Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.315.802
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

HT ne pali CGNAT, koliko ja znam to rade samo A1 (pogotovo bivšim bnet korisnicima) i Telemach.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

@greysaint0

 

Držao sam se ovog tutoriala koji si poslao i pomoglo je.

 

IP adresu sam završio s "0.5", Subnet sam stavio sve "255" (kako si ti sugerirao, bez "0" u zadnjem dijelu), Gateway taj koji imam.

 

DNS sam stavio sve "8" (prema tutorialu). Pitao me i za alternative DNS. I to sam stavio "8". Jel to ok?

 

U postavkama routera pod DMZ sam isto završio s "0.5" 

 

Upalio konzolu - RADI! Restartao konzolu - RADI! (pušući na hladno prije restartanja sam skinuo AC Odyssey za svaki slučaj :))))

 

 

@Nuclear_Phoenix

 

Nazvao sam A1 i rekao da bih htio promijenit taj CgNAT. Lik iz SZK je bio susretljiv i odmah znao da mi treba za konzolu. Očito to dosta ljudi traži da im skinu.

 

Sad mi je NAT "open" i ispod piše "All services available".

 

 

Živjeli ljudi! Od velike ste pomoći bili.

 

Netko je ranije pitao za VPN koji radi za Tursku. Ja sam riješio s Windscribeom. Besplatan je i funkcionira. (eto, da i ja budem od koristi)

 

12 godina
offline
Re: Xbox Series X
FeeCho#123 kaže...

@greysaint0

 

Držao sam se ovog tutoriala koji si poslao i pomoglo je.

 

IP adresu sam završio s "0.5", Subnet sam stavio sve "255" (kako si ti sugerirao, bez "0" u zadnjem dijelu), Gateway taj koji imam.

 

DNS sam stavio sve "8" (prema tutorialu). Pitao me i za alternative DNS. I to sam stavio "8". Jel to ok?

 

U postavkama routera pod DMZ sam isto završio s "0.5" 

 

Upalio konzolu - RADI! Restartao konzolu - RADI! (pušući na hladno prije restartanja sam skinuo AC Odyssey za svaki slučaj :))))

 

Super, drago mi je da je pomoglo.

 

Primarni Google DNS ti je 8.8.8.8. Sekundarni je 8.8.4.4 pa najbolje da tako postaviš. Možeš koristiti i Cloudflare DNS koji je navodno još brži i bolji a za njega su primarni i sekundarni DNS redom:

 

1.1.1.1

1.0.0.1

 

No, mislim da u praksi i nema nekakve razlike u odnosu na Google-ov (osim možda po pitanju privatnosti).

 

EDIT: vidim da Cloudflare DNS nekada izaziva NAT Type Strict pojavu iz nekog razloga pa bolje se držati Google-ovog ili defaultnog od ISP-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 12:15 (greysaint0).
14 godina
offline
Xbox Series X

Pozdrav. Jel postoji neka caka za igranje preko Clouda na konzoli?

Kod mene zasad pali to da preko VPN Hotspot aplikacije na mobitelu podijelim VPN preko WiFi-a. Kada uđem u igru preko Clouda odem u settings na konzoli te se prebacim na kućni brži i stabilniji WiFi (mogao bih si razvući ethernet kabel da skratim ovaj korak).

Jel postoji jednostavnije rješenje? Neka VPN aplikacija na samoj konzoli ili slično?

“Kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima.” (Lk 6,31)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
hrwoyem kaže...

Jel postoji jednostavnije rješenje? Neka VPN aplikacija na samoj konzoli ili slično?

 Na samoj konzoli ne ali ako imaš neki bolji router, neki Mikrotik ili nešto sa OpenWRT ili ddWRT, mogao bi instalirati neki OpenVPN client ili Wireguard i spajati se na neki VPN, tada bi ti cijela kućna mreža bila u tom VPNu dok je aktivan ili posebno po interface, ako ti router to omogućava.

10 godina
offline
Xbox Series X

ja sam na A1 optici spojen na ruter preko kabla i sve je uredu, čak je i NAT open

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

Microsoft ce morat promjenit politiku uvjetovanja da svaka XsX igra mora radit i na XSs.

 

https://wccftech.com/baldurs-gate-3-team-explains-why-the-game-isnt-launching-on-xbox-consoles-alongside-ps5-and-pc/

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
XSS je nepotrebna konzola jer koči sve ostale igre.
2 godine
offline
Xbox Series X

Proslijedio sam vaše poruke i zaključke microsoft development team i rekli su da će ih ozbiljno razmotriti s vodstvom i čelnim ljudima . Hvala momci na stručnoj analizi  i pretpostavljam da će probleme biti riješen po hitnom postupku te bi se Series S konzola trebala povući iz prodaje a već ostvarena zarada će se donirati "woke" udrugama.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Sarevok kaže...

Proslijedio sam vaše poruke i zaključke microsoft development team i rekli su da će ih ozbiljno razmotriti s vodstvom i čelnim ljudima . Hvala momci na stručnoj analizi  i pretpostavljam da će probleme biti riješen po hitnom postupku te bi se Series S konzola trebala povući iz prodaje a već ostvarena zarada će se donirati "woke" udrugama.

 Totalno mi je debilan ovaj tip odgovora, ko fol si sarkastičan. Već je puno developera javno izašlo s tim problemom i rekli da im to predstavlja izazov, onda očito ima nešto u tome. A tek smo 2-3 godine u novoj generaciji. Da, kužim iz perspektive kupca da je Series S  jeftina mašina i u sklopu sa Gamepassom je to nekima top kupnja. Ali to ne znači da ne postoje nikakvi problemi gledajući u bližu budućnost, a kamoli daleku. Pa grafički čip u Series S je u rangu One X, to su 7 godina stare konzole. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
2 godine
offline
Xbox Series X

I meni je debilna tvoja bezuvjetna ljubav prema nekoj kompaniji ili fransizi ali tko sam ja da ti sudim ili da te kritiziram. Slobodno raspravljate i pokažite svoje stručno znanje u vezi Series S-a ja sam uvjeren da ljudi jedva čekaju to pročitati. Ja bi se rado uključio u raspravu ali nažalost nisam stručan po tom pitanju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Uvijek iznova iste gluposti slušam. "Moja bezuvjetna ljubav prema nekoj kompaniji". Ajde mi sad argumentiraj što ti to znači u mom slučaju konkretno. Na što točno ciljaš?
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
MSXhunT3R kaže...
XSS je nepotrebna konzola jer koči sve ostale igre.

 

Na koji način točno? Pričamo o konzoli koja može progutati Unreal Engine 5.1 sa Nanite i Lumenom u 60 FPS-a u Fortnite-u. Gdje je točno kočnica? Developeri nisu dužni tjerati igre u 60 FPS-a na XSS niti su dužni održavati grafički paritet niti u jednoj igri (niti to rade).

 

Realno, svaka igra koja se porta na XSS može se degradirati da radi u 30 FPS-a, mogu se pogasiti svi fancy feature-i interna rezolucija rušiti na niske razine i onda se istu može rekonstruirati pomoću FSR-a i sličnih metoda.

 

Ne koči developere XSS nego 3 stvari:

 

1. Nedostatak ambicije - pričamo o eri gaminga koja je preplavljena remake-ovima i remasterima i apsolutno je lišena kreativnosti ili ambicije da se napravi nešto što je stvarno next gen ili posebno.

 

2. Nedostatak tehničkog znanja za pravilnu optimizaciju ili jednostavna nebriga za to kako igra izgleda i kako se vrti ili preambiciozni rokovi za izdavanje igre zbog kojih se žrtvuje kvaliteta radi profita - ovo je postala raširena pojava kod svih studija pa čak i kod onih za koje sam mislio da se to nikad neće dogoditi a to su Sony 1st party studiji. Sjetimo se samo u kakvom je stanju izašao Horizon FW i da je trebalo 6 mjeseci da se riješe problemi.

 

Jedina stvar na kojoj bi Microsoft trebao prestati inzistirati je istodobni izlazak igre na XSX i XSS. Neka uvjetuju release na XSS unutar 4-5 mjeseci nakon XSX i već će biti bolja situacija.

 

Trebao bi biti svjestan da postoji nešto što se zove dimishing returns (pojma nemam koji je HR naziv za to) koji označava da smo (odavno) ušli u eru gdje višestruki skokovi u mogućnostima grafičkog procesiranja više ne donose višestruke skokove u grafičkom prikazu.

 

Uzmi u obzir da je:

 

XSX je preko 10 puta snažniji od Xbox One.

PS5 je preko 5 puta snažniji od PS4.

 

Da li ti igre zato izgledaju 10 ili 5 puta bolje nego prije? Naravno da ne jer stvari ne funkcioniraju na tako primitivan način. 

 

XSS nije nikakva kočnica i to su smješne tvrdnje. Da Microsoft tjera da igre trebaju izgledati jednako na XSX i XSS i jednako se vrte mogli bi pričati o tome. Ali pošto takvi uvijeti uopće nisu postavljeni pred developere, to su smiješne tvrdnje.

 

Uostalom, sjetimo se da Nintendo Switch, konzola od 0,4 TFLOPS-a vrti Doom Eternal i The Witcher 3 sasvim solidno - a XSS je doslovce 10x jača konzola sa svojih 4 TFLOPS-a.

2 godine
offline
Xbox Series X

 

antimadridista kaže...
Uvijek iznova iste gluposti slušam. "Moja bezuvjetna ljubav prema nekoj kompaniji". Ajde mi sad argumentiraj što ti to znači u mom slučaju konkretno. Na što točno ciljaš?

 

Ma mosa bavlju momak , kakav bi to bug.hr forum bio da nema jednog zagriženog fan-a. Samo vi prodiskutirajte pa ću ja kasnije prostudirati vaše stručno mišljenje kako se više ne bi blamirao oko ove tematike.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 17:24 (Sarevok).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...
MSXhunT3R kaže...
XSS je nepotrebna konzola jer koči sve ostale igre.

 

Na koji način točno? Pričamo o konzoli koja može progutati Unreal Engine 5.1 sa Nanite i Lumenom u 60 FPS-a u Fortnite-u. Gdje je točno kočnica? Developeri nisu dužni tjerati igre u 60 FPS-a na XSS niti su dužni održavati grafički paritet niti u jednoj igri (niti to rade).

 

Realno, svaka igra koja se porta na XSS može se degradirati da radi u 30 FPS-a, mogu se pogasiti svi fancy feature-i interna rezolucija rušiti na niske razine i onda se istu može rekonstruirati pomoću FSR-a i sličnih metoda.

 Jebiga ako tako gledaš onda nismo trebali ni imati novu generaciju konzola nego ostati na staroj i onda argumentirati "nitko ne tjera developere da igre rade u 60 fpsa". O čemu diskutiramo? Uvijek se može na bilo kojem hardveru žrtvovati negdje pa da se igra može pokrenuti.

 

Mislim neupitno je da Series S treba postojati, nitko ne kaže da tu konzolu treba sad kompletno izbaciti sa tržišta. Ali prilično je očito da za developere postaje problem već sad. Jer nije samo da je jedan studio pričao o tome, nego više.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Sarevok kaže...

 

antimadridista kaže...
Uvijek iznova iste gluposti slušam. "Moja bezuvjetna ljubav prema nekoj kompaniji". Ajde mi sad argumentiraj što ti to znači u mom slučaju konkretno. Na što točno ciljaš?

 

Ma mosa bavlju momak , kakav bi to bug.hr forum bio da nema jednog zagriženog fan-a. Samo vi prodiskutirajte pa ću ja kasnije prostudirati vaše stručno mišljenje kako se više ne bi blamirao oko ove tematike.

 

 

 Padobranac, Biser, trolčina....

 

Prostudiraj to.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
2 godine
offline
Re: Xbox Series X
x18x05x kaže...
Sarevok kaže...

 

antimadridista kaže...
Uvijek iznova iste gluposti slušam. "Moja bezuvjetna ljubav prema nekoj kompaniji". Ajde mi sad argumentiraj što ti to znači u mom slučaju konkretno. Na što točno ciljaš?

 

Ma mosa bavlju momak , kakav bi to bug.hr forum bio da nema jednog zagriženog fan-a. Samo vi prodiskutirajte pa ću ja kasnije prostudirati vaše stručno mišljenje kako se više ne bi blamirao oko ove tematike.

 

 

 Padobranac, Biser, trolčina....

 

Prostudiraj to.

 Sve ću ja to uzeti u obzir i prostudirati , hvala na dodatnim epitetima. 

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Sarevok kaže...
x18x05x kaže...
Sarevok kaže...

 

antimadridista kaže...
Uvijek iznova iste gluposti slušam. "Moja bezuvjetna ljubav prema nekoj kompaniji". Ajde mi sad argumentiraj što ti to znači u mom slučaju konkretno. Na što točno ciljaš?

 

Ma mosa bavlju momak , kakav bi to bug.hr forum bio da nema jednog zagriženog fan-a. Samo vi prodiskutirajte pa ću ja kasnije prostudirati vaše stručno mišljenje kako se više ne bi blamirao oko ove tematike.

 

 

 Padobranac, Biser, trolčina....

 

Prostudiraj to.

 Sve ću ja to uzeti u obzir i prostudirati , hvala na dodatnim epitetima. 

 No prob.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
2 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

kupio sam 12mj golda upalim vpn odem na str i pise da sam ga kupio u krivoj regiji. key je za europu, acc na njem i pored maila je pisalo ger. na supportu su rekli: Alright. I just want to let you know that every code has a specific region that they are listed in. There are no codes for Europe, but each country has it’s own set of codes, depending on the services and items available there.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Jel koristi netko official Xbox wireless slušalice za Series X? Pošto imaju bluetooth i mogu se spajati na 2 uređaja istovremeno, često ih koristim za mobitel. Ali problem nastaje kad upalim slušalice na tipku i one se uključe, automatski se uključuje i konzola. Znači ne mogu ih uključiti i spojiti na mobitel ili bilo koji drugi uređaj bez da se automatski ne upali i konzola. Tražio sam svugdje po postavkama na konzoli, updejtao softver slušalica, ali nisam našao rješenje.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

Microsoft taj problem vec godinama nije rijesio a izgleda da i nece

i nogom u guzicu je korak naprijed
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Ako netko prodaje series X neka se javi :)

13 godina
offline
Xbox Series X

Ima netko da je nedavno produljivao gamepass? Danas mi je istekao pa bih opet uzeo 3 godine Ultimatea (ako se može), pa čisto da provjerim dal je procedura više manje ista, a da ne spammam temu. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Evo odgovora support teama Enebe

Also, I would like to mention that several IP changing pieces of the software started to get blocked by the Microsoft, keep in mind that there are also few additional steps in order to activate the region locked key, I'm sure that you will be able to do it, since the key works just fine. 

 

Znači kupio sam key za Eu sve bilo na Njemackoj i pise da je kupljen za krivu regiju. Ovi normalno odbijaju to i ne zele refundat

 

 

 

 

tunnelbear ne radi, koristite windscribe🤦‍♂️ 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 20:43 (Mt00).
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Mt00 kaže...

Evo odgovora support teama Enebe

Also, I would like to mention that several IP changing pieces of the software started to get blocked by the Microsoft, keep in mind that there are also few additional steps in order to activate the region locked key, I'm sure that you will be able to do it, since the key works just fine. 

 

Znači kupio sam key za Eu sve bilo na Njemackoj i pise da je kupljen za krivu regiju. Ovi normalno odbijaju to i ne zele refundat

 

 

 

 

tunnelbear ne radi, koristite windscribe🤦‍♂️ 

 Znači samo je bio problem do VPN-a? Može se normalno uzeti 12 mjeseci golda i onda pretvoriti u game pass ultimate?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Xbox Series X

Evo update, produljio sam danas game pass Ultimate na još 36 mjeseci. 3x12 mjeseci Gold Live Turska sa cdkeys.com, aktivirano preko private modea u Edgeu putem besplatnog UrbanVPN spojenog na Tursku i nakon toga direktno preko Microsoft stranice uzeo jedan mjesec game pass ultimatea za UK regiju. Sveukupno 100 eura. Znači zasad i dalje sve funkcionira. Dokle, tko zna. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
5 0 hvala 8
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...

Evo update, produljio sam danas game pass Ultimate na još 36 mjeseci. 3x12 mjeseci Gold Live Turska sa cdkeys.com, aktivirano preko private modea u Edgeu putem besplatnog UrbanVPN spojenog na Tursku i nakon toga direktno preko Microsoft stranice uzeo jedan mjesec game pass ultimatea za UK regiju. Sveukupno 100 eura. Znači zasad i dalje sve funkcionira. Dokle, tko zna. 

 Znaci i turski gold prolazi bez problema plus jedan mjesec ultimate . Meni tri godine ističu u devetom mjesecu valjda će jos raditi do tada da opet ubodem a ako ne onda ću uzeti pretplatu samo za konzolu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 19:52 (azzie).
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
azzie kaže...

 Znaci i turski gold prolazi bez problema plus jedan mjesec ultimate . Meni tri godine ističu u devetom mjesecu valjda će jos raditi do tada da opet ubodem a ako ne onda ću uzeti pretplatu samo za konzolu.

 Navodno je bilo nekih zavrzlama nedavno sa geo blokiranjem Turske, ali meni je prošlo bez problema. Čak i bezbolnije nego prije tri godine kad sam uzimao brazilski. A i financijski je bilo tu negdje makar sam onda imao upgrade za 1€ pošto su sami keyevi nešto jeftiniji. Nije da ne mogu bez PC dijela, ali kad se već može neka bude. A kad se neće moći onda ću vidjeti što mi je najisplativije.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Xbox Series X

Evo izgleda da Game pass postaje sluzben u rvatskoj  , naravno treba vidjeti sta ce to sve ukljucivati ali bilo je i vrijeme.

 

 

https://www.theverge.com/2023/2/28/23618196/microsoft-pc-game-pass-40-new-countries

 

Microsoft is bringing a preview of its PC Game Pass service to 40 new countries today. The preview will include access to all the hundreds of games available on Microsoft’s PC Game Pass subscription for a special test price for the first month. The 40 new markets see the service expand to countries across Europe, North Africa, and the Middle East, including Croatia, Iceland, Libya, Qatar, and Ukraine.

The PC Game Pass subscription will be available in these 40 markets through the Xbox Insider Hub app, which will unlock a preview version of the service before it’s launched fully. “In the coming months, PC Game Pass will launch in these countries for all players to experience,” explains Jerret West, CVP of gaming marketing at Xbox.

This big expansion means 86 countries will now have access to Game Pass, as Microsoft seeks to capitalize on new markets to grow its subscription service. While Xbox chief Phil Spencer warned of growth slowing down on the console side of Xbox Game Pass last year, he did mention the company was “seeing incredible growth on PC.” Microsoft say PC Game Pass subscriptions increase by 159 percent year-over-year in October, with the PC side looking like an obvious growth area for Microsoft.

Here’s the full list of 40 countries getting access to PC Game Pass today:

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Xbox Series X

Koliko sam skuzio od danas je moguce testirati uslugu u nekom Xbox insider hubu ali u iducih par mjeseci otvaraju uslugu svima u Hrvatskoj , pretpostavlja da je ovo samo za PC a bas me zanima ako ce postojati "ultimate" pretplata.

 

https://news.xbox.com/en-us/2023/02/28/pc-game-pass-preview-40-new-countries/

 

It only takes a few minutes to download the Xbox Insider Hub app and sign up to join the Insider Program. Once registered, players can join the preview of PC Game Pass for a special testing price for the first month. 

 

In the coming months, PC Game Pass will launch in these countries for all players to experience. This means that Game Pass community members from 86 countries around the world can play hundreds of games together with their friends and family.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 11:05 (azzie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice