Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

poruka: 423
|
čitano: 93.078
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l".
9 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Gledam ove postove i uvijek ista priča
Kad kripti tone svi odmah Ponti, prevare konačno ćete popušiti i sl.

Ljudi kaj je vas život toliko jadan da se jedva čekate nasladiti tim sto ste propustili vlak za kripto?

Uvijek je ista priča, nadate se konačnoj smrti kriptA jer niste uletjeli kAd je trebalo a nakon toga kripto uvijek odleti u nebo. Pa taj bozoni je umro barem petnaest puta do sada i svaki put je odletio još jače.

2012 frend s posla nam je pričao o BTCu, kupio je x btca, nagovarao nas da kupimo par komada btca za 200 kn mjesečno. Kao da to nećemo ni osjetiti, da umjesto pljugi kupimo to i uložimo u budućnost. Ne za sad nego za penziju…

Dakle lim je uložio plaće i plaće. Minsko bili pametni, pazi klinac palac
, sheme, nema tu industrije, zlata i ostale bulshiitarije koje čitam od ovih pametnjakovića na forumu.

Rezultat
Lik je otišao u penziju s 40 godina, kupio stanove, sere pare di stigne, teslA mu stigla po narudžbi, pare dverzifivirao u desetak različitih comoditija, od dionica do ne znam čega. Posuđuje BtC ove buzama, dobija kamate u btcu i ne zna kaj da radi s parama. A BTC može padat do 1000 kn i dalje je u je***** plusu jer ga je kupio s 13 $.

Tako da svi ostali kivi jalni i bijedni, možete se gristi do zadnjeg dana života i objašnjavati kako je to jedna jadna Ponti shema.

Moguće, al ja ne mogu prežalit dan kad nisam poslušao frenda, nego sam se pravio pametan i objašnjavao mu kao je glup, kako iza toga nema i industrije, zlatnih poluga i sl.

Tko je bio u pravu?

Danas ćete slaviti, al crypto će se vratiti, jednako kao nakon 2018, jednako kao nakon muska prišle godi e , a tako i nakon ovog potopa.

Neki od nas će u penziju, a neki ubrobijanje do kraja života za neku crkavicu od plaće.

S vremenom će kripto postati standard koji ce koristiti banke i dobro zarađivati na tome. BTC se neće nikad ponoviti, al zato ce biti gomila coinova koji ce performat možda i bolje od njega. Svatko tko smatra da ce budućnost plaćanja biti papirnata ili u kovanom novcu u 20xx godini je definitvno zakržljao, budućnost ne digitalna, to ni bar ovi kaj se na bug guraju na intelek i IT već odavno trebali shvatiti.
 
0 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
x18x05x kaže...
ivan dragi kaže...
Veliki Brat kaže...
picajzla0707 kaže...

Za razliku od nekih koji misle da kad oni zarade 20k dolara na terri, a netko se na drugom krau svijeta ubije jer je izgubio životnu ušteđevinu, da nisu lešinari i da s onim drugim događajem nemaju nikakve veze

pa jebiga mzpz, tvoje špekuliranje i profit nekog su negdje stajali života, lešinar si i time se ponosi

Ova rečenica i kompeltan stav nemaju nikavog smisla niti logike. Zašto uzimaš odgovornost nepoznatog čovjeka (koji možda niti ne postoji) za njegove vlastite postupke i stavljaš ju u tuđe ruke? Kojom logikom si došao do tako apsurdnog zaključka?

Aha, pa da, kripto je zlo i onda izmišljaš gluposti ne bi li opravdao svoj stav...

A zapravo je situacija takva da su mafijaši i kriminalci uložili i izgubili novac na kriptu, pa su svi kripto trejderi moderni robin hoodovi... Daj se saberi.

 Jedan si od respektabilnijih forumasa pa mi je iskreno stalo do toga da ne upadnes u fantazije kriptomana.

 

Kripto je prijevara i svi koji se njime bave su prevaranti (makar i nehoticno). Tu nema "sivo", stvar je isključivo crno bijela. Kripto treba zabraniti čim prije jer će se tisuće naivnih ljudi poubijat (suicid) kao što picajzla točno zaključuje. Nema druge varijante. Dok je to bila zajebancija od 100$.. koga briga, ali sad mirovinski fondovi razmisljaju o "investiranju" u kripto. A kad propadne, a hoce, tko ce najebati? I koga ces moc tuziti?

 

Od ove šume debilnog povezivanja pojmova iz svijeta financija i kripta ("kripto je isti kao dionice" roflmao) možda na prvu ne izgleda najjasnije, ali razmisli malo gdje je ta vrijednost iza cijene kripta? Trenutno ima 10.000 raznih kripto "valuta". Jedini način da postojeći vlasnik jednog bitkoina dode do novca je da nagovori drugu budalu da mu da novce. Čisti Ponzi. I to uopce nije vise tema rasprave, konsenzus svih nenaivnih je isti.

 

Pogledaj si malo konekciju tethera i bitcoina, ifinex, pranje love, kriminal, djevicanski otoci, nema pokrica, čista pljačka. To su činjenice, tu se nema šta dalje raspravljat o detaljima. To sto su regulatori spori pa jos nije zabranjeno.. nije ni Ponzi bio zabranjen.

 

Meni ne smeta toliko cak ni sta je netko opljackao nekoga pa misli da je zaradio i/ili pmetno investirao.. bmk, ali kad se ovako "anonimno" naivnijim ili neinformiranim forumasima djele savjeti doslovce o horoskopu (kripto je jednako kompleksan, a ne vrijedi nista), to je za osudu.

 

Ovaj lik sta prodaje price, neka mu je sretno. Kad dode kraj ove igre "tko je veca budala", a doci ce, i totalno je nebitno kako ce se "cijena" kretati i tko ce sve u dogledno vrijeme "pemetno opljackat" nekog drugog, jedini koji ce popusiti su normalni naivni ljudi kojima je netko negdje prodao spiku. Popusiti je mlaka rijec. Ogroman broj njih ce ostat bez svega, Salvador ce bakrotirat.. ne hvala takvim "zaradama".

 

Wyks dodaje dosta linkova pa pogledaj njegove poruke, nema smisla da uduplavam.

 Koliko si ti izgubio na kripto kad si ovako negativan?

 Sjećaš se onih fora u oglasnicima za "punjenje koverti"? E pa kripto ti je to isto, samo se ne šalje parsto kuna, nego cijeli imetak (ako malo pogledaš "promotivne materijale", uočit ćeš da ciljaju ljude koji nemaju veze s trgovanjem kapitalom, žive od svog rada -> nemaju puno novaca na raspolaganju za uložiti, ali niti za zaraditi kada btc krepa i oni ostanu s 0 novaca na računu. To je još i optimističan scenarij, zamisli da se netko zadužio da kupi to sranje)

2 godine
neaktivan
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

Kripto, korporatizam, kapitalizam se zapravo svodi da okreneš što više love kako se u nas kaže nema kruha bez motike... 

Zato smo i banani jer danas malo tko želi radit od 7 do 3 ili 8 do 4 u tvornici biti poljoprivrednik ili slično...  U nas je popularno biti code monkey influencer doktor po obiteljsko političkoj vezi magistar svega i svačega ali ono bitno smo zapostavili jer jeftinije je sve uvozit.... 

Dodamo u mix hiperprodukciju diploma koja stvara na papiru visoko obrazovane a u biti tupokutne likove kojima papir treba za partiju i neki uhljebnicki posao dođemo tu gdje jesmo... 

Kripto po ničemu nije bolji od kladionice osim što kladionica ima koeficijente a na kriptu se kladis na neki xyz faktor da će neki saljivdije uplatit i da će nešto rast pa da prodaš i zaradiš... Onda dođe neko pump dump dođe musk lansira neki meme coin na mars i slično...  

O slučaju Kapulica je kazao. - Onaj tko razmišlja između Hajduka i Gorice i treba otići u Goricu.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
ivan dragi kaže...

Jedan si od respektabilnijih forumasa pa mi je iskreno stalo do toga da ne upadnes u fantazije kriptomana.

Ajmo prvo razlučiti o čemu ovde razgovaramo.

Jedna je stvar pričati o tome imaju li kriptovalute nekakvog smisla ili ne a potpuno druga prozivati ljude da su lešinari i uopće se referirati na nečiji karakter u tom kontekstu.

 

Što se mzopg-a konkretno tiče, doslovce nigdje nikad nisam vidio da nekog nagovara na kupnju. Čovek piše nekakve svoje stavove, čini mi se da vjeruje u to što piše (možda privatno radi potpuno suprotno, ne znam ali mi se ne čini tako), stvarno ne mogu takvu osobu nazvati lešinarom i najiskrenije mislim da to nije u redu. Po takvoj iskrivljenoj logici svatko tko primi novac za bilo što je lešinar.

 

U svijetu u kojem je legalno kupiti cigarete i alkohol mi se čini apsurdno oduzimati ljudima pravo odlučivanja hoće li uložiti svoj novac u kriptovalute (da se razumijemo, ja sam osoba koja bi legalizrala i korištenje i proizvodnju droga, pa neka ljudi sami odlučuju o svojoj sudbini).

 

Što se kriptovaluta tiče, moj stav je vrlo jasan: ne vidim apsolutno nikakvu vrijednost u njima (no niti ne tvrdim da su ponzi shema, jednostavno ne znam i najiskrenije - uopće me nije briga). Što se blokchaina tiče, vjerujem da postoji hrpa korisnih primjena tehnologije.

 

Misliš li da bi bilo u redu da ja sad trpam u jednu košaru tebe, picajzlu i wyksa i tvrdim da ste isti kao markićka jer pokušavate drugim ljudima određivati što smiju a što ne smiju odlučivati, na što smiju trošiti novac, za koje se ideje smiju zalagati? Da pišem tu kako ste klerofašisti?

Bi li to bila prikladna razina komunikacije?

 

Gledam te!
9 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Vjerojatno da.
Iskreno svi mi smo propustili vlak kad je BtC bio sitniš. Propustili smo i vlak kad je nakon cryto zime s 18000 pao na pišljivih 2000 3000$.

Danas je na nekih 30000$. Smatrate li da je NETKO od ljudi koji su ga kupili na 13$ ili na 3000$ u gubitku, da su budale ili da je to Ponzi? Vašem jadu doista nema granice.

Ja mogu shvatiti da sam promAsio, ali sto je alternativa? Petrol dolar? Rublja?

Btw. Mobitel se pravi pametan zato su moguće Typo greške.
9 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
I za kraj. Objasnite mi, zašto bi u 21 stoljeću ikad trebao ići u banku? Stajati u redu, čekati. Zašto bi bilo koji uređaj bio ograničen da automatski odradi pretplatu na neki resurs?

Zaboravite spekulacije i burze na moment.

Zar ne bi bilo sasvim pristojno da algoritam zapise u ledger single POINT od truth onda to košta neki umit od CPU work i da bude zauvijek validno, provjerljivo i istinito zapisano na blockchainu mreže.

Da to ne košta i kurve i Ferrarije nekih tamo bankarskih menađera?

Da je jednom ta transakcija upisana u ledger i bok.

Ovako svi se borite da vam neka tamo Bogom dana banka, upravlja vašim novcem. Povremeno pokloni mogućnost da vašim novcem nešto učinite, ali uz značajna ograničenja i naknade.

Naravno razumijem, za vas koji ne baratate iznosima izvan par sto tisuća kn, niti ne osjećate ograničenja. Ali ako imate imalo značajni iznos na banci, tada zapravo shvatite da nemate ništa, da vas banka ograničava u svemu, Od podizanja si trošenja novca.

No opet, 99%ljudi nema taj problem. Vrte se u revolvingu, zato i postoji taj kripto otpor.
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
I za kraj. Objasnite mi, zašto bi u 21 stoljeću ikad trebao ići u banku? Stajati u redu, čekati. Zašto bi bilo koji uređaj bio ograničen da automatski odradi pretplatu na neki resurs?

Zaboravite spekulacije i burze na moment.

Zar ne bi bilo sasvim pristojno da algoritam zapise u ledger single POINT od truth onda to košta neki umit od CPU work i da bude zauvijek validno, provjerljivo i istinito zapisano na blockchainu mreže.

Da to ne košta i kurve i Ferrarije nekih tamo bankarskih menađera?

Da je jednom ta transakcija upisana u ledger i bok.

Ovako svi se borite da vam neka tamo Bogom dana banka, upravlja vašim novcem. Povremeno pokloni mogućnost da vašim novcem nešto učinite, ali uz značajna ograničenja i naknade.

Naravno razumijem, za vas koji ne baratate iznosima izvan par sto tisuća kn, niti ne osjećate ograničenja. Ali ako imate imalo značajni iznos na banci, tada zapravo shvatite da nemate ništa, da vas banka ograničava u svemu, Od podizanja si trošenja novca.

No opet, 99%ljudi nema taj problem. Vrte se u revolvingu, zato i postoji taj kripto otpor.
 
0 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
'Ajde ovako, napravi kriptovalutu da mogu da uđem u prodavnicu sa ekvivalentom kartice, prislonim na PoS terminal i da se ta transakcija obavi u manje više realnom vremenu, te da trošak obrade bude manji od ovih trenutnih od kojih bankari kupuju Ferarije, i ja ću da uđem u to, a ti ćeš da budeš milijarder. Ali to nema veze sa sadašnjim kriptovalutama i time kako se one "koriste".
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
WORA kaže...
I za kraj. Objasnite mi, zašto bi u 21 stoljeću ikad trebao ići u banku? Stajati u redu, čekati. Zašto bi bilo koji uređaj bio ograničen da automatski odradi pretplatu na neki resurs?

Zaboravite spekulacije i burze na moment.

Zar ne bi bilo sasvim pristojno da algoritam zapise u ledger single POINT od truth onda to košta neki umit od CPU work i da bude zauvijek validno, provjerljivo i istinito zapisano na blockchainu mreže.

Da to ne košta i kurve i Ferrarije nekih tamo bankarskih menađera?

Da je jednom ta transakcija upisana u ledger i bok.

Ovako svi se borite da vam neka tamo Bogom dana banka, upravlja vašim novcem. Povremeno pokloni mogućnost da vašim novcem nešto učinite, ali uz značajna ograničenja i naknade.

Naravno razumijem, za vas koji ne baratate iznosima izvan par sto tisuća kn, niti ne osjećate ograničenja. Ali ako imate imalo značajni iznos na banci, tada zapravo shvatite da nemate ništa, da vas banka ograničava u svemu, Od podizanja si trošenja novca.

No opet, 99%ljudi nema taj problem. Vrte se u revolvingu, zato i postoji taj kripto otpor.

 I za transakciju od 2 eura uzme ti 5 eura transfer fee itd. ...bez da se imas kome bunit ili sta....kripto je napravit za manipulaciju ekonomije i pranje novca, i to je sve.....neko je uzjahao i obogatio se neko ne, treba vremena da se to sve smiri u medjuvremenu lopovi uzivaju....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
11 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Veliki Brat kaže...

Ajmo prvo razlučiti o čemu ovde razgovaramo.

Jedna je stvar pričati o tome imaju li kriptovalute nekakvog smisla ili ne a potpuno druga prozivati ljude da su lešinari i uopće se referirati na nečiji karakter u tom kontekstu.

 

Što se mzopg-a konkretno tiče, doslovce nigdje nikad nisam vidio da nekog nagovara na kupnju. Čovek piše nekakve svoje stavove, čini mi se da vjeruje u to što piše (možda privatno radi potpuno suprotno, ne znam ali mi se ne čini tako), stvarno ne mogu takvu osobu nazvati lešinarom i najiskrenije mislim da to nije u redu. Po takvoj iskrivljenoj logici svatko tko primi novac za bilo što je lešinar.

 

U svijetu u kojem je legalno kupiti cigarete i alkohol mi se čini apsurdno oduzimati ljudima pravo odlučivanja hoće li uložiti svoj novac u kriptovalute (da se razumijemo, ja sam osoba koja bi legalizrala i korištenje i proizvodnju droga, pa neka ljudi sami odlučuju o svojoj sudbini).

 

 ajde da se uključim jer posredno i jest riječ o mojim postovima

 

malko se ovdje brkaju lončići - ne prozivam ja ljude za lešinare kao nekakve gadne prikaze, nego ono čime se bave

ove izlike koje naš kolega mzpz da 'sam pao, sam se ubio' i 'nitko ih nije tjerao' su potpuno iste izlike onih koji zarađuju na ovakvim prevarama od pamtivijeka, trump bi bio ponosan na njega

i od pamtivijeka su takvi ljudi bili lešinari, nije to samo ova sad situacija, dapače i ovi komentari kasnije o 'jalnušima' su također dio iste priče - jer čim ih prozoveš, odmah si jalnuš

 

da, ljudi su naivni i lete grlom u jagode oduvijek, no srećom naše društvo je shvatilo da se nemere samo slegnut ramenima i reć - to im je kriv

inače ne bi imali tisuće zakonskih rješenja kojima se ljude štiti od njihove gluposti, od zaštite potrošača, mirovinskih i zdravstvenih osiguranja, pa nadalje, svega toga ne bi bilo i samo bi slijegali ramenima i vikali - tko im je kriv, samo je pitanje kakva bi onda naša civilizacija izgledala, možda malko ferengijski 

i ne treba brkat pojmove, ovo nije usporedba sa drogama i cigarama, ovo je nešto posve drugo, ovo je zaštita ljudi od njihove gluposti da im ovi 'spretni' ne uzimaju porez na bedastoću i naivnost

 

ako ćeš uspoređivati onda s ovim možemo usporediti sustav ovrha kako ga je složio hanžeković prije 20-ak godina - da ti na dug od parsto kuna odvjetnici i javni bilježnici (lešinari) uzmu tisuće kuna za sebe, pa uvedu opomene od 200 kuna, pa posao vođenja ovrhe uvrste u odvjetnički posao kako bi mogli naplatit po maksimalnim tarifama, iako su zapravo ovrhe ispunjavali i slali pripravnici ili ljudi koji veze nemaju s odvjetništvom, pa ti uvedu 'vlastite dostavljače' kako bi rekli da su dostavili obavijest, iako zapravo nemaju niti jednog dostavljača, tako da ti godinama nemaš pojma o ovrsi i gubiš pravo na žalbu, a kad je pripuste konačno kamate i troškovi još nekoliko puta uvećaju dug... itd. itd. itd.

i onda takvi lešinari kažu - pa jel ih tko tjerao da se zaduže

možda nije postpuno ista priča, ali poanta jest - ljudi koji sudjeluju u ovakvim prevarama, bilo onim legaliziranim ili ovim nereguliranim, posredno ili neposredno, na kraju postanu žrtve ili predatori, samo što ja ove druge više volim nazvat lešinarima

 

e sad, što njih to smeta da ih se tako nazove jer sebe doživljavaju drukčije, to je sasvim drugi par opanaka, no upravo ove vječne rečenice - 'tko im je kriv, jel ih tko tjerao'..., dokazuju da lešinari zapravo i jesu, odnosno da je ono čime se bave lešinarenje

i mogu to biti zapravo sasvim normalni ljudi, čak i divni u drugim segmentima života, no to ne mijenja ove činjenice o lešinarenju

 

 

 

16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
picajzla0707 kaže...

upravo ove vječne rečenice - 'tko im je kriv, jel ih tko tjerao'..., dokazuju da lešinari zapravo i jesu, odnosno da je ono čime se bave lešinarenje

LOL, ne dokazuju ništa takvog za one koji trguju kriptom.

Možemo pričati o ljudima koji pokreću kriptovalute i regulatorima koji ih još uvek ne reguliraju, ali ne o ljudima koji njima trguju.

 

I ova usporedba s odvjetnicima ti je odlična!

Znači ovrhe kao mehanizam moraju postojati i nisu preduvjet da nešto bude lešinarenje, ali ljudi koji od toga naprave mehanizam da financijski izmaltretiraju druge jesu lešinari.

Dakle, nisu svi odvjetnici lešinari, nego samo oni koji ciljano skrivaju podatke od krajnjeg korisnika (ovršenika), kako bi mu uzeli lovu koju nisu nužno trebali.

Dakle potpuno suprotno od onoga što mzopg radi.

 

Ne razumijem kako niste (ne samo ti) u stanju prihvatiti činjenicu da je kripto još uvijek neregulirano tržište i da mzopg (ili bilo koji trejder) nije odgovoran za to. Ako te nereguliranost tržišta smeta onda bi se trebao buniti protiv toga zar ne? Samo onda to nije ta adresa...

 

Ove spike s jalnosti su tipične za glupe ljude koji slučajno ubodu nešto love i sad misle da su najpametniji na svijetu. Kao da je lova nekakav konačni pokazatelj inteligencije  sposobnosti ili ne znam čega... Jednostavno kompleksaši i na njih se ne obazirem jer nema smisla i ne zaslužuju to malo pažnje.

 

Ali ovu klimu prozivanja ljudi za nešto za što nisu odgovorni ne smatram zdravom. Pa nećeš jednog kockara u kazinu prozivati za lešinarenje zato jer je drugi kockar pored njega izgubio sve što ima?! A obojica odrasli ljudi, bave se sasvim legalnim aktivnostima...

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 7:52 (Veliki Brat).
14 godina
protjeran
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

Ima dobrih prilika i kad kripto klekne :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Veliki Brat kaže...

 

Ne razumijem kako niste (ne samo ti) u stanju prihvatiti činjenicu da je kripto još uvijek neregulirano tržište i da mzopg (ili bilo koji trejder) nije odgovoran za to. Ako te nereguliranost tržišta smeta onda bi se trebao buniti protiv toga zar ne? Samo onda to nije ta adresa...

 

Ali ovu klimu prozivanja ljudi za nešto za što nisu odgovorni ne smatram zdravom. Pa nećeš jednog kockara u kazinu prozivati za lešinarenje zato jer je drugi kockar pored njega izgubio sve što ima?! A obojica odrasli ljudi, bave se sasvim legalnim aktivnostima...

 stvar je u tome da je ovo zasad sve skupa prevara i nije uopće isto kao druga tržišta, i uopće se ne razlikuje samo zato jer je zasad neregulirano

druga tržišta trguju vrijednošću proizvoda i usluga - iako je često jedan dio vrijednosti špekulativan, ovo tržište kriptovaluta je čista špekulacija i nema nikakve druge vrijednosti

 

to što se ovdje prodaju muda pod bubrege kako je to isto kao dionice - a nije jer iza vrijednosti dionica uglavnom stoji razna industrija, konkretni proizvodi i usluge, vrijednost nekretnina, inovacija, znanja i drugih vrijednosti zaposlenika itd. - dakle gotovo kompletno gospodarstvo, dok iza kripta ne stoji ništa

pa se onda ubaci kako je iza kriptovalute vrijednost u softveru, spomene se majkrosoft sa windowsima kao primjer, što je je još promašenije od usporedbe s dionicama - jer majkrosoft i druge tvrtke čija je vrijednost u softveru imaju vrijednost zbog uporabne vrijednosti softvera, dočim kripto nema nikakvu uporabnu vrijednost tog softvera (osim nekih izuzetaka i wannabe projekata), pa je zapravo tržište kripta danas i već duže vrijeme gotovo isključivo špekulativno, čisti money grab

 

samim time se kripto tržište svodi na žrtve i predatore, tko će kome uzet lovu na vrijeme, i te dvije skupine nisu nekakav nusprodukt na marginama trgovine vrijednošću kao u slučaju ostalih tržišta gdje su špekulacija i njezine žrtve i predatori tek popratni negativni efekt koji još nismo u stanju do kraja suzbiti, nego je ta špekulacija osnova tržišta kriptom

zato i uspoređujem s ovrhama i to onim ovrhama otprije kad je to bila čista pljačka, jer kripto tržište zasad nema druge svrhe osim zarade špekulativnom trgovinom, a onda imaš one koji zarađuju i one koji gube - aka pušioničare i lešinare i ništa drugo

 

usporedba sa kockarnicom je potpuno promašena, jer je u tom slučaju lešinar kockarnica koja profitira, žrtva je naravno pušioničar, ali bitna razlika da je onaj rijetki dobitnik samo sretnik, ne lešinar

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
ansha kaže...

Ima dobrih prilika i kad kripto klekne :)

Nadam se da je bro's namjerno pogresno napisano 

14 godina
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

Ulozio 10$ danas u Lunu ima da 3miliona bude za 3 godine.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Veliki Brat kaže...
ivan dragi kaže...

Jedan si od respektabilnijih forumasa pa mi je iskreno stalo do toga da ne upadnes u fantazije kriptomana.

Ajmo prvo razlučiti o čemu ovde razgovaramo.

 

Što se kriptovaluta tiče, moj stav je vrlo jasan: ne vidim apsolutno nikakvu vrijednost u njima (no niti ne tvrdim da su ponzi shema, jednostavno ne znam i najiskrenije - uopće me nije briga). Što se blokchaina tiče, vjerujem da postoji hrpa korisnih primjena tehnologije.

 

Misliš li da bi bilo u redu da ja sad trpam u jednu košaru tebe, picajzlu i wyksa i tvrdim da ste isti kao markićka jer pokušavate drugim ljudima određivati što smiju a što ne smiju odlučivati, na što smiju trošiti novac, za koje se ideje smiju zalagati? Da pišem tu kako ste klerofašisti?

Bi li to bila prikladna razina komunikacije?

 

 Probaj gledat na kritpo kao na horoskop.. sve nesto kompleksno i ko fol komplikovano, a obicna glupost. Ic objasnjavat nekome da Jupiter ne utjece na poslovni plan.. pa nisam tolika budala.

 

Financije sa kriptom nemaju veze. Ekipa se služi tim žargonom da pusti maglu u razgovor, kao pokusaj legitimiteta ove pljacke.

 

Blockhain tehnologija je super duper ali ne vrijedi kurca. I ima korisnost i namjenu, ali ne za pumpanje milijardi na necije privatne racune na Djevicanskim otocima. Trosis struju da bi dobio token u zamjenu za vise manje obicnu proracunsku tablicu. Neš ti komplikacije. Jedino sto je komplicirano jest poslije uc u trag novca (tj nemoguce) pa em sto mozes kupovat pedo pornografiju anonimno, em na sudu pisi kuci propalo (za razliku od Ponzija di se ipak vratio dobar dio novca).

 

Protiv momka nemam nista, dapace, ima pravo iznosit stav i pricat slobodno jer kripto jos uvijek nije zabranjen. Ali neka ovi sta citaju budu svjesni da (mozda i nehoticno) laze i vara ljude svojim glupostima. Kakav bozji IPO, investicije, dionice.. kada ifinex nema pokrice ni za 3% tethera s kojim se kupuje 70% bitcoina i time napuhuje cijena (a ne vrijednost!), a okolo lazu da je tether "stablecoin" vezan 1:1 sa dolarom. Zasto onda placaju kazne, nagodbe itd.. Jer tih dolara nema. Tu govorimo o potencijalnim stotinama milijardi nepostojeceg novca. Koliko je tu ljudi koji su ulozili sve sta imaju, eto Salvador ce bankrotirat. Koga briga a? Neka tebi odgovori gdje tocno lezi vrijednost (preduvijet za razgovor o financijama) bitcoinu npr? U softweru? Majko bozja isusova..

 

Ljudi neka bacaju pare na slicice charizarda i kurve, kocke.. ali u svemu tome znas sta dobivas. Ovdje se iskoristava nedovoljna informiranost ljudi da bi im se uz nekakva toboze osobna iskustva iz svijeta financija prodala obična pljačka. Uz to se trosi enormna kolicina energije, resursa, dize cijena cipova kojih ionako nedostaje...

 

Nije svaka prostitutka kurva niti je svaki cigan Rom. Ali sav kripto je pljacka i treba ga zabranit. 

 

Nota bene, sva lijeva inteligencija je za zabranu pa razmisli zasto ovi koji nisu za zabranu - nisu za zabranu.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
x18x05x kaže...
ivan dragi kaže...
Veliki Brat kaže...
picajzla0707 kaže...

Za razliku od nekih koji misle da kad oni zarade 20k dolara na terri, a netko se na drugom krau svijeta ubije jer je izgubio životnu ušteđevinu, da nisu lešinari i da s onim drugim događajem nemaju nikakve veze

pa jebiga mzpz, tvoje špekuliranje i profit nekog su negdje stajali života, lešinar si i time se ponosi

Ova rečenica i kompeltan stav nemaju nikavog smisla niti logike. Zašto uzimaš odgovornost nepoznatog čovjeka (koji možda niti ne postoji) za njegove vlastite postupke i stavljaš ju u tuđe ruke? Kojom logikom si došao do tako apsurdnog zaključka?

Aha, pa da, kripto je zlo i onda izmišljaš gluposti ne bi li opravdao svoj stav...

A zapravo je situacija takva da su mafijaši i kriminalci uložili i izgubili novac na kriptu, pa su svi kripto trejderi moderni robin hoodovi... Daj se saberi.

 Jedan si od respektabilnijih forumasa pa mi je iskreno stalo do toga da ne upadnes u fantazije kriptomana.

 

Kripto je prijevara i svi koji se njime bave su prevaranti (makar i nehoticno). Tu nema "sivo", stvar je isključivo crno bijela. Kripto treba zabraniti čim prije jer će se tisuće naivnih ljudi poubijat (suicid) kao što picajzla točno zaključuje. Nema druge varijante. Dok je to bila zajebancija od 100$.. koga briga, ali sad mirovinski fondovi razmisljaju o "investiranju" u kripto. A kad propadne, a hoce, tko ce najebati? I koga ces moc tuziti?

 

Od ove šume debilnog povezivanja pojmova iz svijeta financija i kripta ("kripto je isti kao dionice" roflmao) možda na prvu ne izgleda najjasnije, ali razmisli malo gdje je ta vrijednost iza cijene kripta? Trenutno ima 10.000 raznih kripto "valuta". Jedini način da postojeći vlasnik jednog bitkoina dode do novca je da nagovori drugu budalu da mu da novce. Čisti Ponzi. I to uopce nije vise tema rasprave, konsenzus svih nenaivnih je isti.

 

Pogledaj si malo konekciju tethera i bitcoina, ifinex, pranje love, kriminal, djevicanski otoci, nema pokrica, čista pljačka. To su činjenice, tu se nema šta dalje raspravljat o detaljima. To sto su regulatori spori pa jos nije zabranjeno.. nije ni Ponzi bio zabranjen.

 

Meni ne smeta toliko cak ni sta je netko opljackao nekoga pa misli da je zaradio i/ili pmetno investirao.. bmk, ali kad se ovako "anonimno" naivnijim ili neinformiranim forumasima djele savjeti doslovce o horoskopu (kripto je jednako kompleksan, a ne vrijedi nista), to je za osudu.

 

Ovaj lik sta prodaje price, neka mu je sretno. Kad dode kraj ove igre "tko je veca budala", a doci ce, i totalno je nebitno kako ce se "cijena" kretati i tko ce sve u dogledno vrijeme "pemetno opljackat" nekog drugog, jedini koji ce popusiti su normalni naivni ljudi kojima je netko negdje prodao spiku. Popusiti je mlaka rijec. Ogroman broj njih ce ostat bez svega, Salvador ce bakrotirat.. ne hvala takvim "zaradama".

 

Wyks dodaje dosta linkova pa pogledaj njegove poruke, nema smisla da uduplavam.

 Koliko si ti izgubio na kripto kad si ovako negativan?

 Nikad kupovao, nikad prodavao.

 

Imam nekoliko dionica nekih njemackih, slovenskih, hr i USA firmi, ajmo rec zanemariv iznos za ove kriptolovase, mozda oko ili malo iznad par tisuca eura. Mislim da mi je ostalo i od tcoma nesto ono kad se prodavalo.

 

Vise puta sam pisao da se bavim nekretninama i ne savjetujem ovako anonimno nikoga kako da investira svoj novac jer se to tako ne radi. Postoji pojam pouzdanosti, odgovornosti... nacin na koji se to radi.

 

Ali profesionalno se bavim i savjetovanjem, i to naplacujem, i to radim 12 godina, i 95% klijenata su mi stranci i strane firme, fondovi itd  (Njem, A, Slo, Pol, Swe, Cz i Sk..). 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Veliki Brat kaže...
picajzla0707 kaže...

upravo ove vječne rečenice - 'tko im je kriv, jel ih tko tjerao'..., dokazuju da lešinari zapravo i jesu, odnosno da je ono čime se bave lešinarenje

LOL, ne dokazuju ništa takvog za one koji trguju kriptom.

Možemo pričati o ljudima koji pokreću kriptovalute i regulatorima koji ih još uvek ne reguliraju, ali ne o ljudima koji njima trguju.

 

I ova usporedba s odvjetnicima ti je odlična!

Znači ovrhe kao mehanizam moraju postojati i nisu preduvjet da nešto bude lešinarenje, ali ljudi koji od toga naprave mehanizam da financijski izmaltretiraju druge jesu lešinari.

Dakle, nisu svi odvjetnici lešinari, nego samo oni koji ciljano skrivaju podatke od krajnjeg korisnika (ovršenika), kako bi mu uzeli lovu koju nisu nužno trebali.

Dakle potpuno suprotno od onoga što mzopg radi.

 

Ne razumijem kako niste (ne samo ti) u stanju prihvatiti činjenicu da je kripto još uvijek neregulirano tržište i da mzopg (ili bilo koji trejder) nije odgovoran za to. Ako te nereguliranost tržišta smeta onda bi se trebao buniti protiv toga zar ne? Samo onda to nije ta adresa...

 

Ove spike s jalnosti su tipične za glupe ljude koji slučajno ubodu nešto love i sad misle da su najpametniji na svijetu. Kao da je lova nekakav konačni pokazatelj inteligencije  sposobnosti ili ne znam čega... Jednostavno kompleksaši i na njih se ne obazirem jer nema smisla i ne zaslužuju to malo pažnje.

 

Ali ovu klimu prozivanja ljudi za nešto za što nisu odgovorni ne smatram zdravom. Pa nećeš jednog kockara u kazinu prozivati za lešinarenje zato jer je drugi kockar pored njega izgubio sve što ima?! A obojica odrasli ljudi, bave se sasvim legalnim aktivnostima...

Svaka negativa u životu koja nije rezultat slučajnosti potpada pod dva pitanja:

 

1. Je li rezultat gluposti

2. Je li rezultat namjernog djelovanja.

 

Ili uobličeno za froumašku dramu i glam blam gliter spektakluk:

 

Blockchain je iznimno glupa tehnologija, katastrofalno glupa kad se pokušava primjeniti van svojih okvira. Pa opet pitanje - jel ju netko gura zato jer je glupan, ili to čini namjerno.

 

No, ti se sad tu hvataš za neki princip, doduše, taj isti princip "o konsenzualnom upuštanju u odnos dvoje voljnih odraslih" je Bernie Madoff pokušao koristiti na sudu, pa je dobio 150 godina zatvora.

 

Otvori kasino i nemoj reći Vlasti da je kasino, pa nam se javi - nećeš jer ćeš vjerojatno ili prodati sve da bi platio kaznu pa i mobitel, ili nećeš imati pristup internetu - ovisno o koliko je ljudi nasjelo na tvoje "ja sam samo dopustio samostalnim odraslim ljudima da se upuste u konsenzualni odnos odraslih ljudi".

 

https://lukeplant.me.uk/blog/posts/the-technological-case-against-bitcoin-and-blockchain/#evaluating-technology

https://davidgerard.co.uk/blockchain/2021/06/27/bitcoin-myths-immutability-decentralisation-and-the-cult-of-21-million/

https://blog.dshr.org/2022/02/ee380-talk.html

 

CTO iFinexa, na čijem Tetheru stoji cjelokupni kripto, nekidan tvita o 30% APR!?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
mzopg kaže...
Isto kao i kod kripta, Musk twitta da će Tesla prihvaćati BTC i on ide gore, Musk twitta da će Dogecoin biti nositelj Twitter plaćanja i on ide gore... Kripto pada i raste iz istih razloga kao i dionice i sve drugo što je razpoloživo na burzama.

 Ovo je kao kad imaš brojeve 2 i 4 i onda teorijom matematike i računanja zaključiš da je najveći zajednički djelitelj 3.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
picajzla0707 kaže...

usporedba sa kockarnicom je potpuno promašena, jer je u tom slučaju lešinar kockarnica koja profitira, žrtva je naravno pušioničar, ali bitna razlika da je onaj rijetki dobitnik samo sretnik, ne lešinar

Pa da, upravo zato usporedba s kockarnicom i stoji. Mzopg je tu lik koji objašnjava javno svoju strategiju: šanse za dobiti ako staviš na broj su ti 1/36, ako staviš na boju 1/2, ako ovo, onda ono...

Niti tjera ljude u kockarnicu, niti im govori odite si tamo, zaradit ćete pare, niti je otvorio kockarnicu, niti je regulator koji je dozvolio otvaranje kockarnice. Svi uvjeti za dobru paralelu su ispunjeni, samo što ti to ne paše, pa ne želiš vidjeti.

 

ivan dragi kaže...

Probaj gledat na kritpo kao na horoskop...

 

Nota bene, sva lijeva inteligencija je za zabranu pa razmisli zasto ovi koji nisu za zabranu - nisu za zabranu.

Pa kažem ti da me to uipće ne zanima. Ako je kripto tako loš i stalo ti je do toga da se zabrani, piši članke o tome zašto je kripto loš, piši postove na forumu o tome, informiraj saborske i EU zastupnike o tome.

 

Ali napadati random forumaša da je lešinar?

Ne znam, meni se to ne čini zdravo, možda sam ja taj koji nije normalan?

 

Osobno sam bio u idealnoj situaciji za natuć se bitkoina, još sam studirao tada, ne mogu tvrditi točno o kojoj se godini radilo (između 1998 i 2003), nemam pojma kad je bitkoin krenuo. Sjećam se ekipe iz studentskog zbora građevinskog faksa kako su pričali o bitkoinu, majnanju i svemu tome. Imao sam net doma, pristojno računalo, mogao sam barem nekoliko komada natući tada da sam vidio u tome nešto, ali nisam, tada kao niti danas.

I najiskrenije, uopće mi nije krivo. Znači sve ove gluposti "ja sam zbrinuo sebe i djecu i djecinu djecu i susjedinu djecu i šmrčemo sušene i drobljene rainbow unicorne jer možemo i jer smo kul" me ne diraju pet posto - niti mi treba neka hrpetina love u životu, niti vjerujem svima njima, niti mislim da su posebno pametni jer su natukli love na tome. Neka svoje komplekse liječe na nekome drugome, mene to ne interesira niti najmanje...

 

wyks kaže...

No, ti se sad tu hvataš za neki princip, doduše, taj isti princip "o konsenzualnom upuštanju u odnos dvoje voljnih odraslih" je Bernie Madoff pokušao koristiti na sudu, pa je dobio 150 godina zatvora.

Nemam pojma tko je to, morao sam guglati.

Okej, otac Ponzi sheme (iskreno, mislio sam da se Ponzi shema nazvala po tipu koji ju je izmislio, oh well).

Okej, kripto je novi Ponzi, dapače, Ponzi². I što sad?

 

Kako je konkretno mzopg lešinar?

Znači pričamo o kolegi forumašu, sad nismo u domeni nepoznatog nekog koji je "sve izgubio i ubio se" ili "krade od siromašnih i jede malu djecu", već o osobi od krvi i mesa, koja je sudionik društva u kojem živiš.

Recimo čak i da iz zloće tvrdi da je kripto genijalan, najbolji, da se mora u njega ulagati (što ja nisam vidio), samo kako bi mogao navući jadnike da dignu kredit na svoju maloljetnu djecu i da svima njima uzme zadnji komadić kruha iz usta...

 

Dakle pliz, neka mi netko objasni jer meni nikako nije jasno: kako točno jedan forumaš s BOL foruma uzima taj novac ljudima iz džepova?

Uplaćuju li mu na račun?

Ima li svoju mjenjačnicu, pa im pokrade novac i nikad im ga ne vrati?

Smišlja svoje lažne kriptovalutne projekte i gasi ih i nestaje u zadnji tren?

 

Dajte mi jedan dobar razlog zašto idete u taj lov na vještice jer ja najiskrenije tvrdim da se meni takvo ponašanje ne čini zdravo.

 

EDIT: evo, sad i vijest na BOL-u, dio Mreža, kaže:

"Na primjer, kanton Lugano službeno priznaje bitcoin, tether i luganov vlastiti LVGA Points token kao zakonita sredstva plaćanja."

 

I što da sad radi netko kao ja, koga to uopće ne interesira? Da tvrdim da je kripto Ponzi? Da ga objeručke prihvaćam i tvrdim da je spas malog ćovijeka?

Ne, jednostavno ću ga zanemariti dok ne postane bitan faktor u mom životu.

Osobno mi ovo najviše liči na dotcom bum dvijetisućitih, kada je svatko i njegov brat imao neku revolucionarnu dotcom uslugu. Balon je pukao, hrpa firmi propala, novci njihovih ulagača zajedno s njima, ali je nekoliko projekata opstalo i profiliralo se u korisne usluge.

 

Kvragu, sad kad ovo pišem, zapravo je baš kao što mzopg kaže, točno kao dionice...

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 13:36 (Veliki Brat).
11 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Veliki Brat kaže...
picajzla0707 kaže...

usporedba sa kockarnicom je potpuno promašena, jer je u tom slučaju lešinar kockarnica koja profitira, žrtva je naravno pušioničar, ali bitna razlika da je onaj rijetki dobitnik samo sretnik, ne lešinar

Pa da, upravo zato usporedba s kockarnicom i stoji. Mzopg je tu lik koji objašnjava javno svoju strategiju: šanse za dobiti ako staviš na broj su ti 1/36, ako staviš na boju 1/2, ako ovo, onda ono...

Niti tjera ljude u kockarnicu, niti im govori odite si tamo, zaradit ćete pare, niti je otvorio kockarnicu, niti je regulator koji je dozvolio otvaranje kockarnice. Svi uvjeti za dobru paralelu su ispunjeni, samo što ti to ne paše, pa ne želiš vidjeti.

 

 

wyks kaže...

No, ti se sad tu hvataš za neki princip, doduše, taj isti princip "o konsenzualnom upuštanju u odnos dvoje voljnih odraslih" je Bernie Madoff pokušao koristiti na sudu, pa je dobio 150 godina zatvora.

Nemam pojma tko je to, morao sam guglati.

Okej, otac Ponzi sheme (iskreno, mislio sam da se Ponzi shema nazvala po tipu koji ju je izmislio, oh well).

Okej, kripto je novi Ponzi, dapače, Ponzi². I što sad?

 

Kako je konkretno mzopg lešinar?

Znači pričamo o kolegi forumašu, sad nismo u domeni nepoznatog nekog koji je "sve izgubio i ubio se" ili "krade od siromašnih i jede malu djecu", već o osobi od krvi i mesa, koja je sudionik društva u kojem živiš.

Recimo čak i da iz zloće tvrdi da je kripto genijalan, najbolji, da se mora u njega ulagati (što ja nisam vidio), samo kako bi mogao navući jadnike da dignu kredit na svoju maloljetnu djecu i da svima njima uzme zadnji komadić kruha iz usta...

 

Dakle pliz, neka mi netko objasni jer meni nikako nije jasno: kako točno jedan forumaš s BOL foruma uzima taj novac ljudima iz džepova?

Uplaćuju li mu na račun?

Ima li svoju mjenjačnicu, pa im pokrade novac i nikad im ga ne vrati?

Smišlja svoje lažne kriptovalutne projekte i gasi ih i nestaje u zadnji tren?

 

Dajte mi jedan dobar razlog zašto idete u taj lov na vještice jer ja najiskrenije tvrdim da se meni takvo ponašanje ne čini zdravo.

 Uzmi dva kockara: jedan kaže da se upravo vratio iz kazina, dobio brdo love, ovo-ono, i preporuči ovom drugom da ode u kazino, uloži pare, sigurno će dobiti. Da li je u ovom slučaju, uzevši u obzir legalan način poslovanja kockarnica, kockar-preporučitelj i njegov budući dobitak u toj kockarnici nezavisan od toga da li će ili neće drugi kockar ući u tu kockarnicu i uložiti neke pare?

Da li je onda kockarnica uopće usporediva s kriptovalutama? Ili je kripto svijet puno gori?

Ako se ne slažeš da je kripto gori, molim obrazloži.

16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
telefon 2 kaže...

Uzmi dva kockara: jedan kaže da se upravo vratio iz kazina, dobio brdo love, ovo-ono, i preporuči ovom drugom da ode u kazino, uloži pare, sigurno će dobiti. Da li je u ovom slučaju, uzevši u obzir legalan način poslovanja kockarnica, kockar-preporučitelj i njegov budući dobitak u toj kockarnici nezavisan od toga da li će ili neće drugi kockar ući u tu kockarnicu i uložiti neke pare?

Da li je onda kockarnica uopće usporediva s kriptovalutama? Ili je kripto svijet puno gori?

Ako se ne slažeš da je kripto gori, molim obrazloži.

Prvo disclaimer da nisam vidio mzopg-a da ikoga nagovaar da uloži u kripto. Daje savjete i obrazloženja zašto, to da, ali to nije nagovaranje. Mogu shvatiti kako bi to moglo nekome poslati poruku da i on sam ode to napraviti jer je to "tako jednostavno i nemam šanse izgubiti" ali to je dječje razmišljanje a djeca ne mogu kupovati kriptovalute. Ovo napominjem jer se nisam uključio u priču da branim ili napadam kriptovalute, nego da pokušam shvatiti otkud taj fokus na jednu živu osobu.

 

No, to nisi pitao, pitao si za odnos između dva kockara, te kripta i kockarnice...

Prvo, je li kockar-preporučitelj nezavisan od drugog, potencijalnog kockara? Pa da, je. Njegov dobitak ne ovisi o tome je li i koliko netko drugi izgubio. Ovdje je još poprilična razlika što svi znamo da igre "na sreću" zapravo uopće nisu na sreću, već proračunati odnosi u kojima kuća uvijek dobija, a kockari samo poneki, kako bi se održao privid da "baš i ja mogu nešto dobiti". Kripto nema tu zatvorenu priču i ne funkcionira na taj način.

 

Drugo, ne mislim da je kockarnica usporediva u tom smislu (samo kockari), mislim da je kockarnica gora jer je legaliziran garantirani dobitak kockarnice. Znači većina kockara će spušiti i to iz nekog razloga nikome nije problem.

Kripto je pak skroz druga priča, postoji neka tehnologija koja ti garantira povijest podataka i projekti koje ljudi na bazi toga zamišljaju, te ljudi koji se nadaju da će baš taj projekt biti "the next big thing". Zato i ne vjerujem u kriptovalute, ali vjerujem u blokchain.

Npr. zemljišne knjige. Osobno u famili imam situaciju gdje je mamin stric, očito u dogovoru s nekim iz sustava, rukom na jednom listu naškrabao broj čestice u jednom trenutku u povijesti. Presmiješno, ko dijete neko... Podatak prije i poslije pokazuje drugi broj, ali temeljem ovog izvatka je stric tužio mamu za neku zemlju. Naravno, kako živimo gdje živimo, parnica se razvukla desetljećima i nije bilo gotovo dok on nije umro a njegova djeca su na sudu izjavila da oni nikad ništa s tom zemljom.nisu imali.

Da je podatak bio u blokchainu, svima dostupan i nepromjeniv, to se ne bi moglo dogoditi. Ne pitaj me sada tko ima pravo zapisivanja u blokchain i kako pravno riješiti ako netko ilegalno ipak izmijeni podatak - nisam stručan i  da jesam ne bi sada o tome pisao na forumu, nego bi gurao svoj projekt digitalne zemljišne knjige (pretpostavljam da već postoji, a ako ne i netko iskoristi moju ideju, neka bar ne bude lešinar i da mi koju pinku od toga).

 

Kockarnice nemaju tu potencijalno korisnu primjenu i zato mislim da su ne samo lošije, nego općenito loše. Ali i dalje ih ne bi zabranio.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 14:04 (Veliki Brat).
11 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Veliki Brat kaže...

Pa da, upravo zato usporedba s kockarnicom i stoji. Mzopg je tu lik koji objašnjava javno svoju strategiju: šanse za dobiti ako staviš na broj su ti 1/36, ako staviš na boju 1/2, ako ovo, onda ono...

Niti tjera ljude u kockarnicu, niti im govori odite si tamo, zaradit ćete pare, niti je otvorio kockarnicu, niti je regulator koji je dozvolio otvaranje kockarnice. Svi uvjeti za dobru paralelu su ispunjeni, samo što ti to ne paše, pa ne želiš vidjeti.

mzpz je jedna od dviju strana u trgovanju kriptom - on je zaradio 20k dolara, netko drugi je popušio tih 20k

nema 'vlasnika kockarnice' u tome, imaš samo pušioničara i lešinara

 

paralela ne stoji jer nema treće strane, nema kockarnice koja uzima lovu i u kojem slučaju je lešinar kockarnica

postupak kolege mzpz smatram lešinarskim jer njegov način zarade dolazi direktno od nečijeg gubitka u ovoj prevari s kriptom, dakle prije bih to usporedio sa onim muljatorima na ulici koji skrivaju kuglicu i uzimaju ljudima lovu, samo što on svoju žrtvu ne mora gledat u oči

 

isto tako pokušao sam ti objasniti da ne smatram mzpz lešinarom kao osobu, pa čak niti njegov karakter, nego ono čime se bavi, lešinarski je njegov način zarade

da tu imamo odvjetnika koji zarađuje na ovrhama i njega bi smatrao lešinarom po zanimanju, iako je možda krasan otac, dobar suprug i divan član zajednice, pa možda i dobrotvor - no svejedno je lešinar, jer se bavi takvim poslom

 

ne govorim to kao uvredu i s ciljem nekakvog progona, nego čisto da ljudi koji to rade shvate što zapravo rade

ali zapravo znaju oni dobro što rade, zato i kažu da ih boli kujac za one koji su popušili dok su oni zarađivali

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti

1. Kako nema kockarnice, kada je netko treći taj koji je smislio i pokrenuo Ponzi shemu zvanu kriptovaluta?!

 

2. Otkud ti znaš da je sav svoj kripto mzopg prodao baš u trenutku najviše vrijednosti, a kupio u trenutku najmanje? Jer ako je prodani kripto imalo narastao nakon prodaje, onda je netko imao priliku zaraditi na toj transakciji. Ako je imalo pao nakon kupovine, onda je netko njemu uvalio kitu. Obzirom na statističke šanse prodaje točno u najvišoj i kupovine točno u najnižoj točki, vjerujem da ćeš se sa mnom racionalno složiti kako je mzopg zapravo žrtva kripto trgovine i kako u potpunosti zaslužuje naše suosjećanje, ako već ne i neku donaciju kao pomoć...

 

3. U cijeloj toj Ponzi shemi kripto evanđelisti uvijek imaju isti savjet (pogotovo za bitcoin): sad je palo, sad idemo u kupovinu. Nikad nisam vidio da je itko rekao da čeka da naraste da bi kupio. Kako je to nagovaranje na kupovinu prije pada i lešinarenje?

 

4. Jesu li lešinari farmaceutske tvrtke koje proizvode lijekove i prodaju ih? Mislim, ljudima trebaju za zdravlje... Proizvođači hrane? Pa svi trebaju jesti. Proizvođači dječje hrane? Pa što će gladna djeca jesti?!

Estetski kirurzi?

Proizvođači modne odjeće?

Proizvođači luksuznih automobila?

A tek prodavači svega toga?!

 

Ukratko, ne slažem se s tobom.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 15:38 (Veliki Brat).
11 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Veliki Brat kaže...

1. Kako nema kockarnice, kada je netko treći taj koji je smislio i pokrenuo Ponzi shemu zvanu kriptovaluta...

 da probam još jednom objasnit...

kockarnica je sustav gdje dolaze i gubitnici i dobitnici - lešinar je treća strana, odnosno kockarnica, ova prevara nema 'kockarnice', odnosno treće strane, imaš samo dobitnike i gubitnike

obzirom da dobitnik zarađuje na tuđoj nesreći - kad gubitnik popuši, takvu vrst zarade smatram lešinarenjem

 

i nitko nije rekao da se ti moraš složiti, svatko ima pravo na svoje mišljenje

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
telefon 2 kaže...

 Sjećaš se onih fora u oglasnicima za "punjenje koverti"? E pa kripto ti je to isto, samo se ne šalje parsto kuna, nego cijeli imetak (ako malo pogledaš "promotivne materijale", uočit ćeš da ciljaju ljude koji nemaju veze s trgovanjem kapitalom, žive od svog rada -> nemaju puno novaca na raspolaganju za uložiti, ali niti za zaraditi kada btc krepa i oni ostanu s 0 novaca na računu. To je još i optimističan scenarij, zamisli da se netko zadužio da kupi to sranje)

Ponovno kruške i jabuke, uspoređuješ prevaru sa nečim što je kod nas od strane države registrirano kao legalan način zarade.

 

Idemo ovako, daj mi nabroji te fore sa "punjenjem koverti" koje za partnere ili investitore imaju sljedeće kompanije Amazon (AWS), Google, JP Morgan Chase, Reddit, VISA, Mastercard, Paypal, Revolut, NCR, NHL, NBA, MLB, Manchester United (i hrpa drugih klubova da ih sad sve ne nabrajam), F1, RedBull, UFC, Dell, Dish, Oracle, Deutsche Telekom, Meta (Facebook, Instagram...), UNICEF, Lemonade, HSBC, Warner Music Group, Ubisoft, Adidas, Nike, Gucci, Tesla, Emirates itd. itd. itd............ i ja sam spreman ozbiljno pogledati njihov projekt i razmisliti o ulaganju. Može? Na svaku koju navedeš ja ti uzvratim sa kripto projektom. Ok? Što više, daj mi bilo koji Ponzi koji ima istaknutog investitora ili partnera poput nabrojanih.

 

Zamisli, te kompanije su uložile novce u to sranje, koji idioti, a da su svratili na ovaj forum sve bi im bilo jasno i još bi im uštedjeli milijune dolara.

 

Istražujem i analiziram Ponzi sheme i MLM marketing već dugi niz godina. Mnoge od njih sam razotkrio i pisao o tome, upozorio ulagače (one koji su me pitali za savjet ili pokušali vrbovati). Gotovo svi koji su upozoreni su to upozorenje ignorirali, mene proglasili neznalicom i idiotom. Nikoga od njih nisam "silovao" svojim saznanjima i otkrićima, odrasli su ljudi, punoljetni i smatraju se iznimno pametnima. Sa posljedicama se trebaju nositi oni sami i oni koji su ih trebali zaštititi (država), to nije bio moj posao.

 

Fascinantno je kako velika većina ljudi koji pišu o kriptu o njemu u biti pojma nemaju, negdje su nešto čuli, pročitali, pogledali youtube, ali spremni su glavu na panj staviti da se radi o prevari. Ta uvjerenost ide toliko daleko da su spremni sve druge prozvati budalama. Također je fascinantno kako se cijeli kripto svijet sveo pod jedan zajednički nazivnik, nema veze je li to nekakva ponzi prevara, muljaža ili legitimni projekt, sve je to isto kažu naši stručnjaci. Generaliziranje je rijetko kada pametno i dobro.

 

Onaj tko je pratio moje pisanje, zna da nikada nisam nekoga nagovarao da ulaže svoj novac u nešto, pa tako ni u kripto. Ukoliko me netko pitao za savjet dobio bi moj odgovor uz napomenu da bude oprezan kako ulaže, bez obzira jesu li to dionice, kripto, nekretnine ili nešto četvrto... To je valjda to lešinarenje.

 

Na dionicama, pa i na kriptu sam kroz dugi niz godina zaradio jako puno novaca. Trebao bi se osjećati krivim? Jer je vjerojatno netko drugi izgubio novce koje sam ja zaradio? Oprostite drage kolege, ali meni je takvo razmišljanje apsurdno. Po toj logici bi trebalo zatvoriti sve svjetske burze. Burza ili mjenjačnica je prostor gdje ljudi ulažu u ono u što vjeruju i za što se nadaju da će im donijeti nekakvu zaradu, netko drugi možda ne vjeruje u to pa se "kladi" u drugom smjeru. Svatko je odgovoran za svoje postupke, a burze i mjenjačnice su dužne upoznati svoje klijente u što se upuštaju i da mogu izgubiti sav uloćeni novac, i one to rade. Gdje je problem? Zabraniti trgovanje? Ne radi se ovdje o kamatarima, mešetarenju ispod pulta, švercu, pranju love i slično, radi se o legalnom načinu ulaganja. I da, kod ulaganja netko zarađuje, a netko gubi. Svatko od ulagača je kroz svoj investicijski vijek bio i na jednoj i na drugoj strani pa tako i ja, i kada sam bio u minusu nisam za to nikoga krivio. Ukoliko bi se za neku kompaniju otkrilo da su muljali podnosile bi se kolektivne tužbe, u SAD-u postoje odvjetničke tvrtke koje se bave prvenstveno time, to je ono što u kriptu nemamo, i na to sam upozoravao i pozivao na što brže uvođenje regulative.

 

Dok država i regulirani servisi podržavaju i nude kripto za trgovanje ja ću mu pristupati kao bilo kojoj drugoj investiciji. Moje uvjerenje je da u kripto svijetu postoje značajni i bitni projekti za budućnost i želim uložiti u njih novac, to je moje pravo i tim ne kršim nikakav zakon. Moraliziranje oko toga je totalno deplasirano. Ukoliko saznam da sam bio u zabludi, što je moguće, nisam sveznajući niti najpametniji na svijetu, automatski ću povući svoju investiciju. Vrijeme će pokazati tko je dobro shvatio, a tko nije.

 

Napisano nije samo reply kolegi već i drugima koji su spominjali razno razne stvari kojih sam se dotaknuo, pa da sad ne replyam svakome pojedinačno...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
ZaliazniMacan kaže...

Kripto, korporatizam, kapitalizam se zapravo svodi da okreneš što više love kako se u nas kaže nema kruha bez motike... 

Ovakvo razmišljanje su nam usadile stare generacije, ali nisu dio mog mentalnog sklopa. Moj život je moj i ja imam pravo odlučiti kako ću ga živjeti i graditi. Ukoliko živim u uređenoj zajednici onda je moja obveza poštovati pravila te zajednice.

Mantru "nema kruha bez motike" ostavljam u prošlosti. Čovjek mora iskoristiti svoj potencijal i razviti svoju kreativnost. Nismo svi isti i netko će biti zadovoljan i sretan sa "motikom", a netko će biti sputan jer neće imati vremena biti ono što je.

 

Kapitalizam i tehnološka revolucija ne idu jedno s drugim, jer je cilj jednoga zarada, a cilj drugoga oslobođenje čovjeka.

 

Drugi naš veliki problem je prenošenje običaja sa koljena na koljeno bez prilagođavanja i evoluiranja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Veliki Brat kaže...
ivan dragi kaže...

Jedan si od respektabilnijih forumasa pa mi je iskreno stalo do toga da ne upadnes u fantazije kriptomana.

Ajmo prvo razlučiti o čemu ovde razgovaramo.

Jedna je stvar pričati o tome imaju li kriptovalute nekakvog smisla ili ne a potpuno druga prozivati ljude da su lešinari i uopće se referirati na nečiji karakter u tom kontekstu.

 

Što se mzopg-a konkretno tiče, doslovce nigdje nikad nisam vidio da nekog nagovara na kupnju. Čovek piše nekakve svoje stavove, čini mi se da vjeruje u to što piše (možda privatno radi potpuno suprotno, ne znam ali mi se ne čini tako), stvarno ne mogu takvu osobu nazvati lešinarom i najiskrenije mislim da to nije u redu. Po takvoj iskrivljenoj logici svatko tko primi novac za bilo što je lešinar.

 

U svijetu u kojem je legalno kupiti cigarete i alkohol mi se čini apsurdno oduzimati ljudima pravo odlučivanja hoće li uložiti svoj novac u kriptovalute (da se razumijemo, ja sam osoba koja bi legalizrala i korištenje i proizvodnju droga, pa neka ljudi sami odlučuju o svojoj sudbini).

 

Što se kriptovaluta tiče, moj stav je vrlo jasan: ne vidim apsolutno nikakvu vrijednost u njima (no niti ne tvrdim da su ponzi shema, jednostavno ne znam i najiskrenije - uopće me nije briga). Što se blokchaina tiče, vjerujem da postoji hrpa korisnih primjena tehnologije.

 

Misliš li da bi bilo u redu da ja sad trpam u jednu košaru tebe, picajzlu i wyksa i tvrdim da ste isti kao markićka jer pokušavate drugim ljudima određivati što smiju a što ne smiju odlučivati, na što smiju trošiti novac, za koje se ideje smiju zalagati? Da pišem tu kako ste klerofašisti?

Bi li to bila prikladna razina komunikacije?

 

 Nemam što dodati, jedino mogu kolegi zahvaliti na razumijevanju i što mi je uštedio dragocjeno vrijeme na pisanje odgovora. Svaka napisana riječ je na mjestu i u skladu sa mojim načinom razmišljanja, bez obzira što drugačije gledamo na kripto ti ostavljaš prostor za razmišljanje i uvažavanje tuđih argumenata, dok spomenute kolege kategorički nameću svoje mišljenje, proglašavaju neistomišljenike budalama i nazivaju pogrdnim imenima. Mislim da na kraju to najviše govori o njima samima. Jedan od navedenih mislim da još nije napisao konstruktivan post, barem ga ja nisam vidio sve ove godine, već mu ovaj forum služi prvenstveno za vrijeđanje i ponižavanje drugih i prezentiranje osobne superiornosti, valjda mu to pomaže izbalansirati real-life i ovaj virtualni. Šteta.

 

Moraliziranje koje je drugi kolega povukao je moram priznati nešto najjadnije što sam u dugo vremena pročitao na nekom forumu, stavljati tuđe sudbine u ruke nekoga tko nema apsolutno nikakve odgovornosti nad odlukama koje su oni sami donijeli je jako pokvarena psihologija i način nametanja krivice. Da se razumijemo nije mene to osobno pogodilo jer mi je uvijek u životu važnije tko je nešto rekao od toga što je rekao, ali je fascinantno razmišljanje jednog pojedinca i na što je sve spreman kako bi opravdao svoj nepogrešivi stav. Još kad ima podršku čopora nestanu sve prepreke.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Ivan(4) kaže...
'Ajde ovako, napravi kriptovalutu da mogu da uđem u prodavnicu sa ekvivalentom kartice, prislonim na PoS terminal i da se ta transakcija obavi u manje više realnom vremenu, te da trošak obrade bude manji od ovih trenutnih od kojih bankari kupuju Ferarije, i ja ću da uđem u to, a ti ćeš da budeš milijarder. Ali to nema veze sa sadašnjim kriptovalutama i time kako se one "koriste".

Nisam siguran jesam li dobro shvatio tvoje pitanje. Pitaš je li kripto ima te mogućnosti ili je li to već sada moguće?

 

Na prvo ti mogu odgovoriti da ima te mogućnosti, postoje kriptovalute koje imaju zanemarive troškove transakcije, a same transakcije su iznimno brze.

 

Ukoliko pitaš gdje je to kod nas moguće, mislim da znaš koji je odgovor na to pitanje i zašto to nije trenutno moguće, i to nema veze sa kriptovalutama, jer jednako tako ne možeš platiti ni u nekoj drugoj FIAT valuti koja nije službeno podržana od strane trgovine, države i monetarnog sustava.

 

Ono što je moguće je koristiti postojeću infrastrukturu u raznim trgovinama (POS uređaji, kartice) za plaćanje sa svojim kriptovalutama i to ide instant, a trošak je uglavnom kao kad plaćaš karticom koja je vezana uz tvoj tekući račun. Znači nabaviš karticu (VISA, Mastercard...) koja podržava različite wallete i radi automatsku konverziju prilikom plaćanja.

Primjer: https://www.bitpanda.com/en/card

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
ansha kaže...

Ima dobrih prilika i kad kripto klekne :)

 Tko se zadnji smije... 

 

McDonald’s, Starbucks, Chipotle, Walmart take the orange pill; Now pay with Bitcoin

https://watcher.guru/news/mcdonalds-starbucks-chipotle-walmart-take-the-orange-pill-now-pay-with-bitcoin

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 18:50 (mzopg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice