Alan Wake 2

poruka: 39
|
čitano: 14.246
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 mjeseci
neaktivan
offline
Alan Wake 2

Nastavak odlične igre Alan Wake koji je izašao 2010. za X360, 2012. za PC, a remastered verzija prvog dijela je izašao 2021. za PC, PS4, PS5, XONE, XSX i 2022. za NS

 

Alan Wake 2 izlazi za PC, PS5, XSX 17.10. 2023.

 

 

 

 

 

Službena stranica Alan Wake 2

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 9:31 (Spellcaster).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Alan Wake 2

Posto su sa Controlom povezali svoje svijetove vrlo me zanima sta ce se dalje desavat u toj cjeloj prici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Alan Wake 2

Alan Wake 2 će se moći kupiti samo digitalno, a ovo je sramotno prema onima koji preferiraju fizička izdanja

 

 

Why is Alan Wake 2 a digital-only release?

 

There are many reasons for this. For one, a large number of have shifted to digital only. You can buy a Sony PlayStation 5 without a disc drive and Microsoft’s Xbox Series S is a digital only console. It is not uncommon to release modern games as digital-only.

Secondly, not releasing a disc helps keep the price of the game at $59.99 / €59.99 and the PC version at $49.99 / €49.99.

Finally, we did not want to ship a disc product and have it require a download for the game — we do not think this would make for a great experience either.

 

Is there a disc-based version of Alan Wake 2 in the works?

 

There are currently no plans to release Alan Wake 2 on disc.

 

https://www.alanwake.com/story/alan-wake-2-faq/

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Alan Wake 2

To je nacin da se unisti trziste rabljenih i zadrzi puna cijena godinama nakon izlaska.

Niz starijih Ps5 ili NS igara se u fizickoj verziji moze kupit za recimo 10eu dok je digitalna varijanta na storovima i dalje 60eu,naprimjer.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Alan Wake 2
MEGATAMA kaže...

To je nacin da se unisti trziste rabljenih i zadrzi puna cijena godinama nakon izlaska.

Niz starijih Ps5 ili NS igara se u fizickoj verziji moze kupit za recimo 10eu dok je digitalna varijanta na storovima i dalje 60eu,naprimjer.

Sramotno je da se digitalne verzije PS5 igara više ne mogu kupiti npr. na amazonu, a dok se digitalne igre Xbox i Nintendo igara mogu kupiti npr. na amazonu, cdkeys..... Xbox i Nintendo su po tom pitanju bolji od Sonyja jer dopuštaju prodaju digitalnih igara npr. na amazonu, a dok Sony zahtijeva da se digitalne igre kupuju isključivo na PS Store

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 11:18 (Spellcaster).
13 godina
offline
Alan Wake 2

Preskačem osim ako dođe na Gamepass. Jbt digital only.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Alan Wake 2

Alan Wake sam igrao jedinu remaster verziju koja je i tako remasterirana imala dosta zastarjel i dosadan gameplay. Nadam se da će Alan Wake 2 stvarno biti korak naprijed. Problem kod Remedyevih igara je što su u pravilu vrlo dobre, ali im uvijek fali ono nešto da baš budu dobre. Tu mi je Control najbolji primjer; igra sa hrpom super detalja, ali kada sve te datalje skupiš u cijelinu dobiješ solidnu igru. 

 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Alan Wake 2

Remedy smatra da će Alan Wake 2 imati najbolju grafiku 2023., tj. da će poraziti i Spider-Man 2 po pitanju grafike

 

Remedy Thinks Alan Wake 2 Will Be 2023's Best Looking Game

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Alan Wake 2
Spellcaster kaže...

Remedy smatra da će Alan Wake 2 imati najbolju grafiku 2023., tj. da će poraziti i Spider-Man 2 po pitanju grafike

 

Remedy Thinks Alan Wake 2 Will Be 2023's Best Looking Game

 Gledajući onaj njihov video sa PS showcasea slažem se i ne slažem se. :) 

Na trenutke grafika stvarno djeluje wow, a na trenutke djeluje meh. Kao i većina Remedyevih igara. 

14 godina
offline
Re: Alan Wake 2
Na videu djeluje kao da radi u 30 fpsa
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Alan Wake 2

Control je bio izuzetno zahtijevan pri izlasku a u pitanju je isti engine za AW2 koji je puno veci i puno detaljniji.

Ta igra ce trebat rtx4090 uz dlss3 da bi izgledala kao prikazani trailer.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Alan Wake 2
Onda će ju igrati 0.1% gamera tak da se devovi ni me trebaju truditi izbaciti ju za PC.
Meni Control i Quantum break radi savršeno.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 10:26 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Alan Wake 2

Gameplay Alan Wake 2 će biti prikazan 8.6. na Summer Game Fest

 

https://twitter.com/geoffkeighley/status/1661733875062812679

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Alan Wake 2
forumaš kaže...
Onda će ju igrati 0.1% gamera tak da se devovi ni me trebaju truditi izbaciti ju za PC.
Meni Control i Quantum break radi savršeno.

Ti igras na 1080p uz dlss performance,sto naravno nije nacin kako oni prezentiraju igre 🥂

Igre su prezentirane u 4k uz ultra detalje i raytrace ako ga igra podrzava,tako da...ti igras te igre ali ne kako su prezentirane 🥂🥂🥂

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 13:42 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Alan Wake 2
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...
Onda će ju igrati 0.1% gamera tak da se devovi ni me trebaju truditi izbaciti ju za PC.
Meni Control i Quantum break radi savršeno.

Ti igras na 1080p uz dlss performance,sto naravno nije nacin kako oni prezentiraju igre 🥂

Igre su prezentirane u 4k uz ultra detalje i raytrace ako ga igra podrzava,tako da...ti igras te igre ali ne kako su prezentirane 🥂🥂🥂

 Ne, igram se na 900p i 30 fpsa isto kao i ti Zeldu uz fps dropove na 22 fpsa. To je next gen igranje.

10 mjeseci
neaktivan
offline
Alan Wake 2

THQ Nordic je izrazio želju da želi objaviti fizičko izdanje Alan Wake 2

 

https://twitter.com/THQNordic/status/1661660949361590278

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Alan Wake 2

Htio se malo naloziti, nemam sto igrati, pa rekoh, dovoljno dugo je proslo, mogao bih ponovo odigrati AW:Remastered....

 

Neznam zasto, igra uzasno lose radi. Trza, zapinje, graficki glitchevi, na momente pomislim da je krepala graficka ili monitor od crvenih pixela po ekranu i slicno....

 

Imao netko ovakav problem?

 

Btw, na starom kompjuteru sam igrao AW, no, jos nije bio taj "remastered", vec ona 2012 verzija.... radila bolesno na staroj kartici, ovaj remaster.... nula bodova. Mozda zbog win11?

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Alan Wake 2

Nekakav extended gameplay, nisam to vidio do sad, iako se neki dijelovi ponavljaju.

 

 

 

Dosta su se odmaknuli od stila koji je krasio prvi dio, pomalo razočaravajuće meni osobno. Izgleda relativno zanimljivo, ali previše vuče na Resident Evil.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Alan Wake 2

HCL.hr dobio igru na test te u tijeku recenzija.... "Dok pripremamo recenziju za Alan Wake 2, reći ćemo za sad samo ono očito - izgleda odlično! Na stranu grafika kao takva; ali igra svjetla i sjene, integracija stvarnih snimki u gameplay, kutovi kamere... ma filmski!"

 

Par slika od njih

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Alan Wake 2
IGN kaže 9/10.
8 godina
offline
Alan Wake 2

cetvrt kruha, jogurat, pasteta.... ;)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Alan Wake 2

https://www.hcl.hr/vijest/otkriveni-prvi-detalji-ekspanzijama-alan-wake-2-208477/

 

Igra je izašla danas, a već najavljene dvije ekspanzije koje će se nadovezat na priču i naravno morat će se platiti dodatno. Koliko je to jadno...

 

Cijena igre je kao 50$ jer nema fizičkog izdanja, pa da ipak zarade dodatnih 30$ su rascijepali priču. Ovo bi trebalo zakonski zabraniti...

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alan Wake 2
Promster kaže...

https://www.hcl.hr/vijest/otkriveni-prvi-detalji-ekspanzijama-alan-wake-2-208477/

 

Igra je izašla danas, a već najavljene dvije ekspanzije koje će se nadovezat na priču i naravno morat će se platiti dodatno. Koliko je to jadno...

 

Cijena igre je kao 50$ jer nema fizičkog izdanja, pa da ipak zarade dodatnih 30$ su rascijepali priču. Ovo bi trebalo zakonski zabraniti...

 Zato sam s nevjerojatnim guštom (to + SF zahtjevi/Epic ekskluziva) otvorio jogurt.

To na stranu, pričekati mjesec-dva zakrpi, topla preporuka. Igra me JAKO ugodno iznenadila. Kao mix Silent Hill/Twin Peaks ugođaja; statička mapa, šaranje markerom kako istražujete, traženje dokaza, dedukcija itd.
Međutim. Igra s 3080Ti radi kad je RT na low 29-50fps-a (uglavnom oko 40) dok na ekranu nema ničeg nego 2 lika i malo šume!? I to s balanced DLSS-om. Igrao se s postavkama i nula bodova tako da sam jednostavno ugasio RT, al katastrofa optmizacija na što su aludirali i apsurdni zahtjevi za ovakav tip igre (uz to je FOV stvarno uzak). Povremeno izgubi audio pa treba reload, povremeno jednostavno igrač zaglavi u 'mind palace' (mjesto u umu gdje povezujete dokaze) u smislu da izlaskom iz istog ostane kao polu-prozirni overlay, a istovremeno se igra ne učita pa samo čujete audio kroz to sve.
Veli frend na konzoli ista stvar s audio problemima.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
14 godina
offline
Alan Wake 2

Nisam u nekoj žurbi i imam dosta stvari za igranje tako da ću pričekat da izađu svi dlc-i i onda ugrabit ultimate edition za 10 eura na popustu. Istu sam stvar napravio i sa Control (koju još nisam ni taknuo).

I see now that the circumstances of ones birth are irrelevant; it, is what you do with the gift of life that determines who you are. -Mewtwo
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Alan Wake 2

1.0.6 ili koji je već novi update mi je riješio i audio probleme i probleme s mind palaceom. I tako 5 sati igre kasnije ne mogu vjerovati, ali ovo je najbolji survival horror mindf*ck nakon Silent Hilla 2. Ima RE i SH mehanika, no način na koji je igra ispričana, zagonetke kroz kratke pjesmuljke i izmjene detalja u okolišu ovisno o plot triggerima mirišu baš po dobrom starom SH-u. Šteta što Konami nije remake dvojke dao njima umjestu Blooberu. Ostaju performanse s RT-om, no i bez toga igra izgleda zbilja fenomenalno i sad kad nemam više problema ne mogu prestati igrati.

Podržat ću kupnjom kad dođe na Steam pa taman za drugi prolaz.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Alan Wake 2

citah da je hardverski jako zahtjevna..... uopce neznam dali bi bilo igrivo na mojoj konfiguraciji.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Alan Wake 2

Pošto uopće nisam znao što da očekujem prvo sam odlučio isprobati jogurt verziju, i igra djeluje vrlo zanimljivo, baš kao nešto što bi htio igrati, a na takve igre rijetko nailazim u zadnje vrijeme. 

 

Zanime me ima li kakve veze što nisam igrao ni prvi Alan Wake ni Control? Control ću vjerojatno i odigrati nekad, ali prvi Alan Wake mi se stvarno ne da.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Alan Wake 2

Na žalost Control ne treba, a Alan Wake je jako preporučljivo. Da, jedinica je repetitivna s neprijateljima, ali je priča toliko dobra. Baš se isplati. Ako ništa, barem si pogledaj neki YT recap da bolje shvatiš dvojku i kreni. Iako i dalje ti preporučam da odigraš jedinicu.

Vidiš, meni Control nije sjeo nikako :D Bullet sponge protivnici s healthbarom... Ingtriga i priča su zakon, no ono između mi je telekinezi unatoč bilo gore neko AW1

Što se tiče optimizacije nakon zadnjeg patcha imam lock na 80FPS-a (ne želim rokat GPU dalje) i tu imam cca 60% GPU usage medium/high 2560x1440. Nije ljeto, al zbog nećaka dosta grijemo pa mi onda još ovo radi saunu hehe.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Alan Wake 2
Cansee kaže...

Pošto uopće nisam znao što da očekujem prvo sam odlučio isprobati jogurt verziju, i igra djeluje vrlo zanimljivo, baš kao nešto što bi htio igrati, a na takve igre rijetko nailazim u zadnje vrijeme. 

 

Zanime me ima li kakve veze što nisam igrao ni prvi Alan Wake ni Control? Control ću vjerojatno i odigrati nekad, ali prvi Alan Wake mi se stvarno ne da.

 Ima priča ukratko (story recap) video prvog dijela.....

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2023 14:55 (lmutak).
9 godina
offline
Re: Alan Wake 2
Lovac kaže...

Na žalost Control ne treba, a Alan Wake je jako preporučljivo. Da, jedinica je repetitivna s neprijateljima, ali je priča toliko dobra. Baš se isplati. Ako ništa, barem si pogledaj neki YT recap da bolje shvatiš dvojku i kreni. Iako i dalje ti preporučam da odigraš jedinicu.

Vidiš, meni Control nije sjeo nikako :D Bullet sponge protivnici s healthbarom... Ingtriga i priča su zakon, no ono između mi je telekinezi unatoč bilo gore neko AW1

Što se tiče optimizacije nakon zadnjeg patcha imam lock na 80FPS-a (ne želim rokat GPU dalje) i tu imam cca 60% GPU usage medium/high 2560x1440. Nije ljeto, al zbog nećaka dosta grijemo pa mi onda još ovo radi saunu hehe.

 

a mislim da hoću, jer vidim da je taman na akciji za 10 eura i još piše da traje oko 10-12 sati prelazak. Tak sam pročitao na netu. Da je neka duža igra onda ne bi, jer znam da bi previše razdužio, možda mi se ne bi više ni igralo, ali ako kažeš da je tak dobra priča, i još na akciji i još nije preduga, onda ću odigrati. Hvala na preporuci

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice