Firefox dodaci (add-ons) izdvojena tema

poruka: 189
|
čitano: 104.963
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vaši Firefox v7 dodaci (add-ons)

 

Ovaj thread je namjenjen početnicima, ali i onima koji misle da imaju korisne dodatke koji bi mogli biti od koristi drugima (drugi=kojima se ne da tražiti ili koji god razlog bio).

 

Eto kako svi znamo (ili bi trebali) svi pričaju da je uglavnom Firefox brži, bolji i tako to (ključna riječ uglavnom, pogotovo ako idete često na stranice od MS-a)...

 

Moje se mišljenje uglavnom poklapa sa takvim tvrdnjama, iako mislim da je FF bez dodataka osrednji browser siromašan opcijama. Iz istog razloga odlučio sam podijeliti svoje dodatke za FF, ali i pitati za vaše. Držite se teme kod postanja, tj. ako mislite da FF nije dobar browser ili zašto netko uopće koristi neki dodatak, otvorite novu temu (hvala). Svi ostali prijedlozi, alternative, savjeti i upozorenja  su dobrodošli.

 

 

Treba napomenuti još par stvari:

 

  1. Glavni izvor dodataka jest: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox
  2. Nemojte kao sumanuti instalirati svaki dodatak koji vam netko predloži. Svatko ima svoje potrebe i instalirajte dodatke prema svojim potrebama.
  3. Dodacima upravljate iz Tools ->Addons -> Extensions. Ako dodatak ima dodatne opcije (uglavnom imaju) tamo ćete ih naći.
  4. Dodaci iz mog posta rade na FireFox verziji 3.6 i svi su besplatni.

 

Popis meni korisnih dodataka (redosljed nebitan, objašnjenje je kratko, ali postoji link na kojima se nalazi opširnije na engleskom doduše, ali ako ne znate engleski krajnje je vrijeme da ga počnete učitiIzlanuo se):

 

 

WebMail Notifier -> obavještava vas o novoj pošti; podržava Gmail, Yahoo, HotMail i POP3/IMAP

 

Sidebar Bookmark Selector -> odaberite koji se defaultni folderi (ne)nalaze u bukmarcima

 

New Tab Homepage -> novi tab automatski otvara homepage

 

Hide Menubar -> sakriva traku sa izbornikom, tipka Alt je vraća privremeno

 

Flashblock -> blokira sve što ima veze sa flešom

 

EhTip -> jedan od boljih dodataka, pruža automatski prijevod kada pređete preko riječi sa strelicom miša sa engleskog na hrvatski i obrnuto, vrlo konfigurabilan (preporuka)

 

AdBlock Plus -> blokira oglase na stranicama i čini ih preglednijima

 

Video DownloadHelper -> najlakši način za skidanje filmića (između ostalog) sa web stranica

 

Sidebar Autohide -> Automatsko sakrivanje/otkrivanje sidebara ako prođemo strelicom miša sa strane prozora

 

Morning Coffee -> otvorite svoje omiljene stranice u tabovima pritiskom na jedan gumb

 

IE Tab -> koristi engine Internet Explorera za prikaz stranice unutar FF taba (preporuka)

 

Favicon Picker -> mijenjanje ikona u bookmarcima, ne podržava mjenjanje ikone foldera (ako netko zna bolju alatku neka javi)

 

Forecast Fox -> daje vremensku prognozu u statusnoj traci (ako netko zna bolju alatku neka javi, ova nije baš precizna)

 

SmoothWheel -> glatko skrolanje kroz stranicu

 

FEBE -> backup svega i svačega za FF, jednostavno prenesite svoje postavke na drugo računalo (podržava dodatake, postavke, korisnička imena i šifre, bookmarke, itd.)

 

Download Statusbar -> download traka iznad statusne trake

 

 

 

EDIT: Još korisnih dodataka, "osvježavanje" informacija...

 

 

Tab Focus -> otvara tab kada stavite kursor na njega (ne trebate kliknuti)

 

WOT -> obojena ikonica pored linka upozorava vas o reputaciji (virusi, spam, prevare...) servera kojeg mislite posjetiti (preporuka)

History Tree -> proširuje History sa tree dijagramom, pokazuje kako i kada ste došli do na neki site

 

Google Shortcuts -> sve aplikacije dostupne od strane Google na jednom mjestu

 

iMacros -> automatizirajte FF, "snimite" često obavljane radnje i neka se ubuduće obavljaju automatski

 

Menu Editor -> odredite sami redosljed, ali i što se (ne)nalazi u glavnom izborniku i u kontekstnom izborniku (izbornik koji postane dostupan kada kliknete desnom tipkom)

 

 

 

Eto, nadam se da će vam nešto od toga biti od pomoći, toliko od mene za sada...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 20:57 (exxe).
 
16 0 hvala 18
15 godina
neaktivan
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Vrlo korisno i zanimljivo, osobno koristim većinu njih.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- intel e7200 3ghz,gigabyte ep35-ds3,gainward 8800gt OC,segate barracuda 500gb,2x 2 gb kingmax ram,thertmlake soprano
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Bez svega bi mogao, osim bez Sxipper-a.

 

Sxipper - Pamti lozinke i korisnička imena te omogućuje prijavu jednim klikom. Također, pamti i osobne podatke pa kod raznih registracija sam popuni polja.

Off through the new day's mist I run, Out from the new day's mist I have come ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2008 19:59 (Bruno).
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

koristim ih jako puno a najači je download helper za skidat video s youtuba..............

Intel Core 2 Quad q6700 4x2.67GHz RAM 4GB Kingmax HDD HITACHI 500GB Radeon HD4670 512mb XP PRO
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Magic s video downloader

Skype

Java quick starer

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

AdBlock Plus + Element hiding helper

Fission - U address baru prikazuje status učitavanja stranice kao Safari.

IE Tab - Omogućava korištenje Microsoftovih stranica koje zahtijevaju IE (update...),

              kao i stranica koje FF ne prikazuje dobro.

Linkification - Običan text prikazuje kao linkove (npr. bug.hr će prikazati kao bug.hr)

Tab Scope -  prikazuje sadržaj taba u malom prozoru iznad njega nakon pozicioniranja strelice na tab.

Undo Closed Tabs Button - U Tab Baru prikazuje dugme za otvaranje zadnjeg zatvorenog taba

URL Fixer - Ispravlje greške u unošenju web adresa (npr. bug.hrć prepravlja u bug.hr)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

All in one sidebar

Better Gmail 2 (ne koristim baš...)

Download Statusbar

Download Helper

PDF Download

Update Notifier

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Najbolji i najkorisniji dodaci za VatrenuLisicetinu su: Tab mix plus, All-in-one Sidebar, Download Helper,Siteadvisor, Download Statusbar i fantasticni Cooliris s kojim je pregledavanje fotki fenomenalno to se mora probat ko nije te Flagfox koji ti kaze gdje se nalazi stranica tj u kojoj drzavi vrlo zgodno!!!Cool

http://www.cooliris.com/

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Većina ovih iznad...

 

...dodatak su: NoScript(preporuka)

                       Mouse Gesture Redox (must have!)

                       Stumble Upon(riječi su suvišne)

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Siteadvisor i TorrentBar.

Too late,my time has come, Goodbye everybody-I've got to go...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Evo popisa extension-a bez kojih zivot na ff ne vrijedi zivjeti :)

 

ScrapBook - Helps you to save Web pages and organize the collection.

 

Greasekmonkey - Allows you to customize the way a webpage displays using small bits of JavaScript. ...

 

File Title - With this extension you can save HTML pages like in Microsoft Internet Explorer ( HTML tag TITLE ).

 

Firebug - Firebug integrates with Firefox to put a wealth of development tools at your fingertips while you browse.

 

DownloadHelper - The easy way to download and convert Web videos from hundreds of YouTube-like sites.

 

Download Statusbar - View and manage downloads from a tidy statusbar - without the download window getting in the way of your web browsing.

 

All-In-One Sidebar - All-in-One Sidebar (AiOS) is an award-winning sidebar control, inspired by Opera's.

 

Tab Mix Plus - Tab Mix Plus enhances Firefox's tab browsing capabilities.

 

Flashblock - Never be annoyed by a Flash animation again! Blocks Flash so it won't get in your way, but if you..

 

Adblock Plus - Ever been annoyed by all those ads and banners on the internet that often take longer to download than everything else on the page?

 

Text-to-Image - Convert text URLs and links to images into thumbnails of the said image

 

Pronounce - Pronounce an english word using services on www.merriam-webster.com

 

Answers - Just point at any word, hold the Alt key (Ctrl in Linux) and click. Upon letting go, an AnswerTip in the form of a pop-up...

 

 

 

idem probat ovaj EhTip...

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2009 17:35 (zmikic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Ja nevolim pretjerivati tako da koristi samo dva i to zbog sigurnosti. NoScript (fantastična stvarčica) i WOT (Web of trust - kategorizira stranice i daje im oznaku s obzirom na sigurnost i povjerenje prema istoj)

15 godina
neaktivan
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Ja bih samo htjela zahvaliti na svim postovima. Nisam ni znala što sve mogu. Uglavnom, stavila sam ih večinu iz prvog posta. Dobar izbor :D

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Tečaj -  Tečaj ekstenzija će prikazati trenutni tečaj odabrane valute u status baru vašeg browsera, naravno ukoliko je taj browser Mozilla Firefox. Trenutni tečaj se svakim startanjem vašeg browsera uzima sa HNB www site-a, ili odabirom opcije "Osvježi" iz menia.

You only got one finger left And its pointing at the door
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaši Firefox v3 dodaci (add-ons)

Fire gestures-bez njega vise nemogu zamisliti surfanje

 

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Ja koristim flashblock i ie tab i to je to.. ne treba mi nista vise...

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Naj naj addon

extremno jednostvan za koristit a povecava download rzinu za 400% (provjereno)

samo ga dodajte svom ff i to je to..

 

zove se downthemall dostupan je na ff sluzbenoji stranici

Mcx Rexxar
15 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Ja koristim samo Adblock plus i Greacemonkey (zbog proveravanja rapidshare linkova).

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Da li ima ovakav add-on da mogu otvoriti novi tab klikom na plus kao u operi,a da se nalazi odmah s desne strane aktivnoga prozora?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Mislim na ovo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Desni klik na Toolbar > Customize > samo prevuci ikonu sa plusom gdje ti odgovara

(\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Dajte mi recite koji je addon najslicniji Operinom Copy to Notes.

Dakle da od selektiranog teksta pravi neke jednostavne male bilješke, ali da su pohranjene lokalno na racunalu, a ne na nekom serveru negdje u apalacanskom gorju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Forecastfox - meni dobar program za vremensku prognozu,premda za moj grad nije bio 100% precizan al je dosta, isplati se probat

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/398

2 su pravila za uspjeh u životu: 1) Nikad ne reci ljudima sve što znaš.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox v3 dodaci (add-ons)
roby777 kaže...

Da li ima ovakav add-on da mogu otvoriti novi tab klikom na plus kao u operi,a da se nalazi odmah s desne strane aktivnoga prozora?

 Pogledaj moj post (prvi po redu), imaš addon i link po imenu Basics...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2009 13:52 (exxe).
15 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

QuickNote - za zapisivanje kratkih podsetnika (notica).

Moguće je link ili označeni tekst poslati direktno u QuickNote

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 23:11 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Fastdial je nabolji bookmark addon koji sam našao.Probajte.

Kad je bal, nek je maskenbal.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Xmarks - omogucuje da svoje bookmarke uvijek imate sa sobom. posebno dobro ako radite na vise računala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Koristim većinu gore navedenih, ali imam i neke druge koji nisu navedeni, pa evo.

 

Copy and go neklikabilne linkove koji su u tekst formi na nekoj web stranici selektirate, desnim klikom miša odaberete copy and go, i link se otvara u novom tabu!

 

FlagFox prikazuje zastavu države trenutno spojenog servera (plus IP adresu)

Tab Effect stvara efekt prijelaza pri mjenjanju tabova

Colorful Tabs generira random boju tabova

Čovjek je nevjerojatno jaka životinja: pojeo je sve druge životinje oko sebe, i samoga sebe ždere, i spava u blatu i u vodi, a gavrani mu kljucaju oči.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2009 9:58 (Bellatrix).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Firefox v3 dodaci (add-ons)
jul kaže...

Xmarks - omogucuje da svoje bookmarke uvijek imate sa sobom. posebno dobro ako radite na vise računala.

 Za mene najbolji addon, koristim više pc-a (posa-kuća) te mi olakšava bookmarkiranje...
 Uz njega imam još masu dobrih addona a istaknio bi Download Statusbar, WebMail Notifier, Download Statusbar, Fast Dial i NASA Night Launch...
madafaka
15 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Šaljite neograničeno besplatne SMS poruke bilo gdje u svijet preko vašeg browser-a!!! Instalirajte Firefox add-on

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/9284

 

Napomena: Bilo gdje da šaljete poruku uvijek odaberite zemlju Croatia i providera T-mobile, kasnije samo izmijenite pozivni broj(385/387/386/381/49/41...) za zemlju u koju želite da šaljete poruku... dakle primjer broj kad šaljete nekome u Hr: 38591xxxxxxx

Program provjereno radi i to kažem jer sam osobno poslao preko 1000 poruka u mnoge zemlje!Smijeh

uživajte..

Čovjek je nevjerojatno jaka životinja: pojeo je sve druge životinje oko sebe, i samoga sebe ždere, i spava u blatu i u vodi, a gavrani mu kljucaju oči.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2009 14:34 (Bellatrix).
Moj PC  
14 1 hvala 18
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice