VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 393.801
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Uspio jučer upogoniti Squadrons ali bezuspješno prek vd-a već isključivo air link. Igra je takva njesra da sam nakon 15minuta, te jako loše vožnje, ugasio a danas ću je izbrisat. Više od badava meni osobno ni ne vrijedi. Još sam koristio logijev x3d joystick da se bolje uživim ali ćorak.

 ...

 A daaaaj, nemoj...

Baš sam si zacrtao da to danas snimam, podešvam i igram kad stignem s posla :(

Stvarno je tako loše?

 

Niš, onda HL izgleda? :D

 

 

Btw, prošli tjedan sam s burazom igrao multiplayer , ne mogu se sjetiti kako se zove, svako stoji na jednom splavu udaljeni kojih 20-tak metara, i zajedno moramo rješavati zagonetke i jedan drugome slati djelove da ih rješimo :D

Ovo mi je prvi multiplayer u VRu, i predobro je! Na žalost, igra nema neke posebne zagonetke i više je da se ponavlja ista stvar, ali da je fora, je :D

Probam pronaći kak se zove.

 

EDIT:

Sam & Dan: Floaty Flatmates

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 15:18 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ja ne bih rekao da su Squadronsi loši...da bi mogli biti bolji i da su zahebali sa tim EA launcherom jesu.
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
dax-lax kaže...

Uspio jučer upogoniti Squadrons ali bezuspješno prek vd-a već isključivo air link. Igra je takva njesra da sam nakon 15minuta, te jako loše vožnje, ugasio a danas ću je izbrisat. Više od badava meni osobno ni ne vrijedi. Još sam koristio logijev x3d joystick da se bolje uživim ali ćorak.

 ...

 A daaaaj, nemoj...

Baš sam si zacrtao da to danas snimam, podešvam i igram kad stignem s posla :(

Stvarno je tako loše?

 

Niš, onda HL izgleda? :D

 

 

Btw, prošli tjedan sam s burazom igrao multiplayer , ne mogu se sjetiti kako se zove, svako stoji na jednom splavu udaljeni kojih 20-tak metara, i zajedno moramo rješavati zagonetke i jedan drugome slati djelove da ih rješimo :D

Ovo mi je prvi multiplayer u VRu, i predobro je! Na žalost, igra nema neke posebne zagonetke i više je da se ponavlja ista stvar, ali da je fora, je :D

Probam pronaći kak se zove.

 

EDIT:

Sam & Dan: Floaty Flatmates

 Ma ne, ne slušaj ti mene. Svatko mora probati sam za sebe i odlučiti da li mu odgovara. Možda se tebi baš svidi....probaj.

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

E, 40 Eur je Squadrons. To je bio samo privremeni deal, il na nekoj drugoj platformi?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

E, 40 Eur je Squadrons. To je bio samo privremeni deal, il na nekoj drugoj platformi?

 

Na Epicu je free do četvrtka.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Danas izašao Hubris. Gledam igru od ranih najava jer je grafički najljepša kaj je za vr izašlo do danas.

 

Nisam je još nabavio a i pričekat ću jer ima crasheva i glitcheva, a ono malo ekipe koja je igrala kaže da dosadi brzo, da igri fali nešto u igrivosti već nakon 2sata, kaj je šteta. 

Subnautica nema ni blizu takve vizuale ali te drži pričom do samog kraja.

 

Možda najbolje da uopće ne serem dok ne probam i odigram.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ima kakva Quest 2 igra, demo, aplikacija, koja bi bila odlična da se ljudima pokaže Quest?

Ono, ja pokrenem, podesim, i mogu nekome dati i on dalje nastavi gledati oko sebe, koristiti kontrolere.. bez ikakvih inputa, pitanja isl kad prebacim na drugu glavu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ima kakva Quest 2 igra, demo, aplikacija, koja bi bila odlična da se ljudima pokaže Quest?

Ono, ja pokrenem, podesim, i mogu nekome dati i on dalje nastavi gledati oko sebe, koristiti kontrolere.. bez ikakvih inputa, pitanja isl kad prebacim na drugu glavu.

 Mislim da je je BeatSaber demo onako noob friendly stvar koju možeš dati bilo kome da proba, A ima i ona kakti igra šta se u Q2 dobi odma učitana što bi pokazuje što se na Questu može 

LP
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ima kakva Quest 2 igra, demo, aplikacija, koja bi bila odlična da se ljudima pokaže Quest?

Ono, ja pokrenem, podesim, i mogu nekome dati i on dalje nastavi gledati oko sebe, koristiti kontrolere.. bez ikakvih inputa, pitanja isl kad prebacim na drugu glavu.

 

Možeš i preko Oculus aplikacije (ili kako se sad zove) na mobitelu gledati ono što on gleda u VRu, koristio sam u početku par puta, čak se da castati i na chromecast.

Rekli su ti za beat saber, ali ima i ona što dolazi s questom s onim robotima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ima kakva Quest 2 igra, demo, aplikacija, koja bi bila odlična da se ljudima pokaže Quest?

Ono, ja pokrenem, podesim, i mogu nekome dati i on dalje nastavi gledati oko sebe, koristiti kontrolere.. bez ikakvih inputa, pitanja isl kad prebacim na drugu glavu.

 Mislim da je je BeatSaber demo onako noob friendly stvar koju možeš dati bilo kome da proba, A ima i ona kakti igra šta se u Q2 dobi odma učitana što bi pokazuje što se na Questu može 

 

Bitanga kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ima kakva Quest 2 igra, demo, aplikacija, koja bi bila odlična da se ljudima pokaže Quest?

Ono, ja pokrenem, podesim, i mogu nekome dati i on dalje nastavi gledati oko sebe, koristiti kontrolere.. bez ikakvih inputa, pitanja isl kad prebacim na drugu glavu.

 

Možeš i preko Oculus aplikacije (ili kako se sad zove) na mobitelu gledati ono što on gleda u VRu, koristio sam u početku par puta, čak se da castati i na chromecast.

Rekli su ti za beat saber, ali ima i ona što dolazi s questom s onim robotima.

 Odlično, super ideje, thanks!!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ako su stvarno prvi put u VR-u nek obavezno prvo izvrte First Steps aplikaciju.

 

Uvodi ih u mogucnosti VR-a

 

Isto tako mozes u headsetu ukljuciti opciju da dvostrukim tapkanjem po headsetu ukljuce passthrough aplikaciju tako da mogu vidjeti kroz headset.

https://www.meta.com/help/quest/articles/in-vr-experiences/oculus-features/passthrough/

 

A ti stavi na mob Quest aplikaciju i povezi je s headsetom, onda mozes gledati sto oni vide i navoditi ih sto da rade.

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Oj, Sretni blagdani. 

 

Da li je itko od vas igrao green hell vr. Na vagi sam da li da je kupim ili ne. Taman je na zimskoj steam akciji. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
neaktivan
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ovo je dosta skupo

 

€1,449.00

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Magician kaže...

Ovo je dosta skupo

€1,449.00

 Opet naš šišaju u EU :( Odeš na njihovu stranicu i piše $1,099.00

Eh...

 

Btw, uopće do sad nisam čitao o XR Elite.

Kakav je recimo u usporedbi s Oculus 2? Pretpostavljam bolji u svakom pogledu? :D

Najviše me zanima FOV, rezolucija i refresh rate. Ostalo se više manje može srediti firmware updejtima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

al te cijene u dolarima su ti sve bez poreza. kad dodjes na dio za placanje onda ti lupi porez zavisi za koju drzavu u SAD. al opet porezi su oko 10% samo

12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

The new PSVR is awesome... except for one thing

 

Lik je isprobao PSVR 2, ako nekog zanima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

The new PSVR is awesome... except for one thing

 

Lik je isprobao PSVR 2, ako nekog zanima.

 Sad je na ces-u hrpetina vr izlagača tak da pratim sadlyitsbradley kanal za detalje. Uglavnom su svi zadovoljni s novim psvr-om....osim cijene i to kaj im stavljaju bolje slušalice nego one koje su uključene u paketu.

 

Mene zanima ko će ih prvi prikeljit na komp. 

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Danas malo igrao Kayak VR:Mirage. Malo za razgibat ruke pola sata.

Ne bi nazvao igrom baš. Više neki experience, tech demo. 

 

Ukratko, vožnja kayakom na 4 različite lokacije i, ovisno o mapi, više postavki kao dan/noć/kiša itd. 

Grafički je to film. Čak bi rekao da je tih 10-ak metara od svih granica napravljeno kao 3d modeli, a sve iza je neka slika, kulisa, jer grafički je teško skužiti da li je stvarnost ili 3d model.

Ustvari, ko da se konstantno vrti neki stvarni video. Drva mi ne izgledaju uopće modelirana nego ko 3d video scan. Barem ona do kojih ne mogu.

Sam uradak i nema nekih puno opcija ali grafičke postavke podržavaju sve relevantno. Dlss i fidelity fx podržani uz hrpu grafičkih sitnica za poštelati.

Na 1080ti sam sve stavio na max. I sharpening i rezoluciju. Ustvari sam baš želio provjeriti kaj se nudi ak nema kompromisa i za čudo, dela ok. 

 

Lokacije su stvarno prekrasne. Cijelo vrijeme razni zvukovi i puno životinja okolo. Ribe, ptice, pes, orka i još neki kit kojeg nisam uspio detektirati ali prođe uz tebe. 

Fizika je poprilično dosljedna, osim kaj možeš mlatarat veslom 300 na sat, ali odbijanje od objekata poput komada leda, struganja po kamenu, odguravanja veslom od stijene, ljuljanje samog kajaka. Nema se kaj reći.

 

Nisam isprobavao nikakav multi ali možeš se s frendovima utrkivat. 

 

Šteta je samo kaj meni to nema neku dugotrajnu vrijednost. Možda "igri" nađe neku namjenu.

 

 

Sljedeće na repertoaru za odigrat mi je Hubris. Po slikama bi rekao da koriste isti grafički tech kao i Kayak da dobiju te realne kulise, samo kaj hubris bar ima priču i nešto više za raditi. 

Will see

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 23:51 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

koliko mogu dobiti za quest 2 128gb verzija kupljen prosle godine oko Uskrsa. koristen svega par sati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
2k možda. Ne znam to procijeniti
16 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Pozzz

Što se isplati kupiti sada od vr naočala? Da li izlazi uskoro nešto novo što vrijedi pričekati? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
crozoki kaže...

Pozzz

Što se isplati kupiti sada od vr naočala? Da li izlazi uskoro nešto novo što vrijedi pričekati? Hvala

Ovisi o tome što želiš. Mislim da je quest 2 još uvijek best buy za ulazak u vr svijet a i opčenito nije loša stvar. Eto, taman kolega iznad vas prodaje pa se probajte dogovoriti.

Ako misliš nešto bolje, ako imaš bolji komp, onda ili valve index, reverb g2, a opcija ti je i novi psvr2 (koji će po izlasku biti možda i najbolji consumer vr) u slučaju da imaš ps5. 

 

Da sam na tvom mjestu, vjerojatno bi išao na Quest 2 zbog jednostavnosti korištenja, jako dobrog prikaza i opcija za korištenje samostalno ili uz komp (žica ili bez). Lako ga u torbici odneseš di god želiš. Ne znam kak se sad cijene kreću, ali mislim da za te pare nema bolje. 

Za quest 3 se još ne zna datum izlaska i točne specke tak da ne znam da li ti se čeka.

11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
crozoki kaže...

Pozzz

Što se isplati kupiti sada od vr naočala? Da li izlazi uskoro nešto novo što vrijedi pričekati? Hvala

Ovisi o tome što želiš. Mislim da je quest 2 još uvijek best buy za ulazak u vr svijet a i opčenito nije loša stvar. Eto, taman kolega iznad vas prodaje pa se probajte dogovoriti.

Ako misliš nešto bolje, ako imaš bolji komp, onda ili valve index, reverb g2, a opcija ti je i novi psvr2 (koji će po izlasku biti možda i najbolji consumer vr) u slučaju da imaš ps5. 

 

Da sam na tvom mjestu, vjerojatno bi išao na Quest 2 zbog jednostavnosti korištenja, jako dobrog prikaza i opcija za korištenje samostalno ili uz komp (žica ili bez). Lako ga u torbici odneseš di god želiš. Ne znam kak se sad cijene kreću, ali mislim da za te pare nema bolje. 

Za quest 3 se još ne zna datum izlaska i točne specke tak da ne znam da li ti se čeka.

A ovaj Pico 4?

Reklamiraju ga na sve strane

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Djeluje dobro ali podrška za njega nije baš na razini questa (nemaju još ugovore sa game studijima pa neke stvari fale), iako, neke stvari su na njemu i bolje riješili. Barem po onome što se na netu piše. Ali trebao bi imati podršku za side quest, što puno znači. Iz prve ruke sam isprobao skoro sve osim pico-a, questa pro i reverba.
Od svega ostalog, izrada mi je najbolja na vive-u i indexu. Stvarno su dobro napravljeni + index slušalice su vrh. Jedino ti kablovi su muka, pogotovo opet na indexu. Baš debela i problematična žica.
Na psvr2 je poprilično tanka, skoro ko quest link kablić.

Btw, neki dan tek vidio da firma koja je napravila Bigscreen aplikaciju, izbacuje na tržište svoj vr headset (steam vr) koji je minimalno duplo manji i lakši (127g) od bilo čega na tržištu. Micro oled zasloni, 2560x2560 per eye, 90Hz. Steam vr, dakle potrebno dokupiti senzore i kontrolere.
Neloša stvar je da se kod narudžbe treba poslati fajl sa scanom lica koji se obavi s iphone dot projectorom, pa ti oni naprave dio koji ti savršeno sjedne na lice. Iz tog fajla vade i ipd pa podešavaju prije slanja specijalno za tebe.
Jako loša strana toga je da nema naknadnog štelanja ipd-a. Kak naručiš, to je to.
https://www.bigscreenvr.com/
11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Djeluje dobro ali podrška za njega nije baš na razini questa (nemaju još ugovore sa game studijima pa neke stvari fale), iako, neke stvari su na njemu i bolje riješili. Barem po onome što se na netu piše. Ali trebao bi imati podršku za side quest, što puno znači. Iz prve ruke sam isprobao skoro sve osim pico-a, questa pro i reverba.
Od svega ostalog, izrada mi je najbolja na vive-u i indexu. Stvarno su dobro napravljeni + index slušalice su vrh. Jedino ti kablovi su muka, pogotovo opet na indexu. Baš debela i problematična žica.
Na psvr2 je poprilično tanka, skoro ko quest link kablić.

Btw, neki dan tek vidio da firma koja je napravila Bigscreen aplikaciju, izbacuje na tržište svoj vr headset (steam vr) koji je minimalno duplo manji i lakši (127g) od bilo čega na tržištu. Micro oled zasloni, 2560x2560 per eye, 90Hz. Steam vr, dakle potrebno dokupiti senzore i kontrolere.
Neloša stvar je da se kod narudžbe treba poslati fajl sa scanom lica koji se obavi s iphone dot projectorom, pa ti oni naprave dio koji ti savršeno sjedne na lice. Iz tog fajla vade i ipd pa podešavaju prije slanja specijalno za tebe.
Jako loša strana toga je da nema naknadnog štelanja ipd-a. Kak naručiš, to je to.
https://www.bigscreenvr.com/

 I ja sam nedavno citao o tome,prvenstveno je namjenjeno za gledat filmove.

Pretlostavljam da onda podrzava i reprodukciju 3D filmova?...

Cijena je ako se dobro sjecam malo iznad 1000eu

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Bigscreen vr aplikacija ti je kao neko virtualno kino. Dosta dobro zamišljeno.

A te naočale su tek na izlasku i punokrvne su vr cvike (nisu razvijane za taj app). I to jako dobre, sudeći po ranim rivjuovima.
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ovo ce bit velik korak za VR prikaz slike.

Micro OLED od Samsunga i LGa ali nazalost tek kroz par godina.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1676443101

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Očekujem to već krajem ove ili početkom sljedeće godine. Točno negdje kad kreće isporuka za Bigscreen Beyond (Q3), koji već sad testiraju revieweri s micro oled panelima od 1" dijagonale. End is near

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice