Problem sa touchscreenom od iphonea Xs

poruka: 6
|
čitano: 4.519
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Problem sa touchscreenom od iphonea Xs

Pozdrav, jucer sam kupio rabljeni iphone xs preko njuskala, mobitel je u odlicnom fizickom stanju ali ima jedan problem koji ne znam je li softverski uzrokovan ili je ekran faulty. Naime touch od ekrana je blago neresponzivan sto mi uzasno smeta, tipkanje na njemu je pokora, svako malo mi ne registrira touch iz prve i slicno, s tim da mi se cini i da je mobitel blago usporen. Inace baterija je na 86 posto pa ne throttla, usporedio sam touchscreen i tipkanje kao i sveukupnu fluidnost sa svojim iphoneom 7, i ovaj je glede tpuchscreena malo bolji. Takoder mislim da ekran nije zamjenut jer true tone opcija je dostupna a i ekran stvarno izgleda kako bi i trebao. Ima li neko ovakav problem i zna li kakk ga rijesiti eventualno. Unaprijed se zahvaljuem.

edgetm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa touchscreenom od iphonea Xs

Obzirom nije kako kažete kolega uzet "brand new", imate li podatak kojeg je datuma učinjeno nulto uključivanje ?! 

To pitam zato jer sam ja svoj iPhone Xs Max uzeo 12 listopada 2019 i isti ga dan aktivirao, obzirom sam ga naručio nekoliko dana prije, a došao je dan prije nego sam ga preuzeo, i baš sam neki dan provjerio stanje bakterije koje je kod mene 90%! 

 

Vjerojatno display nije mijenjan, no možda je pao u nekom case kućištu, pa se je možda nešto zbrčkalo, prebrikalo?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Problem sa touchscreenom od iphonea Xs

U 3u toolsu sam provjerio sve vezano za njega i sve je ok, jedino sto je problem je touchscreen koji je malo neresponzivan, nije toliko strasno al s obzirom na iphone7,  xs manje je fluidan sto nikako ne bi trebalo bit

edgetm
4 godine
offline
Problem sa touchscreenom od iphonea Xs

Btw zna li netko kako mogu provjerit je li screen na iphoneu original ili je mijenjan, jer evo malo sam uspredio ekran ovog xs modela sa frendovom osmicom te uocio da su kod njega na lcd ekranu u 8ici boje zivlje nego kod mene na xsu koji je oled

edgetm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa touchscreenom od iphonea Xs

Ako će ti nešto značiti, ja sam imao iP 8 Plus crno kućište, i uočio o, nakon pogledanog jednog YT videa da modeli sa svjetlijim kućištem uvijek imaju i svjetlije ekrane. 

U ovom slučaju, mene sada baš zanima kakvo kućište ima tvoj iPhone?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa touchscreenom od iphonea Xs
Ukoliko ti je upaljen true tone, boje ti se prilagode okruženju. Preporuka je da to ugasiš i onda usporediš. Provjeriti originalnost ekrana ti je moguće na 2-3 načina. Moja preporuka je da odeš u iStyle ili Store ili HGSpot, nekakav dućan koji ima u izlogu XS još i usporediš oba na način da im ugasiš true tone i digneš svjetlinu na max. Drugi način je da ga daš u ovlašteni servis, spoje ga na dijagnostiku, ako taj serijski ne matcha nigdje u Apple bazi - nije original (doduše, i ovo se može zaobići s prepisivanjem oriiginalog serijskog na taj novi fejk ekran) ili fizički otvoriti i pogledat od iza serijski i oznake ekrana. Može bit da je LCD original ali da je popravljan digitizer koji te sad zajebava
PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice