Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 204.745
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Definitivno, smatram da trebamo sljediti Švedsku i njen primjer ponašanja u epidemiji. Svi rade, sve radi, nema zabrana, ljudima koji spadaju u rizične grupe izdali uputstva kako da se čuvaju od bolesti i to je to. Ovo naše "koprcanje" nekakvim odlukama koje gotovo da nemaju nikakvih rezultata. Ovako, kad bi se svi zarazili i prebolovali, kriza bi bila gotova za mjesec dana uz prihvatljiv rizik da bi moglo umrijeti isto li neznatvo veći broj ljudi koji će i onako umrijeti. Ovako, spasili bi egzistenciju većine ljudi koji moraju da nastave živjeti i poslje epidemije. Možda zvučim strašno ali je logično.....

Moj PC  
3 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Dermentor kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Nije ni čudno da tako razmišljaš kad čitaš samo ono što validira tvoje mišljenje.

 Ne ja čitam sve ali gledam tko je napisao i gdje. Gdje si ti postao link od nekog relevantnog stručnjaka? Osim stručnjaka sa društvenih mreža.

 Loše gledaš, jer si dao link na totalno pristranu stranicu, koja je prenijela Ioannidisovu izjavu djelomično, izostavivši dio koji se ne uklapa u njihivu histeričnu priču:

 

The solution to the problem would very different if we had proper data. It could be that we need to continue with lockdowns, but it’s very likely that we would quickly need to abandon blind lockdowns and focus instead on protecting the lives of those who are susceptible, such as the elderly and those with severe underlying diseases. At the same time, we would be able allow people who are very low risk or have already been infected to return back to normal life and not destroy our planet and our civilization.

So if we have evidence, we can act swiftly, we can modify our strategy, we can optimize it, and we can also be better prepared for the next time, whenever that next time is. We will know how to get it right and we will have responded in an appropriate way.

https://nationalpost.com/opinion/munk-debates-were-making-high-stakes-covid-19-decisions-without-reliable-data

 

Dakle dozvoljava da je ovo zapravi dobar put, ali možda i nije jer nemamo dovoljno podataka. A kad skupimo podatke možda će trebati ublažiti mjere.

Pa dobrojutro Kolumbo, to sve znamo i upravo zbog nedostatka podataka se ponašamo prema crnijoj varijanti, jer nemamo mogućnost za ponavljanje ako pogriješimo. Naravno da će se stvari pokušati normalizirati čim podaci ukažu da je to moguće, nije da uživamo u ovoj izolaciji.

 

Ako hoćeš relevantnost čitaj recentne izjave kineskih, talijanskih, španjolskih i njujorških liječnika, a ne ljudi koji bez osobnog iskustva i odgovornosti pričaju iz svojih kancelarija.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/sef-kineskog-centra-za-kontrolu-bolesti-progovorio-za-americke-medije-europa-i-sad-u-jednoj-stvari-prilicno-grijese/10146043/

 Lako kinezima pričati kad su oni stavili u karantenu manje od 1% svog stanovništva i nisu maltene ni osjetili na svom gospodarstvu. 

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Uskoro će počet faza u kojoj će virus biti najmanji problem.

 

Ajmo redom:

1. Dokad mislite živiti u samoizolaciji i ko ovce čekat u redovima satima?

2. Kako mislite plaćati hranu, režije i poreze?

3. Kad mislite da će naći 'čudotvorno' cijepivo, a znate svi da ga nemaju ni protiv 'obične' gripe?

 

 

1. kreni na barikade, AK-47 i vikni : Juriš drugovi, protivu zavaravačke bande...

 

2. kao i dosad, Internet bankarstvo...

 

3. nema čudotvornog cjepiva ima inokulcije prije sezone gripe...koja se preporučuje starijima,moji djed i baka su se cijepili svake godine, ja nikada... nisu umrli od gripe...

 

digitall 

 

ne ja ne idem do ZGa ili otkuda ti jesi da pomognem penzićima, ali kad se spustim stepeništem dok idem u kupovinu, ne pada mi kruna s glave ako stisnem zvono i pitam penziće jel im treba kaj kupiti, i to ne radim za hvalu, osobito tvoju...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Stric_Jura kaže...

ne ja ne idem do ZGa ili otkuda ti jesi da pomognem penzićima, ali kad se spustim stepeništem dok idem u kupovinu, ne pada mi kruna s glave ako stisnem zvono i pitam penziće jel im treba kaj kupiti, i to ne radim za hvalu, osobito tvoju...

 polupao si lončiće, kad sam govorio da će biti gladnih i tisuće bez posla, rekao si da neće, to nije problem, rješavaš ti to, samo ostanite ne radit ništa u kući, što će ti novci, čemu to.. 

 

kakvi penzići kakve gluposti.. samo gledaj ko će čije rate kredita otplaćivati uskoro ako se ovo nastavi, ova panika veća od panike nuklearnog rata

ako ne kužiš to ti je analogija s onim "ostat gladan"

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 15:37 (digitall).
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

a jebi ga, ja radim od kuće zadnjih 10-ak dana...

 

plaća ide...

 

ali iskreno i sad će se vidjeti tko radi a tko je luftoguz na plaći, najčešće plaći s javnog proračuna...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Mislim da ste malo fulali za Italiju i smrtnost povezanu sa gripom.

 

2013/2014 7.027

2014/2015 20.259

2015/2016 15.801

2016/2017 24.981

 

Prethodna sezona je ako se ne varam isto bila jako smrtonosna po pitanju gripe i preminulih je bilo negdje oko 25.000.

 

Sezona gripe traje nekakvih 5 mjeseci, pa je to oko 4-5 tisuća preminulih u mjesec dana.

 

Godišnje u svijetu od gripe umre 250.000 do 500.000 ljudi.

Govorimo o virusu za koji imamo lijek (cjepivo).

Smrtnost je procijenjena na 0.1%.

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971219303285

 

Po pitanju Covida-19, trenutnu smrtnost je jako teško odrediti i to će biti moguće tek kroz 10-11 mjeseci kada će se imati konkretni brojevi.

Prema uzorku iz Wuhana gdje je epidemija manje-više završena procijenjena smrtnost od Covida-19 je 1.4%.

Što je 14 puta više od obične gripe.

 

https://files.springernature.com/getResource/Full%20Text%3A%2041591_2020_822_OnlinePDF.pdf?token=IULUvIufpS8AXE43riPpExKrcZMUcwpHIO0w4yhOno61RnG9Vz6%2Fr7GCrI5AcBi92o1n3tikPjKFkiYotkHNpNM75Zwrwg1JnULfD6ql3lY%2FTN4C%2BtSUJX6hWRxjtkieuCh%2FZ3DLB4IVSRfpmhKqIB9v%2FE9w8hKuvoj84XiurAUVAeeY7%2Bo29%2FJMcX38BLMb6R1Se4bGQnT7HNP7lnlhp40M0VnqSPp7kwO%2Fuk2bUqy4COccDRtTVCPDgs7U4YSWU2eA4U40nO1peLgyinFGPd3%2FHIjGuWHdtUJrsgreM1haTKxnHnehRLWlPX4GFr8c6Vbi%2ByE4hgPzCu7ffaQiUg%3D%3D

 

No recimo da je smrtnost slična onoj od gripe 0.1%, bez cjepiva smrtnost drastično raste.

Uz to treba uzeti raspadanje zdravstva zbog ogromne količine pacijenata i kolateralne žrtve.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...

. Ovako, kad bi se svi zarazili i prebolovali, kriza bi bila gotova za mjesec dana uz prihvatljiv rizik da bi moglo umrijeti isto li neznatvo veći broj ljudi koji će i onako umrijeti.

 Iz dana u dan čitam ovakve proljeve. Baš me zanima kakav ćeš ti biti kad ostariš. Hoćeš li biti sretan što si i dalje živ i biti zahvalan za svaki dan ili ćeš željeti da se pojavi neka nova bolest i ubije te? Najlakše je pametovati kad smo mladi i znamo da nas ovo neće ubiti. Razmišljate sebično i nije vas briga za nikoga osim za sebe i svoju guzicu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Uskoro će počet faza u kojoj će virus biti najmanji problem.

 

Ajmo redom:

1. Dokad mislite živiti u samoizolaciji i ko ovce čekat u redovima satima?

2. Kako mislite plaćati hranu, režije i poreze?

3. Kad mislite da će naći 'čudotvorno' cijepivo, a znate svi da ga nemaju ni protiv 'obične' gripe?

 

 

Sta cemo mi? A sta ces ti? Niti jedna od tvoje 3 tocke mi ne stvara probleme...

14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
antimadridista kaže...
phoenix2003 kaže...

. Ovako, kad bi se svi zarazili i prebolovali, kriza bi bila gotova za mjesec dana uz prihvatljiv rizik da bi moglo umrijeti isto li neznatvo veći broj ljudi koji će i onako umrijeti.

 Iz dana u dan čitam ovakve proljeve. Baš me zanima kakav ćeš ti biti kad ostariš. Hoćeš li biti sretan što si i dalje živ i biti zahvalan za svaki dan ili ćeš željeti da se pojavi neka nova bolest i ubije te? Najlakše je pametovati kad smo mladi i znamo da nas ovo neće ubiti. Razmišljate sebično i nije vas briga za nikoga osim za sebe i svoju guzicu.

Znaci u Svedskoj ocekujes pomor staraca?

13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

 Tebi je dobro kad ide plaća, ali sada će masi ljudi prestati ići i to ne zato što su "luftoguzi" nego zato što im je zabranjeno raditi. Ova izjava ti je toliko debilna da bi te trebalo izbaciti s foruma odmah, bez pardona. Ima kod nas sigurno neradnika, ali sada kosi sve redom. Totalno si human, nema šta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 16:03 (itomic009).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
antimadridista kaže...
phoenix2003 kaže...

. Ovako, kad bi se svi zarazili i prebolovali, kriza bi bila gotova za mjesec dana uz prihvatljiv rizik da bi moglo umrijeti isto li neznatvo veći broj ljudi koji će i onako umrijeti.

 Iz dana u dan čitam ovakve proljeve. Baš me zanima kakav ćeš ti biti kad ostariš. Hoćeš li biti sretan što si i dalje živ i biti zahvalan za svaki dan ili ćeš željeti da se pojavi neka nova bolest i ubije te? Najlakše je pametovati kad smo mladi i znamo da nas ovo neće ubiti. Razmišljate sebično i nije vas briga za nikoga osim za sebe i svoju guzicu.

Zanemario je još jednu bitnu stvar, a to je da će možda i mladić od 20 ili dijete od 5 godina doživiti nesreću, ali ga neće imati tko primiti u bolnici jer će svi kapaciteti biti preopterećeni korona pacijentima pa ćemo osim staraca imati i ogroman broj preminulih koji bi u normalnim uvjetima bili spašeni. Te žrtve neće biti 65+ već od 0 do 100 godina.

 

Uostalom imali smo takve heroje, Trump i Johnson, pa eto sad jedan razmišlja o stavljanju New Yorka i Jerseya u karantenu, a drugi je nakon početnih ideja stavio državu u karantenu, pokupio virus i sada najavljuje još rigoroznije mjere. Toliko o njihovim hrabrim idejama.

9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Stric_Jura kaže...

a jebi ga, ja radim od kuće zadnjih 10-ak dana...

 

plaća ide...

 

ali iskreno i sad će se vidjeti tko radi a tko je luftoguz na plaći, najčešće plaći s javnog proračuna...

 ja već 20 radim od kuće, programer sam pa mogu odakle hoću, plaća ide, bonus ide.. ali ovdje se ne raspravlja o meni ni o tebi, nego o ljudima koji moraju sjedit kod kuće prisilno, a inače rade kao crnci i pune proračun..

ljudi moraju hraniti djecu, plaćati stanarine i režije, hoće biti gladni ili ne sa državnim minimalcem, hoće. 

 

a ovo luftoguz ne kužim baš, osim ako ne misliš na državne uhljebe koji sisaju ove što sam spomenuo.. pošto neće imati što sisati možda bi se i njihov broj mogao smanjiti što je eto bar nešto pozitivno u cijeloj priči 

 

9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...

Zanemario je još jednu bitnu stvar, a to je da će možda i mladić od 20 ili dijete od 5 godina doživiti nesreću, ali ga neće imati tko primiti u bolnici jer će svi kapaciteti biti preopterećeni korona pacijentima pa ćemo osim staraca imati i ogroman broj preminulih koji bi u normalnim uvjetima bili spašeni. Te žrtve neće biti 65+ već od 0 do 100 godina.

.

 a i ovo mi isto već ide na k....

šta će najednom kirurzi i pedijatri postati pulmolozi? lol

 

za što onda pripremaju dvorane sa 1200 kreveta i sl nego da ih ne guraju u bolnice.. 

aj malo logike

8 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Svatko bi radio sranja sve dok se to njega ne tiče, jednima paše i pola godine karantene jer imaju osiguran izvor prihoda a drugi bi pustili da se svi zaraze pa za god dana ko živ ko mrtav. Međutim šta bi bilo da ovaj prvi ostane bez prihoda/resursa ili da upadne u veliki trošak a ovaj drugi da se uspješno liječi od raka i tako spada u rizičnu skupinu.. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

To je već druga priča. Nije nama bolest kriva što je zemlja neuređena i svaka izvanredna situacija dovodi do kolapsa u svakom smislu i ljudi nisu plaćeni. U uređenim zemljama ljudi su poslani svojim kućama i uredno i dalje primaju neke novce koji su im dostatni za život dok ne prođe ovaj virus.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
antimadridista kaže...
phoenix2003 kaže...

. Ovako, kad bi se svi zarazili i prebolovali, kriza bi bila gotova za mjesec dana uz prihvatljiv rizik da bi moglo umrijeti isto li neznatvo veći broj ljudi koji će i onako umrijeti.

 Iz dana u dan čitam ovakve proljeve. Baš me zanima kakav ćeš ti biti kad ostariš. Hoćeš li biti sretan što si i dalje živ i biti zahvalan za svaki dan ili ćeš željeti da se pojavi neka nova bolest i ubije te? Najlakše je pametovati kad smo mladi i znamo da nas ovo neće ubiti. Razmišljate sebično i nije vas briga za nikoga osim za sebe i svoju guzicu.

Prijatelju, smrt je dio života. Ne može cijeli svijet da stane zbog samo jedne grupe ljudi za koju nije ivjesno da će i bez korone živjeti sljedeću godinu dana. Objasni ti Dalmošima da im niko neće doći ove godine, upitna je sjetva, odakle porezi i plaće..... Nema ovdje ništa sebično. I ja sam svoju mater (koja ima 85 godina, koja je 60ih godina prebolovala  TBC koja joj je uništila jedno plućno krilo i koja sigurno ne bi preživjela Koronu) zatvorio u stan preko mjesec dana i samo joj pred vrata donesem šta joj treba. Uradio sam sve da je zaštitim kao i ostatak obitelji. Čak sam očistio i počeo da obrađujem dio zemlje da bih posijao krompir i još koješta (jer se dobro sjećam zime 1993/1994 u Bosni). Hoću da kažem, interes pojedinca u ovom slučaju, nije iznad interesa kolektiva. Ljudima propadaju porodični biznisi, ti ljudi od toga hrane svoju djecu, plaćaju porez, vatrogasci, doktori i policajci primaju plaću od tog poreza..... Nema ovdje ništa sebično......

12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...

 a i ovo mi isto već ide na k....

šta će najednom kirurzi i pedijatri postati pulmolozi? lol

 

za što onda pripremaju dvorane sa 1200 kreveta i sl nego da ih ne guraju u bolnice.. 

aj malo logike

Misliš da će se ljudi sami liječiti u takvim improviziranim objektima?

To nisu jedinice intenzivne njege, nego više produljene čekaonice za lakše slučajeve. Sigurno će pomoći kod rasterećenja, ali samo za određene odjele, ne za one najkritičnije.

Imaš primjere u susjedstvu kako se daleko opremljeniji zdravstveni sustav nosi sa ogromnim brojem novih pacijenata. Oni su isto pretvarali dvorane i dizali šatore.

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...
. Objasni ti Dalmošima da im niko neće doći ove godine, upitna je sjetva, odakle porezi i plaće.....

 Kao sto rekoh, jebeš državu u kojoj jedna izvanredna situacija znači da su ljudi gladni kruha. To se onda moglo dogoditi milijun stvari koje su nas mogle dokrajčiti.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...
digitall kaže...

 a i ovo mi isto već ide na k....

šta će najednom kirurzi i pedijatri postati pulmolozi? lol

 

za što onda pripremaju dvorane sa 1200 kreveta i sl nego da ih ne guraju u bolnice.. 

aj malo logike

Misliš da će se ljudi sami liječiti u takvim improviziranim objektima?

To nisu jedinice intenzivne njege, nego više produljene čekaonice za lakše slučajeve. Sigurno će pomoći kod rasterećenja, ali samo za određene odjele, ne za one najkritičnije.

Imaš primjere u susjedstvu kako se daleko opremljeniji zdravstveni sustav nosi sa ogromnim brojem novih pacijenata. Oni su isto pretvarali dvorane i dizali šatore.

 nece se nitko sam lijeciti nego nece kirurg lijeciti takve.. halo.. razumijes li

 

btw u italiji stanje ovako;

 

Sjeverna Italija ima vrlo velik broj jako starih ljudi. U ranoj fazi epidemije, virus se počeo širiti u bolnicama i domovima umirovljenika. Oni nisu imali niti približno dovoljne kapacitete za pomoć teškim slučajevima. Među već bolesnim, starim i imunološki oslabljenim ljudima virus se širio lakše i brže, te imao znatno veću stopu umiranja.

tolika brojka zaraženih znači očekivano opterećenje oko 2,500 jedinica za intenzivnu skrb. U to vrijeme, Lombardija je imala tek oko 500 takvih jedinica u državnim i još 150 u privatnim zdravstvenim ustanovama

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 16:48 (digitall).
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
antimadridista kaže...
phoenix2003 kaže...
. Objasni ti Dalmošima da im niko neće doći ove godine, upitna je sjetva, odakle porezi i plaće.....

 Kao sto rekoh, jebeš državu u kojoj jedna izvanredna situacija znači da su ljudi gladni kruha. To se onda moglo dogoditi milijun stvari koje su nas mogle dokrajčiti.

Ovo je sve drugo samo nije JEDNA izvanredna situacija. Vanredna je situacija svima kojima su prihodi upitni i ko treba vratiti ratu kredita. Da imaš djecu, znao bi kakav je to osjećaj. Bolje ti je da ne znaš!

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...
antimadridista kaže...
phoenix2003 kaže...

.....

Zanemario je još jednu bitnu stvar, a to je da će možda i mladić od 20 ili dijete od 5 godina doživiti nesreću, ali ga neće imati tko primiti u bolnici jer će svi kapaciteti biti preopterećeni korona pacijentima ......

Ogromna većina iz ove "mlađe" grupe ima slabe ili nikakve simptome koje mogu prebolovati u kući kao što svi bolujemo običnu gripu. Poznajem doktora u Sloveniji koji je prebolovao Koronu, i koji ima oko 50 godina, koji nam je rekao "J.... ti ovo, kao malo veća prehlada."

11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Netko tko ima obitelj, stan, kredit, siguran sam da bi radije dobio koronu nego ostao bez posla.
Veće su mu šanse za preživljavanje.
PSN - DeniZg80
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
DeniZg kaže...
Netko tko ima obitelj, stan, kredit, siguran sam da bi radije dobio koronu nego ostao bez posla.
Veće su mu šanse za preživljavanje.

O tome i govorim. https://teleskop.hr/https-teleskop-hr-46601-2?fbclid=IwAR2s9Chcy5V6YKA_67cvTmLASCkxvJWNYxy0OcsO2SIjxgr8E0-eW2oMFl4

8 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže..

Prijatelju, smrt je dio života. Ne može cijeli svijet da stane zbog samo jedne grupe ljudi za koju nije ivjesno da će i bez korone živjeti sljedeću godinu dana. Objasni ti Dalmošima da im niko neće doći ove godine, upitna je sjetva, odakle porezi i plaće..... Nema ovdje ništa sebično. I ja sam svoju mater (koja ima 85 godina, koja je 60ih godina prebolovala  TBC koja joj je uništila jedno plućno krilo i koja sigurno ne bi preživjela Koronu) zatvorio u stan preko mjesec dana i samo joj pred vrata donesem šta joj treba. Uradio sam sve da je zaštitim kao i ostatak obitelji. Čak sam očistio i počeo da obrađujem dio zemlje da bih posijao krompir i još koješta (jer se dobro sjećam zime 1993/1994 u Bosni). Hoću da kažem, interes pojedinca u ovom slučaju, nije iznad interesa kolektiva. Ljudima propadaju porodični biznisi, ti ljudi od toga hrane svoju djecu, plaćaju porez, vatrogasci, doktori i policajci primaju plaću od tog poreza..... Nema ovdje ništa sebično......

bold prvi: Jesi to i svojoj majci rekao?

bold drugi: Neki nisu u mogućnosti učiniti toliko koliko si ti da bi zaštitili svoje.. dakle, šta je bitnije, da cijeli svijet ne "stane" ili da nedajbože tvoja majka ili nečiji netko (koji bi vjerojatno živio još 10-20-30-40 god) izgubi život zbog korone? 

 

Baš nekidan jedan naš doc. na tvu kaže da bi im inače dnevno dolazilo oko 10-12 onkoloških pacijenata na preglede a ovih dana tek 3-4 pa je upozorio da se ne smiju zapostaviti sve ostale bolesti, tako nešto u tom stilu, nisam baš pažljivo slušao al brojke su mi ostale u glavi.. 

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
itomic009 kaže...

 Tebi je dobro kad ide plaća, ali sada će masi ljudi prestati ići i to ne zato što su "luftoguzi" nego zato što im je zabranjeno raditi. Ova izjava ti je toliko debilna da bi te trebalo izbaciti s foruma odmah, bez pardona. Ima kod nas sigurno neradnika, ali sada kosi sve redom. Totalno si human, nema šta.

 uuuu pahuljica...

 

ja sam promijenio 7 poslova jer sam si tražio bolje... a ima hrpu luftoguza koji sjede u uredima, dva sata pauze/frizerke, a u 13:00 su u niskom startu za doma...i kojima je nepojmljivo da bi mogli izgubiti posao, jer su eto, oni "nužni"... 

 

da, ovo je prilika da se vidi što je nužno za funkcioniranje države i društva...

 

a za ove kojima je sad korona izgovor da stisnu ljudima otkaz, to su kurac od ovce a ne poduzetnici... uostalom čitaj moje postove, nisam se to sad sjetio reći... poduzetnik je osoba koja riskira ali i gleda unaprijed, a ovi naši "poduzetnici" koji jedino znaju raditi s državom i kojima su glavno opterećenje plaće zaposlenika, to su isto paraziti kao i većina naše državne birokracije...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...

 nece se nitko sam lijeciti nego nece kirurg lijeciti takve.. halo..

btw u italiji stanje ovako;

 

Sjeverna Italija ima vrlo velik broj jako starih ljudi. U ranoj fazi epidemije, virus se počeo širiti u bolnicama i domovima umirovljenika. Oni nisu imali niti približno dovoljne kapacitete za pomoć teškim slučajevima. Među već bolesnim, starim i imunološki oslabljenim ljudima virus se širio lakše i brže, te imao znatno veću stopu umiranja.

tolika brojka zaraženih znači očekivano opterećenje oko 2,500 jedinica za intenzivnu skrb. U to vrijeme, Lombardija je imala tek oko 500 takvih jedinica u državnim i još 150 u privatnim zdravstvenim ustanovama

 

 

zato mi imamo kapaciteta za izvoz, jedino nas jebe manjak zaštitnih maskica, osoblja i još neke sitnice.

mlatimo praznu slamu.

vrijeme će sve pokazati.

 

ovo je sad globalni problem, RH tu ništa ne može, čak i da se ukine karantena što ćemo dalje? s kim ćemo poslovati? pa naš glavni "izvozni" proizvod je turizam, 20% BDP-a.

 

nismo mi još ni svjesni u kojem smo se kolektivnom ludilu našli, sve se to prebrzo dogodilo. 5 dana nakon prve zabrane poduzetnici su počeli pričati o propasti i krenuli su otkazi, tada se još mislio da će ovo potrajati 2-3 tjedna. jako poduzetništvo i gospodarstvo kad se krene raspadati nakon 5 dana. sva sreća pa imamo vrhunsku državu i vladu koja je najavila 63 mjere koje će nas sve spasiti, možemo biti bezbrižni.

 

10 dana karantene ljudi već pucaju po šavovima, dojam je da ovo traje već godinama.

 

jedni se sad bune jer se gospodarstvo zaustavilo i jer će ostati gladni, drugi se bune jer se ne poštuje karantena i boje se zaraze. mediji u svemu tome pomalo sadistički trljaju ruke jer im posjete nikad nisu bile veće, a svaka vijest je senzacija. internet je pun neprovjerenih i lažnih informacija što dodatno stvara psihozu i paniku kod jedne i druge strane. komentatori članaka djeluju kao da pišu sa odjela psihijatrije, a ako nije tako onda bi ih čim prije trebalo tamo poslati.

 

drugi iskapaju davno zaboravljene znanstvenike od kojih svatko ima svoju teoriju, od malo žešća gripa do najebali smo. pernar bi nas šopao vitaminom C, a neki sugeriraju i ispijanje vručeg čaja od đumbira kako bi isprali opaki virus, među inima i jedna naša doktorica.

 

treći misle da je bogatima dopizdilo njihovo bogatstvo pa su u znak prosvjeda odlučili malo postiti i zaustaviti sve izvore prihoda, mogu i oni malo bez sportskih bilijuna, a i ne bi bilo loše malo zaustaviti najveće svjetske ekonomije neka mali čovjek pati, a sve to zbog malo opasnije gripe.

 

četvrti su na svome, zahvaljuju koroni jer je omogučila majčici zemlji da se oporavi od stoljeća ljudskog terora. eno su se i dupini pojavili u Veneciji... nažalost i to je još jedna lažna vijest.

 

...

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...

Ovo je sve drugo samo nije JEDNA izvanredna situacija. Vanredna je situacija svima kojima su prihodi upitni i ko treba vratiti ratu kredita. Da imaš djecu, znao bi kakav je to osjećaj. Bolje ti je da ne znaš!

Jesi kad bio na respiratoru? Ako nisi, vjeruj mi, ne bi ti se dopalo. Nadalje, ako umiranje 18 ljudi na 100 koliko ih je trenutno službeno umrlo u ukupnom broju riješenih slučajeva (a sutra će, bojim se, matematika govoriti i 19%, ako ne 20%) s potpuno nepoznatim tijekom razvoja situacije u narednim vremenima nije izvanredna situacija i ako to nekome i dalje rezonira kao gripa ili slično, i ako nam je sad bitnije spašavati sustav kakav je vrijedio do jučer po cijenu ljudskih života, onda nismo za drugo nego da nas ovo izbriše iz postojanja pa da se svemir malo odmori.

Deckard
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ako se proglasi izvanredna situacija, dali ćemo morati vratiti kredite? Pitam za prijatelja
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...
digitall kaže...

 nece se nitko sam lijeciti nego nece kirurg lijeciti takve.. halo..

btw u italiji stanje ovako;

 

Sjeverna Italija ima vrlo velik broj jako starih ljudi. U ranoj fazi epidemije, virus se počeo širiti u bolnicama i domovima umirovljenika. Oni nisu imali niti približno dovoljne kapacitete za pomoć teškim slučajevima. Među već bolesnim, starim i imunološki oslabljenim ljudima virus se širio lakše i brže, te imao znatno veću stopu umiranja.

tolika brojka zaraženih znači očekivano opterećenje oko 2,500 jedinica za intenzivnu skrb. U to vrijeme, Lombardija je imala tek oko 500 takvih jedinica u državnim i još 150 u privatnim zdravstvenim ustanovama

 

 

zato mi imamo kapaciteta za izvoz, jedino nas jebe manjak zaštitnih maskica, osoblja i još neke sitnice.

 

u odnosu na broj stanovnika tu smo negdje, a sad smo daleko ispred jer su dvorane spremne za prihvat po 1200 pacijenata..

dakle nema zatrpavanja bolnica, samo najtezi slucajevi.. i dalje stoji ono da se nece pedijatar i kirurg baviti plucnim bolestima, tako da ce te imati ko pokrpati ako nastradas

 

a ovo za medije, komentatore, teorije zavjera i sl. si u pravu.. kaos..

 

mene zanima samo zasto svedska nema novo umrlih i dalje.. i zasto vec nisu kompletno svi zarazeni posto sve radi normalno.. ili jednostavno ne broje ove koji su umrli od 3 raka a pri tom bili pozitivni na koronu..

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Kaby kaže...
phoenix2003 kaže..

 

bold prvi: Jesi to i svojoj majci rekao?

bold drugi: Neki nisu u mogućnosti učiniti toliko koliko si ti da bi zaštitili svoje.. dakle, šta je bitnije, da cijeli svijet ne "stane" ili da nedajbože tvoja majka ili nečiji netko (koji bi vjerojatno živio još 10-20-30-40 god) izgubi život zbog korone? 

 

Baš nekidan jedan naš doc. na tvu kaže da bi im inače dnevno dolazilo oko 10-12 onkoloških pacijenata na preglede a ovih dana tek 3-4 pa je upozorio da se ne smiju zapostaviti sve ostale bolesti, tako nešto u tom stilu, nisam baš pažljivo slušao al brojke su mi ostale u glavi.. 

Bold prvi: Ona me je tome i naučila. Svi ćemo umrijeti jednog dana. Gadno bi bilo da  je obrnuta situacija i da moraš gledati kako ti dijete umire.

Bold drugi: Može se narediti ili dati uputstvo starijim i rizičnim grupama da se zatvore u stan. To imamo i sad, ali se dosta njih ne pridržava. Šta to treba da znači?!

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice