Danas u 6h po južnoafričkom vremenu izlazi IE8. Jupi...
Danas u 6h po južnoafričkom vremenu izlazi IE8. Jupi...
Meni je taj IE8 beta(nemislim da se nesto u finalnoj verziji promjenilo previše) skoro pa isti kao IE7, a ništa ostajem pri firefox-u 3.0.7.
Meni se i beta čisto o.k. ponašala, ali nisam primjetio neku veliku razliku u brzini između 7-ce i 8-ce, osim par dodataka (InPrivate browsing i developer tools-a, itd.) koje vjerojatno neču nikada ni koristiti.
I to neko smatra bitnom vjescu uopce izlazak IE 8 kad se misli na kvalitetne browsere tu su Opera i Firefox ostali nisu vrjedni spomena!!!
Radosna vijest za sve one koji koriste IE.
Download Internet Explorer 8 for Windows XP/2003 x32 - 16.1 MB
Download Internet Explorer 8 for Windows XP/2003 x64 - 32.4 MB
Download Internet Explorer 8 for Windows Vista/2008 x32 - 13.2 MB
Download Internet Explorer 8 for Windows Vista/2008 x64 - 24.1 MB
http://www.microsoft.com/windows/internet-explorer/nethistory/
kako microsoft vidi povijest interneta
Instalirao ga i mogu reću da je puno bolji od sedmice
upravo sam ga isprobao i skužio da ie8 nema problema sa nekim css kodom koji je bio problem u prijašnjoj verziji.
ali ruku na srce mora se priznati da radi puno ugodnije od prethodnika. još samo da nađem neki dobar flash blocker kompatibilan sa osmicom i mozda mu dam tjedan dana šanse da se stvarno dokaže.
nije mi jasno zasto je tak los na acid3 testu, stranice dobro prikaziva i dosta je brži od 7ice.
dvicu prolazi bez problema sto je i za ocekivati a evo screenshot kako mu ide na trici
nije mi jasno zasto je tak los na acid3 testu, stranice dobro prikaziva i dosta je brži od 7ice.
Upravo se javljam iz IE8, moram reći da je odličan.Inovativan,jednostavan i grafički privlačan mislim da će se sviditi mnogima.
Kada god želim iz Favorites-a link odvuću gore u traku, explorer se zaledi. Ove gore sam "uvezo" iz FireFoxa. Hm...
EDIT: Riješeno
Ja nemam takvih problema,fino radi ali mislim da ću još neko vrijeme raditi na Chrome-u dok se ne naviknem na IE8.
ja ga mislim skinit da ga isprobam al bojim se da ce mi to cim npr stavit taj za primarni browser npr onako kad npr idem u msnu na npr da vidim postanski sanducic da mi otvori u ie a meni je bilo u firefoxu jel zna neko kako to namjestit da mi otvori u firefoxu?
Evo malo je OffTopic, ali to mi se dogodilo točno nakon instalacije IE8
Znači, u Windows exploreru kada dvaput kliknem na lokalni disk C:, ne izlistava mi mapu u istom prozoru nego otvara poseban prozor, a namješeteno je da to otvara u istom prozoru.
To se je dogodilo nakon instalacije IE8, nema sumnje jer sam točno prije restarta otvaro Program Files i nakon restarta je došlo do ovog "problema".
Evo malo je OffTopic, ali to mi se dogodilo točno nakon instalacije IE8
Znači, u Windows exploreru kada dvaput kliknem na lokalni disk C:, ne izlistava mi mapu u istom prozoru nego otvara poseban prozor, a namješeteno je da to otvara u istom prozoru.
To se je dogodilo nakon instalacije IE8, nema sumnje jer sam točno prije restarta otvaro Program Files i nakon restarta je došlo do ovog "problema".
Neznam baš da me nešto drugo muči, jer to mi se nije dogodilo nikada, a dogodilo se upravo nakon instalacije IE8!! 110% Svaki dan tako trčim po diskovima i datotekama i nakon instalacije i restarta došlo je do tog s**nja!!!
EDIT: Sada sam ručno izbriso IE8 iz Programa i proradio je Win Explorer kao prije. Nakon ponovne instalacije opet je počeo radit istu stvar...
Superička... do malo prije je bio beta (RC1 ustvari), a sad je to ipak IE8! Idem apgrejdat. Nadam se bez problema...
ma koga još briga za IE kraj firefoxa i chroma (za neke i kraj opere, ali za mene ne)
ostajem pri vatrenoj lisici
Opera jedna i jedina, po mnogim testovima najbolji browser, koji nažalost ne uživa zasluženu popularnost
-već 2 godine ništa osim Opere
Jedna zanimljivost iz članka na Registeru:
"On features, though, the supposedly loyal Mix crowd appeared a little under whelmed on IE 8. Some saw the browser as catching-up to rivals - particularly on having sandboxed sessions for tabs to help protect against crashes, and that are also found in Chrome. Digging deeper, it turned out, you only get separate sessions for three tabs - after that tabs start sharing again.
Hachamovitch reckoned that among Microsoft's data it found "most people" settle at three tabs, so IE 8's been "optimized for most common processes"."
dakle, zasebni procesi vrijede samo za 3 taba. LOL
Što se mene tiče ja koristim ie8 i dosta je dobar iako nema previše razlike između prijašnje verzije,ali zašto instalirati drugi brovser ako ti je već jedan gore, probao sam i liju, i operu. Nema neke prevelike razlike, osim što je opera vizualno ljepša, pa sam zato odlučio ostati pri onome što je na windowsima,a ne imati još jedan browser to mi se čini bezveze.