Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.315.789
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
MEGATAMA kaže...

Hoces nas ti postedjet nebuloza poput 0/10 jednoj od najboljih igara ove godine?....

 

Ako je to cijena koju moram platiti za dobrobit foruma, žrtvovati ću se. 

 

Nema ništa loše u tome da ti se sviđaju loše igre. Svaka budala ima svoje veselje. Vidi samo koliko ljudi smatra Žuju najboljom pivom.

Znaci po tebi je svatko kome se svidja Plague budala 🤣

 

Frajeru nisi skuzio pricu Plague serijala i sad pi.dis po forumu i pises besmislice.

Ti si jedan od onih koji na Metacriticu pucaju nule vrhunskim igrama....zasto?Zato jer mogu....nazalost.

 

Rekao si da ti je Plague 0 od 10 pa mozes li rec sto je onda tebi 8,9,10 od 10?....

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...

Znaci po tebi je svatko kome se svidja Plague budala 🤣

 

Frajeru nisi skuzio pricu Plague serijala i sad pi.dis po forumu i pises besmislice.

Ti si jedan od onih koji na Metacriticu pucaju nule vrhunskim igrama....zasto?Zato jer mogu....nazalost.

 

Rekao si da ti je Plague 0 od 10 pa mozes li rec sto je onda tebi 8,9,10 od 10?....

 Ne, to si ti rekao.

 

Ne nego je tebe zaveo grafički izgleda pa uopće nisi razmišljao kako priča nema smisla. I sad te je sram to priznati. A velim ti da nema ništa loše u tome da ti je samo grafika bitna. Svi smo nekakvi.

 

Pa Plague Innocence je recimo 9/10.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Zasrao si temu s tim križarskim pohodom protiv igre. Prvo nema šanse da je igra 0/10, može ti biti 5 ili 6/10, ajd to bi ti prošlo. Drugo ti si prešao igru, uložio si barem 15ak sati života u nešto čemu daješ ocjenu 0, ajd budi malo realan.
14 godina
offline
Xbox Series X

Jel na ovom forumu u temama ima kakvih moderatora koji nadziru tijek tema i preusmjeravaju ovakva prepucavanja na temu igre?

“Kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima.” (Lk 6,31)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
U ovoj temi ionako se premalo piše pa bolje i ovakve gluposti nego ništa. Opusti se i uživaj. Advent je.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Xbox Series X

Ekipa imam jedno pitanje vezano za Xbox Series S. Naime, volio bi ubaciti još jednu konzolu u kuću, čisto da sa starijim klincem igram Fortnite u multiplayeru (kojeg apsolutno obožava).

 

Trenutno imamo PS5, razmišljao sam da kupim gaming PC, no kad sam vidio da bi trebao iskeširati cca. 18k kunića da dobijem pristojnu konfu (sa periferijom) koja bi trajala 4-5 godina, mislim da sam odustao od te ideje. Nije da ne mogu financirati ali mi je to sumanut iznos za konfu sa RTX 3070 i solidnim Intel CPU-om.

 

Razmišljao sam o XsX, no pošto bi tu dodatnu konzolu koristio primarno za Fortnite, Gamepass i još poneku Xbox ekskluzivu, mislim da nema potrebe da uzimam X pored PS5.

 

Pa evo konkretnih pitanja:

 

 

1. Kakva su vam iskustva sa Series S? Da li se većina igara vrti u 60 FPS-a ili je to dobrim dijelom 30 FPS-a? PS5 me toliko naviknuo na 60 FPS-a da mi je teško se vratiti na išta drugo.

 

 

2. Series S bi upario sa nekakvim solidnim 1080p monitorom pošto vidim da je većina igara 1080p ili 1440p. Imate li nekakvu preporuku za OK monitor (veličine 27")? Koliko me sjećanje služi, Xbox za VRR ne koristi HDMI forum VRR implementaciju već AMD Freesync. Da li moram paziti da monitor podržava specijalnu verziju Freesynca, tipa 2 ili Premium? Pošto neke igre na Series S čak podržavaju 120Hz, da li sam u izboru monitora ograničen na neki koji ima striktnih 120 Hz ili mogu kupiti i neki koji ima primjerice 144 Hz pa će 120 Hz raditi normalno (možda je glupo pitanje ali eto, nek se nađe).

 

3. Što se tiče regionalne dostupnosti, znam da Xbox Live i dalje nažalost nije dostupan u HR. Stavio bi za regiju Irsku i plaćao Paypalom. Da li na taj način mogu kupovati igre i pretplatu za Gamepass na Xbox Marketplaceu (ili kako se već Xbox-ov store zove)? 

 

4. Da li Series S može bacati audio output na 3,5 mm audio jack (da kupim nekakve bazične stereo zvučnike) ili mi je bolje da tražim monitor sa zvučnikom?

 

Naravno, ako vam padne još nešto napamet slobodno pišite. Xbox nisam posjedovao još od X360 tako da sam ispao iz štosa.

 

EDIT:

 

Da li bi ovo bili OK monitori:

 

https://www.links.hr/hr/monitor-27-gigabyte-g27f-ek-ips-144hz-1ms-300cd-m2-1000-1-crni-100300633

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-benq-27-ex2710s-mobiuz-ips-gaming-amd-freesync-premium-165hz-1ms-2/111686/product/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 11:28 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...

 

 

1. Kakva su vam iskustva sa Series S? Da li se većina igara vrti u 60 FPS-a ili je to dobrim dijelom 30 FPS-a? PS5 me toliko naviknuo na 60 FPS-a da mi je teško se vratiti na išta drugo.

 

 

 

3. Što se tiče regionalne dostupnosti, znam da Xbox Live i dalje nažalost nije dostupan u HR. Stavio bi za regiju Irsku i plaćao Paypalom. Da li na taj način mogu kupovati igre i pretplatu za Gamepass na Xbox Marketplaceu (ili kako se već Xbox-ov store zove)? 

A gle, ako ćeš igrati samo Fortnite to bi trebalo biti u 60FPS, a sve novije ti je lutrija. Varira od igre do igre koliko se developerima da gnjaviti s tim. Negdje dobiješ 60fps mode tek par mjeseci nakon izlaska. Po meni ti je pametnije uzeti rabljeni Series X za nekih 3.500kn (možda i manje) ako ti je 60fps jako bitno. 

 

Igre zasad možeš kupiti za bilo koju regiju i onda preko VPN-a aktivirati. Uglavnom kupujemo turske i argentinske ključeve jer su jeftiniji. Za gamepass i dalje vrijedi fora da možeš kupiti 3 godine preplate za nekih 100 eura.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Rocket league, rainbow six, quake, svi halo, fortnite, cod mw1 i mw2, cod vanguard, warzone1 i 2, battlefield 4 i hardline su ti 120 fps na series s (uz jos 10plus single player igara). Naravno nije lock na 120 kao u series x, ali je od ovih popularnih vise prema 120, nego na 80-90. Pa procijeni sta ti je bolje uzeti. Fortnite mozes igrati i na ps5. Vecina tih igara ima keyboardmouse podrsku.

 

Mozes uzeti 144 ili vise Hz monitor, xbox ce ti staviti u 120hz mod monitor. Taj benq je jedan od najboljih 1080p za fps igre. 24 je sweet spot za 1080p, ali moze i 27...

 

Ako ti je maticna banka u hrv, onda stavis regiju UK i prihvaca ti paypal na xbox store. Inace nas iz cro trazi da potvrdimo adresu s kartice i adresu regije. Igre kupujes na gamivo, eneba za regiju koja je najeftinija i sa vpn samo reedem key. Evo najnoviji COD prije mjesec dana izasao i cijena je 70e, a prije par dana na black friday cijena za xbox bila 40e. Tih 40e ce biti na pc ili ps5 valjda za 10 godina. Zato vecina preferira xbox jer su cijene igara niske u usporedbi sa ps5.

Taj benq ti ima uz zvucnike i 3.5 mm jack pa spojis zvucnike u to, ili u kontroler.

 

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...

A gle, ako ćeš igrati samo Fortnite to bi trebalo biti u 60FPS, a sve novije ti je lutrija. Varira od igre do igre koliko se developerima da gnjaviti s tim. Negdje dobiješ 60fps mode tek par mjeseci nakon izlaska. Po meni ti je pametnije uzeti rabljeni Series X za nekih 3.500kn (možda i manje) ako ti je 60fps jako bitno. 

 

Igre zasad možeš kupiti za bilo koju regiju i onda preko VPN-a aktivirati. Uglavnom kupujemo turske i argentinske ključeve jer su jeftiniji. Za gamepass i dalje vrijedi fora da možeš kupiti 3 godine preplate za nekih 100 eura.

 

 

Dr.Feel kaže...

Rocket league, rainbow six, quake, svi halo, fortnite, cod mw1 i mw2, cod vanguard, warzone1 i 2, battlefield 4 i hardline su ti 120 fps na series s (uz jos 10plus single player igara). Naravno nije lock na 120 kao u series x, ali je od ovih popularnih vise prema 120, nego na 80-90. Pa procijeni sta ti je bolje uzeti. Fortnite mozes igrati i na ps5. Vecina tih igara ima keyboardmouse podrsku.

 

Mozes uzeti 144 ili vise Hz monitor, xbox ce ti staviti u 120hz mod monitor. Taj benq je jedan od najboljih 1080p za fps igre. 24 je sweet spot za 1080p, ali moze i 27...

 

Ako ti je maticna banka u hrv, onda stavis regiju UK i prihvaca ti paypal na xbox store. Inace nas iz cro trazi da potvrdimo adresu s kartice i adresu regije. Igre kupujes na gamivo, eneba za regiju koja je najeftinija i sa vpn samo reedem key. Evo najnoviji COD prije mjesec dana izasao i cijena je 70e, a prije par dana na black friday cijena za xbox bila 40e. Tih 40e ce biti na pc ili ps5 valjda za 10 godina. Zato vecina preferira xbox jer su cijene igara niske u usporedbi sa ps5.

Taj benq ti ima uz zvucnike i 3.5 mm jack pa spojis zvucnike u to, ili u kontroler.

 

 

 

Thx ekipa na odgovorima i savjetima. Od monitora 99% uzimam taj BenQ jer ima apsolutno sve što mi treba za XsS S (27", 1080p, HDR, IPS, zvučnike/3,5mm audio jack) a cijena s obzirom na sve je stvarno OK.

 

Razmišljao sam da i uzmem XsX, međutim pročitao sam dosta dobrih stvari o XsS a s obzirom da ide na 1080p monitor, mislim da će biti sasvim dovoljan. Sve skupa mi je to setup od 4200 kn što je i više nego ok za konzolu i monitor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 15:02 (greysaint0).
5 godina
offline
Xbox Series X

bok ekipa...kako sam novi u tome, tj izlazi mi sad prvi mjesec dana za funtu kroz nekih tjedan dana pa bi se pretplatio na sljedećih možda godinu dana ili kako ako je to dosta jefintije umjesto da placam 11 funti ultimate pretplatu, zanima me gdje da kupim tu pretplatu. meni je sve posloženo na UK regiju...gledao sam tu gamivo stranicu i tu ima nekih pretplata ali velim, nisam siguran što i kako točno, pa ako može neki link što da se kupi za početak...vidio sam da su se spominjale pretplate za čak tri godine za nekih 100 eura pa molim savjet što je najejfitnije napraviti...hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Mislim da je na strani 74 opisan postupak. U suštini, kupiš gamepass za regiju gdje je najjeftiniji i preko VPN-a aktiviraš. U moje vrijeme se uzimao brazilski GP, ne znam kako je sad. Vjerojatno je netko uzimao u zadnje vrijeme pa će znati više.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Xbox Series X

Samo prati što piše na stranici 74, ne može biti jednostavnije. Ja sam baš nedavno uzimao 3 godine preko gamiva, čini mi se turski da je bio. Ispalo taman tako oko 100 eura. Uglavnom teško je pogriješiti, samo prati upute i to je to. Kroz 10 min sve bude odrađeno.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Cri.Lu99 kaže...

Samo prati što piše na stranici 74, ne može biti jednostavnije. Ja sam baš nedavno uzimao 3 godine preko gamiva, čini mi se turski da je bio. Ispalo taman tako oko 100 eura. Uglavnom teško je pogriješiti, samo prati upute i to je to. Kroz 10 min sve bude odrađeno.

 Btw, koji VPN si koristio za Tursku? Dal se i dalje može uzeti 3 godine običnog gamepassa pa pretvoriti u Ultimate?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Xbox Series X

Turske nema na tunel bearu pa sam koristio windscribe. Može

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xbox Series X

mozes i probat adguard vpn

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xbox Series X

ok, i to se sve može napraviti trenutno sa važećom pretplatom od 1 mjesec kojeg imat za tu jednu funtu do 15.12 ili moram pričekati da to istekne i onda krenuti u to ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

moras cekati da istekne jer ne mozes unijeti gold ako imas gamepass...  konvertira ga po nekom tecaju... 3:1 mislim...

 

i postoji sansa da neces moci pretvoriti za 1€ nego ces morati platiti jos jedan redovni mjesec.... to ce ti pisati kad ti ponudi konverziju

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2022 12:00 (MarioArt).
5 godina
offline
Xbox Series X

da, imam gamepass, i ističe mi 15.12 ta pretplata na ultimate i složeno mi je ako ne otkažem da mi se bude naplatilo preko mojeg pay pala 15.12 novi mjesec dana u iznosu od 10,99 funti...očigledno bi trebao napraviti "cancel subscription" i prekinuti to

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
lesonitka kaže...

da, imam gamepass, i ističe mi 15.12 ta pretplata na ultimate i složeno mi je ako ne otkažem da mi se bude naplatilo preko mojeg pay pala 15.12 novi mjesec dana u iznosu od 10,99 funti...očigledno bi trebao napraviti "cancel subscription" i prekinuti to

 Isključiš automatsku obnovu i to je to. I onda 16.12. kupiš koliko želiš.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Uzmi odmah XSX.Konzola je nekoliko puta jača od zaostale Series S.
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
MSXhunT3R kaže...
Uzmi odmah XSX.Konzola je nekoliko puta jača od zaostale Series S.

 

Thx sa savjetu ali pored PS5 mi nema nikakvog smisla uzimati XSX. XSS će biti sekundarna konzola i zaista je povoljna u kombinaciji sa 1080p monitorom.

 

Nego, imam jedno pitanje vezano za ovo fejkanje regije na Xbox Live-u. Slijedio sam upute sa 74. stranice. Stavio sam regiju na Irsku (čisto da nemam konverzije valute nakon 1.1.2023.).

 

Kako je kolega napisao, koristio sam 2 metode za provjeru toga da li sam uspješno promijenio regiju, međutim dobio sam 2 različita rezultata. Napominjem da koristim identičan account u windowsima i na xbox profilu (ime.prezime@outlook.com).

 

1. Provjera u Windows 10 na postavkama regije - tamo se ništa nije promijenilo, ostala je stara regija.

2. Kad odem na account.xbox.com i odaberem "redeem code" - tamo mi je stajalo da redeemam za Irsku.

 

Izgleda da Win10 i Xbox mi ne dijele iste postavke - probao sam uključiti Sync settings postavku u Win10 ali ništa se nije promijenilo. Na kraju balade mi uopće nije jasno da li mi je regija promijenja na Irsku na način da kad kupim konzolu da će sve biti OK. Ima li nekakav foolproof način da se ovo provjeri?

 

Cilj mi je ne zezati se sa VPN-ovima, nego jednostavno koristiti Paypal ili Revolut (da li Revolut radi?) za plaćanje na Xbox Store-u.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2022 11:50 (greysaint0).
14 godina
offline
Xbox Series X

Imam dva koda za Gamepass Utimate. Moja regija je DE pa su kodovi vjv na tu regiju. Ako neko želi može tu napisati, tko prvi i drugi njegovo je. Samo novi account.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2022 12:34 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Može meni jedan, baš gledam ubosti XSX ili XSS.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Zauzet nadimak kaže...
Može meni jedan, baš gledam ubosti XSX ili XSS.

 Poslano.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Jel jos aktualno :D

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dr.Feel kaže...

Jel jos aktualno :D

 Poslano i tebi. Mora biti novi acc.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
13 godina
offline
Xbox Series X

Ekipa, dal možete instalirati Deathloop putem gamepassa na PC. Ne kužim zašto mi ne dopušta. Isto i sa ovim novim Star Warsima. Oboje bi trebalo biti dostupno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...

Ekipa, dal možete instalirati Deathloop putem gamepassa na PC. Ne kužim zašto mi ne dopušta. Isto i sa ovim novim Star Warsima. Oboje bi trebalo biti dostupno.

 Samo Cloud i console.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...

Ekipa, dal možete instalirati Deathloop putem gamepassa na PC. Ne kužim zašto mi ne dopušta. Isto i sa ovim novim Star Warsima. Oboje bi trebalo biti dostupno.

Deathloop imam instaliran i na PCu sa passa ako se dobro sjecam,Star Wars nisam skidao.

Provjerim kasnije pa ti javim.

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...

Ekipa, dal možete instalirati Deathloop putem gamepassa na PC. Ne kužim zašto mi ne dopušta. Isto i sa ovim novim Star Warsima. Oboje bi trebalo biti dostupno.

 Deathloop mi je instaliran na PC, a Lego Star Wars zapne instalacija nakon 280 Mb.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice