IPhone X factory reset

poruka: 13
|
čitano: 4.470
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
IPhone X factory reset

Ovako, kupio sam neki dan iPhone X ima passcode na sebi i iCloud, ali Find my iPhone je off. Da li cu ga moci koristiti normalno kad ga factory reset preko iTunes. 

Ako je neko imao slicna iskustva nek pise ispod ahaha

Hvala vam svima unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
IPhone X factory reset

Znaš da ako je zaključan iCloud (barem tako sam te razumio) da postoji šansa da je ukraden iPhone? Ako jest, ne možeš ništa.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X factory reset
Ako je izgasen find my iPhone, možeš ga resetirati i sve će se obrisati
PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: IPhone X factory reset

Znaci, ako je find my iphone ugasen poslije reseta normalno ce pokrenut telefon bez da mi trazi stari icloud password? Dakle telefon ima iCloud account povezan, ali Find my Iphone nije upaljen. Ovaj telefon sam kupio od jednog lika koji radi u Švedskoj ( telefon je koristen u firmi ) i on tvrdi da je zaboravio passcode. Provjerio sam IMEI i kaze Find my iPhone - OFF.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: IPhone X factory reset

Telefon nije ukraden, vec mu je zaboravljen passcode ( sifra da se udje u sistem ). Na iPhonu ima iCloud racun al je Find my iPhone ugasen. Pa me zanimalo da li ce ga hard reset vratit na fabricke bez da mi trazi stare podatke od iClouda.

13 godina
offline
Re: IPhone X factory reset
Da, reset ga vraća na tvorničke postavke neovisno ima li lozinka ili iCloud gore, dokle god je FMI izgasen
PSN: Carlikaa
3 godine
neaktivan
offline
Re: IPhone X factory reset

Top, hvala ti na pomoci. Ljubi brat haha. Btw dobio sam ga bas povoljno ( 100 eura ).

iPhone X - 64GB* Crna boja. Ocuvan maksimalno. Mislim da sam ubo jackpot.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 0:10 (ElkaIsBest).
13 godina
offline
Re: IPhone X factory reset
ElkaIsBest kaže...

Top, hvala ti na pomoci. Ljubi brat haha. Btw dobio sam ga bas povoljno ( 100 eura ).

iPhone X - 64GB* Crna boja. Ocuvan maksimalno. Mislim da sam ubo jackpot.

 Dost dobar deal, provjeri zdravlje baterije i na konju si :)

PSN: Carlikaa
3 godine
neaktivan
offline
Re: IPhone X factory reset

To cu u narednih par dana, jer mi telefon trenutno nije pri ruci. Nisam licno provjerio IMEI ( ali prethodni vlasnik tvrdi da FMI nije upaljen ), pa me zanima ako telefona boota u sistem da li tako mogu znati sa sigurnoscu da FMI nije ukljucen ( trenutno ne mogu doci do IMEI broja jer sam na moru, a telefon mi ostao u Bosni kod kuce haha ). Sad me malo crvi jedu jer ga ne provjeri onaj dan kad sam ga uzeo vec povjerova prodavacu na rijec.  Ispod cu poslat par slika telefona pa ako je moguce da iz tog skontas da li je FMI upaljen il ne.

13 godina
offline
Re: IPhone X factory reset
Najlakše ti je to provjeriti tako da izvadiš ladicu gdje ide SIM kartica. S donje strane ladice sitnim brojevima piše imei broj. Odeš na imei check (Google it :) i vidiš jel upaljen ili nije. Topla preporuka da to provjeriš prije reseta. Ako je zaključan, javi se čovjeku nek samo skine FMI pa ti nastavi s resetiranjem
PSN: Carlikaa
3 godine
neaktivan
offline
Re: IPhone X factory reset
FiCoO kaže...
Najlakše ti je to provjeriti tako da izvadiš ladicu gdje ide SIM kartica. S donje strane ladice sitnim brojevima piše imei broj. Odeš na imei check (Google it :) i vidiš jel upaljen ili nije. Topla preporuka da to provjeriš prije reseta. Ako je zaključan, javi se čovjeku nek samo skine FMI pa ti nastavi s resetiranjem

 Vrlo rado bi ja to sad uradio, ali necu biti blizu telefona narednih 5-6 dana, a do tad cu pobudalit u neizvjesnosti hahah. Da li telefon uopste moze uci u sistem ako je FMI ukljucen?

13 godina
offline
Re: IPhone X factory reset
Nemaš nekog drugog načina osim ako ti nije napisao serijski broj uređaja. Telefon se ne može koristiti ako je upaljen FMI - ukratko
PSN: Carlikaa
13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X factory reset
ElkaIsBest kaže...

Telefon nije ukraden, vec mu je zaboravljen passcode ( sifra da se udje u sistem ). Na iPhonu ima iCloud racun al je Find my iPhone ugasen. Pa me zanimalo da li ce ga hard reset vratit na fabricke bez da mi trazi stare podatke od iClouda.

 Aha, pardon, napisao si iCloud pa sam mislio da je u kontekstu locka.

 

Vidim da su kolege riješile stvar, uživaj u mobitelu :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice