Apple iPhone 12

poruka: 504
|
čitano: 159.029
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Apple iPhone 12 - Rasprava

 Otvaram temu za raspravu o novom iPhoneu.

 

Apple iPhone 12 Mini   |   Apple iPhone 12   |   Apple iPhone 12 Pro   |   Apple iPhone 12 Pro Max

 

 

Zanima me ova razlika između kamera (zadnja) na iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max, Sensor-shift optical image stabilization /  Dual optical image stabilization

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 10:31 (beenky).
Moj PC  
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Apple iPhone 12

Usprkos tome što ga neću uzeti, zanima me koliko će dugo ga trebati čekati u Hrvatsku ?! 

Obzirom sam svoj Xs Max uzeo prije točno dvije godine i dva dana 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple iPhone 12

Po trenutno dostupnim informacijama kojih je malo izgleda da Pro Max ima veci senzor od 12 Pro. Izgleda da necemo biti nista pametniji dok ne pocnu izlaziti prvi testovi, a to ce potrajati :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple iPhone 12

ja sam si navodno ' rezervisao ' mjesto kad dodje kod nas u jednu trgovinu za mobitele gdje sam pretplatu uradio. 

 

pa cemo sad vidjet kad ce mi doci poruka da dodjem po njega. ubiti narucena upravo najbolja maskica na svijetu koju sam ikad koristio. 

 

Ringke Air. nema dalje. 

 

PS. znam da sam ' to soon ' narucio maskicu, ali jebiga bolje uzeti pa neka stoji u ladici i ceka svog novog vlasnika. 

 

eh da, narucen iliti rezervisan je obicni iPhone 12 plavi, 256gb. trenutno posjedujem iPhone 11 pro i ne vidim bas neku svrhu da opet uzimam pro model iskremo mi je od iza puno ljepsi s dvije kamere. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Apple iPhone 12

Ove godine bi mogao na 12 Pro Max.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Ja ozbiljno razmisljam da uzmem mini i ako ne bude zadovoljio poklonim ga zeni i uzmem Pro Max. Bas su zeznuli sa ovom razlikom u kamerama izmedu Pro i Pro Max. Veselio se da cu se maknuti na manji mobitel (oneplus 7t pro) i sad sam u nedoumici.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Ja bih najradje uzeo 12 pro, ali me brine je li dosta losija kamera nego na pro max. Ali vidjet cemo sto kazu recenzije.
U 12mj ce biti 2 god da imam iPhone XS i vrijeme je za novi...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple iPhone 12

evo ga, stigla 12ica! 

 

odlican mob kao u uvijek, feel u ruci savrsen, ali naravno da ide u maskicu, kaljeno vec naljepljeno. 

 

PS. naravno da ce bug okrenut fotke. -.- 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 23:29 (_itsmoriarty).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple iPhone 12

Lijep pozdrav

Interesira me kao trenutnog korisnika Iphonea X , da li mi je pametnija kupnja 11 pro ili novi Ip 12 ali ne u pro verziji. Da li se proslogodisnji flagship dobro nosi s novom 12ticom posto ova nova ima jos uvijek kameru manje itd, molim iskustva korisnika.. Koliko vidim 11 pro se da naci sa garancijom za okej novac, a posto sam jos uvijek na X-u u maloj sam nedoumici . Svaki savjet je dobrodosao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Bio sam u istoj nedoumici i uzeo 11 pro.
😅
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
_itsmoriarty, Kako ti se čini fluidnost i kamera?
6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
@iDelete

Stvarno ne mogu reci razliku u fluidnosti jer su oba moba brza.

Kameru nisam jos uvijek nesto pretjerano testirao jer sam navecer dosao doma s posla. Ali jako bolji feel drzati mob dok fotkas.
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone 12

Pozdrav,

 

je li možda poznato hoće li neki od novih modela imati senzor za očitavanje otiska prsta? Znam da već nekoliko generacija nema Touch ID, ali sam u nekim izvorima pronašao podatak da bi iPhone 12 Pro Max mogao imati navedeni senzor na gumbu za paljenje i gašenje, što mi izgleda dosta sumnjivo (i zavaravajuće), obzirom da na Gsmareni pod senzorima nigdje nije naveden onaj za očitavanje otisaka.

 

Stvarno mi nije jasno zašto su ga u nekoliko posljednjih generacija izbacili te ne vidim razlog zašto bi itko, tko se osnanja na navedeni senzor, kupovao nove modele kada i oni stari 4 godine još uvijek funkcioniraju dosta fluidno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Pokraj face ID-a nikakav finger scan mi nije potreban.
Face ID je doslovno savršen na iphone-u.
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Stigao graphite Pro 256. Dojmovi u odnosu na 11 - nista posebno, plavi je ljepsi
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 11:27 (Mitch).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Face ID je odličan ali nije mi baš prvi izbor u ovo vrijeme kad se nose maske. Pogotovo ako plaćaš sa Apple Pay.
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
mazy651 kaže...

Lijep pozdrav

Interesira me kao trenutnog korisnika Iphonea X , da li mi je pametnija kupnja 11 pro ili novi Ip 12 ali ne u pro verziji. Da li se proslogodisnji flagship dobro nosi s novom 12ticom posto ova nova ima jos uvijek kameru manje itd, molim iskustva korisnika.. Koliko vidim 11 pro se da naci sa garancijom za okej novac, a posto sam jos uvijek na X-u u maloj sam nedoumici . Svaki savjet je dobrodosao.

 Mislim da ces imat bolji battery life na 11 Pro. Ja sam presao s 11 na 12 Pro i osim te kamere ne osjecam se da sam dobio ista (i eto 5G koji je krenuo u Americi)...medutim na 11 mi je nakon godinu dana koristenja battery health vec pao na 86%, pa sam uzeo 12 Pro za $8 mjesecno vise.

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Zato postoji apple watch 😇
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Sil kaže...
Face ID je odličan ali nije mi baš prvi izbor u ovo vrijeme kad se nose maske. Pogotovo ako plaćaš sa Apple Pay.

 Upravo tako, apsolutno se slažem. Neovisno o tome, uvijek bih se radije priklonio otisku prsta kao sigurnijem biometrijskom rješenju nego prepoznavanju lica, posebice prilikom plaćanja što mi je svakako bitnija funkcija na mobitelu od kamera, 5G ili ostalih "feature-a".

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Zato i kazem, ako imas apple watch samo prislonis njega , ne moras niti vaditi mob iz džepa.
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Dario7 kaže...
Zato i kazem, ako imas apple watch samo prislonis njega , ne moras niti vaditi mob iz džepa.

 To ne znaci da je FaceID bolje rjesenje. 

 

Najbolje biometrijsko rjesenje je sigurno fingerprint na straznjoj strani. Rade bih to umjesto Magsafea.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Mitch kaže...
Dario7 kaže...
Zato i kazem, ako imas apple watch samo prislonis njega , ne moras niti vaditi mob iz džepa.

 To ne znaci da je FaceID bolje rjesenje. 

 

Najbolje biometrijsko rjesenje je sigurno fingerprint na straznjoj strani. Rade bih to umjesto Magsafea.

 Upravo tako! Ako se već koristi biometrija, otisak prsta je definitivno najsigurnije rješenje.

 

Što se tiče Apple sata, nikad ga ne bih nosio. Više volim prave satove. Naravno, svatko ima svoje veselje.

 

Stvarno mi je žao zbog nedostatka otiska prsta, ova nova linija lijepo izgleda i podsjeća me na dane iPhone-a 4.

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Svatko ima svoje.
Nebi mijenjao face id za ništa.

Samo dignem mob sa stola i otkljucan je.

Ali kazem, svatko ima ono što je njemu najbolje.
Fingerscan sa zadnje strane mi je najgora opcija.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 13:35 (Dario7).
15 godina
offline
Apple iPhone 12

Malo ulazim u ekonomiju ovih modela pod upgrade programom. Poznato je da je najbolje upgradeat svake godine koliko ide, i odgadat tu zadnju godinu amortizacije.  Mislim da je 12 bez upgradeanja na 13 apsolutno neisplativo kao dio iPhone Upgrade Programa. Racunica:

 

Scenarij 1: iPhone 11 (Sep 2019 - Oct 2020) -> iPhone 12 Pro (Oct 2020 - do isplate)

 

October 2019 - iPhone 11 128 GB + 24m AppleCare+ je bilo $849, amortizirano 24 puta je $37 mjesecno.

 

October 2020 - iPhone 12 Pro 256GB + 24m AppleCare+ je $1269, amortizirano 24 puta je $54 mjesecno.

 

Dakle u October 2020 trade-in 11ce pod programom: iPhone 11 trosak bio 12*37 = $444 do sad, iPhone 12 Pro 256GB bi do October 2021 kostao 12*54 = $648, dakle ova godina je $204 skuplja. 

Medutim u October 2022 to bi bilo 

 

$444 + $1269 = $1618. Dakle godinu dana koristenja iPhone 11 i dvije godine koristenja iPhone 12 Pro bi ispalo $1618.

 

Scenarij 2: iPhone 11 (Sep 2019 - Oct 2020) -> iPhone 12 Pro (Oct 2020 - Oct 2021) -> iPhone 13 Pro (Oct 2021 - trajanje)

 

U October 2021 ajmo rec da iPhone 13 Pro izade po $1369 256GB pod programom s 24m AppleCare+. Dakle rata $57

$444 + $648 + $1369 = $2461.

 

Dakle ostane ti iPhone 13 Pro ili sto vec u October 2023. Tada je njegova vrijednost, 2 god nakon izlaska, nekih 40% cijene uredaja, dakle prodao bi se po $500-600.

Potroseno je $2461 kroz 4 godine. Nakon prodaje cca $1800 kroz 4 godine, $450 godisnje, koristena su 3 uredaja, 2 top modela. S time da je inkorporiran price raise od $100 za 13 Pro.

 

U onom scenariju ostaje iPhone 12 Pro u October 2022. Tad je njegova vrijednost $400-500. Potroseno je $1618 kroz 3 godine. Dakle $1218/3 = $418 godisnje, koristena su 2 uredaja, 1 top model.

 

Zakljucak, za $450 godisnje (s prodajom u zadnjoj godini) vozi Upgrade Program u Americi do kraja..i iza 13 Pro...i upravo zato prodaja modela nece bas pasti uskoro.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 13:40 (Mitch).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple iPhone 12

ajd nemoj usporedivat amiericki upgrade sytem koji kod nas ne funkcionira, i min placa im je 15 dolara po satu a nama je 2-3 dolara

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

Prosle god za rod dobio Iphone 11, inace sam koristio android

 

. Lista nedostataka od kojih skace tlak na 200:

 

1. nemos copy paste s kompa koristit2. hotspot se iskljuci sam od sebe nakon 2min nekoristenja3. moras instalirat itunes plus extra app za prebacivanje fileova4. nemos ni jebeni ringtone promijent bez da si registrirao pjesmu na itunes. Glazbu nisam ni pokusavao prebacivat.5. Ne mozes instalirat torrent6. Organizacija fileova po folderima je katastrofalna, jednostavno ti ne da da radis sto zelis7. Ne mozes updateat iOS na 4Gu, mora biti na WiFi, ???!! Odkud njima pravo ogranicavat odakle cemo updejtat8. Ne mozes odabrat velicinu slike u megapikselima, ne mozes jednostavno preimenivat sliku u galeriji, poredat po velicini i slicno, wtf?!9 zab sam sto jos ima jos par stvari. iOS smece. Steta jer je hardverski mob super.

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Objavi jos na temi
Iphone 7
Iphone 8
Iphone x 🤦🏻‍♂️
7 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

nema teme iOS nazalost, inace da, svuda treba objavit istinite podatke

 

evo ti pejstaj dalje

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 22:34 (fromilid).
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Inace ljudi koji kupuju iphone nikad nisu čuli za iOS 🤣
5 godina
protjeran
offline
Apple iPhone 12

I nakon ovoga bi se apple ovce klanjali i ljubili logo:

 

 
0 10 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice