Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.570
|
čitano: 5.285.386
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Sony PlayStation 5

Igram, sa velikim zakašnjenjem, ovo remek djelo pod nazivom Demon's Souls remake. Originalni DS sam igrao i prešao nekoliko puta još 2009. na PS3, naručio ga specijalno iz Kanade, japansku verziju, jer tada "zapadnjačka" verzija još nije postojala i ostao mi je u sjećanju kao jedna od najdražih igara ikada.

 

Igra je po grafici i gameplayu pravi tour de force i porazno je da je i dalje, makar je izdana još 2020. godine i dalje ostaje kao jedan od najjačih next (current) gen grafičkih prikaza (što je porazno za ostale developere ako dobar dio i dalje ne može nadmašiti igru iz 2020.).

 

Porazno je i to da Sony, s obzirom da je vlasnik IP-a, još nije dao Bluepointu da napravi remake Bloodborne-a. Za DS remake im je trebalo 2 godine, mogli smo odavno imati Bloodborne remake. S obzirom da je broj ljudi koji plaču za remake-om izrazito velik (u takve ubrajam i sebe), nedostatak takve odluke smatram težim promašajem od strane Sonya.

 

Jedino što me tješi je to što će uskoro izaći Shadow of the Erdtree ekspanzija za ER i to što From Software navodno radi na nekakvoj PS5 ekskluzivi još od rane 2020.

 

Bloodborne sam počeo igrati prije godinu dana, ali izrazito loših 30 FPS-a (vidi se da igra ima velikih problema sa frame pacingom) i grafika koja je jako loše ostarila, su me otjerali od igre negdje na pola puta, u nadi da ću jednog dana igrati remake (ili barem doživjeti 60 FPS patch).

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Kaj se sad dešava sa tom našom PSN trgovinom? Jedva su prebacili na euro nakon 11 mjeseci i još k tome je tolko traljava i zjebana implementacija da niti nove akcije i popusti neće raditi do daljnjeg? Već nam je minulo ne znam kolko većih perioda kad su akcije na igre. Dakle do daljnjeg (ako UOPĆE i uspiju popravit) nemamo apsolutno ništa osim igara po punim cijenama?

 

Makar su i ovako cijene prenapuhane do bola i fascinantno je koliko jeftinije je u HR kupovati igre na disku umjesto da su u digitalnom obliku bar 10-15% jefitnije. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jednostavno nismo Sonyu nikakav prioritet jer smo premalo tržište. Stvari će se eventualno pokrenuti s mrtve točke jednom kad prekrše neki zakon.
13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Imperijas kaže...

Kaj se sad dešava sa tom našom PSN trgovinom? Jedva su prebacili na euro nakon 11 mjeseci i još k tome je tolko traljava i zjebana implementacija da niti nove akcije i popusti neće raditi do daljnjeg? Već nam je minulo ne znam kolko većih perioda kad su akcije na igre. Dakle do daljnjeg (ako UOPĆE i uspiju popravit) nemamo apsolutno ništa osim igara po punim cijenama?

 

Makar su i ovako cijene prenapuhane do bola i fascinantno je koliko jeftinije je u HR kupovati igre na disku umjesto da su u digitalnom obliku bar 10-15% jefitnije. 

 

Računam da do iduće godine ništa neće popravljati i da su prvi pošteni popusti idući Uskrs. Nažalost izgleda da ćemo kompletno popušiti black friday, cyber monday, Božić. Kakva lakrdija...

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Imperijas kaže...

Kaj se sad dešava sa tom našom PSN trgovinom? Jedva su prebacili na euro nakon 11 mjeseci i još k tome je tolko traljava i zjebana implementacija da niti nove akcije i popusti neće raditi do daljnjeg? Već nam je minulo ne znam kolko većih perioda kad su akcije na igre. Dakle do daljnjeg (ako UOPĆE i uspiju popravit) nemamo apsolutno ništa osim igara po punim cijenama?

 

Makar su i ovako cijene prenapuhane do bola i fascinantno je koliko jeftinije je u HR kupovati igre na disku umjesto da su u digitalnom obliku bar 10-15% jefitnije. 

 Na hrvatskom PS Storeu rade vjerojatno 2 programera od kojih je jedan sigurno junior.

13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Neka svaka zemlja za koju dolazi end of the year sale istupi korak naprijed:

https://store.playstation.com/en-us/category/e18df5e8-a889-401d-9a97-8f630b640574/1

A ne, ne ti Hrvatska.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Qui-Gon-Jinn kaže...
Imperijas kaže...

Kaj se sad dešava sa tom našom PSN trgovinom? Jedva su prebacili na euro nakon 11 mjeseci i još k tome je tolko traljava i zjebana implementacija da niti nove akcije i popusti neće raditi do daljnjeg? Već nam je minulo ne znam kolko većih perioda kad su akcije na igre. Dakle do daljnjeg (ako UOPĆE i uspiju popravit) nemamo apsolutno ništa osim igara po punim cijenama?

 

Makar su i ovako cijene prenapuhane do bola i fascinantno je koliko jeftinije je u HR kupovati igre na disku umjesto da su u digitalnom obliku bar 10-15% jefitnije. 

 Na hrvatskom PS Storeu rade vjerojatno 2 programera od kojih je jedan sigurno junior.

 A drugi na dugotrajnom bolovanju.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Neka svaka zemlja za koju dolazi end of the year sale istupi korak naprijed:

https://store.playstation.com/en-us/category/e18df5e8-a889-401d-9a97-8f630b640574/1

A ne, ne ti Hrvatska.

Stvarno mi je teško shvatiti genijalce koji odlučuju oko PSN store-a za Hrvatsku.


"Idemo konačno osposobiti store nakon skoro godinu dana, aaaali nećemo im dati popuste kao ostatku svijeta".

 

Veoma logično, nakon kaj 'odahnu' jer store radi, odmah ih natrag razjebeš tim potezom.

 

No, već smo rekli - premali i nebitni smo za njih.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Je li barem i dalje produzuju ps plus besplatno?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Još ovaj mjesec prema onome što su rekli.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni je pretplata trebala zavrsiti prije par dana. Sad su mi je besplatno produzili do 18.12.. zasto bas taj datum, nemam pojma

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da, i meni su do 16.12 iako sam ovaj mjesec cancelirao auto-renewal da mi ne bi slučajno naplatili.

Samo neka oni besplatno produljuju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Sony PlayStation 5

Da li zna netko koja je miš i tipkovnica (wirelless) kompatibilna sa PS5.
Inače mi radi svaka kad ih spajam s USB-om, ali wirelless mi niti jedna ne radi.

 

Kad pokušam spojit kaže da taj bluetooth uređaj nije podržan, a normalno ih vidim na listi dostupnih uređaja za spajanje.
Isto imam problem i sa AirPods Pro (2nd gen).

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...
FrostyHR kaže...

Jel ima netko kakav dobar link za PS5 NVME 1tb - 2tb za okačit?
Što je best buy trenutno kod nas?

 Ja ga uzeo nedano i zaista je vrhunski. Samsung 980 Pro

 

Ja sam uzeo verziju sa 2TB i odličan je. 

Na Mall.hr 160 eur - sitnica. 

Na Sancta Domenici identičan takav je na popustu 195 eur, a cijena mu je kao 485eur

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 19:11 (QKYMON).
9 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
QKYMON kaže...

Da li zna netko koja je miš i tipkovnica (wirelless) kompatibilna sa PS5.
Inače mi radi svaka kad ih spajam s USB-om, ali wirelless mi niti jedna ne radi.

 

Kad pokušam spojit kaže da taj bluetooth uređaj nije podržan, a normalno ih vidim na listi dostupnih uređaja za spajanje.
Isto imam problem i sa AirPods Pro (2nd gen).

Bluetooth slušalice nula bodova, moraju biti Playstation Compatible i to ne radi preko BT, nego preko nekog donglea. Ili ako ti treba samo audio, ne i mic, spoji preko TVa, to ja radim kad igram navečer.

 

BT tipkovnice i miševi rade samo neki, potraži compatibility listu. Ili nemoj koristiti BT nego one sa svojim dongle koji radi na 2.4ghz ili kojoj već frekvenciji - tipa Logitech unifying i slično. Mada je i to pitanje nekad koje rade - meni jedna od Logija radi, druga ne. Isto bi trebalo pogledati compatibility liste po netu. Nije to PC da možeš spojiti što god ti padne na pamet.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
QKYMON kaže...
Gale92 kaže...
FrostyHR kaže...

Jel ima netko kakav dobar link za PS5 NVME 1tb - 2tb za okačit?
Što je best buy trenutno kod nas?

 Ja ga uzeo nedano i zaista je vrhunski. Samsung 980 Pro

 

Ja sam uzeo verziju sa 2TB i odličan je. 

Na Mall.hr 160 eur - sitnica. 

Na Sancta Domenici identičan takav je na popustu 195 eur, a cijena mu je kao 485eur

 

 

 

 Jel treba heatsink ili ne na kraju?

13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
QKYMON kaže...
Gale92 kaže...
FrostyHR kaže...

Jel ima netko kakav dobar link za PS5 NVME 1tb - 2tb za okačit?
Što je best buy trenutno kod nas?

 Ja ga uzeo nedano i zaista je vrhunski. Samsung 980 Pro

 

Ja sam uzeo verziju sa 2TB i odličan je. 

Na Mall.hr 160 eur - sitnica. 

Na Sancta Domenici identičan takav je na popustu 195 eur, a cijena mu je kao 485eur

 

 

 

 Zaista je odličan, nije mi žao niti centa!

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

A, to je stara priča. U međuvremenu je nakon tog problematičnog firmwarea koji je dolazio već na kupljenim NVMe-ovima bio izašao i jedan firmware koji je fixao brzinu da bude kako treba, pa je većina konzolaša (including me) updejtala firmware na tu verziju koja nije problematična.

No, u svakom slučaju je nezgodno updejtati firmware NVMe diska za PS5 ako ga nemaš gdje upiknuti. Čak i ako imaš gdje upiknuti velika je šansa da nije slobodan slot, pa je nezgodno to vaditi van.

 

Ništa ti ne garantira da ti se neće nešto slično i sa Crucialom dogoditi i da ćeš ga morati upgradeati ako uopće naletiš negdje na netu da to treba.

A Samsungovi diskovi su nadaleko poznati kao najbolji. I novi dolaze sa updejtanim firmwareom, samo to nećeš znati nikako osim da ga upikneš u PC i provjeriš (ili nekako po manufacturing dateu), tako da je svakako gnjavaža.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 20:25 (Bitanga).
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sve je to meni poznato i baš zato lagani skip. Kad počnu pisat tako nešto o Crucialu, WD-u, Sabrentu onda ću i njih izbjegavat. Ne preferiram nikoga.
Ne kažem da su diskovi spori ili loše rade. Dok rade super su! Ali ne želim imat zrno sumnje. Simple as that.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FrostyHR kaže...

Sve je to meni poznato i baš zato lagani skip. Kad počnu pisat tako nešto o Crucialu, WD-u, Sabrentu onda ću i njih izbjegavat. Ne preferiram nikoga.
Ne kažem da su diskovi spori ili loše rade. Dok rade super su! Ali ne želim imat zrno sumnje. Simple as that.

 

Sjećam se takvih priča za raznorazne proizvođače diskova kroz par desetljeća. Svi su se izmijenili na tronu kao "problematični" i uglavnom svi i dan danas postoje i proizvode odlične uređaje.

Ja osobno najviše vjerujem Samsungu oko NVMe i SSD storagea. Do sad mi još niti jedan njihov nije riknuo, a imam ih desetke raznih veličina.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Neznam prijatelju. Kad se sjetim afere sa Fake Moon fotografijama na S20 jer su koristili AI, pa algoritam u

 koji je davao fake rezultate benckmarka, pa Geekbench zabrana Samsungu zbog usporavanja aplikacija na mobitelima. Pa amerikanci dobiju Snapdragon, a mi Exynos u S seriji i tako to... Stvarno se trude! 

Ukratko primjetio sam da jako vole algoritme za otkrivanje benchmarka od mobitela do tv-a, kako bi prikazali nabrijane rezultate.
Za jednu TOP firmu kao Samsung to mi jednostavno ne ide u glavu. Zasto to rade i riskiraju reputaciju?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 21:16 (FrostyHR).
Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Definitivno je Samsung ljigava firma. Ne samo mobiteli s jadnim autonomijama, njihove SSDove prati loš glas još od problema sa firmwareom na 840kama
12 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
QKYMON kaže...

Da li zna netko koja je miš i tipkovnica (wirelless) kompatibilna sa PS5.
Inače mi radi svaka kad ih spajam s USB-om, ali wirelless mi niti jedna ne radi.

 

Kad pokušam spojit kaže da taj bluetooth uređaj nije podržan, a normalno ih vidim na listi dostupnih uređaja za spajanje.
Isto imam problem i sa AirPods Pro (2nd gen).

Bluetooth slušalice nula bodova, moraju biti Playstation Compatible i to ne radi preko BT, nego preko nekog donglea. Ili ako ti treba samo audio, ne i mic, spoji preko TVa, to ja radim kad igram navečer.

 

BT tipkovnice i miševi rade samo neki, potraži compatibility listu. Ili nemoj koristiti BT nego one sa svojim dongle koji radi na 2.4ghz ili kojoj već frekvenciji - tipa Logitech unifying i slično. Mada je i to pitanje nekad koje rade - meni jedna od Logija radi, druga ne. Isto bi trebalo pogledati compatibility liste po netu. Nije to PC da možeš spojiti što god ti padne na pamet.

 

Ma znaš kaj, pljunuo sam jučer 120 eura na Tipkovnica LOGITECH Pebble Keys 2 K380S, BT, kompaktna, bijela i Miš LOGITECH M650, bežični, optički, 4000dpi, USB, BT, bijeli nadajući se kako neću morat više vuć dva produžna kabla za USB od plejke do monitora i da u miru mogu igrat Call Of Duty: Modern Warfare III.

Na kraju uopće se neda spojit ni tpkovnica niti miš na PS5, ali kako mi savršeno rade na Macbook-u to nisu istine, nije mi niti malo žao. Onu Apple tipkovnicu i miš sam zafitiljio kroz prozor.

 

E sad želim kupit još jedan set, ali neki da je kompatibilan sa PS5. Nađem ja neku listu svim kompatibilnih uređaja, ali takvih tipkovnica i miševa niti nema na našem tržištu.

 

Fakat smo vukojebina, skupa sa svim tim PSN store sranjima.

 

FrostyHR kaže...

Sve je to meni poznato i baš zato lagani skip. Kad počnu pisat tako nešto o Crucialu, WD-u, Sabrentu onda ću i njih izbjegavat. Ne preferiram nikoga.
Ne kažem da su diskovi spori ili loše rade. Dok rade super su! Ali ne želim imat zrno sumnje. Simple as that.

 

Ja oduvijek uzimam Samsung diskove i nikad nikakvih problema u zadnjih 10 godiana do sada nisam imao.

Ovaj u PS5 radi savršeno, a cijena je i više nego povoljna.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 21:22 (QKYMON).
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma baš to! Vrhunska su firma, sviđali su mi se duuugo. Al ovake smucalice im stvarno ne trebaju. Dođe mi iskreno žao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FrostyHR kaže...

Neznam prijatelju. Kad se sjetim afere sa Fake Moon fotografijama na S20 jer su koristili AI, pa algoritam u

 koji je davao fake rezultate benckmarka, pa Geekbench zabrana Samsungu zbog usporavanja aplikacija na mobitelima. Pa amerikanci dobiju Snapdragon, a mi Exynos u S seriji i tako to... Stvarno se trude! 

Ukratko primjetio sam da jako vole algoritme za otkrivanje benchmarka od mobitela do tv-a, kako bi prikazali nabrijane rezultate.
Za jednu TOP firmu kao Samsung to mi jednostavno ne ide u glavu. Zasto to rade i riskiraju reputaciju?

 

Sjeti se Volkswagen skandala pa onda pogledaj aute oko sebe. Ljude uglavnom nije briga sve dok imaju proizvod koji im odgovara.

A benchmarci mobitela su ionako smiješna metrika.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Otišli smo offtopic malo. Nekad me zanese 

Bitno da smo si mi svi kupili diskove i da nam sto dulje potraju! Aleluja 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Sony PlayStation 5

Evo koga zanima, nešto sam iskopao. :D

Nadam se da će raditi, jer mi se neda opet satrat 120 eura bezveze.

 

PS5 wireless keyboard compatibility list

 

Ono što sam kod nas našao i mislim da će biti ok je:

Miš Logitech G305 LIGHTSPEED, gaming, bežični, crni

Logitech K780 Wireless, 920-008041, 920-008042

 

P.S. sad opet čitam taj post i neki najnoviji postovi kažu da i ti s liste neki ne rade. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 21:52 (QKYMON).
 
1 0 hvala 2
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo ja upravo probao svoju Logitech K380 i radi na PS5 preko BTa. Ali nemam "S" verziju. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
FrostyHR kaže...

Evo ja upravo probao svoju Logitech K380 i radi na PS5 preko BTa. Ali nemam "S" verziju. 

 

Haha, baš imam tu S. Jesam baksuz. Znači iste su. 

 

Jel to ova koju imaš?

Ajde nek netko još isproba neki BT miš sa PS5 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 22:04 (QKYMON).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice