Banggood.com

poruka: 997
|
čitano: 365.543
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Banggood.com

Izbjegne li se odlazak na carinu ako se odabere priority EU Line?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Banggood.com
davidovski kaže...

Izbjegne li se odlazak na carinu ako se odabere priority EU Line?

 

Izbjegne jer je skladište BG u EU a sad gledam da si postavio pitanje 20.5. i nitko da ti odgovori pa ni moderator a kad se uhvate prepucavati o nekom mobitelu nema kraja po onoj čiji ku... veći i deblji.

Sramotno .

12 godina
offline
Banggood.com

Pozdrav, planiram kupit item s Banggooda za cca 300€, šalju iz Češke, kako je sad nakon 01.07? Jel na kutiji ima žute naljepnice ili dolazi bez ikakvih dodatnih troškova? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 10:05 (Stolnik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Banggood.com

Imaju nove opcije slanja:

 

Priority Direct Mail,
Priority Mail,
EU Priority Line


Koja je razlika između ta 3?

 Sve opcije dolaze bez PDV-a kao što navode?


https://imgur.com/a/iu5oYd3

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 20:40 (Ag008).
14 godina
offline
Banggood.com

Ja sam upravo naručio komplet 6 ventova, uzeo sam ovaj najskuplji nacin, eu priority line jer sam više puta do sada tim načinom naručivao skuplje stvari i uvijek je došlo direkt dostavom. Nadam se da bude i sad. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Banggood.com

Nikad više BG . 💯

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2021 11:32 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Banggood.com
Naručio Priority mail, poslano s NL trackingom. Navode s uklj vat za eu koji je već plaćen
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
online
Re: Banggood.com

Ja s Priority direct mail, pošto također navode da je pdv uključen, pa ćemo vidjeti što bude.

14 godina
offline
Re: Banggood.com
Bome malo sam sad pogledao i mogu rec da ako im prolazi to s dostavom skupljom bez placanja ekstra kod nas, to se jako dobro vidi na cijenama.... Puno su vece nego na aliju... Bar ono sto mene zanima...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Banggood.com
sosta kaže...

Ja s Priority direct mail, pošto također navode da je pdv uključen, pa ćemo vidjeti što bude.

 Jesu ti poslali, kakav si tracking dobio? Isto *NL?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
online
Re: Banggood.com

Da, isto je NL, na post.nl trackingu odmah nije ni bilo tog broja, sad vidim da je prvi status

"The Item is at the shippers warehouse"

pa je valjda stiglo iz Kine u NL.

12 godina
online
Re: Banggood.com
jocommb kaže...
Bome malo sam sad pogledao i mogu rec da ako im prolazi to s dostavom skupljom bez placanja ekstra kod nas, to se jako dobro vidi na cijenama.... Puno su vece nego na aliju... Bar ono sto mene zanima...

 Čekaš akcije, i do sad su imali više cijene nego Ali.

16 godina
offline
Re: Banggood.com
Mislim da ćemo još koji tjedan čekati, još je u Kini.
Nadam se da neće biti pdva i 18.50kn jer piše da je pdv već plaćen

06-08-2021 03:05 The Item is at the shippers warehouse
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
online
Re: Banggood.com
Mislim da bi taj warehause trebao biti u NL, jer Post.nl ne daje tracking prije nego što dođe u NL, barem mi je tako bilo sve ovo što mi je s Alija stizalo preko post.nl.
10 godina
offline
Banggood.com

evo moje prvo iskustvo sa Bangood platformom - jako pozitivno...

6.8.2021. popodne naručen item od 24$ sa češkog skladišta > stigao danas 11.8.2021. prijepodne... 5 dana tranzita do Zagreba...

 

paket je po trackingu išao ovako:

06.08.2021. Order submit

06.08.2021. Our warehouse has started packing your items

06.08.2021. We have received electronical information about the package.

07.08.2021. Shipped - Package has been sterilized and shipped out.

 

09.08.2021. Package has been consigned at DEPO, Praha 6, Ruzyně, U Silnice.

09.08.2021. Package has arrived at depot Brno, Letiště Brno - Tuřany 961/11

09.08.2021. Package has been assigned a tracking number by an external carrier: LExxxxxxxxxHR (tu preuzima HP Paket24)

10.08.2021. 52440 POREČ (PARENZO) (?!), Shipment received

11.08.2021. 10000 ZAGREB, Delivery to address is ongoing

11.08.2021. 10000 ZAGREB, The shipment was delivered to the recipient

 

nije mi jasan jedino ovaj Poreč, ako netko zna zašto paket iz Češke ide preko Poreča za Zagreb - bio bih zahvalan :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Banggood.com
Isti slučaj i frend imao. Bila narudžba sa nekog češkog fitness shopa i paket mu prvo išao u Poreč pa tek onda u ZG. Nema logike jer je stavio adresu od firme u Koprivnici di radi, ali eto
10 godina
offline
Re: Banggood.com
foofajter kaže...
Isti slučaj i frend imao. Bila narudžba sa nekog češkog fitness shopa i paket mu prvo išao u Poreč pa tek onda u ZG. Nema logike jer je stavio adresu od firme u Koprivnici di radi, ali eto

 

pa da, ne kužim logiku s Porečom... adresa mi je uredno Zg... moguće da naši imaju neki "bug" u sustavu or smtn...

7 godina
offline
Re: Banggood.com
Prva kupnja sa BG je bila da skladišta u CZ i to je bilo OK prije 1.7. pošiljka od 60 $ stigla u roku 6 dana preko HP a .
Moja druga kupnja je sasvim druga priča kupnja Lenovo tableta 500 $ iz HK . 15.6.21. nakon nekoliko prepiski sa njihovom službom nakon 50 dana čekanja tražim zamjenu za malo slabiji Lenovo tablet 460$ ostalo povrat i to je bilo OK u roku dva dana , ali sa skladišta u CZ jer bi isporuka bila u roku 7 dana ali kreten koji je pravio zamjenu stavio je sa skladišta iz HK a ne iz CZ iako sam ga upozorio da ne pogriješi a rok 30 dana naravno da sam popiz... i tražim ispravak iii kompletni refund ovi neće da čuju jer je tablet već bio spakiran i otpremljen i da ne mogu ništa nego ako hoću mogu ga odbiti kad stigne kod mene i kad oni ponovo dobiju tek onda mi vraćaju sav novac .
Druge mi nije bilo nego čekati i jučer pogledam svoj račun od 6.8. do 13.8 nije se dešavalo ništa i vidim obavijest da je pošiljka krenula avionom iz HK .
E sada što to znači u koje skladište u EU dolazi i za koje vrijeme bi od jučer napokon moglo stići kod mene evo dolje screenshoot .
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Banggood.com

Upravo mi stigla pošiljka s Banggooda. Platio sam još 30kn (pdv + 18.50kn) prilikom dostave!

10$, poslano s 0.65$ Priority Direct Mail

 

Platio sam pdv pri narudžbi na Bangoodu i opet HP-u.¨18.50kn naknada i 11kn PDV-a.

S time da nigdje ne piše vrijednost pošiljke, već samo primatelj i pošiljatelj. Ne znam kako su saznali koliko sam točno platio, ali je točan iznos.

Više ne naručujem s Bangooda, lažno se reklamiraju da nema pdv-a.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: Banggood.com
Ag008 kaže...

Upravo mi stigla pošiljka s Banggooda. Platio sam još 30kn (pdv + 18.50kn) prilikom dostave!

10$, poslano s 0.65$ Priority Direct Mail

 

Platio sam pdv pri narudžbi na Bangoodu i opet HP-u.¨18.50kn naknada i 11kn PDV-a.

S time da nigdje ne piše vrijednost pošiljke, već samo primatelj i pošiljatelj. Ne znam kako su saznali koliko sam točno platio, ali je točan iznos.

Više ne naručujem s Bangooda, lažno se reklamiraju da nema pdv-a.

 Super, hvala za info!

 

Nego, ne bi negjde u imenu dostave trebalo pisati "EU"?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Banggood.com

Ja narucio ventove, prošlo bez dodatnih nameta, direkt dostava. 

EU priority line. Tako da sa ovim nacinom dostave vjerojatno jos uvijek ide bez karine

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Banggood.com

Danas mi  Banggood refundirao PDV koji sam platio HP-u. Vratili na paypal.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
offline
Re: Banggood.com
Ag008 kaže...

Danas mi  Banggood refundirao PDV koji sam platio HP-u. Vratili na paypal.

 

bilo bi zgodno da opišeš proceduru tj. da li si im trebao čime dokazivati dvostruku naplatu i tako to... 

pa da i drugi znaju kako postupiti ako im se desi slično

16 godina
offline
Re: Banggood.com
Slikao sam veliki račun HP-a na kojem je pdv + 18.5kn te prijamni broj pošiljke, mrn broj i poslao mail Banggoodu.
Vratili mi na Paypal 25% od originalne narudzbe, bez 18.50kn, ispričavaju se i to je to.
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 22:08 (Ag008).
12 godina
online
Re: Banggood.com

Meni stigla jučer pošiljka preko Priority Direct Line (preko postnl), bez davanja.

Na kuverti je naljepnica OCARINJENO, ali je zašarano.

I na prednoj strani je naljepnica “Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union", tako da izgleda da BG mulja s time da je plaćen PDV, tako da onda ostaje jedino kao tebi da se žalimo ako platimo davanja.

 

 

12 godina
offline
Re: Banggood.com
sosta kaže...

Meni stigla jučer pošiljka preko Priority Direct Line (preko postnl), bez davanja.

Na kuverti je naljepnica OCARINJENO, ali je zašarano.

I na prednoj strani je naljepnica “Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union", tako da izgleda da BG mulja s time da je plaćen PDV, tako da onda ostaje jedino kao tebi da se žalimo ako platimo davanja.

 

 

 Priority Direct Mail ili EU priority line?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
online
Re: Banggood.com
Priority direct mail.
Iako bi obje metode prema opisu na BG trebale uključivati PDV.
14 godina
offline
Banggood.com

Danas dobio proizvod kupljen na Bangood za cca $60. Pisalo da je VAT vec ukljucen u cijenu. Uzeo Priority Direct Mail i platio još insurance fee. Danas dođe poštar naplatio i 18.5kn i PDV. Išlo preko Nizozemske i ima onu žutu naljepnicu goods not fulfiling articles 28 and 29.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Banggood.com

Prema napisanome na ovoj stranici, izgleda da su "problemi" sa Priority Direct Mail, dok ljudi koji su naručili preko EU priority line imaju bolja iskustva.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Banggood.com
Ag008 kaže...
Slikao sam veliki račun HP-a na kojem je pdv + 18.5kn te prijamni broj pošiljke, mrn broj i poslao mail Banggoodu.
Vratili mi na Paypal 25% od originalne narudzbe, bez 18.50kn, ispričavaju se i to je to.

EDIT: Nasao

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 23:15 (KASA).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice