Upit za internet

poruka: 24
|
čitano: 5.167
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Upit za internet

Pozdrav,imam bt-net najvece smece od interneta kod nas a max brzina mu je 260mbps i download igre zna trajati do 4-5 sati.Svaku vecer vec tako 6mj brzina neide ise od 10mbps-a i sve steka masovno.Igram division 1 pvp igru i internet uopce nema odaziv nikakav znaci mozes pucati do sutra na neprijatelja i nemres ga ubiti jel internet kasni do 10 sec.Uglavnom zrtve smo bt-trasha vec godinama a cijena im je jedino solidna 24e.Zanima me dali se isplati uzeti t-com ili a1 1-gigabit internet mada im je cijena uzasno visoka.Ako ima strucnjaka neka posalje mi odg a bitno mi je zbog pvp igrica najvise i brzeg skidanja sadrzja sa steam,epic itd.Molim pomoc.

 
0 2 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Upit za internet

Nista vidim da nema pametnih i normalnih ljudi koji ce pomoci dati neki odgovor pa molim lock tema ili brisanje.Hvala

 

LP

 
1 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Upit za internet
Seriusmass kaže...

...Zanima me dali se isplati uzeti t-com ili a1 1-gigabit internet mada im je cijena uzasno visoka...

 Ako ti sadašnji provider ne valja, isplati se. Sve ovisi koji su ti dostupni na adresi.

13 godina
offline
Re: Upit za internet
Seriusmass kaže...

Nista vidim da nema pametnih i normalnih ljudi koji ce pomoci dati neki odgovor pa molim lock tema ili brisanje.Hvala

 

LP

 Nit si rekao da li si spojen kablom ili wifiem, niti da li si u Zagrebu ili gorskom kotaru, em što cviliš zbog igrice koja ima server vjerojatno u tunguziji i svaki operater do tunguzije ima XY rutu koja može biti dobra/loša.

 

Svi operateri su isti/slični, ne postoji silver bullet, već najviše ovisi o ponudi koju dobiješ i da li ti je ista prihvatljiva.

 

Još jednom, sve je isti drek, uzmi kaj ti se isplati više, tj. što je dostupno na tvojoj lokaciji.

13 godina
offline
Re: Upit za internet
Seriusmass kaže...

Pozdrav,imam bt-net najvece smece od interneta kod nas a max brzina mu je 260mbps i download igre zna trajati do 4-5 sati.Svaku vecer vec tako 6mj brzina neide ise od 10mbps-a i sve steka masovno.

I nije ti palo na pamet nazvati službu za korisnike i prijaviti poteškoću? Kad tad ćeš kod svakog operatera naići na neki problem, ali onda ga moraš prijaviti, ako planiraš koristiti uslugu bez problema.

3 godine
protjeran
offline
Re: Upit za internet

Zvao sam ih cekao sam mjesec dana da dodu i poslali su nekog tipa koji je 25 minuta kontao kako se spojiti sa laptopom na router jel mu je laptop na hr jeziku a on se navikao na engleski omg.Ustanovio je da je sve uredu i da je to ok sto se preko steama skida 40gb po 5 sati.A to sto steka je okrivio sumu i drvece i fkt mislim ono uzas.

3 godine
protjeran
offline
Re: Upit za internet
sinkee kaže...
Seriusmass kaže...

Nista vidim da nema pametnih i normalnih ljudi koji ce pomoci dati neki odgovor pa molim lock tema ili brisanje.Hvala

 

LP

 Nit si rekao da li si spojen kablom ili wifiem, niti da li si u Zagrebu ili gorskom kotaru, em što cviliš zbog igrice koja ima server vjerojatno u tunguziji i svaki operater do tunguzije ima XY rutu koja može biti dobra/loša.

 

Svi operateri su isti/slični, ne postoji silver bullet, već najviše ovisi o ponudi koju dobiješ i da li ti je ista prihvatljiva.

 

Još jednom, sve je isti drek, uzmi kaj ti se isplati više, tj. što je dostupno na tvojoj lokaciji.

Ja sam iz Zagreba-sesvete i spojen sam na huawei router putem kabla Cat7 U/FTP, Ethernet na koji me naveo tehnicar da kupim jel je "kabel" bio problem a zapravo je sve isto nakon kupnje tog kabla.Cuj bt-net smece placam 25 e za navodnih 300mbit/s od kojih primam samo 260mbps i to samo po danu a upload komara isto 97 mbps.Po danu imam do 50 pinga a poslje 7 navecer ping ide do 500 i nemoguce je uopce surfati a kamoli igrati igrice ili druge zahtjevne stvari.Gledam t-com 500mbps-a i max tv u paketu za 38e i neznam dali se to isplati i dali je uopce dobar i stabilan njihov internet.Za a1 sam cuo da nevalja al nisam uspio saznati koliko cijene tv i gigabitni internet jel kad ih god nazovem njihovi "pametni" agenti guraju nesto sasvim drugo.Ugl meni je bitan upolad,download i za igrice online a nemogu saznati sta se isplati.Imam novije racunalo al dzaba je to sve eto.

13 godina
offline
Re: Upit za internet
Seriusmass kaže...

Zvao sam ih cekao sam mjesec dana da dodu i poslali su nekog tipa koji je 25 minuta kontao kako se spojiti sa laptopom na router jel mu je laptop na hr jeziku a on se navikao na engleski omg.Ustanovio je da je sve uredu i da je to ok sto se preko steama skida 40gb po 5 sati.A to sto steka je okrivio sumu i drvece i fkt mislim ono uzas.

Prijaviš poteškoću opet dok ne riješe problem. Pišeš prigovor na kvalitetu usluge, a u slučaju odbijenicem, pišeš opet. Ako te odbiju, javiš se HAKOM-u priložiš svu korespodenciju s njima i oni riješavaju dalje sve za tebe, te po potrebi kažnjavaju operatera.

 

Ako ti je to tlaka, a nemaš ugovornu obvezu, napravi prijelaz na nekog velikog operatera HT, Telemach ili A1 iako su oni puno skuplji od HT-a i Telemacha. Ako imaš ugovornu obvezu, moraš napraviti po gore opisanom postupku jer će te to izvuć iz ugovorne obveze bez penala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 19:45 (Marko :D).
3 godine
protjeran
offline
Re: Upit za internet
Marko :D kaže...
Seriusmass kaže...

Zvao sam ih cekao sam mjesec dana da dodu i poslali su nekog tipa koji je 25 minuta kontao kako se spojiti sa laptopom na router jel mu je laptop na hr jeziku a on se navikao na engleski omg.Ustanovio je da je sve uredu i da je to ok sto se preko steama skida 40gb po 5 sati.A to sto steka je okrivio sumu i drvece i fkt mislim ono uzas.

Prijaviš poteškoću opet dok ne riješe problem. Pišeš prigovor na kvalitetu usluge, a u slučaju odbijenicem, pišeš opet. Ako te odbiju, javiš se HAKOM-u priložiš svu korespodenciju s njima i oni riješavaju dalje sve za tebe, te po potrebi kažnjavaju operatera.

 

Ako ti je to tlaka, a nemaš ugovornu obvezu, napravi prijelaz na nekog velikog operatera HT, Telemach ili A1 iako su oni puno skuplji od HT-a i Telemacha. Ako imaš ugovornu obvezu, moraš napraviti po gore opisanom postupku jer će te to izvuć iz ugovorne obveze bez penala.

Hakom sam kontaktirao i kazu obratite se bt-netu a bt net kaze to je zakonska propisana brzina i nemoze brze od 30mb.Prvih 10 god od kada sam u sesvetama su nam dali 1mb internet te su nakon 10 god povisili na 10mb i sada prije cca 2 god na 30mb i to je max.Ugovor istice 31.12.2023 pa se spremamo odkantat te lopove u pakao di i pripadaju.Moja mama nije htjela i nije imala para za drugi operater pa smo kod njih zapeli ali sad vidi i sama kakvo smece imamo i kaze trazi drugi operater ako mozes naci da nisu varalice ko ovi jel ovi cak i kad nes rikne ne javljaju se danima na telefon.Jedini problem malo veci je sto sam procitao na net.hr da telekom ce varati da ce dizati cijene usluge za cak i postojece korisnke i da se nece drzati cijena na ugovoru.

13 godina
offline
Re: Upit za internet

HAKOM ti je dobro rekao. Kao što sam ti napisao u prethodnoj poruci procedura je prigovor -> prigovor -> HAKOM. Bez dvije žalbe operateru, HAKOM neće ni prstom mrdnuti. Većina sporova se riješi ako ne na prvom, onda na drugom prigovoru i zato HAKOM inzistira da se prvo dva puta obrati operaterom.

Pošto ti ugovor ističe krajem ovog mjeseca, preporučujem ti da pričekaš istek jer HAKOM-ova procedura traje otprilike tri mjeseca.

 

Ako ćeš operatera birati prema cijeni, Telemach ti je najjeftiniji izbor. Najjeftinija brzina preko optike je 22,90€ ili 21,90€ ako već imaš Telemachovu mobilnu uslugu. HT je nešto skuplji, ali imaju i najbolju podršku. A1 bi preporučio da izbjegavaš zbog prevarantske poslovne prakse (ukidaju pakete, povećavaju postojeće zajedno s cijenom i vrlo često poskupljuju).

 

Svi veliki operateri uveli su indeksnu klauzulu tj. da mogu podići cijene u skladu s inflacijom, ali to mogu učiniti samo jednom tako da to uzmi u obzir prilom sklapanja ugovora. Oni bi trebali sniziti cijene ako uspori inflacija, ali realno to nitko neće napraviti. Zato imaj na umu da ti usluga tijekom ugovorne obveze može poskupiti dva puta. Btw Telemach nije poskupljivao fiksnu uslugu, samo mobilnu. HT i A1 su poskupili sve usluge, i fiksne i mobilne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 13:54 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Upit za internet
Marko :D kaže...

HAKOM ti je dobro rekao. Kao što sam ti napisao u prethodnoj poruci procedura je prigovor -> prigovor -> HAKOM. Bez dvije žalbe operateru, HAKOM neće ni prstom mrdnuti.

 Samo treba voditi računa da je vrijeme za odgovor na prvi prigovor 15 dana, drugi 30, HAKOM 60 dana. Tako da se čovjek mora pripremiti da odgovor može dobiti brzo, ali i u ovim maksimalnim rokovima, a to znači višemjesečno čekanje.

13 godina
offline
Re: Upit za internet

Upravo tako. Cijeli proces se isplati kada si duboko u ugovornoj obvezi, ali ako mu je ostalo mjesec, dva, onda mu jedino preostaje strpiti se do kraja isteka iste.

11 godina
offline
Re: Upit za internet
...... i pitati se što je čekao do sad....
4 godine
offline
Re: Upit za internet
Darko150 kaže...
...... i pitati se što je čekao do sad....

 Trpiš i nadaš se poboljšanju. I tako cijeli život. Inače bismo svaki dan imali revoluciju na ulicama.

3 godine
protjeran
offline
Re: Upit za internet
Marko :D kaže...

HAKOM ti je dobro rekao. Kao što sam ti napisao u prethodnoj poruci procedura je prigovor -> prigovor -> HAKOM. Bez dvije žalbe operateru, HAKOM neće ni prstom mrdnuti. Većina sporova se riješi ako ne na prvom, onda na drugom prigovoru i zato HAKOM inzistira da se prvo dva puta obrati operaterom.

Pošto ti ugovor ističe krajem ovog mjeseca, preporučujem ti da pričekaš istek jer HAKOM-ova procedura traje otprilike tri mjeseca.

 

Ako ćeš operatera birati prema cijeni, Telemach ti je najjeftiniji izbor. Najjeftinija brzina preko optike je 22,90€ ili 21,90€ ako već imaš Telemachovu mobilnu uslugu. HT je nešto skuplji, ali imaju i najbolju podršku. A1 bi preporučio da izbjegavaš zbog prevarantske poslovne prakse (ukidaju pakete, povećavaju postojeće zajedno s cijenom i vrlo često poskupljuju).

 

Svi veliki operateri uveli su indeksnu klauzulu tj. da mogu podići cijene u skladu s inflacijom, ali to mogu učiniti samo jednom tako da to uzmi u obzir prilom sklapanja ugovora. Oni bi trebali sniziti cijene ako uspori inflacija, ali realno to nitko neće napraviti. Zato imaj na umu da ti usluga tijekom ugovorne obveze može poskupiti dva puta. Btw Telemach nije poskupljivao fiksnu uslugu, samo mobilnu. HT i A1 su poskupili sve usluge, i fiksne i mobilne.

 A hvala na savjetu eto treba cekati i rijesiti se tih lopova bt-net smece.Jucer mi je oko 10 navecer otvarao mozilu par minuta a wifi na mob uopce nije radio.Tako svaki dan se desava.

13 godina
offline
Upit za internet

Mislim da ti oni negdje u ugovoru imaju da daju brzinu do 300mbps, a ne da će uvijek bit 300.
A1 ti trenutno ima 300mbps i 2gbps opcije (ona od 1gbps se gasi), ja sam ti na a1 2gbps varijanti i naravno tu brzinu nemaš jer mnogo faktora ovisi o distribuciji brzine:

za web stranice - kolko server može isporučit,

rute samog operatera prema serveru koji gađaš, itd itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Upit za internet
sinkee kaže...

Mislim da ti oni negdje u ugovoru imaju da daju brzinu do 300mbps, a ne da će uvijek bit 300.
A1 ti trenutno ima 300mbps i 2gbps opcije (ona od 1gbps se gasi), ja sam ti na a1 2gbps varijanti i naravno tu brzinu nemaš jer mnogo faktora ovisi o distribuciji brzine:

za web stranice - kolko server može isporučit,

rute samog operatera prema serveru koji gađaš, itd itd.

 A cuj da imam bar stabilan internet koji ne skida danima igrice i skojim mozes igrat online igrice bio bih zadovoljan.Moj internet svaki dan poslje 19h ne radi te steka uzasno znaci nemoze se koristit.Bio bih zadovoljan da imam stabilan internet sa bar 1000mbps.U ugovoru stoji 300 da i tu su se lopine osigurale.Cak razmisljam prodat komp iskljuciti sve usluge bt smeca i jednostavno koristit mobilni internet na tabletu ili mobu od tomato za 10e mjesecno za osnovne potrebe jel gaming se nekako ne isplati sa tim muljatorskim internetima.

13 godina
offline
Re: Upit za internet

Stoji ti do 300 Mb/s, ali prema zakonu ne smiješ imati manje od 70%. Znači najmanja brzina koju smiješ imati je 210 Mb/s. Ako je brzina manja od 210 Mb/s imaš pravo na žalbu jer ti ne isporučuju ono što su se obvezali.

16 godina
offline
Upit za internet

DL koje igre ti traje 5 sati?! Ako imaš 260mbps, to je preko 30MB/s, za sat skineš 100GB. Dakle, ili ti brzina pada mnogo ispod te koju si pomenuo, ili igraš igre od 500GB (?) ili skidaš sa torrenta, za šta niko ne može da ti garantuje brzinu.

 

Za ping ne znam možeš li se žaliti, ali je l' tih 500 na SpeedTestu ili u igri? Jer ne može operater biti odgovoran za nečiji server.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Upit za internet
Ivan(4) kaže...

DL koje igre ti traje 5 sati?! Ako imaš 260mbps, to je preko 30MB/s, za sat skineš 100GB. Dakle, ili ti brzina pada mnogo ispod te koju si pomenuo, ili igraš igre od 500GB (?) ili skidaš sa torrenta, za šta niko ne može da ti garantuje brzinu.

 

Za ping ne znam možeš li se žaliti, ali je l' tih 500 na SpeedTestu ili u igri? Jer ne može operater biti odgovoran za nečiji server.

Prva poruka, prva rečenica...

 

Pozdrav,imam bt-net najvece smece od interneta kod nas a max brzina mu je 260mbps i download igre zna trajati do 4-5 sati.Svaku vecer vec tako 6mj brzina neide ise od 10mbps-a i sve steka masovno.

3 godine
protjeran
offline
Re: Upit za internet
Ivan(4) kaže...

DL koje igre ti traje 5 sati?! Ako imaš 260mbps, to je preko 30MB/s, za sat skineš 100GB. Dakle, ili ti brzina pada mnogo ispod te koju si pomenuo, ili igraš igre od 500GB (?) ili skidaš sa torrenta, za šta niko ne može da ti garantuje brzinu.

 

Za ping ne znam možeš li se žaliti, ali je l' tih 500 na SpeedTestu ili u igri? Jer ne može operater biti odgovoran za nečiji server.

Ne skidam s torrenta vec sam epic games,steam i uplay connect i recimo gta 5 sa epica nemam zivaca cekati 4 sata da skine pa odustanem.U igri vidim ping-ms u star wars battlefront 2 i zna pisat nekad 260,nekad 500 i to uglavnom samo navecer dok po danu je cca 50-70 ping.Osjetim kada igram protiv drugih igraca u divisionu 1 i star warsu kako mi lik zamrzne na par sekundi i ne puca vec stoji na mjestu i ne mice se uopce a lag je ogroman.Dobim na testu twitch studio preko 500 frame-drops i kad sam to iso ispitat doslo mi obavijest da mi je download i upload toliko smece da nema smisla uopce igrati igrice nikakve.I kad igram moram doslovce unistit mis da bih skinuo pola energije drugom igracu dok sam ja vec tada mrtav.Kazu mi neki frendovi prijatelju zrtva si masovne prevare od strane tih koji pruzaju internet usluge.I ping se moze vidjet i na speed testu.

3 godine
protjeran
offline
Re: Upit za internet
Marko :D kaže...

Stoji ti do 300 Mb/s, ali prema zakonu ne smiješ imati manje od 70%. Znači najmanja brzina koju smiješ imati je 210 Mb/s. Ako je brzina manja od 210 Mb/s imaš pravo na žalbu jer ti ne isporučuju ono što su se obvezali.

Zvali me prosli mj iz a1 i da mi nude svoje usluge pa su mi nesto slicno rekli da se mora isporuciti zakonski 70% al mi se isporuci samo 10% a i na nedavnom pregledu kad je taj tehnicar bio na radnom nalogu sve pise pa cak ako se nadje greska odmah se raskida ugovor a meni ostalo jos mj dana mislim ono koje fore.Btw u nalogu stoji sve 100% ispravno radi a preko dana znaci imam max 30mb mada se jednom prije par mj dogodilo na uplay da mi  se brzina popela nakratko na 50mb i odmah se vratila na 30 hah.Na vecer poslje 19h brzina lagano pada i kkasnije oko 10 sati brzina bude 60mbps.Sve je to teska prevara eto a tv kanali da ne spominjem od obecanih 170 imam 40 i to je slika koda je analogna a ne digitalna.Jednostavno zalbe ne prolaze al bar ako neko cita ovo da zna izbjegavati bt-net firmu a isto tako terakom koji je slican slucaj.

16 godina
offline
Upit za internet

Preuzmi HAKOMetar i sledeći put kad ti veza bude đubre odradi test. Ako ti brzina silazi na 60mbps, onda padaju onaj kriterijum od barem 70% oglašene brzine i u tom slučaju imaš pravo na žalbu. Jedino što moraš proći proceduru, kažu kolege da se moraš prvo dvaput žaliti provajderu, pa ako ne reše, onda možeš HAKOMu. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Upit za internet
Ivan(4) kaže...

Preuzmi HAKOMetar i sledeći put kad ti veza bude đubre odradi test. Ako ti brzina silazi na 60mbps, onda padaju onaj kriterijum od barem 70% oglašene brzine i u tom slučaju imaš pravo na žalbu. Jedino što moraš proći proceduru, kažu kolege da se moraš prvo dvaput žaliti provajderu, pa ako ne reše, onda možeš HAKOMu. 

 Ma odkantat ih sve treba i nista ne uzimati a i ovak i onak placam i hrt usluge pa bar cu imat tv doma ak nis drugo jel sa svinjama se neisplati imat posla i svi su oni zasticeni te smiju raditi sta oceju malim ljudima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice