IPhone 13 - rasprava izdvojena tema

poruka: 373
|
čitano: 183.750
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Dan1234567890 kaže...
Da li je tko na telemachu a da ima iphone koji podržava 5g i da mu 5g radi?
Meni su rekli u applu da Telemach ne podržava 5g za apple uređaje...pitao sam sad u telemachu i rekli su provjeriti sa tehničkom službom i čekam odgovor...

 Apple mora dati odobrenje - gledano s tehničke strane. Telemach nema odobrenje ni za VoLTE ni za 5G, za ništa.

 

https://support.apple.com/hr-hr/HT204040 - vidi...

 

Samo A1 i HT imaju uvjete.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 9:36 (R36).
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36 kaže...
Dan1234567890 kaže...
Da li je tko na telemachu a da ima iphone koji podržava 5g i da mu 5g radi?
Meni su rekli u applu da Telemach ne podržava 5g za apple uređaje...pitao sam sad u telemachu i rekli su provjeriti sa tehničkom službom i čekam odgovor...

 Apple mora dati odobrenje - gledano s tehničke strane. Telemach nema odobrenje ni za VoLTE ni za 5G, za ništa.

 

https://support.apple.com/hr-hr/HT204040 - vidi...

 

Samo A1 i HT imaju uvjete.

VoLTE mogu ukljuciti i upozori me da mreza nije certificirana prilikom uključenja. Za 5G nemam opciju da ga uključim u menu-u...u apple-u su rekli da to treba omogućiti operater na SIM kartici i da mora biti implementirano sukladno propisanom standardu proizvođača uređaja. Očito za Android je SIM dobro konfiguriran, jer istu karticu kad ubacim u samsung uređaj imam 5G, za razliku od iPhone-a.

 

Štoviše, menu u mobitelu "mobile data opions" se "skida/učitava" sa SIM kartice, a nije dio OS-a mobitela. pokazao mi je to u apple-u tako da je ubacio drugu sim karticu u mob i taj menu je izgledao potpuno drugačije, bez paljenja/gašenja uređaja.

 

Javim baš što će mi reći tehnička podrška od Telemacha...do sad sam mislio da nemam 5G, jer mi nije u mobilnoj tarifi, tak da mi nije velika drama.

Ali da reklamiraju 5g u tarifi, a nemaju implementaciju za Apple, to nisam očekivao. :)

 

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Dan1234567890 kaže...
R36 kaže...
Dan1234567890 kaže...
Da li je tko na telemachu a da ima iphone koji podržava 5g i da mu 5g radi?
Meni su rekli u applu da Telemach ne podržava 5g za apple uređaje...pitao sam sad u telemachu i rekli su provjeriti sa tehničkom službom i čekam odgovor...

 Apple mora dati odobrenje - gledano s tehničke strane. Telemach nema odobrenje ni za VoLTE ni za 5G, za ništa.

 

https://support.apple.com/hr-hr/HT204040 - vidi...

 

Samo A1 i HT imaju uvjete.

VoLTE mogu ukljuciti i upozori me da mreza nije certificirana prilikom uključenja. Za 5G nemam opciju da ga uključim u menu-u...u apple-u su rekli da to treba omogućiti operater na SIM kartici i da mora biti implementirano sukladno propisanom standardu proizvođača uređaja. Očito za Android je SIM dobro konfiguriran, jer istu karticu kad ubacim u samsung uređaj imam 5G, za razliku od iPhone-a.

 

Štoviše, menu u mobitelu "mobile data opions" se "skida/učitava" sa SIM kartice, a nije dio OS-a mobitela. pokazao mi je to u apple-u tako da je ubacio drugu sim karticu u mob i taj menu je izgledao potpuno drugačije, bez paljenja/gašenja uređaja.

 

Javim baš što će mi reći tehnička podrška od Telemacha...do sad sam mislio da nemam 5G, jer mi nije u mobilnoj tarifi, tak da mi nije velika drama.

Ali da reklamiraju 5g u tarifi, a nemaju implementaciju za Apple, to nisam očekivao. :)

 

 Nešto slično za VoLTE-a je bilo na A1. Isto sam sve mogao ali mreža nije bila certificirana. Al tek je proradilo kako spada kad je mreža bila crtificirana.

9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Evo odgovora iz Telemacha: "Postovani, zaprimili smo Vaš usmeni upit sa prodajnog mjesta dana 11.04.2022. godine vezan za koristenje 5G mreze na Iphone uredaju, te Vam u nastavku donosimo objasnjenje. Nazalost 5G mreza Vam nije dostupna za koristenje u Apple Iphone uredajima preko Telemach mreze, no i dalje cete moci nesmetano koristiti posljednju generaciju 4G / 4G mreze. Srdacan pozdrav. Sluzba za korisnike Telemach."

I sad što im reći na ovako lezeran odgovor, a prodaju tarifu kao 5G... Var da su stavili nešto u stilu - radimo na tome i bit će uskoro, obavijesti ćemo vas čim bude...nego - nemate 5g, ali zato imate 4g. 🙈
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2022 7:20 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Kako ste riješli problem štekave veze na 5g?

 

13 Pro, HT mreža, pun signal no uđem u npr. AppStore i javi da nema mreže pa onda par puta stisnem Retry pa prođe. Ali nekako sve štekavo i sporo., Slack-u treba skoro minuta da učita nove poruke i tako... Speedtest se uopće ne želi spojiti na niti jedan server. Na wifiu sve ok.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Jel netko prešao sa S22 Ultra ili S21 na 13 pro/max?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Syke kaže...

Kako ste riješli problem štekave veze na 5g?

 

13 Pro, HT mreža, pun signal no uđem u npr. AppStore i javi da nema mreže pa onda par puta stisnem Retry pa prođe. Ali nekako sve štekavo i sporo., Slack-u treba skoro minuta da učita nove poruke i tako... Speedtest se uopće ne želi spojiti na niti jedan server. Na wifiu sve ok.

 

 

 

dogodilo mi se jednom ili dva puta, upalio airplane mode pa ga opet ugasio i nakon toga sve normalno

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 9:17 (Grom).
10 godina
online
Re: IPhone 13 - rasprava
Dan1234567890 kaže...
Evo odgovora iz Telemacha: "Postovani, zaprimili smo Vaš usmeni upit sa prodajnog mjesta dana 11.04.2022. godine vezan za koristenje 5G mreze na Iphone uredaju, te Vam u nastavku donosimo objasnjenje. Nazalost 5G mreza Vam nije dostupna za koristenje u Apple Iphone uredajima preko Telemach mreze, no i dalje cete moci nesmetano koristiti posljednju generaciju 4G / 4G mreze. Srdacan pozdrav. Sluzba za korisnike Telemach."

I sad što im reći na ovako lezeran odgovor, a prodaju tarifu kao 5G... Var da su stavili nešto u stilu - radimo na tome i bit će uskoro, obavijesti ćemo vas čim bude...nego - nemate 5g, ali zato imate 4g. 🙈

 Zanimljivo nisam gledao to dok nisam vidio tvoj post sad... ja sam i dalje na 3g. Na tele2 sam vec jedno 5 godina. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Bok ekipo!

Isprike ako se ponavlja pitanje...ugl zanima me od kada tocno vrijedi garancija na apple uređajima (konretno 13 pro max 1TB).
Vrijedi li od same kupnje ili od trenutka paljenja uređaja? Nisam siguran pronalazim li igdje tu informaciju, no planiram kupiti vakumiran uređaj u zalagaonici gdje mi gospon tvrdi da garancija vrijedi tek od paljenja istog.
Kupljen je prije 2 mjeseca no nije otvaran ni paljen.

Tnx in advance!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Garancija ide od aktivacije uređaja.
 
1 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
pozz.. koristio bih mob bar 2 do 3 god... jel se isplati kupit pro max sutra ili pricekat 10mj za 14icu? hvalaa
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

ovisi kaj ti je bitno na mobitelu... 14 mora imati bolju kameru, ali koliko ce to biti bolja, to cemo tek vidjeti... ako ti nije toliko do kamere, ovaj procesor u 13-ici ce sigurno bez problema vrtjeti sve nove ios-eve, tu si miran jos dvije godine, ako ne i tri... prije ces morati mijenjati bateriju nego mobitel zbog toga kaj steka ili jer nema vise updatea. 
Ako nisi osoba koja mora imati svaki najnoviji model, slobodno uzmi 13 pro. 
Ja sam uzeo 13 pro jer su konacno stavili high refresh display, sad oni mogu podici u sljedecim iteracijama to na 500Hz, meni to vise ne igra ulogu jer sve vise od ovoga necu primjetiti. Kamera mi je i vise nego dobra, to me ne muci, a baterija mi je odlicna za sad. 

16 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Kad je Pro u pitanju, ja bih pričekao 14 zbog novog dizajna ekrana. S druge strane, da se ide na obični model išao bih na 13, ne bih čekao 14, jer će biti praktički isti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Pozdrav!

Nemam pojma kako se ova ogrebotina mala desila ali zanima me da li se ovo moze kako rijesit ili moram mjenjat cijeli ekran?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Jel ima tko 13 mini, kakva mu je baterija? Izdrži li do večeri uz jače korištenje?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Imam ga ja, al nisam heavy user... i izdrzi mi skoro 2 dana (5-6h SOT). Za referencu, prije njega sam imao Huawei P30, situacija je bila skoro ista.

#patientgamers
16 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Dugo sam bio na Androidu pa mi je ovo jako iritantan problem. Naime iPhone 13 i alarm. Alarm je toliko glasan da dobijem mini srčani svaki put kad odzvoni. Kako ne postoji mogućnost kontrole samo alarma, nego cijelog zvona, kako se to može namjestiti? Ako smanjim pozive ne čujem, ako pojačam alarm je preglasan. Ima neka dobra 3rd party app za to ili nešto? Opcija da mogu volume sliderom smanjivat alarm mi samo uglasi alarm koji zvoni, a ne stišava ga.
THX

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Možeš jedino ako si napraviš sleep schedule u health aplikaciji. Tamo si naštimaš koja ti glasnoća odgovara i ona je neovisna o glasnoći zvona. Za 3rd party neznam.

16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
samurai007 kaže...

Možeš jedino ako si napraviš sleep schedule u health aplikaciji. Tamo si naštimaš koja ti glasnoća odgovara i ona je neovisna o glasnoći zvona. Za 3rd party neznam.

To je super ako se budiš svaki dan u isto vrijeme, a kako imam malu bebu budim se zbog hranjenja jednom tokom noći, a to ne mogu nikako staviti u raspored kad nije svaki dan u isto vrijeme. 
Netko drugi, neka ideja?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Ista stvar i kod mene sa malom djecom i skoro svaki dan moram korigirat buđenje ujutro ali imaš onda kada uđeš u sat klikneš na edit alarma i lijepo imaš klizač koji nariktaš kada želiš buđenje. I ja sam dugo to izbjegavao ali sad mi je odlična stvar. Lijepo unutar tog edita namještam buđenje, imam obilježene sve dane i onda preko vikenda samo maknem alarm a ostane zabrana ometanja opet u tom periodu koji namjestim i možeš ga korigirat poslije kako hočeš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2022 14:46 (samurai007).
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
pejak84 kaže...
pozz.. koristio bih mob bar 2 do 3 god... jel se isplati kupit pro max sutra ili pricekat 10mj za 14icu? hvalaa

 Ma pricekaj 22mj za 15icu.

16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
samurai007 kaže...

Ista stvar i kod mene sa malom djecom i skoro svaki dan moram korigirat buđenje ujutro ali imaš onda kada uđeš u sat klikneš na edit alarma i lijepo imaš klizač koji nariktaš kada želiš buđenje. I ja sam dugo to izbjegavao ali sad mi je odlična stvar. Lijepo unutar tog edita namještam buđenje, imam obilježene sve dane i onda preko vikenda samo maknem alarm a ostane zabrana ometanja opet u tom periodu koji namjestim i možeš ga korigirat poslije kako hočeš.

Probao sam noćas, malo nije intuitivno da pomičem cijeli slider, a ne samo vrijeme ali odradilo je posao kako sam htio. Nije kao Android ali dobro. Hvala ti 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Jel stavio tko 16 betu? Vrijedi li probavati?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
r36 nadimak ti je top
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ja sam skinuo sinoc, zasad iskreno nisam naletio na neki bug..🤷
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Bitno mi je samo da nema nekog draina na bateriji. Probat cu danas.
5 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ParaNO1d kaže...

Dugo sam bio na Androidu pa mi je ovo jako iritantan problem. Naime iPhone 13 i alarm. Alarm je toliko glasan da dobijem mini srčani svaki put kad odzvoni. Kako ne postoji mogućnost kontrole samo alarma, nego cijelog zvona, kako se to može namjestiti? Ako smanjim pozive ne čujem, ako pojačam alarm je preglasan. Ima neka dobra 3rd party app za to ili nešto? Opcija da mogu volume sliderom smanjivat alarm mi samo uglasi alarm koji zvoni, a ne stišava ga.
THX

 Jednog dana, za cca 15 godina i alarm ce biti amejzing vonderful na prezentaciji novog ajfona :)

Strpljen spasen (korisnik ajfona), eno svrsili su prilikom predstavljanja personalizacije zakljucanog zaslona. Trebalo im je samo 10 godina da to naprave. Vecina je zeljno ocekivala always on ali eto, dobili su nesto drugo.

 

Apple vecinom ima odlican hw ali brate mili sto su arogantni, bahati i bmk za potrebe korisnika, neka se naviknu na ono sto mi mislimo da je najbolje za njih.

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ako nekog zanima, mojaRBA ne radi na beti. Pas mater.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

erste george radi normalno na beti ako kome znaci 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Moze preporuka za zastitno staklo?
Platim neki dan 130kn evo jucer na dnu mobitela puklo..
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice