Resident Evil 4 Remake

poruka: 41
|
čitano: 21.093
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 je nadolazeća survival horor igra koju je razvio i objavio Capcom.

To je remake igre Resident Evil 4 iz 2005., koja bi trebala biti objavljena na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows i Xbox Series X/S 24. ožujka 2023.

Igra izgleda apsolutno fantasticno,izradjena je na in house Rezi enginu kao i Resident Evil Village te su hardverski zahtijevi vrlo slicni.

 

 

https://www.residentevil.com/re4/en-asia/

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Ah.... Pored sasvim jestive cetvorke u originalu, pc remastera i moda....

Vise bi me radovao novi re, ali ne u ovom smijeru, vracanje osnovama....

I prva recenica bi trebala biti "nadolazeci remake"..... A ne nadolazeci horror.... ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 14:51 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

Prve dvije recenice sam c/p

Rade oni i novi Resi tako da tu nema straha 🥂

Resi 4 mi je bio jedna od najboljih Playstation 2 igara i sjecam se da tada nisam mogao vjerovat kako to izgleda...pogotovo kasniji bossovi.

Remaster imam ali nisam imao volje to igrat,ovaj remake mi izgleda kao izuzetno atmosfericna nextgen igra tako da ce moje novce dobit.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
skinuo Chainsaw Demo da isprobam, radi jako lijepo kao i svaka Remake izrada do sada. Graficki je jako dobro odradjeno. Konstantno 180fps-a sa svim podršavanjima na max te blur off.

Obrisao nakon 10 min jer si ne želim spojlati fun kad izadje puna verzija.

Lp
Mount Everst aint got shit on me, becouse I am on top of the world.
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

Ja sam maloprije stavio skidat PS5 verziju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
_itsmoriarty kaže...
skinuo Chainsaw Demo da isprobam, radi jako lijepo kao i svaka Remake izrada do sada. Graficki je jako dobro odradjeno. Konstantno 180fps-a sa svim podršavanjima na max te blur off.

Obrisao nakon 10 min jer si ne želim spojlati fun kad izadje puna verzija.

Lp

Potpuno isto i ja (ajd 20min). Živjele DEMO verzije da se može probati. Probah, radi odlično, i jedno čudo - ima FOV slider. Izgleda vrlo dobro i već sam početak je nešto drukčiji tako da joj se baš veselim.
Tako se to radi, isto je bilo i sa prethodnim; probam da se uvjerim da nije šlamparaj i onda nije bad kupiti.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
8 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Skinuo, ali nisam jos probao.

Najvise me zanima, graficki gledano, koliko su uspjeli odmaknuti od Hd projecta, koje je stvarno maxao grafiku, efekte i sve u igri naspram sluzbenog izdanja.

I nadam se da su uveli dovoljno sitnih promjena da ovo bude jedno staro ali opet novo iskustvo.

I nek odrade jos i jedinicu, pa nek sjasu s remastera, vrijeme je za re9, i povratak korijenima.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Nije ni meni jasno zasto nije odmah isao remake jedinice vec sve ovako nesto isprepleteno.
Moguce da ce iduci biti taj remake, s obzirom da petica i sestica nisu nesto, ali ja bih rado idigrao i 5 i 6 da remake naprave.

TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

Kupio sam sve dosadasnje remakeove Rezi serijala,cetvorku cu uzet kad dodaju VR koji stize naknadno.

Rezi 5 i 6 nisam nikad dovrsio,te su mi igre iskreno bile nekako bezveze,sedmica i Village su mi vrhunske igre.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

Jedina dvojba koju imam:

 

 

3 PS5 verzija
12 PC verzija
Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
5 jesam 6 nisam....

Ostale sve jesam, poslije 4, drazi mi je bio revelation 1 i 2...

Zero nisam, jedinicu nisam, sve mi je super ali ne zelim gledati ona glupa vrata konstantno, s mojim osjecajem za pravac i orijentaciju, to je jako puno prolazaka kroz vrata.

Da su barem to u remasteru eliminirali....

7 i 8 onako, meni to nije to, drazi mi je old school resident evil, ali ajde, nisu lose igre....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

Evo isprobao

 

Radi, sve 5, djeluje korektno.

 

Mozda zato sto je demo, no imam neka cudna trzanja, nije to klasican frame drop, nije niti stuttering, no kao neki djelovi da su napravljeni da budu sporiji..... Isti fps je kad se odvija normalno i to "usporeno", tako da vjerujem da je nesto do drivera,optimizacije, necega....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Damir22 kaže...

Evo isprobao

 

Radi, sve 5, djeluje korektno.

 

Mozda zato sto je demo, no imam neka cudna trzanja, nije to klasican frame drop, nije niti stuttering, no kao neki djelovi da su napravljeni da budu sporiji..... Isti fps je kad se odvija normalno i to "usporeno", tako da vjerujem da je nesto do drivera,optimizacije, necega....

 Isto iskustvo sam imao i ja na PC-u i bas zbog toga razmisljam o PS5 verziji.

 

konkretno dio gdje Leon gleda kroz dalekozor ono paljenje u selu. Zoomira i ode fps sa 60 na neku mizeriju i nikako se oporaviti nakon toga i onda sam morao u settingsima neku postavku promijeniti i vratiti nazad i nakon toga se vrati framerate na vecinom stabilnih 60. A Ps5 demo je bio savrsen, vidi se FSR ili sto se vec koristi na "Performance" postavkama, a na "Resolution" je framerate nizi ali igra izgleda odlicno.

 

imao sam i jedan hard crash.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 14:00 (Dodinho).
8 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Nisam pretjerano igrao, samo isprobao, no, nesto ne stima, za sada sve svaljujem na demo, i da ce kad igra finalno izadje nestati te musice....

No, svaka promjena grafickih postavki drasticno utjece na fps, i to ne na ocekivani nacin, vec suprotno.

Sve max, high, on = 80fps. Smanjenje postavki na high,medium,on = 47fps. Vracanje na kako je bilo = 67fps.

Cak i neke minorne sitnice, bloom, aberation, picine dlake, ako su iskljucene dobijem manji fps nego kad su ukljucene.

No, fsr radi odlicno, bez vidljivih razlika, +50fps.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Kad dolazi preload?
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Igra li tko?
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Jos vindijino pakiranje nije doslo na police ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Damir22 kaže...
Jos vindijino pakiranje nije doslo na police ;)

 Kupi ponekad nešto, nećeš propasti.

16 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

Evo igram, Chapter 3. To će bit to do "sutra". Ima dobrih promjena, iznenađenja i sl. Igra mi izgleda oštrije s istim postavkama kao demo i imam veći fps. Jedino što me za sada smeta su one hebene zamke i ne bi škodilo da FOV slider ide malo dalje (mrvu je pre 'usko' na 32" monitoru). Osim toga jako zadovoljan, sve istražim/pokupim/uništim. Ostali su vjerni originalu po pitanju resursa pa bude već sada ono metaka taman i nema šanse da skladištiš. Mini bossevi odlični, pogotovo kad obični mobovi hodaju oko njih pa u panici pokušaš stunnati jednog da može kick i nadati se da će pasti barem trojica.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Htjedoh reci, slabije se igra jer dosta ljudi ceka vindiju, pa ce onda vjerovatno biti i vise pisanja o igri.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
mp3david kaže...
Igra li tko?

Ja cu odigrat PSVR2 verziju kad dodje.

Igra je uspala apsolutno fantasticna po svim dojmovima koje sam vidio 🥂

9 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Damir22 kaže...
Htjedoh reci, slabije se igra jer dosta ljudi ceka vindiju, pa ce onda vjerovatno biti i vise pisanja o igri.

 Na brdovitom balkanu je očito tako, inače u igri je trenutno jako lijep broj ljudi https://prnt.sc/SU6_-LlddYrM blizu 150k super brojka za jedan remake singleplayer... I igra kida u recenzijama, na steamu 95% pozitivnih. ^^

11 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Ja isto skupljam svaku bacvu sa oruzjem, a zamke su prestrasne, stalno gazim u njih.
Vise koristim makljazu rukama i nozem tojest tuču, kolko mogu, nego da streljivo trošim.
Završio drugi dio za sada.
Al sam se napatio sa onom kristalnom kuglom, uzas
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
14 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
BeLLicus kaže...
Damir22 kaže...
Htjedoh reci, slabije se igra jer dosta ljudi ceka vindiju, pa ce onda vjerovatno biti i vise pisanja o igri.

 Na brdovitom balkanu je očito tako, inače u igri je trenutno jako lijep broj ljudi https://prnt.sc/SU6_-LlddYrM blizu 150k super brojka za jedan remake singleplayer... I igra kida u recenzijama, na steamu 95% pozitivnih. ^^

 RE Selo je sad 13 eura na cdkeys...nema žurbe, za godinu dana i ovo bu debelo palo. Ima se kaj za igrati a punu cijenu ne dam taman da imala 100% na steamu 

8 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Ma vjerujem da ce brzo jogurt, a i cijene padaju tako da, ne moram bas danas igrati
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

Još je rano, ali moj GOTY kandidat za sad i to ozbiljan. Puno više uživam nego u vrlo dobrom Hogwarts Legacyu recimo iako je riječ o remakeu. 9 sati playtimea za sad, po chapterima nisam ni na 50%. Da se ne pomiče sat/trebam odmoriti za nove radne pobjede bio bih još potegnuo. Uglavnom atmosfera, gameplay, izmjene u narativu... Igra je ono, kao da je došao RE 4 part 2 i stvarno se osjećam kao kad sam original igrao prije skoro 20 godina. Akcija, istraživanje/secreti, ATMOSFERA i privrženost prema štićenici... Bez komentara. Upravo sam u dvorcu i kupio Stingray. To i Red9 će biti glavni combo (Riot shotty za bosseve). Sve preporuke tko se dvoumi.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

igram trenutno.igretina..atmosfera je ajmee....naježiš se barem ja

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Lovac kaže...

Još je rano, ali moj GOTY kandidat za sad i to ozbiljan. Puno više uživam nego u vrlo dobrom Hogwarts Legacyu recimo iako je riječ o remakeu. 9 sati playtimea za sad, po chapterima nisam ni na 50%. Da se ne pomiče sat/trebam odmoriti za nove radne pobjede bio bih još potegnuo. Uglavnom atmosfera, gameplay, izmjene u narativu... Igra je ono, kao da je došao RE 4 part 2 i stvarno se osjećam kao kad sam original igrao prije skoro 20 godina. Akcija, istraživanje/secreti, ATMOSFERA i privrženost prema štićenici... Bez komentara. Upravo sam u dvorcu i kupio Stingray. To i Red9 će biti glavni combo (Riot shotty za bosseve). Sve preporuke tko se dvoumi.

Kad se sjetim trenutka kad sam prvi put vidio najavu Rezija 4 za Gamecube.....nevjerica.

Nazalost GC nisam imao pa je ostalo samo cekat da se jednog dana igra pojavi na mom Playstationu 2,na svu srecu to se i desilo i igra mi je zavrsila kao jedna od najboljih Playstation 2 igara.

Uzevsi u obzir kakve je igretine imao Playstation 2 to znaci puno.

 

Bas gledam kako je gaming godina krenula...Hoghwarts...Rezi 4...Diablo 4....

I jos za mene daleko daleko najbolja stvar...moj prvi pravi ulazak u Virtual Reality gaming,hvala Flonky ❤️

13 godina
offline
Resident Evil 4 Remake

Igrao sam original prije 17.god, igram i ovu divotu od remake-a na PS5 i izgleda brutala u 4k.

Igra je 10/10, remek dijelo

Chapter 10 trenutno

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2023 19:23 (crocro23).
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Resident Evil 4 Remake
Auu covjece vec chaper 10??
Ja igram svaki dan po jedan, da mi uživancija traje duže.
Pošto ja volim puno istraživati, meni prelazak traje duže 😊
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice