iPhone bez punjaca - punjenje

poruka: 14
|
čitano: 5.193
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
iPhone bez punjaca - punjenje
Pozdrav, mislim da svi vec znamo da iPhone 12 i noviji ne dolaze s punjacem, nije me bilo briga do danas kad je sestra kupila iPhone i dobila samo lightning na Usb-C kabel. Kratko cu vam rec, nakon sto su izbacili punjac zbog "ekologije", pa su onda i stavili Usb-C kabel kojeg nitko nema na starom punjacu, radije bi sebi ruku otkinia nego se pokoria i platia 250 kn za appleov originalni punjac nakon tih debilnih poteza.
Trenutno imam dosta ovih samsungovih klasicnih 15w punjaca, ali za kabel imam neki kineski sto igrom slucaja ima lightning na drugoj strani, je li to lose za bateriju mobitela? Ako jest, hoce li posao odradit i neki punjac za tipa 70 80 kuna vidio sam da se xiaomijevi prodaju sa Usb-C portom?
jk
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje
Nemoj se kidati ruku. Kupi punjač, plati i ne pizdi i ne živciraj se di ne treba. Život je prekratak za baviti se s pizdarijama ko što je punjač... Imaš za iPhone, imaš i još 30eura za punjač.. eto ... ; -)
6 godina
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje
jaxy1108 kaže...
Pozdrav, mislim da svi vec znamo da iPhone 12 i noviji ne dolaze s punjacem, nije me bilo briga do danas kad je sestra kupila iPhone i dobila samo lightning na Usb-C kabel. Kratko cu vam rec, nakon sto su izbacili punjac zbog "ekologije", pa su onda i stavili Usb-C kabel kojeg nitko nema na starom punjacu, radije bi sebi ruku otkinia nego se pokoria i platia 250 kn za appleov originalni punjac nakon tih debilnih poteza.
Trenutno imam dosta ovih samsungovih klasicnih 15w punjaca, ali za kabel imam neki kineski sto igrom slucaja ima lightning na drugoj strani, je li to lose za bateriju mobitela? Ako jest, hoce li posao odradit i neki punjac za tipa 70 80 kuna vidio sam da se xiaomijevi prodaju sa Usb-C portom?

 Nisam siguran zašto je problem dati 250 kn za opremu od luksuzne robe.

16 godina
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje

Kupi Samsungov 25W, nađe se za 130kn. 250kn je preskupo za original samo zato jer je 20W.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
9 godina
neaktivan
offline
iPhone bez punjaca - punjenje

Mene bi bilo sram kupiti iphone i onda ne kupiti punjac koji ide uz njega.

 

 
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje
Nije mi do 250 kuna nego do principa, ako me tirate da ga kupim odvojeno, kupit cu al samo da nije od applea jer se isti kurac moze nac za duplo manje, a i da ne moze jebe mi se, nek ne levate mene (ne doslovno mene nego eto u slucaju da se odlucim za iphone).
Iphone mozda je luksuzna roba, ali vridi tih para po nekim stvarima (opravdava cijenu), a power adapter? Kojem kurcu on sluzi da kosta 250 kuna na akciji, i to onaj od 20w? Sta ako ja planiram uzet neki power adapter od puno vise snage da punim tipa i laptop i mobitel i jos stagod?

Napominjem da mobitel nije moj i da me ne zanima pretjerano nego samo gledam mogucnosti i pitam teoretski jer ne znam puno o iphoneima kako me nikad nisu bas zanimali jer su pre zatvoreni, zato sto ja koristim dosta stvari sa nesluzbenih izvora tipa apk ove i slicno.
Nemojte se triggerat, pricamo normalno, bili se isto tako istrigerali da pitam di se mogu nabavit oni kotacici za mac pro koje apple prodaje za 1000$
jk
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 21:18 (jaxy1108).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje
Kolacic kaže...

Mene bi bilo sram kupiti iphone i onda ne kupiti punjac koji ide uz njega.

 

 Zasto kad su drugi bolji za manje para?

 

Ja koristim od Pixela npr, i Ankerov koji ima par USB-C na sebi (za laptop 70W i 2A)

9 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje
Mitch kaže...
Kolacic kaže...

Mene bi bilo sram kupiti iphone i onda ne kupiti punjac koji ide uz njega.

 

 Zasto kad su drugi bolji za manje para?

 

Ja koristim od Pixela npr, i Ankerov koji ima par USB-C na sebi (za laptop 70W i 2A)

 Samo sala na racun ajfonasa.

Koristio samsungova na xiaomi.

5 godina
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje
Uglavnom doma svi koristimo xiaomijev punjac na sve druge mobitele jer je najjaci, nismo imali nikakvih problema, pitam za iPhone jer kakvi su nebi me cudilo da imaju neku prepreku da ga ne moze punit svaki punjac
jk
6 godina
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje
Mitch kaže...
Kolacic kaže...

Mene bi bilo sram kupiti iphone i onda ne kupiti punjac koji ide uz njega.

 

 Zasto kad su drugi bolji za manje para?

 

Ja koristim od Pixela npr, i Ankerov koji ima par USB-C na sebi (za laptop 70W i 2A)

Ma to je stvar principa. Kao da kupiš Louis Vuitton jaknu a ostatak robe ti je iz Kik-a npr... Ili Ferrari se Sava gumama.. U get the point :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 21:46 (love2ml86).
15 godina
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje
love2ml86 kaže...
Mitch kaže...
Kolacic kaže...

Mene bi bilo sram kupiti iphone i onda ne kupiti punjac koji ide uz njega.

 

 Zasto kad su drugi bolji za manje para?

 

Ja koristim od Pixela npr, i Ankerov koji ima par USB-C na sebi (za laptop 70W i 2A)

Ma to je stvar principa. Kao da kupiš Louis Vuitton jaknu a ostatak robe ti je iz Kik-a npr... Ili Ferrari se Sava gumama.. U get the point :D

A da...ali sad vise iPhone nije najskuplji telefon.. 

12 godina
offline
Re: iPhone bez punjaca - punjenje
Ako imas principe uopce ne kupujes iPhone jer je svoje novce vrijedio do pojave X i XR modela, i tad su jos bili cigani pa i dalje isporucivali 5W punjac, pa kad su vidjeli da su ljudi glupi i dalje ga kupuju su maknuli i njega

Eto kad imas sestru kakvu imas i bitno joj je imati ajfon nek izdvoji jos malo i uzme njihov ekskluzivni punjac

Ja npr. kao bivsi dugogodisnjih vlasnik iPhonea sam bio pametan i presao na android, i dobio punjac
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone bez punjaca - punjenje

sestra je onaj tip ljudi, treba kupit bmw-a i onda ga vozat na celavim gumama, glavno da se vidi sta ima

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
iPhone bez punjaca - punjenje

Lol koje komplikacije. Možeš punit i s 5W punjačem, sporije punjenje neće nikako naštetiti bateriji. Maximum za iphone je negdje 22w, tako da ako zelis najbrže onda kupiš "Apple 20W USB-C Power Adapter" ili Samsungov od 25W isti k

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice