Picture it - app za crtanje i pogađanje

poruka: 3
|
čitano: 10.445
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Picture it - app za crtanje i pogađanje

Pozdrav.
Nakon višemjesečnog učenja i igranja složio sam aplikaciju koja bi mogla zamijeniti fizički set Pictionaryja.
Ideja je bila da se logika i pravila vrte na besplatnoj aplikaciji na android mobitelu (nemam mac) a igra se na papiru s olovkom.
Uglavnom većina upita je zašto se ne crta na mobitelu. U jednom trenutku igraju 2 ili 3 tima.  3 osobe u istom trenutku da crtaju na ekranu malog mobitela a ostalih 5-6 da im gleda preko ramena stvarno intimna situacija ;)
Ideja vodilja je; volite igrati Pictionary ali nemate 200+ kn da ga kupite u dućanu u originalu, ili ga imate a zaboravili ste ga ponijeti na druženje. Skinete app i zabavite se.

Link na google storeu je:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.matejko.pictureit

Osobno nisam skroz zadovoljan finalnim izgledom aplikacije, ali stara partizanska kaže "funkcionalnost prije dizajna".
Ako imate volje i vremena i mislite da možete pridonesi izgledu ili poboljšati audio efekte rado ću vašim radom poboljšati aplikaciju i platiti pivo. A sljedeće godine u ovo vrijeme ćemo biti milijunaši :) hahahah
Momentalno aplikacija se prevodi na talijanski, njemački i portugalski u potrazi sam za Francuzom i Španjolcem.

Momentalnog profita nema, vrte se nekakve reklame iz usluge. Sa ozbiljnijim downloadom možda krene i monetizacija. A ovim tempom povrat investicije 2020;)

Sve kritike i prijedlozi dobrodošli, projekt je živ i bar će biti godinu dana dok mi traje licenca za alat ;)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Picture it - app za crtanje i pogađanje

Pozdrav svima.

Eto prošlo je malo vremena otkad je proizvod zaživio.

Od tada je progovorio Francuski i Španjolski. Napravljena je optimizacija tako da je igra manja od 16 Mb ali postoji mjesta za daljnju optimizaciju.

Što sam naučio u ovom periodu.
Ljudi su inertni, kad sam pitao za pomoć na fejsu za prijevod svi su lajkali i šerali čak su se i javili dobrovoljno za prijevod 3000 pojmova. Naravno nitko nje ništa preveo;)
Za prijevod teksta i pojmova sam koristio servis fiver.com i saznao da su Francuzi lijeni ;) Na kraju je neki Afrikanac prevodio na francuski.
U svakom slučaju treba platiti uslugu makar 20-30 dolara.

Marketing.. kad nemaš para a imaš volje, možeš postati na kojekakve forume, rezultati su poražavajući.
Ako nemaš para ne možeš ni platiti one servise koji nabijaju download a postoje i servisi koji friziraju ocjenu tj daju pozitivne revjue. Opet tko želi da mu muzika svira a brod tone.
Pogodi sam SEO, nisam ni zna što je SEO ali napravio sam ga dobro. To je bio višemjesečni pothvat. Kada se upiše pictionary na googlu play, aplikacija je visoko na 2-5 mjestu ovisno o plaćenim pozicijama ostalih aplikacija.
Dakle moraš biti pronađen kada te traže i to je jedina poanta. Na linku možete vidjeti efekt snježne kugle mog malog socijalističkog programa;)


Plan je prijevod na portugalski to je oko 220 mil. govorno područje i talijanski 80 mil. ciljam na 1% korisnika :)
Još koji MB skinuti s aplikacije da bude dugotrajnija, premda je udio zadržanih aplikacija oko 30% što me momentalno zadovoljava. Dakle netko tko ju je instalirao zadržao ju je za sljedeće druženje sa svojim prijateljima.

I u ovo vrijeme sljedeće godine bit ću milijunaš ;) hahahaha


Uskoro bi trebao biti objavljen novi projekt, isto mali socijalistički programčić za igranje dvoje korisnika na jednom telefonu. Guram tu spiku da dvoje ili više ljudi gleda u isti telefon i zabavlja se. Ali više o tome na drugom postu.
Problem koje imam su nedostatci sadržaja, dakle sam bih trebao raditi animaciju likova, zvukove i muziku, jer radije ću klincu kupiti legiće nego dati 20tak dolara za jednog animiranog lika i još toliko za zvukove i muziku.

 

 

efekt snježne kugle

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Picture it - app za crtanje i pogađanje

Ako uživate u igrama kao što je Pictionary, svakako probajte igre koje možete igrati u web pregledniku Skribbl.io i Sketchful.io

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice