Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 951.918
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
13 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Del_Boy97 kaže...
ATJLučko kaže...
Entry Point kaže...

Najviše regulirana industrija je farmaceutska industrija. Dakle, da ponovim za sve one koji ne razumiju - to je industrija koja se najviše kontrolira i koja ima vrlo stroga pravila postavljena od strane nacionalnih i nadnacionalnih (međunarodnih) tijela.

 

Farmaceutska industrija nije kriva što jako puno novaca ide baš njoj. Da bi živjeli bez problema do 65-70 godine potrebna vam je farmaceutska industrija i njihovi lijekovi. Svaki puta kad vam je dijete bolesno treba vam farmaceutska industrija.  

 

Jel proklinjete farmaceutsku industriju kad vas glava boli i popijete tabletu? Kad otac ili majka imaju visoki tlak pa moraju piti tablete za tlak, jel proklinjete farmaceutsku industriju? Kad imate infekciju pa trebate antibiotik? Kad imate visoku temperaturu, paracetamol ili neki antipiretik?

 

Proklinjete k****.

 

Ali cijepivo, jedno od najvećih dostignuća znanosti, a to ne. Prokleta farmaceutska industrija koja zarađuje miljarde. Još da barem razumijete da su te miljarde zarađene na svakom brufenu bez recepta, lekadolu, maxflu i ostalim pizdarijama, bilo bi super. Na cijepivima zarađuju pa skoro pa ništa.

 

10 000 stručnjaka kažu da su sigurna. Ne, ajmo vjerovati onom jednom britanskom luđaku, anonimusima s jutjuba, ruskim trolovima i kineskim botovima.

 

Zastrašujuće da kad znanost i tehnologija najbrže napreduju, budala nikad više. Koji koriste tu istu tehnologiju da bi svoju glupost ostavili dostupnu svima na svijetu.

Samo ću se referirati na jednu riječ, jedan pojam u vašem poduljem tekstu kolega, a to je CJEPIVO 
Slažem se da je ono jedno od najvećih dostignuća generalno znanosti, ali i ljudske civilizacije! 
ALI; sve može proći osim CJEPIVA kojem je sadrźaj nepoznanica, koji se skriva od onih kojima ga se treba metnuti! 
Imate jedan video kako se gospođa u Australiji kao cjepi, a sestra nije skinula navlaku igle, i kao cjepila se, morgen malo! 

 prvi bold - lažeš

 

drugi bold - lažešhttps://faktograf.hr/2020/06/17/ne-premijerka-queenslanda-nije-lazirala-primanje-cjepiva-protiv-gripe/

 

lučko, moram priznat da si prava boomerčina

Uvijek sam se trudio biti korektan, a ti sada pokaži kojeg je sadržaja cjepivo, jer ako ja lažem, KOMPLETAN sadržaj cjepiva MORA biti dostupan za objavu 

U onom videu što sam ja vidio, nije se cjepila, a faktograf kao medij, morat ću ga pogledati, makar nisam nešto baš uvjeren. 

ATJ Lučko
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Del_Boy97 kaže...
ATJLučko kaže...
Entry Point kaže...

Najviše regulirana industrija je farmaceutska industrija. Dakle, da ponovim za sve one koji ne razumiju - to je industrija koja se najviše kontrolira i koja ima vrlo stroga pravila postavljena od strane nacionalnih i nadnacionalnih (međunarodnih) tijela.

 

Farmaceutska industrija nije kriva što jako puno novaca ide baš njoj. Da bi živjeli bez problema do 65-70 godine potrebna vam je farmaceutska industrija i njihovi lijekovi. Svaki puta kad vam je dijete bolesno treba vam farmaceutska industrija.  

 

Jel proklinjete farmaceutsku industriju kad vas glava boli i popijete tabletu? Kad otac ili majka imaju visoki tlak pa moraju piti tablete za tlak, jel proklinjete farmaceutsku industriju? Kad imate infekciju pa trebate antibiotik? Kad imate visoku temperaturu, paracetamol ili neki antipiretik?

 

Proklinjete k****.

 

Ali cijepivo, jedno od najvećih dostignuća znanosti, a to ne. Prokleta farmaceutska industrija koja zarađuje miljarde. Još da barem razumijete da su te miljarde zarađene na svakom brufenu bez recepta, lekadolu, maxflu i ostalim pizdarijama, bilo bi super. Na cijepivima zarađuju pa skoro pa ništa.

 

10 000 stručnjaka kažu da su sigurna. Ne, ajmo vjerovati onom jednom britanskom luđaku, anonimusima s jutjuba, ruskim trolovima i kineskim botovima.

 

Zastrašujuće da kad znanost i tehnologija najbrže napreduju, budala nikad više. Koji koriste tu istu tehnologiju da bi svoju glupost ostavili dostupnu svima na svijetu.

Samo ću se referirati na jednu riječ, jedan pojam u vašem poduljem tekstu kolega, a to je CJEPIVO 
Slažem se da je ono jedno od najvećih dostignuća generalno znanosti, ali i ljudske civilizacije! 
ALI; sve može proći osim CJEPIVA kojem je sadrźaj nepoznanica, koji se skriva od onih kojima ga se treba metnuti! 
Imate jedan video kako se gospođa u Australiji kao cjepi, a sestra nije skinula navlaku igle, i kao cjepila se, morgen malo! 

 prvi bold - lažeš

 

drugi bold - lažešhttps://faktograf.hr/2020/06/17/ne-premijerka-queenslanda-nije-lazirala-primanje-cjepiva-protiv-gripe/

 

lučko, moram priznat da si prava boomerčina

 meni ovo cjepljenje ful cudno izgleda... sta ne bi trebali dezinficirati sa alkoholom? ovo nekako turbo brzo....

 

doduse mozda tako treba to izgledati....

 

bo...

NULL!=NULL
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ATJLučko kaže...

Uvijek sam se trudio biti korektan, a ti sada pokaži kojeg je sadržaja cjepivo, jer ako ja lažem, KOMPLETAN sadržaj cjepiva MORA biti dostupan za objavu 

U onom videu što sam ja vidio, nije se cjepila, a faktograf kao medij, morat ću ga pogledati, makar nisam nešto baš uvjeren. 

 BCG cjepivo:

 

https://www.medicines.org.uk/emc/product/9890/smpc

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

Kako onda objašnjavaš da se jedan popriličan dio doktora neće cijepiti? Nebi li oni trebali biti prvi koji će podržavati tu industriju i tako bez razmišljanja pristati na cijepljenje?

 Osobni odabir? To što je netko doktor ne znači da nema svoje mišljenje, svoj odabir, ali isto tako ne znači da je uvijek u pravu i da zna sve o medicini i farmakologiji.

 

 

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://healthycanadians.gc.ca/recall-alert-rappel-avis/hc-sc/2020/74543a-eng.php

 

https://www.technologyreview.com/2020/12/09/1013538/what-are-the-ingredients-of-pfizers-covid-19-vaccine/

 

eto ti za pfizerovo cjepivo

 

 

tako da mi nemoj tu prodavat maglu, podjelio si dvije notorne besmislice koje sam u DVIJE minute guglanja debunkirao

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 10:37 (Del_Boy97).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
Dotle ide da se Gatesa naziva propalim studentom?
Kamo sreće da sam ja propao ko on.
Smeta ti informatičar u medicini? Zanemari što govori, slušaj liječnike. Oni su plaćenici? Onda ti ostaju veliki umovi ko Cetinski, Vitasović, Sandra Dabo i slični.

 Kako mozes zaboravit Lovrena? Njega je nemoguce zaboravit.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Del_Boy97 kaže...

https://healthycanadians.gc.ca/recall-alert-rappel-avis/hc-sc/2020/74543a-eng.php

 

https://www.technologyreview.com/2020/12/09/1013538/what-are-the-ingredients-of-pfizers-covid-19-vaccine/

 

eto ti za pfizerovo cjepivo

 

 

tako da mi nemoj tu prodavat maglu, podjelio si dvije notorne besmislice koje sam u DVIJE minute guglanja debunkirao

 eto, sad kad ljudi znaju moći će dati cetinskom i lovrenu na stručnu analizu, već vidim što ne valja s njom, sadrži šećer a svi znamo da je on tihi ubojica pa će je isto tako tiho zaobići, lipidi, a ja već imam plaka po žilama, to je štetno, ćao idem se naždrat svinjetine

btw. da je ikoga od njih interesiralo već bi bilo izguglano iako stvarno ne znam što će s tim informacijama, ali ne rađe kakati po internetima i uokolo kako su unutra zavjere i čipovi

Hazar kaže...
Entry Point kaže...

Najviše regulirana industrija je farmaceutska industrija. Dakle, da ponovim za sve one koji ne razumiju - to je industrija koja se najviše kontrolira i koja ima vrlo stroga pravila postavljena od strane nacionalnih i nadnacionalnih (međunarodnih) tijela.

 

Farmaceutska industrija nije kriva što jako puno novaca ide baš njoj. Da bi živjeli bez problema do 65-70 godine potrebna vam je farmaceutska industrija i njihovi lijekovi. Svaki puta kad vam je dijete bolesno treba vam farmaceutska industrija.  

 

Jel proklinjete farmaceutsku industriju kad vas glava boli i popijete tabletu? Kad otac ili majka imaju visoki tlak pa moraju piti tablete za tlak, jel proklinjete farmaceutsku industriju? Kad imate infekciju pa trebate antibiotik? Kad imate visoku temperaturu, paracetamol ili neki antipiretik?

 

Proklinjete k****.

 

Ali cijepivo, jedno od najvećih dostignuća znanosti, a to ne. Prokleta farmaceutska industrija koja zarađuje miljarde. Još da barem razumijete da su te miljarde zarađene na svakom brufenu bez recepta, lekadolu, maxflu i ostalim pizdarijama, bilo bi super. Na cijepivima zarađuju pa skoro pa ništa.

 

10 000 stručnjaka kažu da su sigurna. Ne, ajmo vjerovati onom jednom britanskom luđaku, anonimusima s jutjuba, ruskim trolovima i kineskim botovima.

 

Zastrašujuće da kad znanost i tehnologija najbrže napreduju, budala nikad više. Koji koriste tu istu tehnologiju da bi svoju glupost ostavili dostupnu svima na svijetu.

 

Kako onda objašnjavaš da se jedan popriličan dio doktora neće cijepiti? Nebi li oni trebali biti prvi koji će podržavati tu industriju i tako bez razmišljanja pristati na cijepljenje?

u srbiji su dvije najglasnije protivnice cijepljenja psihijatrice, teoretičarke zavjere s odokativno nekoliko f dijagnoza... zašto doktoru oduzeti mogućnost da bude idiot? kod ove dvije trebalo bi samo licencu

pa živimo u demokraciji, svatko može misliti što hoće... da ne ispadnem opet staljinist

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 11:16 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
JohnnyBlaze kaže...
BlueMax kaže...
Dotle ide da se Gatesa naziva propalim studentom?
Kamo sreće da sam ja propao ko on.
Smeta ti informatičar u medicini? Zanemari što govori, slušaj liječnike. Oni su plaćenici? Onda ti ostaju veliki umovi ko Cetinski, Vitasović, Sandra Dabo i slični.

 Kako mozes zaboravit Lovrena? Njega je nemoguce zaboravit.

 Ako njega spomenem u sukobu sam interesa. Ne pitajte kako, nema veze sa ženom.

4 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Hrpa plačenika, šarlatana nam objašnjava kako je cjepivo ljekovito te jos na kraju teksta dodaju: "Potpisnici ovog dokumenta izjavljuju da nemaju nikakav materijalni interes od farmaceutskih kompanija koje su proizvele cjepivo protiv COVID-19, navode na kraju priopćenja."

 

 

A onda ti google izbaci: Pfizer optužen u SAD-u za podmićivanje hrvatskih liječnika

 

 

Naravno to je sve terorija zavjere, gdje bi znanstvenici i liječnici primali mito da propagiraju lijekove/cjepiva i ideologiju.

 

 

 

 
2 2 hvala 2
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...

 

Hrpa plačenika, šarlatana nam objašnjava kako je cjepivo ljekovito te jos na kraju teksta dodaju: "Potpisnici ovog dokumenta izjavljuju da nemaju nikakav materijalni interes od farmaceutskih kompanija koje su proizvele cjepivo protiv COVID-19, navode na kraju priopćenja."

 

 

A onda ti google izbaci: Pfizer optužen u SAD-u za podmićivanje hrvatskih liječnika

 

 

Naravno to je sve terorija zavjere, gdje bi znanstvenici i liječnici primali mito da propagiraju lijekove/cjepiva i ideologiju.

 

 

 

 

Kaže lik kojem je nick Voltaren20.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

 

 

 

 

Kaže lik kojem je nick Voltaren20.

 

 

 

Kaže lik kojem je nick Bitanga :)

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...

 

Hrpa plačenika, šarlatana nam objašnjava kako je cjepivo ljekovito te jos na kraju teksta dodaju: "Potpisnici ovog dokumenta izjavljuju da nemaju nikakav materijalni interes od farmaceutskih kompanija koje su proizvele cjepivo protiv COVID-19, navode na kraju priopćenja."

 

 

A onda ti google izbaci: Pfizer optužen u SAD-u za podmićivanje hrvatskih liječnika

 

 

Naravno to je sve terorija zavjere, gdje bi znanstvenici i liječnici primali mito da propagiraju lijekove/cjepiva i ideologiju.

 

 

 

 

Jednom korisniku ovog foruma je to okej. Ne vidi nikakav problem.

Još i kaže nek se konkurencija potrudi pa nek plati put liječnicima ako žele da oni(liječnici) prepisuju njihove(konkurentske) lijekove.

12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Iz tvog posta dalo bi se zaključiti kako smatraš da su svi liječnici u Hrvatskoj podmićeni. Nadam se da ćeš im to napomenuti prije pregleda kad im dođeš u posjetu.

To da će ti liječnik pripisati lijek od kojeg dobiva proviziju nije nikakva novost. I ja ću ti preporučiti ugradnju lifta od čijeg proizvođača imam proviziju (u obliku besplatnog projekta ako se lift ugradi) AKO je taj lift jednako dobar ili bolji od konkurencije. Samo ću ti ja to reći i neću ti naplatiti taj projekt koji je meni besplatan, pa ti biraj. Ako netko u tome prijeđe granicu zakonskog poslovanja onda, imenom i prezimenom, ide na sud. Je li neki od ovih s liste uključen u tu aferu? Čisto sumnjam jer su ovo ljudi koji neće žrtvovati ugled na takav način.

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Opće je poznato da će te bolje gledati kad im i ako im doneseš ciglicu, bombonjeru i/ili bon za Mueller/DM/BIPA

Također, logično je da ću bolje gledati tebe recimo ako se založiš za mene, bezuvjetno naravno.

 

Razlika između založit se za nekog i podmitit s putovanjima, ovim onim je ogromna. Em moralno, em zakonski.

12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Situacija je, pogotovo s generičkim lijekovima (koji bi trebali biti identični ali nisu) da na tržištu postoji ista stvar od više različitih proizvođača. Znači ti kao liječnik trebaš pacijentu napisati recept i imaš izbor između 5 identičnih lijekova. Koji ćeš izabrati? Pacijentu je isto (pretpostavljajuči istu cijenu). Tu u priču upadaju trgovački putnici koji lobiraju za svoj proizvod. I to je normalno dok ne postane nenormalno i (ako se otkrije) završi na sudu. Nitko svojim potpisom neće jamčiti za nešto štetno.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

Situacija je, pogotovo s generičkim lijekovima (koji bi trebali biti identični ali nisu) da na tržištu postoji ista stvar od više različitih proizvođača. Znači ti kao liječnik trebaš pacijentu napisati recept i imaš izbor između 5 identičnih lijekova. Koji ćeš izabrati? Pacijentu je isto (pretpostavljajuči istu cijenu). Tu u priču upadaju trgovački putnici koji lobiraju za svoj proizvod. I to je normalno dok ne postane nenormalno i (ako se otkrije) završi na sudu. Nitko svojim potpisom neće jamčiti za nešto štetno.

 ne mora čak ni to, mogu i lijekovi sličnog djelovanja a različite djelatne tvari, osobno mi je brufen (ibuprofen) primjerice puno bolji od voltarena (diclofenac), voltaren mi je smeće s ignore liste

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 16:14 (Louis Pluto).
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

 ....voltaren mi je smeće s ignore liste

 

Znaći takvo imaš mišljenje o meni :)

9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Moja greska sudjelovanja u raspravi je ta da sam rekao da se necu cijepiti. 

Vi Ste debili ja Sam debil.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

znate što je ironično, voltarenu su ovo sve redom šarlatani, ali zato mu je šarlatan i medijska kurva sraćko sladoljev po volji

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

 pa ne čitaš, to se vidi iz tvog odgovora, napisao sam i govorim o necijepljenju tebe i ostalih koji se neće cijepili a ne samo o tebi, već sam ti spočitao da se ponašaš kao da nisi dio društva, shvati da nisi sam...

dakle ako se radi tebe i ostalih koji se neće cijepiti neće napraviti imunitet krda, procjene su da se imunitet krda stvara nakon 60 do 70 % procijepljenosti, tada će se bolest nastaviti širiti i ljudi će i dalje umirati u ostatku necijepljene populacije ali i kod onih koji će biti cijepljeni ali nisu dobili imunitet jer niti jedno cjepivo nije 100% i kod onih koji se ne smiju cijepiti radi bolesti, dakle vi koji se nećete cijepili bit ćete odgovorni za sve te naknadne smrti, nastavak mjera i daljnju ekonomsku stagnaciju... je li ti sada jasnije

posteno, ali i dalje sam misljenja da cu pricekati za cijepljenje, odnosno kad se budem uvjerio da necu imati vise stete nego koristi od toga :/

4 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Koji ću klinac ja s cjepivom koje čini se ne smijem primiti jer imam jaku alergijsku reakciju na jednu tvar?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Eric Prydz kaže...

Koji ću klinac ja s cjepivom koje čini se ne smijem primiti jer imam jaku alergijsku reakciju na jednu tvar?

 Nadati se da cemo te mi ostali zastititi tako da se mi cjepimo, pa da sto manje ljudi moze prenjeti virus tebi.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
BlueMax kaže...

Situacija je, pogotovo s generičkim lijekovima (koji bi trebali biti identični ali nisu) da na tržištu postoji ista stvar od više različitih proizvođača. Znači ti kao liječnik trebaš pacijentu napisati recept i imaš izbor između 5 identičnih lijekova. Koji ćeš izabrati? Pacijentu je isto (pretpostavljajuči istu cijenu). Tu u priču upadaju trgovački putnici koji lobiraju za svoj proizvod. I to je normalno dok ne postane nenormalno i (ako se otkrije) završi na sudu. Nitko svojim potpisom neće jamčiti za nešto štetno.

 ne mora čak ni to, mogu i lijekovi sličnog djelovanja a različite djelatne tvari, osobno mi je brufen (ibuprofen) primjerice puno bolji od voltarena (diclofenac), voltaren mi je smeće s ignore liste

 

Puno spominješ to smeće nešto xD

4 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

To sto su ljudi razvili paralizu lica, skakanje FDA na cjepivo nikome nista?  Glavno da se ne reklamiraju lazne vijesti i dobiva $ od drzave/lokalne uprave za medije...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

60% zdravstvenih radnika RH je u anketi zaokružilo da se neće cijepiti, objavili su na dnevniku HTV-a.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

60% zdravstvenih radnika RH je u anketi zaokružilo da se neće cijepiti, objavili su na dnevniku HTV-a.

 Vjerojatno onih 60% koji sjede u praznim ordinacijama i samo telefonski čuju pacijente. I misle da će to tako ići dalje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Samo oprezno, sjetimo se sto je bilo prije 10 godina

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Hazar kaže...

60% zdravstvenih radnika RH je u anketi zaokružilo da se neće cijepiti, objavili su na dnevniku HTV-a.

 Vjerojatno onih 60% koji sjede u praznim ordinacijama i samo telefonski čuju pacijente. I misle da će to tako ići dalje.

 Ne znam, ali ako 60& zdravstvenih radnika sjedi u praznim ordinacijama onda situacija očito nije tako alarmantna kako se prikazuje.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 Ne znam, ali ako 60& zdravstvenih radnika sjedi u praznim ordinacijama onda situacija očito nije tako alarmantna kako se prikazuje.

News flash, postoji jako puno specijalističkih smjerova u medicini koje nemaju apsolutno nikakve veze sa intezivnim lječenjem, epidemiologijom i slično. 

Nadglednik dina
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
strixfm4 kaže...

Samo oprezno, sjetimo se sto je bilo prije 10 godina

 koliko mi je poznato covid19 cjepiva za hr tržište nemaju tu nuspojavu a sve i da imaju rizik od težih nuspojava cijepljenja višestruko je manji nego od zaražavanja i nuspojava bolesti koje uključuju i smrt... da se ne ponavljam koliko cijepljenjem pomažemo kompletnom društvu i sve ono na što pokušavam razjasniti kroz cijelu temu

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 14:08 (Louis Pluto).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice