Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.176
|
čitano: 5.193.954
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
doktor1 kaže...

Leaks

 

Sad bi mi trebali znati o čemu se tu radi?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
doktor1 kaže...

Leaks

 

Sad bi mi trebali znati o čemu se tu radi?

 Ćorav pa ne vidiš čitat?

16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
doktor1 kaže...

 Ćorav pa ne vidiš čitat?

 

Nekulturan pa ne možeš napisati dvije, tri suvisle rečenice o onom što dijeliš?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
doktor1 kaže...

Leaks

 Čitao sam da je igra koju se testirali Dead Cells koja se i na tosteru vrti u 60 FPS-a.

10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Hogwarts Legacy Deluxe je sad 25€. Ima kakve šanse da ga kroz par mjeseci dodaju u plus ili se isplati kupit sad? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Hogwarts Legacy Deluxe je sad 25€. Ima kakve šanse da ga kroz par mjeseci dodaju u plus ili se isplati kupit sad? 

 

S obziorm na PS+ zadnjih pola godine, rekao bi da su šanse ravne 0. Kupi, za 25€ se i više nego isplati.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Također mislim da se isplati, još da dodam The Crew Motorfest - bilo obični, bilo Ultimate.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Digital Foundry napravio analizu PS5 Pro performansi bazirano na prikazanim videima igara, ovo su zaključci:

 

The Last of Part 2 - 1440p internal resolution at 60fps in this PS5 Pro Mode (same as PS5 Performance Mode) with improved image quality due to PSSR

 

Ratchet & Clank: Rift Apart - Between 1440p and 1800p internal resolution (roughly the PS5 Quality Mode at 40fps) at 60fps in this PS5 Pro mode with the same settings as the PS5 Performance Mode and using PSSR to bring it up to 4K

 

Alan Wake 2 - Two modes shown (864p at 60fps & 1260p at 30fps) which is the same as the base PS5 modes and they presume it's using PSSR and not the FSR in base PS5. 60fps clip has SSR but the 30fps clip could have RT.

 

Horizon Forbidden West - resolution didn't look 4K. They presume it's not using PSSR but hard to tell. Thinking it is using 4K checkerboard but again hard to tell. PS5 vs PS5 Pro has the Pro with higher detail.

 

Hogwarts Legacy : RT reflections looks better on the PS5 Pro but has some visual noise in the background. RT shadows might be mixed with SSR but look to be an improvement over base PS5. 30 fps in the footage but the presume it'll have 60fps modes as the base PS5 has it.

 

Gran Turismo 7 - RT reflections in game appear to be quarter resolution (1080p). 8k mode. Lower resolution (1188p) in the PS5 Pro footage and probably using PSSR to bring it up to 4K where the base game without RT reflections is a Native 4K. RT looks better than Forza Motorsport.

 

Dragon's Dogma 2 / Assassins Creed Shadows - DG2 looks to be running at 60fps and might be using PSSR. ACS looks to be running at 864p at 60fps

 

Pa sami procijenite za što plaćate €800.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Traženje razlika između PS5 i Pro.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

 

Alan Wake 2 - 864p at 60fps

Ovo je odlično.

 

Moram reći da sam jako uzbuđen oko izlaska PS5 Pro. Baš me zanima kako će ići prodaja...Iako mislim da će odštancat 300 komada i reći da je sve rasprodano.

 

Čemu opće ovaj loš PR ako misle mali broj Pro konzola radit? Nije kao da ljudi dovoljno ne seru po njima: Concord, PS+ koji je smeće već mjesecima, Dualsense drift + povećanje cijene, dizadnje cijena konzole u JP, manjak igara...

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Možda zato što su ljudi očekivali Pro verziju, da ne kažem tražili, pa kad već tražite, evo vam.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne kužim kak smo došli sa obećanih 4K/60FPS na 864p/60FPS.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
kratos091 kaže...

Možda zato što su ljudi očekivali Pro verziju, da ne kažem tražili, pa kad već tražite, evo vam.

 tražili su(smo) Pro...ali ne i ovu cijenu XD

nekako mislim da će ovo bit flop...odnosno potičem sve da ovo bude flop, samo radi baš tolike pohlepe

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa lijepo su rekli da će Pro verzija davati do 45% bolje rezultate. Ključno je ovo - do. Što znači da će igre u prosjeku bolje izgledati 20%-ak posto u donosu na "običnu" konzolu. Meni to ne vrijedi 800 Eura. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mislim da grafiku dosta koče crossgen i XSS.

Al da sam razočaran cijenom, jesam.
I mislim da bude moj običan ok, no uvek me vuče novije i bolje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam nekako prije predstavljanja bio 'uvjeren' da ću ga uzeti, iako možda nema potrebe i nije previše isplativo, jer ako sam već odlučio da ću se igrat na PlayStationu onda da imam najbolje moguće iskustvo...

 

Ali ovo ne da nije isplativno, ovo je van svake pameti. I uopće me ne kopka to kaj postoji bolja/jača konzola.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 13:00 (Promster).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Digital Foundry napravio analizu PS5 Pro performansi bazirano na prikazanim videima igara, ovo su zaključci:

 

The Last of Part 2 - 1440p internal resolution at 60fps in this PS5 Pro Mode (same as PS5 Performance Mode) with improved image quality due to PSSR

 

Ratchet & Clank: Rift Apart - Between 1440p and 1800p internal resolution (roughly the PS5 Quality Mode at 40fps) at 60fps in this PS5 Pro mode with the same settings as the PS5 Performance Mode and using PSSR to bring it up to 4K

 

Alan Wake 2 - Two modes shown (864p at 60fps & 1260p at 30fps) which is the same as the base PS5 modes and they presume it's using PSSR and not the FSR in base PS5. 60fps clip has SSR but the 30fps clip could have RT.

 

Horizon Forbidden West - resolution didn't look 4K. They presume it's not using PSSR but hard to tell. Thinking it is using 4K checkerboard but again hard to tell. PS5 vs PS5 Pro has the Pro with higher detail.

 

Hogwarts Legacy : RT reflections looks better on the PS5 Pro but has some visual noise in the background. RT shadows might be mixed with SSR but look to be an improvement over base PS5. 30 fps in the footage but the presume it'll have 60fps modes as the base PS5 has it.

 

Gran Turismo 7 - RT reflections in game appear to be quarter resolution (1080p). 8k mode. Lower resolution (1188p) in the PS5 Pro footage and probably using PSSR to bring it up to 4K where the base game without RT reflections is a Native 4K. RT looks better than Forza Motorsport.

 

Dragon's Dogma 2 / Assassins Creed Shadows - DG2 looks to be running at 60fps and might be using PSSR. ACS looks to be running at 864p at 60fps

 

Pa sami procijenite za što plaćate €800.

 

Ovo je žalosno. Još malo i 2025 godina i oni bi da gejmamo u 30 FPS-a i ako nekim čudom imamo 60 fpsa onda je reza iz 2002 godine.

twice the pride double the fall
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Koje bi slusalice preporucili do nekih 170maraka wireless za plejku i ponekad neki meeting? Posto se ne moze popraviti ovaj usb od pulse 3d slusalica....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne bih bas povezivao performanse igara i PS5 pro. Spominje se Alan Wake 2 u nižoj rezoluciji i odmah se prikazuje u negativnom svjetlu.
Za takve igre i je PS5 pro, koji ce tu nisku rezoluciju upscaleati i izostriti uz AI. Dok kod native 4k i igara u velikoj rezoluciji nece se ici toliko u izgled igre koliko u performanse. Ovisit ce od igre do igre. Ako je igra lose rađena ne moze ps5 pro napraviti da bude 4k.
PS5 upscaling je dobar, na pro ce bit i bolji. Evo Skull and bones je na 720p na PS5, a cyberpunk na 900p. Sonijeve igre su na oko 1200p. I onda se vrsi upscale na 1800p+.

Interna rezolucija vam nije jednaka outputu i mislim da nije fer spominjati lose napravljene igre da se prikaže snaga ps5 pro, bas te igre s niskom rezolucijom ce najviše i dobiti s PS5 pro, dok ce kod kvalitetnih sony igara razlika biti u sitnim detaljima i vecem fpsu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Pa meni je poražavajuće da se igre nativno vrte 700-900p u 2024. na konzoli. Super je upscale tehnologija, al da nema svih tih AI điđa-miđa kao DLSS ili ovaj PSSR koji će bit na PS5 Pro, gdje bi mi bili? U 2005.?

 

Slušao sam malo DF, i kažu da ukoliko je nativna reza preniska nema tog vraga koji će upscale-at da izgleda pristojno.

 

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Zato i izgleda mutno a cak i da upscalea i da izgleda pristojno tad imas performance impact.

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zato sto bi konzole preskupe i preglasne, trošile vise snage.
Pogledaj na kojoj su rezoluciji igre na Steam Decku.

Ljudima su važnije performanse od izgleda. Dynamic 1080p na 60 fps je mnogima sasvim dovoljno.

Nije se puno ljudi zalilo kako izgleda ghost of tsushima, Horizon 2 i druge igre.
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Naravno. Ja nikada nisam dovršio neku igru samo zato što ima predobru grafiku, ali da sam odustao od igara zbog tehničkih ograničenja i loše igrivosti - bogami jesam. 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

99% ljudi s konzolama nece primjetiti zamucenost, niti o kojoj se rezolucji radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Unatoc svim kritikama znam da ce se PS5 pro na launchu rasprodati. Znaci za Disk verziju se dobije 400-450€ rabljenu vecina ce racunati prodam obicini dodam 550€ i imam novu konzolu sa diskom koja je jaca.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CroVandal kaže...

Unatoc svim kritikama znam da ce se PS5 pro na launchu rasprodati. Znaci za Disk verziju se dobije 400-450€ rabljenu vecina ce racunati prodam obicini dodam 550€ i imam novu konzolu sa diskom koja je jaca.

 sve je u teoriji super.
medutim niti je konzola dovoljno jaca da opravda novac, niti ljudi daju 400-450e za rabljenu konzolu

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CroVandal kaže...

Unatoc svim kritikama znam da ce se PS5 pro na launchu rasprodati. Znaci za Disk verziju se dobije 400-450€ rabljenu vecina ce racunati prodam obicini dodam 550€ i imam novu konzolu sa diskom koja je jaca.

 Lako je rasprodati nešto što radiš u malim količinama. Tako su pričali i za PS Portal pa nigdje više baš ne vidim članke da prodaja kida.

 

Sumnjam da će Sony pripremiti ogromne količine s obzirom na feedback koji dobivaju po društvenim mrežama i youtube-u. Moguće da je to "glasna manjina", ali pričamo i o cijeni od €800 u EU. Sumnjam da će puno ljudi ušetati u dućan, vidjeti sa jedne strane €450, s druge €800 i reći, idem uzeti ovu skoro duplo skuplju konzolu.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ma već su počeli s pripremom terena za to:

 

"the only place to pre-order the PS5 Pro is direct from the manufacturer itself"

 

"Amazon and Best Buy will not be stocking the PS5 Pro for pre-orders at launch"

 

"John Welfare, a well-regarded console analyst, has suggested that this is “anti scalping measure or they aren’t expecting a lot of preorders to begin with."

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Nije da ali ce se rasprodati. U Njemackoj se Portal prodavao za 350€ VR2 za 750€ itd. Sigurno do Bozica ce biti tako onda opet normalno. Stari PS5 Disc se u Njemackoj proda za 400€ bez problema. Ljudi ga radije kupe nego novi Slim.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne drži meni to baš vodu da stari ide za 450€, pa tolika mu je bila skoro orginalna cijena. Tko hoće 4g star PS5 za 450€ evo prodam mu odmah sad. 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice