Tutorial o Amazonu

poruka: 111
|
čitano: 126.404
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

evo vidim da se u zadnje vrijeme češće i amazon koristi kao online shopping centar, pa sam mislio napraviti mali tutorial za one kojima nije sve jasno Osmijeh

 

Što je to Amazon ?

 

Inače rijeka u južnoj americi Smijeh

 

Znači amazon je online web stranica preko koje možete naručivati gotovo sve što kupujete u redovnim trgovinama, uz naravno, nižu cijenu, tipa knjige, filmove, glazbu, elektroniku, igračke itd.No odmah ću na početku napomenuti da određene artikle ne možete naručivati tj. dostaviti u Hrvatsku.To se velikom većinom odnosi na elektroniku, igračke itd.Knjige uglavnom idu bez problema i jedino za knjige nemorate plačati poštansku carinu i porez na proizvod.Detaljnije možete naći dalje u tekstu.

- http://www.amazon.com/

 

Koja je razlika između Amazona i drugih web stranica za online shopping tipa eBay ?

 

Mnogi se često pitaju oko ovog pitanja i naravno ima razlike.Prva je ta što na amazonu ćete u većini slučajeva naiči na prodavače koji već imaju maloprodajnu trgovinu na svome mjestu u gradu, selu....,a amazon koriste naravno za povečani promet.Čime dobivate veću garanciju kvalitete proizvoda.Neke iteme (proizvode) će amazon sam izručivati (detaljnije u tesktu) gdje onda imate malo više opcija tipa gift wrap (upakirati kao poklon) itd.

 

Još je jedna razlika ta, što ako kupujete knjige, uglavnom imate opciju da "zavirite" u jedan određeni dio knjige da vidite sadržaj, slike, kontekst.Naravno u svrsi da znate što kupujete.Na eBayu je stvar prodavača kakvu će sliku staviti i uvijek postoji naravno, photoshop.

 

Review (ocjena kupca) se može naći na svim stranicama za online shopping pa tako i na amazonu.Kao kupac imate opciju dati od 1 do 5 zvjezdica i naravno, napisati vaše mišljenje o proizvodu.Što znači ako niste sigurno da nešto hočete kupiti, tipa neznam dali se drugima svidjelo, samo pogledate na review's , i vidite prosječnu ocijenu i komentare.(Neki znaju napisati i goleme romane, pa treba uzeti u obzir da su neki ljudi ili prezadovoljni ili nekoga žele zadaviti ^^ )

 

E sad, kao što su neki mogli i uočiti, postoji više domena samog amazona, tipa Amazon.com, Amazon.com.uk, Amazon.fr....

Čisto informativno, glavni amazon je naravno amazon.com koji se nalazi u americi, od tamo je sve i počelo.

 

E, šta sad znače ti drugačiji amazoni ?

 

Najednostavnije rečeno, svaka domena govori da se prodavači i amazon lager nalazi u zemlji kojoj domena glasi.Što znači da amazon.com se nalazi u americi, prodavači su iz amerike, i većinu proizvoda prodaju koji su napravljeni po američkom standardu.Kasnije ću objasniti oko čega morate paziti ako mislite određene stvari kupovati preko američkog (.com) amazona.Ako je domena .com.uk, onda znači da su prodavači i proizvodi iz Engleske (UK), pa fr. iz francuske itd.

(I da, svaka domena će koristiti svoj vlastiti jezik, tako da ostalo je malo otežana priča ako neznate druge strane)

Ispod sam vam stavio link na popis podržanih zemalja gdje dostavljaju sve, nažalost, kao što sam i gore naveo, nema za hrvatsku niti druge naše "balkanske" susjede (Bosna, Srbija).

 

Link na popis podržanih  zemalja:

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_navbox_center_intl?nodeId=596184

 

Čisti zaključak iz svih ovih amazona, najlakše vam je da naručujete preko .com i .uk (zbog engleskog naravno) , ako znate njemački, francuski, naravno da možete i tu varijantu.No pazite, ako kupujete neku knjige iz naprimjer, francuskog amazona, cijeli tekst knjige će biti na francuskom.Tako da imate obzira.

 

Ok, sve mi jasno, kako naručiti ?

 

Evo, stigli smo do onog bitnog djela, kako naručiti.Naravno za početak potrebno je napraviti account, tj. registrirat se.To neću objašnjavati jer se naravno podrazumijeva da se zna, pratit upute "your name here" itd.

Ja ću za primjer koristiti amazon.com (sa slikama), naravno funkcije i pravila vrijede i za sve ostale amazone, tako da se nezamarate oko toga.

Amazon Početna stranica Amazon Početna stranica
Za početak, malo opis svega:

 

1.Shop all Departments:

(Prijevod, pretraži/kupuj na svim kategorijama) - Tu ako želite dobiti preciznijju pretragu onda možete odabrati dali tražite knjige, filmove....

2.Ime, prezime:

Ako ste logirani/prijavljeni, pisat će vaše ime i prezime na ekranu, ništa posebno, čisto informativno.

3.Reklame i ponude:

Kao i svaak stranica, uvijek imate neke reklame ili preporuke na temelju prijašnjih kupnji koje amazon prati.Naravno, kindle će uvijek biti na sredini. xD

4.Cart/Košarica:

Klikom na košaricu će te dobiti pregled proizvoda koje ste odlučili kupiti, pored proizvoda će uvijek pisati njegova cijena i kratki opis sa slikom (ako je ima).

5.Your Account/Korisnički račun:

Ovdje pregledavate vaše prijašnje kupnje, podešavate adrese itd.

6.Wish list/Lista omiljenih stvari:

Većina stranica ima ovu opciju, naravno, služi za trpanje stvari koje bismo htjeli imati, ali trenutno nemožemo.Pa onda da nemoramo trošiti papir, samo tu ubacimo i mirni smo.

Isprika, tu pregledavate vaš popis/wish list, da biste ubacili, treba prilikom pregledavanja proizvoda stisnuti gumb sa strane gdje piše "Add to wish list".

7.Tražilica:

Poput google, samo upišete šta hoćete kupiti, i klikom na "Go" dobijete popis proizvoda.

 

E sad ćemo objasniti kako naručiti neki proizvod, za jedan primjer, uzet ćemo neku knjigu.Recimo "war and peace" (slika)

Amazon pregled Proizvoda Amazon pregled Proizvoda
1. Add to Cart/Ubaci u košaricu:

Znači, ako želimo kupiti ovu knjigu, samo stisnemo tu tipku, i već smo na konju.Naravno, detaljnije ću dolje objasniti daljni postupak i brže varijacije naruđbe.

2. Add to wish list/ubaci u listu omiljenih:

Kao što sam i gore objasnio, želimo ovu knjigu, ali ne sada nego za kasnije, samo je tu spremimo, i stranica će nam upamtiti.

3. PayPhrase/platna fraza:

Ovo je varijanta kupovanja na brz i sigurniji način, detaljnije objasnim dalje u tekstu.

4.Give this as gift card/pokloni ovo kao poklon karticu:

ovo je prema viziji amazona, opcija ako želite nekome kupiti, u ovom primjeru, knjigu, da uzmete tu varijantu gift card, i sami odredite njenu vrijednost, pa osobi kojoj želite pokloniti, date gift card (e-mail, kućna adresa) i ta osoba sama bira boju, velečinu, količinu, korice itd.

5. Quantity/Količina:

Sama riječ kaže, koliku količinu želimo naručiti.

6. Reviews and Authors/ Komentari kupaca i nazivi autora knjige:

Znači ovo je ukratki opis, piše naziv knjige, autor/i, i ocjene kupaca, tj. srednja vrijednost.Na našem primjeru je ocijena iznad prosjeka (4.5 zvjezdica), za više detalja stisnemo na te zvjezdice pa dobijemo točni popis koliko je tko dao koliki broj zvjezdica i njihove komentare.Kod našeg primjera je iznad prosjeka, što znači da knjigu vrijedi kupiti (u smislu sadržaja naravno, cijena je druga priča).

7. i 8.Used/New - Staro/novo:

Klikom na jednu od ovih opcija dobivamo popis trgovaca koji prodaju tu knjigu(proizvod), dali staro ili novo, naravno, cijene su razredane od najmanje pa do najveće.Ta opcija je obavezna u slučaju da amazon nema na svome lageru proizvod, u našem slučaju - Ima  (detaljnije dalje u tekstu)

9. Click to look inside/Klikni da vidiš što ima iznutra:

Ovo je ona od jednih prednosti kada se kupuju knjige preko amazona, pomoću ove opcije, gledamo određeni dio sadržaja same knjige (naslovnica,slike i tekst).

Zbog vremena ne stignem lijepiti sliku i toga, ali naravno možete to sami pogledati :)

10.FREE Super saving shipping:

Ovo želim posebnu nataknuti, da se neki nebi zbunjivali, ova opcija (besplatna dostava za proizvode iznad određene cirke) vrijedi samo unutar države pod kojom amazon ima određenu domenu.Što znači, ako je preko .com-a, samo vrijedi unutar 50 američkih država, ako je .com.uk., samo unutar Velike Britanije itd.

 

Drugim riječima, dok nebude postojao amazon.hr (negdje poslije sudnjeg dana), onda ćemo imati opciju besplatne dostave. (ovo isto vrijedi i za Amazon kreditne kartice koje vam mogu nuditi tijekom kupovanja, to isto ignorirajte, nemožemo, nažalost.

 

11.In stock, Ships from amazon.com, gift wrap available/ Na lageru, isporuka iz amazon.com-a, moguća dekoracija kao poklon:

Ovo sam gore u tekstu na kratko spomenuo, ako vidite ovakav tekst, to znači da proizvod(item) koji naručujete se nalazi na lageru amazon skladišta, i da možete direkt preko njih naručiti, čime dobivate i tu malenu opciju "Gift Wrap" , gdje za određenu cijenu vam upakiraju proizvod kao poklon (idealno za rođendane i druge cirkuse).

 

Čak kad su u pitanju knjige, nekad imaju i polovne(used) na lageru, preporučam onima koji štede.Jer nema potrebe platiti više, knjige su jako dobro očuvane.

 

Ok, idemo dalje sa naručivanjem.

 

Evo, došli smo do djela gdje potvrđujemo naruđbu.Molim pažljivo čitati.

Znači, kada smo napunili našu košaricu, red je da za to i platimo i napokon, naručimo.Za početak, ili bolje rečeno "nastavak", treba stisnuti "Proceed to Checkout" ("idi do blagajne"), gdje nam se otvara mali meni sa popisom stvari koje naručujemo, i ,ako je pisalo da amazon ima na lageru, imat ćemo Gift Wrap opciju.Napomena!Za gift wrap treba odmah označiti kvadratić ako želimo ili neželimo tj. "This will be a gift" ,

i da, zaboravio sam reći, možete odabrati tu opciju, pa bez ukrasa samo ubaciti tekst tipa za: opis: od: (to je besplatno).Kada dođete to gift opcije, ostavite prazan kvdatratić da hoćete "Gift Wrap", ali, uneste tekst u sadržaj.Znači ispis mini-pisma je besplatno!! Ali pazite da neodaberete onda include giftwrap.(slika)

Amazon Checkout Amazon Checkout
  

Nakon te opcije, biramo adresu dostave.Ja inače imam 2 unesene, pa moram odabrati izmešu te 2 ili ubaciti novu.Jednaka opcija vrijedi za sve.Kliknemo ili unesemo na adresu na koju želimo dostaviti. (Ship to this Adress) ili (Add new adress)  (slika)

Adresa Dostave Adresa Dostave
E sada dolazimo do famoznih gift wrapova (ako je u amazon lageru, naravno)

Ovdje, ako želite, da vam amazonci upakiraju i ukrase paket i naplate određenu cirku zato (cijena piše, na comu je trenutno 3.99$), onda odaberete opciju "Gift-Wrap with amazon gift wrap paper.I sa strane napišete poklon poruku.

Ako NEželite da vam pakiraju i ukrašuju, ali ipak želite ostaviti porukicu, onda odaberete opciju "don't gift wrap this item", i sa strane upišete vašu porukicu tipa: Sve najbolja, evo pusa, u ovome češ uživati, RAT I MIR! ^^   (slika)

Amazon Gift Wrap Amazon Gift Wrap
Nakon ovoga, stisnete Continue, i onda dođete do opcije brzine dostave.Ako želite da stigne prije, platite više, ako želite štediti, odaberete standard, platite manje, ali dulje čekate.Opcija je ovdje opet na vama.

 

Nakon toga dolazite do opcije plačanja, kreditnim karticama naravno.Trenutno amazon.com prima daljnje:American Express,Diners,Master Card,JCB,Visa,Discover i gift bonove naravno.

Svejedno je preko koje ćete, ja inače koristim Master, rijetko kad i diners.Isto tako je odluka na vama.(Nemorate se bojati oko krađe broja, jer na toj opciji vas stranica prebaci na 128-bitnu SSL enkriptiranu stranicu što znači da nitko nema pristup vašim podacima).

 

I, ako ste sve napravili kako treba i prema uputama, trebali biste se naći na prozoru gdje zadnji puta pregledavate dali je sve kako ste i htjeli.Što znači adresa dostave, kartica, cijena,tarifa dostave itd.I, ako je sve kako treba, klik na "Place your order" i gotovi ste.Amazon će dobiti vaš zahtjev, i u roku od 24 sata (bude uvijek ranije) će vaš proizvod biti isporučen na dugi pregled kod naše carine, i na kraju, poštarom na vaša vrata da pred kaminom čitate knjigu iz amerike.Smijeh   (slika)

 

Amazon potvrda naruđbe Amazon potvrda naruđbe
Sad slijedi onaj ostatak objašnjenja koje sam naveo gore:

 

Biranje s kojeg amazona naručiti ?

 

Mnogi se pitaju i neznaju s kojeg da amazona naruče, tipično dali uk. ili .com.

Naravno treba sve uzeti u obzir kao što su cijena, regije DVD-ova i mogućnost dostave.Prema zadnjim provjerama i iskustvima, jeftinije je preko .com-a.No morate uzeti u obzir jednu stvar, a to je da ako uzimate određene filmove sa amazon.com-a, 95% njih će biti Regija 1 DVD-ovi, ukratko to su određene zaštite koje omogućavaju pregled sadržaja samo u državama pod tim regijskim brojem.SAD je 1, EU je 2 itd.Znači, ako naručite neki film sa američkog, a da je regija 1 (to znaju kupci lijepo napomenuti i UVIJEK piše na opisu proizvoda, zato molim da se sve čita prije kupovine!)

Zna biti da računala koja imate podržavaju regiju 1 ili pak sve regije, što je naravno odlično, tako da je bitno da prvo provjerite regije ako mislite DVD sadržaje naručivati sa .com amazona.

Naravno to se odnosi na sve amazone koji nisu u području Europe.

 

Drugi detalj je dostava, naravno, po samoj logici se zna, ako je na istom kontinentu, prije će doći, tako da uvijek imate više opcija.Iz moga iskustva, stvari iz amazon.uk bi stigle unutar 10 dana pa čak i u istom tjednu kad i naručene.Tipa naruđba u PON, stigne u PETAK.

 

Isporuka u Hrvatsku:

 

Nažalost, bolujemo od neke bolesti pa se svi boje kod nas slati, ili je nešto drugo.No stvar je jednostavno takva, netko omogućuje isporuku kod nas, neki ne.Savjet: Ako imate rodbine ili prijatelje u susjednim EU državama tipa Mađarska, Slovenija, Njemačka itd., uvijek možete njih zamoliti da zaprime pa da vama pošalju.Treba se znat snalazit ;)

 

Carina i PDV:

 

Naravno, kako i država hoće svoj dio kolača, uveli su sustav naplate PDV-a na proizvode iznad 160 kn + carinjenje proizvoda na procijenu carinika.Kao što sam gore naveo, na knjige neide PDV i Carina.Ako vam naplate.....ne znam, lopova uvijek ima, kriza vlada, tako da ništa ne garantiram.

Za sve ostale proizvode ide regularno osim IT opreme (iako su slabe šanse da IT opremu od strane Amazona, ali, samo napominjem, da se zna), na IT opremu ne ide carina ali ide PDV ako prijeđše 160 kn ili je carinik  dobio od žene pa će pustiti i koncertni klavir bez poreza.

 

PayPhrase:

 

Ovo je jedno od "sigurnijih i bržih opcija" za naručivanje preko amazona ili navodno drugih stranica koje podržavaju payphrase.Stvar je isto vrlo jednostavna, smislite neku svoju frazicu, tipa Pero Pc , Pero's Pc ili šta god je slobodno.Nije bitno.I , ako na netu ili amazonu vidite kućicu za PayPhrasom, dovoljno je da upišete vašu frazu, i klik na checkout, nakon toga trebate unijeti PIN koji ste sami odabrali (Sve se to namješta na registriranju PayPhrasa) , potvrđujute naruđbu.Nisam dosad probao preko toga, kada budem pravio novu naruđbu ću probati na napisati dali je vrijedno truda itd.

 

 

Evo, ono najbitnije je objašnjeno, nadam se da je sve jasno i da ćete sada lakše moći naručivati preko Amazona :D

Ak sam nešto izostavio ili nije jasno, slobodno recite :)

 

 

Dont bug me!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 21:48 (pbandov).
 
21 0 hvala 26
14 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

PayPhrase

 

Evo, dobio sam priliku da testiram ovaj način naručivanja.Znači kao i prije objašnjeno, payphrase je brža i sigurnija verzija naručivanja preko amazona.Za početak ću objasniti kako postaviti Payphrase i nakraju, kako kupovati preko njega.

 

Postavka PayPhrase accounta

 

Znači, ako dosada niste napravili vaš payphrase,tu ga pravite, možete i više njih i on vam ostaje u sustavu spremljen.Znači, odete na stranicu www.amazon.com , i odite na opcije "Your Account".Nakon toga, malo skrolirajte stranicu dok nenađete veliki natpis gdje piše "Payment"-"Credit cards and Gift Cards".Tu ćete naći razredane linkove gdje biste trebali vidjeti link za podešavanje "PayPhrase-a".

Direktni link na payphrase konfiguraciju: https://payments.amazon.com/pph/ui/home

Nakon toga, idete na "Create new payphrase" (slika):

 

 

 Sada dobijete opcije gdje birate vašu frazu tj. payphrase.Amazon će vam predložiti neke ali možete i vi sami svoju smisliti.Evo, za mene je smislio "Petar's Seedy Ignition"....šta god su time htjeli reći ^^

I, ispod toga možete uočiti malu ocpiju gdje piše "Set up spending limits and approvals...", tu odaberite ako želite postaviti limitaciju potrošnje i potvrdu gdje vam na mail šalju.Što znači ako napravite neku naruđbu preko pp-a , a želite da preko maila potvrdite tu naruđbu, u smislu ako sumnjate da vam netko možda probije acc pa napravi štetu, stvar na vama.Ako odaberete tu opciju, nakon svake pp naruđbe dobit ćete ovakav mail (slika):

 

 

Dovoljno je stisnuti "Confirm order", i naruđba će biti zaprimljena.

 

Nakon ovoga, dobit ćete opciju za postavku PIN-a, što znači da prilikom svake naruđbe, sve što trebate unijeti je taj vaš PIN.Možete ga kasnije mjenjati ili resetirati ako ga zaboravite.

Još vam preostaje povezati Kreditnu karticu i adresu dostave, i poslije toga, sve potvrdite, i imate PayPhrase.Citat, navodno se može koristiti i na drugim stranicama osim amazona.U to neulazim.

 

Naručivanje preko PayPhrase-a

 

Vrlo jednostavno, kada odaberete proizvod koji hočete naručiti, umjesto klasičnog načina "Add to Cart", odaberete Pay with PayPhrase, gdje bi vam trebala već pisati vaša nova unesena fraza.Ako nepiše, upišete ju sami.Nakon toga vam se otvara mali prozorčić gdje vam piše gdje će biti dostavljeno, čime plačeno, cijena i što se naručuje.(Sve kako ste sami odlučili namjestiti), i sve što vam preostaje je upisati PIN na gornjem rubu, stisnuti "Place your order" , i to je to.Naruđba je zaprimljena, osim ako ste odlučili da vam pošalju potvrdu putem e-maila ili sms-a.(slika)

 

Evo, to je to od payphrase-a, ja sam isprobao sam, i mogu reći da je stvarno to brža varijanta.Samo 2 klika i gotovo.Jedini problem što nema gift opcije, iako nikad nisam dosada tražio da mi umotavaju.Sve za sebe naručujem.

 

zaboravio sam u prvom tekstu još napisati o opciji otkazivanja naruđbi, pa evo.

 

Otkazivanje naruđbe

 

Nakon što postavite vašu naruđbu, imate jedan određeni rok vremena da je otkažete, iz naravno nebitnih razloga.Znači ako ste zabunom krivo naručili ili jednostavno neželite, odete na "Your Account", pa na veliku opciju "Your Orders", tu imate popis svih naruđbi unutar 30 dana, a za onu koju ste prije par minuta naručili, ona će imati više opcija.Možete promijeniti adresu, plačanje, dostavu ili, otkazati, uz naravno uvjet da im kažete razlog zašto otkazujete.(slika)

 

Dont bug me!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 17:13 (pbandov).
 
5 0 hvala 4
15 godina
offline
Tutorial o Amazonu

Bravo Mr. Burns, svaka ti dala.

Tutorial je bolji od samih bugovaca.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

evo još jedan dodatak koji sam izostavio.Vjerovatno ste svi mislili kako računaju cijenu dostave i sve to, a nikad nepiše dok se nepostavi naruđba.Ipak, uz malo bolju pretragu, sve se nađe.Ali ja ću svejedno staviti da svi mogu vidjeti {#}

 

 

- 1. Vrijeme dostave:

      ovdje vam se nalazi tablica na kojoj piše otprilike koliko vremena treba za dostavu ako odaberete jedno od 3 načina dostave.

Vrijeme dostave Vrijeme dostave

- 2.Opcije i cijene: - Standard (uobičajena dostava, az hr treba oko 28 dana da stigne, cijena te dostave iznosi 3.99$, uz uvjet da neprelazi prekomjernu masu itd.)

                           - Expedited(ovo je ubrzana dostava, znači da dobijete ranije, vrijeme dolaska oko 15 dana, a cijena je 6.99$, uz isti uvjet)

                            - Priority Courier (ovo je najbrža i najskuplja opcija, služi za ono expresno dostavljanje, za hr ne bi trebalo trajati dulje od 7 dana, a cijena je 21.99$)

Standard Shipping Standard Shipping
Expedited Shipping Expedited Shipping
Priority Courier Priority Courier
Naravno, vrijedi navesti da ako istovremeno naručujete 2 ili više proizvoda (s uvjetom da ih amazon dostavlja), onda cijena shippinga za 2. i ostale neće biti isti, tj. Manje će iznositi!U tablicama gore vam sve piše koliko se dodatna roba plača i koji su uvjeti za kilažu.

 

I zadnji dodatak, kad za blagdane naručujete, uočit ćete da amazon nudi opcije "Get it before 24. December" (prije badnjaka).Ta opcija kako i sama kaže, nudi da se paket sigurno dostavi prije ili najkasnije do tog datuma, ako naručujete u krugu od 3 tjedna prije, dostava će vam biti nekih 3$ skuplja, i tako kako se blagdan bliži...sve više... (ja sam naručio note oko 2.12. i evo išćekujem ih do 24., postat ću točno datum kad mi stignu.Naravno ako se na carini to zadržavalo amazon tu nije kriv, već naša služba koja sve "brzo" radi.Ako ste ovak naručili a da nije stiglo, upamtite, uvijek je kriva država {#})

 

Evo, još jedna puzla tutoriala za amazon.Slobodno pitajte ako ima nekih nejasnoća {#} 

 

EDIT: Evo ga, baš danas stiglo, trebalo 2 tjedna da stigne.To se zove efikasna pošta {#}

sad znate, kod blagdana za 3$ više stigne taman kad treba.

 

Dont bug me!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2010 23:49 (pbandov).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Imam samo jedno pitanje. Koliko mogu stvari narucit? Jer ja bi htjeo kupit cijeli komp u djelovima u Njemackoj bi to narucio pa bi mi rodak to donjeo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Možda će nekome koristiti - ako prodavač ne šalje u Hrvatsku, možete si besplatno osigurati američku adresu preko www.viaddress.com a oni će vam proslijediti pošiljku - praktično i povoljno.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Kako se može vidjeti koliki je shipping dali je proizvod moguč za našu zemlju

 

jako je nepregledan ne snalazim se {#}

 

dali može kakva pomoč?

 

pozdrav.

kombinator
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
riđiris kaže...

Kako se može vidjeti koliki je shipping dali je proizvod moguč za našu zemlju

 

jako je nepregledan ne snalazim se {#}

 

dali može kakva pomoč?

 

pozdrav.

Ako se ne može dostaviti onda će crvenim slovima pisati "Cannot ship to default adress"

Ako cijena dostave ne piše, primjeni tablicu koju sam napisao na 1. postu. Također možeš staviti proizvod u Cart i vidjeti koliko dođe dostava.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ? R.I.P. Mr. Jobs, find your peace!
11 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Koliko bi me koštalo sve ukupno ako kupujem računalo u vrjednosti oko 4500kn. I jer mogu naručivati maloljetne osobe pošto imam 16g

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

zanima me gdje pise kad kliknes na neki proizvod kolika je poštarina i dali salje u hrv?na ebayu sve pise.

pOtPiS
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Pozdrav, evo instalirao sam neke aplikacije na mobitel i dobio 1$ amazon bon{#}. Sad toliko da potrošim, jel bi mogao kupiti http://www.amazon.com/GTMax-Charger-Vehicle-Power-Adapter/dp/B003TULUI4/ref=lh_ni_t ? Jel bi mi zaračunali carinu na to ili poštarinu s naše strane ?

 

EDIT: I da, što bi bilo kad ja nebi htio podići nešto tako kupljeno ni platiti poštarinu ?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2012 22:45 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu

Ljudi jedno pitanje.

 

Narucio sam 2 knjige sa Amazona i trebale bi stici 24.12 (nije mi hitno). E sada problem je u tome sto postoji mogucnost da za praznike nebudem doma. Sada mene zanima kako dolazi dostava paketa, dali ga ja osobno moram primiti, dali ga stave u sanducic ili pak ostave neki papir pa poslje ja to moram ici pokupiti?

 

Jer recimo ak se ja vratim tek sredinom sijecnja dali cu te knjige moci dobiti ili ce biti komplikacija? Jel ima netko nekakvih iskustva?  

Xfire:bmw144 ...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Independent kaže...

Ljudi jedno pitanje.

 

Narucio sam 2 knjige sa Amazona i trebale bi stici 24.12 (nije mi hitno). E sada problem je u tome sto postoji mogucnost da za praznike nebudem doma. Sada mene zanima kako dolazi dostava paketa, dali ga ja osobno moram primiti, dali ga stave u sanducic ili pak ostave neki papir pa poslje ja to moram ici pokupiti?

 

Jer recimo ak se ja vratim tek sredinom sijecnja dali cu te knjige moci dobiti ili ce biti komplikacija? Jel ima netko nekakvih iskustva?  

Sve ovisi. Ako je knjiga dovoljno mala ili živiš u stanu pa imaš sandučić koji se može zajedničko otvoriti od strane poštara, onda će ti biti u sandučiću.

Ako ne stane ili se traži potpis a tebe nema, onda će ti poštar ostaviti cedulju na kojoj ti piše odakle je pošiljka i rok primitka. Kod HP-a je politika da drže oko 5 dana nakon dana primitka, ne računajući nedjelju i blagdane.

 

Iako po datumu tvog posta do sada su već trebale stići. No svejedno da ipak znaš kako ide politika kod pošte {#}

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
15 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
pbandov kaže...
Independent kaže...

Ljudi jedno pitanje.

 

Narucio sam 2 knjige sa Amazona i trebale bi stici 24.12 (nije mi hitno). E sada problem je u tome sto postoji mogucnost da za praznike nebudem doma. Sada mene zanima kako dolazi dostava paketa, dali ga ja osobno moram primiti, dali ga stave u sanducic ili pak ostave neki papir pa poslje ja to moram ici pokupiti?

 

Jer recimo ak se ja vratim tek sredinom sijecnja dali cu te knjige moci dobiti ili ce biti komplikacija? Jel ima netko nekakvih iskustva?  

Sve ovisi. Ako je knjiga dovoljno mala ili živiš u stanu pa imaš sandučić koji se može zajedničko otvoriti od strane poštara, onda će ti biti u sandučiću.

Ako ne stane ili se traži potpis a tebe nema, onda će ti poštar ostaviti cedulju na kojoj ti piše odakle je pošiljka i rok primitka. Kod HP-a je politika da drže oko 5 dana nakon dana primitka, ne računajući nedjelju i blagdane.

 

Iako po datumu tvog posta do sada su već trebale stići. No svejedno da ipak znaš kako ide politika kod pošte {#}

 

Hvala na odgovoru. U pravu si, stigle su ranije stoga sve pet {#}

11 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Pozdrav! Hvala vam na ovom tekstu puno mi je pomogao no pošto nema shippinga u hratsku a ima u sloveniju zanima me dali se možda prozvod može poslati na poštu u sloveniju pa da se pokupi? hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
fangili kaže...

Pozdrav! Hvala vam na ovom tekstu puno mi je pomogao no pošto nema shippinga u hratsku a ima u sloveniju zanima me dali se možda prozvod može poslati na poštu u sloveniju pa da se pokupi? hvala

Može se, ako imaš tamo nekoga samo zamoli da preuzmu pa odeš ti sam i pokupiš.

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
13 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Jel može netko reći gdje se vidi poštarina za našu Rvacku?? Na svim itemima piše samo cijena itema, slabo gdje piše cjiena poštarine sa strane kao na ebayu

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
gringo88 kaže...

Jel može netko reći gdje se vidi poštarina za našu Rvacku?? Na svim itemima piše samo cijena itema, slabo gdje piše cjiena poštarine sa strane kao na ebayu

Objasnio sam cijene dostave na tutu. A ako ne možeš iz toga skužit, možeš simulirati. Postavi naruđbu sve do samog kraja da ti napiše cijenu dostave. Ako ti ne paše, samo obriši item/e u košarici i kraj priče.

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Imam jedno pitanje, znači, htio bih naprimjer naručiti npr. miš http://www.amazon.com/gp/product/B00AAS888S/ref=s9_simh_gw_p147_d0_i2?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=15V6BMAHHMH09Z3N19P8&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938811&pf_rd_i=507846 i tipkovnicu http://www.amazon.com/Razer-Blackwidow-Ultimate-Mechanical-RZ03-00381900-R3U1/dp/B008U5ZNIG/ref=pd_bxgy_pc_img_y ... pošto je to sve puno skuplje u HR ja bit to naručio s Amazon.com, imam rodbinu u Njemačkoj tako da bi kod njih naručio, mene zanima koliko će oni platiti carinu? Vidio sam one naplate "per shipment" i "per item" pa mi nije sve jasno (http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=596194

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
SheldonCooper kaže...

Imam jedno pitanje, znači, htio bih naprimjer naručiti npr. miš http://www.amazon.com/gp/product/B00AAS888S/ref=s9_simh_gw_p147_d0_i2?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=15V6BMAHHMH09Z3N19P8&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938811&pf_rd_i=507846 i tipkovnicu http://www.amazon.com/Razer-Blackwidow-Ultimate-Mechanical-RZ03-00381900-R3U1/dp/B008U5ZNIG/ref=pd_bxgy_pc_img_y ... pošto je to sve puno skuplje u HR ja bit to naručio s Amazon.com, imam rodbinu u Njemačkoj tako da bi kod njih naručio, mene zanima koliko će oni platiti carinu? Vidio sam one naplate "per shipment" i "per item" pa mi nije sve jasno (http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=596194

Koliko će carinu u njemačkoj platiti ovisi o njihovim zakonima i pravilima. Prvo ne znam dali oni uopće i naplaćuju to. Mi smo jedno od rijetkih kretena koji naplaćujemo customs na svako govno koje se naruči izvan HRV.

A to per shipment per item nema veze sa carinom, nego da li želiš da ti se sve upakira u jedan paket ili odvojeno (ako se šalje iz amazon skladišta ili od istog sellera)

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu

bok, da li znaš koliko naplačuju za slanje u hr

11 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
aya11 kaže...

 

Možda će nekome koristiti - ako prodavač ne šalje u Hrvatsku, možete si besplatno osigurati američku adresu preko www.viaddress.com a oni će vam proslijediti pošiljku - praktično i povoljno.

da li znaš koliko naplačuju za slanje u hr

13 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Preko 50 dolara.Ekstremno je skupo
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Imam rodbinu u Njemačkoj pa bih htio naručiti nešto s Amazon.DE-a, to košta 15€ a piše da narudžbe iznad 20€ je dostava besplatna pa me zanima koliko bi došla poštarina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
SheldonCooper kaže...

Imam rodbinu u Njemačkoj pa bih htio naručiti nešto s Amazon.DE-a, to košta 15€ a piše da narudžbe iznad 20€ je dostava besplatna pa me zanima koliko bi došla poštarina?

Ako bi naručio sa njemačkog amazona na adresu u njemačkoj (rodbina) onda iznad 20€ je besplatna dostava. Za cijene ispod ti je oko 1€, ovisno o tome što im naručuješ.

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
12 godina
offline
Tutorial o Amazonu

Upravo sam zavrsio naruđbu jedne knjige al nije mi jesno zasto je
ako je Item Subtotal:    $10.48 kako je Shipping & Handling:    $7.98 kad je kod tebe u tabeli oko 4$ a i ja sam odabrao najsporiju varijantu dostave :D tj Standard International Shipping
i dalje mi nije jasno kad odaberem neku knjigu pod ''used'' i stavim je kosaricu onda mi je dostava 21$ i izađe duplo vise nego nova :S
i ako sam dobro shvatio znaci kad se narucuju iz amazona pozeljenije je naruciti vise knjiga odjednom jer ne placas za svaku posebno dostavu kao na ebayu..?

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2013 23:22 (kaw_liga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
aya11 kaže...

 

Možda će nekome koristiti - ako prodavač ne šalje u Hrvatsku, možete si besplatno osigurati američku adresu preko www.viaddress.com a oni će vam proslijediti pošiljku - praktično i povoljno.

 Hm.. Izračun na njihovim stranicama kaže da za knjigu težine 1kg poštarina iznosi 57$ - što baš i nije povoljno :-)

 

Ili ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Hrvojeee kaže...
aya11 kaže...

 

Možda će nekome koristiti - ako prodavač ne šalje u Hrvatsku, možete si besplatno osigurati američku adresu preko www.viaddress.com a oni će vam proslijediti pošiljku - praktično i povoljno.

 Hm.. Izračun na njihovim stranicama kaže da za knjigu težine 1kg poštarina iznosi 57$ - što baš i nije povoljno :-)

 

Ili ?

Knjige možeš direktno preko amazona.

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
10 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Jel neko zna jel se moze slati odjeca u BiH i CRO sada?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
empa1 kaže...

Jel neko zna jel se moze slati odjeca u BiH i CRO sada?

Još ne, potrajat će neko vrijeme dok se ne riješi sporazum zbog ulaska u EU

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice