalacije a HR je izostavljena??

EUR-HRK sam skužio u prvim danima 2023 - naime, program u firmi koji nam služi za webshop poteže regiju i sve ostalo od winsa pa nam je tamo pisalo HRK umjesto EUR -> srećom nakon par klikova je bilo riješeno ;)

 zato jer smo mi važni kao pouzdan član euro-atlanskih asocijacija, truć, muć, bljaaaa......*

 

* - standardna HDeZenjarska baljezganja kad ih se pita zašto Banija nije uređena nakon potresa, zašto nam je pravosuđe u ku... kuruzu....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 12:04 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Re: Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windows
the chosen one07 kaže...
uss kaže...

Već godinama postoji problem sa Hr tipkovnicom koji Microsoft ignorira. Kada želite na Eng Windows izabrati Hr raspored slova imate samo opciju Standard. Naki kažu da je nebitno ali je jako zanimljivo u čemu je problem promijeniti jedan string u instalaciji (postoje desetine prijava problema od strane korisnika). Tako i ove brljotine €-HRK nisu iznenađujuće.

 Ovo! To mene zanima od davnina, kako pobogu ima i srpska i slovenska za odabrati kod instalacije a HR je izostavljena??

EUR-HRK sam skužio u prvim danima 2023 - naime, program u firmi koji nam služi za webshop poteže regiju i sve ostalo od winsa pa nam je tamo pisalo HRK umjesto EUR -> srećom nakon par klikova je bilo riješeno ;)

 Zanimljivo je to da kad sam jednom slovencu instaliro Windowse na slovenskom onda je njemu nudio "standard" tipkovnicu, a imo je u ponudi hrvatski... tako da je moguće da onima koji imaju samo jedan službeni raspored kod instalacije ponudi ime "standard"...

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windows
Gle, meni je to standardna tipkovnica, tj. raspored.
2 godine
offline
Re: Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windows
David87 kaže...

u 1h si uspio napraviti 5 screenshoteva, svaka čast 

Hvala kolega, bilo je teško, ali ipak sam uspio... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
18 mjeseci
protjeran
offline
Problem samo za korisnike u Hrvatskoj: Windowsi mi

Neznam meni taj simbol eura izgleda glupasto, draža mi je kratica EUR. Ista stvar i za dolar, USD>$

Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice