Facebook objavio rat antivakserima

poruka: 124
|
čitano: 18.895
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook objavio rat antivakserima".
5 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
@D3ViL jel mislis na gospodina iz Metkovića sto je sahranio ono dijete, ili onog gospodina sto je odsjeko nogu covjeku tijekom rutinske operacije slijepog crijeva... Hvala ali takva nam dr. Mengele gospoda ne trebaju, ali na zalost takvih je mnogo.
Danas su veće sanse da ces prezivjeti ako odes veterinaru ili automehanicaru nego doktoru.
5 godina
protjeran
offline
Facebook objavio rat antivakserima

Jeli se zelis cijepiti ili ne? Zavisi o tebi samome i gotovo. Osobno uopce me ne zanima ako svoju djecu necu cijepiti, i sto ce biti? Hoce li biti horde roditelja koji ce reci ali moja djeca ce biti zarazena? Iskreno govoreci sam odlucujes, imas to pravo i gotovo, sto ce biti sa drugom djecom tebe to uopce ne zanima niti te briga. I sto ce na kraju biti? Hocemo li vrsiti dnk analize nad oboljenim djetetom i svom djecom s kojim je bio u kontaktu zadnjih X mjeseci? Ali najvaznije je reci, ali u vrticu je bilo samo 1 dijete koje se nije cijepilo, a sto je sa ostalom djecom van vrtica? I tako dode prica u medije kako djecu trebamo cijepiti, a ne govore kako i cijepljena djeca imaju mogucnost oboljevanja i to se dan danas dogada, ALI cekaj, ako se cijepis dijete je 99% sigurnije, e jbga sada, jedan ce vaditi podatke sa nekog sajta, drugi sa drugog sajta i tako ce se poceti nadmetati tko je u pravu i uvijek je onaj u pravu cija prica bolje zvuci.

 

Svi lijekovi imaju neuspojave, pa sa jednog comedy showa sam eto nekako se prisjetio da je jedna od neuspojava viagre smrt,  neuspojave za "bolje pamcenje" glavobolja i uspavanost. Ovo sve mogu usporediti dali ljudi koji idu u teretanu moraju piti ona cuda? Neki kazu da, neki ne, hoces li odluci sam.

 

Kako je sve na netu lova, pa tako ce svi postupiti. Sad ce biti neke teorije da su im farmaceutske kompanije ponudile XX mil da to urade sto me uopce ne bi cudilo, ali jbga u takvom lijepom svijetu mi zivimo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 2:10 (nadimak2244).
 
0 6 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
D3ViL kaže...
HCMAA kaže...
stvar je VJERODOSTOJNOSTI...ako si protiv cijepljenja...onda i ostale medicinske postupke nemoj koristiti...nema tu ili ili...nešto uzimaš A nešto odbacuješ...a sve pripada istoj cjelini....kao kod supermarket vjernika...koji samo ono što im iz biblije odgovara uzimaju...a ono što ne paše...prave se da ne postoji....ili govore da se radi o metaforama

 E bas to! Klosaru kad te pocne pritiskat u prsima trljaj koprivu i kačunak po sisama nemoj da trcis u hitnu! Ali neeee..., tad gospodin u bijelom je GOSPODIN a ne "Mengele" bar dok ga ne spasi onda ide opet na isti modus bez mozga....

 

Ako primjenimo ovu primitivnu logiku na vas 2 onda možemo reći ako si za cijepljenje onda si i za zakon o cijepljenju, ako si za taj zakon onda si i za privatizacijski i sve ostale zakone. Ako si za sve zakone onda si i za one koji su ih donijeli HDZ+SDP. Znači volite Sanadera, Horvatinčića i slične. Nema tu ili uzimaš ili ne, ili si za sve ili za ništa. Inače niste vjerodostojni, vi ljubitelji HDZ+SDP. A ako ste za sve onda vjerojatno niste stariji od 15 god. Inače bi bilo teško objasniti ovakvo zakinuće elementarne logike.

 

Vas 2 ste primjer ljudi koje bi cijepio svaki mjesec dana da mi se ne dogodi propust. Sebe ne bi, naravno, kad sam već u isto vrijeme i pro i antivakser.

6 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Mad-Max-X kaže...

Ako dobijete dijabetes, ipak možete jesti velike količine ugljikohidrata." Ovca će reći:"Da-a-a-a..." 

 ne postoji ni liječnik obiteljske medicine niti specijalist dijabetolog koji će izvaliti takvu glupost, zato ne kaki jer imaš krečanu u glavi..

upoznao sam u RL nekoliko teoretičara zavjera i svi do jednoga su nižeg stupnja obrazovanja.....

 

tako da treba zagrijati stolicu, učiti, učiti i kad ti se poveća potencijalna iskoristivost mozga, neurona, s tvojih (pretpostavka po postu) 0,1 % na bar 3% probudit ćeš se kao iz zna i sve ćeš ove gluposti koje si napisao zaboraviti...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Neonblue kaže...
Danas su veće sanse da ces prezivjeti ako odes veterinaru ili automehanicaru nego doktoru.

 Što reći na ovakvu glupost? Medicina nikada u povijesti nije bila uspješnija (a veći dio povijesti medicine nije ni bilo kao znanosti, nego su se istjerivali zli duhovi ili puštala krv), ljudski vijek je drastično produžen, ljudi koji nekada nisu imali nikakve šanse preživjeti danas žive normalne živote, ali kad ne znaš razmišljati 2+2 mogu biti i 5 i 100 i 1000000, koliko god ti tog trenutka odgovara. Jedino za to još nisu našli lijek.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
bmg kaže...
Ako primjenimo ovu primitivnu logiku na vas 2 onda možemo reći ako si za cijepljenje onda si i za zakon o cijepljenju, ako si za taj zakon onda si i za privatizacijski i sve ostale zakone. Ako si za sve zakone onda si i za one koji su ih donijeli HDZ+SDP. Znači volite Sanadera, Horvatinčića i slične. Nema tu ili uzimaš ili ne, ili si za sve ili za ništa.

 Po napisanom ne bi smio proci 4. razred gimnazije, predmet Logika.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
ja ne glasam...moji listići su od 1999 godine nevažeći...jedinu istinu koju priznam je znanost

činjenica je da nas sad ima 7 milijardi...a prije prvog svjetskog nas je bilo 1 milijardu...koliko moraš biti IDIOT da to ne priznaš progresu u znanju (znanost)

SCIENTIA POTENTIA EST
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
LOGIKA je alat s kojim dolazimo do ISTINE

istina kaže da svi postupci u medicini imaju svoje nuspojave...a ne samo cijepljenje...stoga onaj koji nije spreman na nuspojave nebi tribao koristiti nikakve djelove medicine...

moja operacija žučnog kamenca je bila na kraju među onih 10% rizičnih...dan nakon operacije od bolova sam primio 7 injekcija protiv bolova...kirurg nije virovao da me boli...htio mi je poslati psihijatra...kao ja to umišljam...hebiga...kad nešto radite RUTINSKI bez komplikacija onda čovik zaboravi kako se triba ponašati kad stvari krenu naopako...u mom slučaju stvari su krenule naopako nakon operacije....tri dana nakon...hitno sam bio naručen za magnetsku...ali stvari su se same od sebe riješile...

niti napadam medicinu niti osuđujem doktore... hebiga teško je biti 100% spreman u svakom trenutku...još naročito u uvjetima hrvatskog zdravstva
SHIT HAPPEN
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
od 2000 godine službeno imam
OKP(OCD)...lijekovi su mi omogućili koliko toliko normalan život...jel lijekovi imaju nuspojave....imaju...i to pogađaju libido..... hebiga između dva sranja sam izabrao ono manje...bez libida se može...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
HCMAA kaže...
od 2000 godine službeno imam
OKP(OCD)...lijekovi su mi omogućili koliko toliko normalan život...jel lijekovi imaju nuspojave....imaju...i to pogađaju libido..... hebiga između dva sranja sam izabrao ono manje...bez libida se može...

 da ne postoje psihofarmaci u današnje vrijeme kada je stres udružen s raznim posljedičnim bolestima vezanoga uz isti, pola čovječanstva bi bilo po sanatorijima vezano za bolnički krevet a danas ljudi uzimaju psihofarmake, normalno rade, privređuju, odgajaju djecu, vode uobičajeni društveni život.

 

kolega se je godinama borio sa endogenom depresijom i opet zadnji izbor liječenja po preporuci psihijatra je bila elektrokonvulzivna terapija.

 

da, netko će se zabezeknuti, elektrošokovi !! zamisli..

eno lege, toliko dobro mu se "primilo" da je prestao uzimati šake antidepresiva, neuroleptika, anksiolitika itd.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Visak kaže...
 Medicina nikada u povijesti nije bila uspješnija

 tako je. nekad su te liječili od upale pluća a umro bi od tuberkuloze. danas, kad te liječe od upale pluća, od nje ćeš i umrijeti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
HaM kaže...

Antivaxeri su većinom ljudi kojima je život od, relativne idile, krenuo putem pakla zbog toga jer su cijepili svoje dijete.

Svi vi ostali što ne znate o čemu pričate, vi svojim neznanjem širite zlo i to vas čini jako zločestim ljudima koji se zapravo smiju tuđoj patnji.

Ili ste neznalice ili ste vrlo zle osobe. Izaberite što ste.

 

AKosir1990 kaže...
HaM kaže...

Antivaxeri su većinom ljudi kojima je život od, relativne idile, krenuo putem pakla zbog toga jer su cijepili svoje dijete.

Svi vi ostali što ne znate o čemu pričate, vi svojim neznanjem širite zlo i to vas čini jako zločestim ljudima koji se zapravo smiju tuđoj patnji.

Ili ste neznalice ili ste vrlo zle osobe. Izaberite što ste.

A i ti si našao crkvu gdje ćeš se moliti. Pola ljudi ovdje su osobe koje drže Gatesovu sliku uokvirenu iznad kreveta, ostali su klasični trolovi kojima mama radi sendvič dok igraju PUBG.

 

Neonblue kaže...
Nekada su se medicina i doktori zaklinjali (hipokratom) u lobotomiju kao cudotvoran lijek. Ljude su isto hvatali mimo njihove volje i lijecili ih dlijetom i čekićem, cak je i sestra (Rosemary) od Kennedyja izlijecena tako da su od zdrave osobe napravili invalida.Naravno ako bi netko tada posumnjao lobotomiju bio bi ismijavan kao i danas sto ismijavaju antivaxere. Ovo sto danas rade sa cjepljenjem je biološko kemijska lobotomija,od zdrave osobe prave bolesnika(ako prezivi). U kaliforniji planiraju uvesti obavezno cjepljenje i za punoljetne osobe, tko odbije ide u zatvor.
Evo jedno izvjesce od zvaničnih institucija kako cjepiva stite od bolesti.



Ja ne mislim cekati novog Assangea ili Snowedna koji ce mi staviti papir pred nos i reci evo crno na bjelo da su oni mrski antivaxeri bili u pravu.
Cjepljenje je davno prokuzeno da je to šuplja prica samo su režimski mediji to zataškavali, pojavom www i slobode govora onih koji istinu zbore stvar se napokon mijenja nabolje.

 

Vas i vama slične treba strpat u zatvor, a ne vam dati da pišete po forumima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Ajar kaže...
  nekad su te liječili od upale pluća a umro bi od tuberkuloze. danas, kad te liječe od upale pluća, od nje ćeš i umrijeti. 

 smislio si novi aforizam.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Jakovp kaže...

Vas i vama slične treba strpat u zatvor, a ne vam dati da pišete po forumima.

 

Ispričavam se g. Orwell, nisam vas na prvu prepoznao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 13:25 (AKosir1990).
7 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
AKosir1990 kaže...

 

Je li to prijetnja, momak?

jel' to Jakova p predlažeš za kralja u apsolutističkoj monarhiji ili si se zbunio?

Jakovp kaže...

Vas i vama slične treba strpat u zatvor, a ne vam dati da pišete po forumima.

 Slažem se! Poticati ljude na zanemarivanje "svoje" djece se mora spriječiti a i adekvatno kazniti, svoje pod navodnike jer dijete nije ničije, odgovoran si za djetetov odgoj do njegove punoljetnosti od kada je odgovorno samo za sebe, ako ni to nisi u stanju (radi kretenizma u antivax slučaju) dijete treba dati na odgajanje nekome tko je sposoban, ne dati cijepiti dijete (bez valjanog razloga a antivax ideje nisu valjani razlog) je zločin i prema tom djetetu i prema okolini u kojoj živi...

Također izjednačio bih antivaxerski kretenizam po forumima i javnim mjestima s onim o poticanju na mržnju etc.... Kretenizam ne smije biti izlika za dovođenje ljudi i njihovih života u opasnost! Sloboda govora nije važnija od života ljudi odnosno njihova zdravlja, i u situacijama kada su životi i zdravlje ugroženi sloboda govora se treba suspendirati kao što je ovdje slučaj i kao što je slučaj sa npr. poticanjem na mržnju, samoubojstvo i slično

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
6 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Anđeo bez falinge kaže...

 

0,1 % na bar 3% probudit ćeš se kao iz zna i sve ćeš ove gluposti koje si napisao zaboraviti...

 Wat? Kakvu iskoristivost mozga, nemoj mi reći da si ti jedan od onih koji tvrde da ljudi koriste samo 10%?

6 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Mad-Max-X kaže...

Stručnjak za poljoprivredu će reći: Usijte GMO hranu i prskajte s tim vitaminskim herbicidom Roundupom, bićete bogati i zdravi i svi na svijetu će biti siti." Ovca će reći:"Da-a-a-a...."

 Može nekakav link?

8 godina
neaktivan
offline
Facebook objavio rat antivakserima

vaccine nema svoj 'rvacki naziv? Haj'mo da ga nazovemo "cjepivo", šta misliš?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 22:10 (SonySung).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Facebook objavio rat antivakserima

Cjepljenje po meni mora biti zakon na razini drzave ili grada odnosno municipalni zakon.

 

Svaka osoba koja se ne cijepi stavlja ostale koji zive u toj regiji u opasnost (kao sto je onaj mali Francuz sta se nije cjepio otisao na Kostariku i donio toj zemlji ospice, 5 godina nakon sto su je iskorijenili uz procijepljenost nacije).

 

Procijepljenost je ekvivalent zastiti populacije i s tim se ne smije individualac zajebavat. Ako zelis zivjet u HR, izvoli cjepit dijete.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 0:22 (Mitch).
 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
love2ml86 kaže...

 Wat? Kakvu iskoristivost mozga, nemoj mi reći da si ti jedan od onih koji tvrde da ljudi koriste samo 10%?

 kojih 10 % '

"potencijalna iskoristivost" je drugi pojam...

na MR čovjekov mozak radi 100 %

 

nisam od tih a ti nisi shvatio.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
footballer kaže...
viciousone kaže...
Znači protivcjepljenik je osoba koja je u mladosti primila cjepiva (jedno od najvećih dostignuća čovječanstva) koja su ga zaštitila od smrtonosnih bolesti i to isto brani svojoj djeci. 🤯🤯🤯🤯🤯🤯🤯

 Kao da zatvoriš kišobran na kiši jer, eto, ne osjetiš kišu na ramenima, znači da kiše nema. 

 Slična logika je s onima koji poriču klimatske promjene.

 

Kako to globalno zatopljenje, a van' snjeg.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Mitch kaže...

Cjepljenje po meni mora biti zakon na razini drzave ili grada odnosno municipalni zakon.

Upravo tako, a ona priča "što će meni država određivati da ja moram cijepiti dijete" jednako drži vodu kao i logika "što će meni država braniti da prolijevam opasne kemikalije u svoj vrt" - ako želiš živjeti po svom setu pravila koji ne uključuje dobrobit zajednice, preseli se na pusti otok.

 

U ranim zajednicama, oni koji su ugrožavali zajednicu bi dobili izgon iz iste, što je u to vrijeme bila kazna gora od smrtne.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
HaM kaže...

Antivaxeri su većinom ljudi kojima je život od, relativne idile, krenuo putem pakla zbog toga jer su cijepili svoje dijete.

Svi vi ostali što ne znate o čemu pričate, vi svojim neznanjem širite zlo i to vas čini jako zločestim ljudima koji se zapravo smiju tuđoj patnji.

Ili ste neznalice ili ste vrlo zle osobe. Izaberite što ste.

 

U ovome i je problem; ne postoje ikakvi podaci ni dokazi za ovu tvrdnju, a gotovo sve tvrdnje koje iznose kose se s provjerljivim podacima ili elementarnom logikom.

Nije stvar naslađivanja ičijom patnjom nego spriječavanjem stradanja drugih zbog nečijeg neznanja i gluposti.

15 godina
offline
Facebook objavio rat antivakserima

prvo u jednom članku piše kako će se usredotočiti na privatnost a sad bi još i ratovali s budalama. dajte se više odlučite! nemreš bit jeben i ... ono prosto. 

 

 

@ svima: problem necijepljenja djece protucjepidlaka i onih koji ne daju klincima da skaču s ruba zemlje je dublji: strašno je što se uopće razmnožavaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 9:22 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
@Mitch Kako je mali necjepljeni Francuz mogao zaraziti domace cjepljeno stanovnisto.Kako su mogli oboliti ako su cjepljeni. To je tolika kontradikcija provaksera da se covjek upita da li ostale normalne ljude prave budalama. To je kao da automehanicar kaze popravio sam ti kocnice ali ako podes kociti one ti nece zaustaviti automobil. I ja na to trebam reci u pravu si, ti si majstor ja sam teoreticar zavjera ako sumnjam u tebe.

@Latz ima dokaza hrpa ali ti to ne zelis prihvatiti.
Pogledaj vidi dokaza koliko hoces:


Izgleda da mi ovdje medu forumasima imamo hrpu placenika koji lobiraju za cjepljenje. Biti toliko uporan kraj toliko dokaza ne moze biti nista drugo nego placenik, ne lici mi da je u pitanju neki oblik mentalne retardacije.




16 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Sad će ti neka dobra duša naširoko objasniti kako je to moguće, a ti ćeš i kad ti se objasni i dalje tupiti po svome.

Upravo to što postavljaš tako banalno pitanje govori da si potpuno neinformiran o temi i da zahvaljujući tom neznanju prihvaćaš svaku glupost koju čuješ.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 13:22 (Visak).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Uzmi kacigu i pogodi s 20 km/h u zid. Sad isto ponovi s 200 km/h, pa onda pričaj o tome kako kaciga uopće ne funkcionira.

Da se ne ponavljam: https://www.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/youtube-uklanja-reklame-antivakserskih-videokana/5864002.aspx

Dodatno, što je više necjepljenih domaćina, veća je i opasnost razvoja mutiranog soja protiv kojeg cjepivo ne mora biti nužno dovoljno efikasno.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Neonblue kaže...
@Mitch Kako je mali necjepljeni Francuz mogao zaraziti domace cjepljeno stanovnisto.Kako su mogli oboliti ako su cjepljeni. To je tolika kontradikcija provaksera da se covjek upita da li ostale normalne ljude prave budalama. To je kao da automehanicar kaze popravio sam ti kocnice ali ako podes kociti one ti nece zaustaviti automobil. I ja na to trebam reci u pravu si, ti si majstor ja sam teoreticar zavjera ako sumnjam u tebe.

@Latz ima dokaza hrpa ali ti to ne zelis prihvatiti.
Pogledaj vidi dokaza koliko hoces:


Izgleda da mi ovdje medu forumasima imamo hrpu placenika koji lobiraju za cjepljenje. Biti toliko uporan kraj toliko dokaza ne moze biti nista drugo nego placenik, ne lici mi da je u pitanju neki oblik mentalne retardacije.



Gdje vidiš da je mali francuz zarazio domaće stanovništvo?

Gdje vidiš dokaze, među ostalim i ovo što si linkao?

Gardasil i teorije zavjere - oboljele cure u jednom mjestu, no preko 2 milijuna drugih u istoj državi nema probleme?

Mentalnu retardaciju imaju oni koji svoje zaključke donose na osnovu glasina i YT filmića.

12 godina
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
MrBlc kaže...
Dodatno, što je više necjepljenih domaćina, veća je i opasnost razvoja mutiranog soja protiv kojeg cjepivo ne mora biti nužno dovoljno efikasno.

Na stranu jalova rasprava sa antivaxerima.

Naime na gornju tvrdnju sam naletio već nekoliko puta, no nekako mi se čini logično da upravo cjepivo radi IMHO enormni selektivni pritisak na virus, koji da bi opstao mora mutirati, uz uvjet da nova mutacija na neki drugi način ne ugrozi njegov opstanak. Dakle ima netko neki link na tu temu...

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook objavio rat antivakserima
Virusi nisu pametni pa da znaju da trebaju mutirati jer su se ljudi cijepili. Mutacije su spontane i što je više domaćina, to je više mutacija. Uz mali broj domaćina/mutacija mala je šansa da se dogodi baš takva koja je otporna, pa da pređe na cijepljene, no uz dovoljan broj šanse su veće.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 15:24 (Visak).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice