Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.564
|
čitano: 4.696.402
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...
Zanimljivo je jer je Microsoft htio kupit Discord do proslog tjedna...i ovi su odbili i napravili ovo.


Cross-platform voice chat je jako potreban, ne kuzim zasto ne vidis potrebu za Discordom. Kako komunicirat s nekim na PCu izvan game chata?

 

Ja uopce ne kuzim zašto itko i koristi chat od PSa, meni je to koma. 

 

A discord će vjerojatno donijeti i voice chat, koji tamo radi odlično i neće biti retardiran kao na PSNu da treba stavljat konzolu u DMZ ili palit upnp.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 10:20 (Bitanga).
2 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Meni je voice preko PS-a bio okej, ono što me zanima

je kako ili čime će zamijeniti communities koji su ukinuli

a redovno sam koristio za razliku od nekih beskorisnih

stvari koje su ostavili.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Suradnja s Discordom je potrebna zbog cross play komunikacije, i komunikacije izvan partya.
Bilo je za očekivati da ce sklopiti suradnju s Discordom nakon najave Among Us.... Manjak takvog nacina komunikacije je kočio dolazak Among Us i slicnih Multiplayer naslova koji dolaze. Hello Neighbor ima svoju Among Us inačicu igre, zove se Secret Neighbor.
Dosta ljudi koristi discord za komunikaciju tijekom igranja tako da ne vidim nista lose u tome.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
I on ima jedan, sam mi obični čjudi ne možemo kupiti plejku.

Igra li thief simulator?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...
Zanimljivo je jer je Microsoft htio kupit Discord do proslog tjedna...i ovi su odbili i napravili ovo.


Cross-platform voice chat je jako potreban, ne kuzim zasto ne vidis potrebu za Discordom. Kako komunicirat s nekim na PCu izvan game chata?

 Mozda sam se krivo izrazio, dobro pijan sam pisao post. Koristim i ja Discord i odlican mi je, al nisam u onom clanku nista korisno procitao. 

Poanta mi je bila da se i sad moze komunicirat preko Discorda i istovremeno igrat igre na PS - u, doduse zahtjeva mob.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dostupne su PS Plus igre za download
Moj PC  
5 0 hvala 4
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Dostupne su PS Plus igre za download

 Hvala. Vidim da je Assassins Creed na sniženju. Uzeo bi jedan al vidim dosta podjeljena mišljenja. AC Origins ili Odyssey? Koji više vuče na RPG stranu? Naravno, ako je netko odigrao koji od njih?

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Mitch kaže...
Zanimljivo je jer je Microsoft htio kupit Discord do proslog tjedna...i ovi su odbili i napravili ovo.


Cross-platform voice chat je jako potreban, ne kuzim zasto ne vidis potrebu za Discordom. Kako komunicirat s nekim na PCu izvan game chata?

 

Ja uopce ne kuzim zašto itko i koristi chat od PSa, meni je to koma. 

 

A discord će vjerojatno donijeti i voice chat, koji tamo radi odlično i neće biti retardiran kao na PSNu da treba stavljat konzolu u DMZ ili palit upnp.

 

Ne razmijem ovaj dio da konzolu treba stavljat u DMZ ili paliti upnp. Voice chat pa i obični chat radi normalno bez takvih kerefeka, dapače solidan i restriktivan firewall na routeru postavljen kod mene. UPNP je oduvijek ugašen jer je sigurnosna rupa, DMZ mislim da ne moram komentirati koliko je loša stvar. Te 2 opcije su možda ok samo nakratko za troubleshooting da se vidi gdje je problem. Ako radi nešto dok su uključene a inače ne onda je u pitanju router/provider. Dalje je igra podešavanja, bez tih opcija.

 

Ali gotovo sigurno da nije do Sonyja i njihovog chata već do modema/routera i eventualno do providera. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 11:28 (Maat).
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
Gogy7 kaže...
Dostupne su PS Plus igre za download

 Hvala. Vidim da je Assassins Creed na sniženju. Uzeo bi jedan al vidim dosta podjeljena mišljenja. AC Origins ili Odyssey? Koji više vuče na RPG stranu? Naravno, ako je netko odigrao koji od njih?

 

Obje imaju RPG elemente. Kod Oddysey mislim da je malo još razrađeniji i unaprijeđen taj RPG dio. U obje ima grindanja i nebitnih sidequest content fillera koji se mogu zaobići jer inače služe samo za grind. Obje mogu biti i zabavne i dosadne, ovisi kako se igra i kako se voli igrati. Grindati se ne mora ali i može. Obje imaju zanimljive priče dovoljno da vuče dalje igrati. Doduše Oddissey sam igrao s Cassandrom, koja je solidno odrađena, Alexiosa nisam probao jer mi u startu imao antipatičnu njušku. Čuo sam da je on puno lošije odrađen.

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...
Han kaže...
Gogy7 kaže...
Dostupne su PS Plus igre za download

 Hvala. Vidim da je Assassins Creed na sniženju. Uzeo bi jedan al vidim dosta podjeljena mišljenja. AC Origins ili Odyssey? Koji više vuče na RPG stranu? Naravno, ako je netko odigrao koji od njih?

 

Obje imaju RPG elemente. Kod Oddysey mislim da je malo još razrađeniji i unaprijeđen taj RPG dio. U obje ima grindanja i nebitnih sidequest content fillera koji se mogu zaobići jer inače služe samo za grind. Obje mogu biti i zabavne i dosadne, ovisi kako se igra i kako se voli igrati. Grindati se ne mora ali i može. Obje imaju zanimljive priče dovoljno da vuče dalje igrati. Doduše Oddissey sam igrao s Cassandrom, koja je solidno odrađena, Alexiosa nisam probao jer mi u startu imao antipatičnu njušku. Čuo sam da je on puno lošije odrađen.

 Hvala. Ono što me najviše vuče na Odyssey je i mitološka bića ( bossevi ) s kojima se susreće.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Dostupne su PS Plus igre za download

 Ja sad gledo, meni i dalje nudi igre za 4. mjesec, US Account

LP
12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Hvala za preporuku...uzeo...

 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
Maat kaže...
Han kaže...
Gogy7 kaže...
Dostupne su PS Plus igre za download

 Hvala. Vidim da je Assassins Creed na sniženju. Uzeo bi jedan al vidim dosta podjeljena mišljenja. AC Origins ili Odyssey? Koji više vuče na RPG stranu? Naravno, ako je netko odigrao koji od njih?

 

Obje imaju RPG elemente. Kod Oddysey mislim da je malo još razrađeniji i unaprijeđen taj RPG dio. U obje ima grindanja i nebitnih sidequest content fillera koji se mogu zaobići jer inače služe samo za grind. Obje mogu biti i zabavne i dosadne, ovisi kako se igra i kako se voli igrati. Grindati se ne mora ali i može. Obje imaju zanimljive priče dovoljno da vuče dalje igrati. Doduše Oddissey sam igrao s Cassandrom, koja je solidno odrađena, Alexiosa nisam probao jer mi u startu imao antipatičnu njušku. Čuo sam da je on puno lošije odrađen.

 Hvala. Ono što me najviše vuče na Odyssey je i mitološka bića ( bossevi ) s kojima se susreće.

 

Taj dio s mitološkim bićima je super napravljen. Iako, to nije ogroman dio igre ali se zgodno isprepliće s ostatkom. Lov na kultiste je isto odličan element, puno razrađenije nego u Origins.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...
Han kaže...
Maat kaže...
Han kaže...
Gogy7 kaže...
Dostupne su PS Plus igre za download

 Hvala. Vidim da je Assassins Creed na sniženju. Uzeo bi jedan al vidim dosta podjeljena mišljenja. AC Origins ili Odyssey? Koji više vuče na RPG stranu? Naravno, ako je netko odigrao koji od njih?

 

Obje imaju RPG elemente. Kod Oddysey mislim da je malo još razrađeniji i unaprijeđen taj RPG dio. U obje ima grindanja i nebitnih sidequest content fillera koji se mogu zaobići jer inače služe samo za grind. Obje mogu biti i zabavne i dosadne, ovisi kako se igra i kako se voli igrati. Grindati se ne mora ali i može. Obje imaju zanimljive priče dovoljno da vuče dalje igrati. Doduše Oddissey sam igrao s Cassandrom, koja je solidno odrađena, Alexiosa nisam probao jer mi u startu imao antipatičnu njušku. Čuo sam da je on puno lošije odrađen.

 Hvala. Ono što me najviše vuče na Odyssey je i mitološka bića ( bossevi ) s kojima se susreće.

 

Taj dio s mitološkim bićima je super napravljen. Iako, to nije ogroman dio igre ali se zgodno isprepliće s ostatkom. Lov na kultiste je isto odličan element, puno razrađenije nego u Origins.

 

 Super! Sviđa mi se taj RPG pristup u AC Odyssey. Osobno ne volim previše stealth igre u zadnje vrijeme... Znam da je AC serijal po tome poznat, ali sam taj svijet ( Grci,Spartanci ) jednostavno mora biti fight i sukob, a ne šuljanje :) ... zato je i pala odluka, a i sniženje sa 659 na 150 kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 11:49 (Han).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Na US accountu su dostupne kad u Americi bude 11h… oko 17 h kod nas.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...
 

Ne razmijem ovaj dio da konzolu treba stavljat u DMZ ili paliti upnp. Voice chat pa i obični chat radi normalno bez takvih kerefeka, dapače solidan i restriktivan firewall na routeru postavljen kod mene. UPNP je oduvijek ugašen jer je sigurnosna rupa, DMZ mislim da ne moram komentirati koliko je loša stvar. Te 2 opcije su možda ok samo nakratko za troubleshooting da se vidi gdje je problem. Ako radi nešto dok su uključene a inače ne onda je u pitanju router/provider. Dalje je igra podešavanja, bez tih opcija.

 

Ali gotovo sigurno da nije do Sonyja i njihovog chata već do modema/routera i eventualno do providera. 

 

 

Ma naravno da je do Sonya, bila je hrpa problema na PS4 sa party voice chatom i NAT Type kerefekama. Na PC su svi chatovi radili bez problema, a na PS4 nisu, ima hrpa tekstova o tome, ne bezveze (i ovdje na Playstation 4 temi se često javljao netko s problemima zbog NAT Typea).

Nema veze ni sa operaterima, ni sa routerima, nego sa načinom na koji PSN radi. Ne možeš očekivati od consumer produkta koji treba biti jednostavan za upotrebu, for dummies, da netko tamo mora konfigurirati ruter da mu proradi party voice chat. Pogotovo ako niti na PCu koji je kao "ultrakompleksan" to ne stvara apslutno nikakve probleme, upališ bilo koji normalan voice chat i radi.

 

Možda je u PS5 to nešto bolje, nisam provjeravao jer ne koristim.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 11:59 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zabbax21 kaže...
Gogy7 kaže...
Dostupne su PS Plus igre za download

 Ja sad gledo, meni i dalje nudi igre za 4. mjesec, US Account

 

Pokušati reload stranice, obrisati cache. Ako i dalje neće na PS+ sekciji obično se mogu pojedinačno igre pogledati i dodati u library iz Storea, svaka igra sa svoje stranice (preko tražilice). Nekad kasni stavljanje tih igara u PS+ sekciju.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...

 Super! Sviđa mi se taj RPG pristup u AC Odyssey. Osobno ne volim previše stealth igre u zadnje vrijeme... Znam da je AC serijal po tome poznat, ali sam taj svijet ( Grci,Spartanci ) jednostavno mora biti fight i sukob, a ne šuljanje :) ... zato je i pala odluka, a i sniženje sa 659 na 150 kn

 

Nisi pogriješio, meni je Odyssey bio zabavan više od Originsa. I lakše je pratiti tu grčku kulturu od egipatske. Valhalla mi također nije tako dobra kao Odyssey iako je vikinški svijet dosta zabavan i dobar za odigrati, pogotovo tko je pratio seriju Vikings.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Han kaže...

 Super! Sviđa mi se taj RPG pristup u AC Odyssey. Osobno ne volim previše stealth igre u zadnje vrijeme... Znam da je AC serijal po tome poznat, ali sam taj svijet ( Grci,Spartanci ) jednostavno mora biti fight i sukob, a ne šuljanje :) ... zato je i pala odluka, a i sniženje sa 659 na 150 kn

 

Nisi pogriješio, meni je Odyssey bio zabavan više od Originsa. I lakše je pratiti tu grčku kulturu od egipatske. Valhalla mi također nije tako dobra kao Odyssey iako je vikinški svijet dosta zabavan i dobar za odigrati, pogotovo tko je pratio seriju Vikings.

 Hvala. Dugo mi je AC serijal bio odbojan baš radi šuljanja... još pogotovo ako te netko vidi pa se misija resetira i ispočetka... pomalo frustrirajuće.. Ovo koliko vidim po gameplay-u je zanimljivo a i vidio sam nekakve brodove i borbe sa njima pa se nadam da postoji mogućnost plovidbe u free roam modu, a ne samo kao misija..

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...

 Hvala. Dugo mi je AC serijal bio odbojan baš radi šuljanja... još pogotovo ako te netko vidi pa se misija resetira i ispočetka... pomalo frustrirajuće.. Ovo koliko vidim po gameplay-u je zanimljivo a i vidio sam nekakve brodove i borbe sa njima pa se nadam da postoji mogućnost plovidbe u free roam modu, a ne samo kao misija..

 

Da, nema tu baš puno situacija kao u starim ACovima da moraš nekog pratit na udaljenosti. Ovdje i ako te otkriju samo ih sve potamaniš u open combatu :-)

Ali da, igraj s Kassandrom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 12:11 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Maat kaže...
 

Ne razmijem ovaj dio da konzolu treba stavljat u DMZ ili paliti upnp. Voice chat pa i obični chat radi normalno bez takvih kerefeka, dapače solidan i restriktivan firewall na routeru postavljen kod mene. UPNP je oduvijek ugašen jer je sigurnosna rupa, DMZ mislim da ne moram komentirati koliko je loša stvar. Te 2 opcije su možda ok samo nakratko za troubleshooting da se vidi gdje je problem. Ako radi nešto dok su uključene a inače ne onda je u pitanju router/provider. Dalje je igra podešavanja, bez tih opcija.

 

Ali gotovo sigurno da nije do Sonyja i njihovog chata već do modema/routera i eventualno do providera. 

 

 

Ma naravno da je do Sonya, bila je hrpa problema na PS4 sa party voice chatom i NAT Type kerefekama. Na PC su svi chatovi radili bez problema, a na PS4 nisu, ima hrpa tekstova o tome, ne bezveze (i ovdje na Playstation 4 temi se često javljao netko s problemima zbog NAT Typea).

Nema veze ni sa operaterima, ni sa routerima, nego sa načinom na koji PSN radi. Ne možeš očekivati od consumer produkta koji treba biti jednostavan za upotrebu, for dummies, da netko tamo mora konfigurirati ruter da mu proradi party voice chat. Pogotovo ako niti na PCu koji je kao "ultrakompleksan" to ne stvara apslutno nikakve probleme, upališ bilo koji normalan voice chat i radi.

 

Možda je u PS5 to nešto bolje, nisam provjeravao jer ne koristim.

 

Ne bih se složio. Konzola definira NAT type po postavkama i odzivu sa routera. Ne kažem da je sistem savršen ali...

NAT type 2 je najbolji, ukratko znači da je router dobro podešen i propušta ono što treba. NAT type 1 znači da je na routeru puno toga otvoreno, iako sve radi tako i ljudima je to lakše postoji određeni rizik da je previše stvari otvoreno i samim time povećan rizik. NAT type 3 znači da neka od postavki na routeru ne dopušta konzoli da ostvari punu vezu sa Sonyjevom mrežom.

 

Slažem se da obični korisnik ne bi trebao ništa morati podešavati na routeru da bi mu radile tako banalne stvari. Zato većina providera i ostavlja po defaultu UPNP uključen, jer je njima tako lakše. Kakogod opet loše, i opet do njih.

 

To što prebacivanje konzole iz jednog tipa u drugi omogućuje korisnicima da nešto proradi je workaround i drugi par rukava.

Ali jednostavnom logikom - ako promjena postavki routera, tipa upnp i DMZ (jedno i drugo sigurnosne rupe) omogućuje da nešto proradi - to već govori da je problem tamo gdje se  postavke i restrikcije mijenjaju - na routeru. 

Ne kažem da su glupi jeftini modemi providera dobro podešeni i dobar komad hardwarea jer najčešće nisu. Opet, druga tema ali nema smisla krivit Sony. Više godina na PS4 s ugašenim UPNP i DMZ opcijama, restriktivni firewall i nikad problema. Da, vlastiti router a ne od providera koji je u bridge modeu. Najlakše je krivit Sony i pristupat raznim workaroundima ali treba vidjet gdje je točka spoticanja. ako neka slična usluga radi na PC ne znači da je do Sonyja. Ne pokušavam branit Sony jer oni imaju svu silu gluposti i neriješenih problema, samo smatram da ovo nije jedan od njih.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 12:29 (Maat).
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Han kaže...

 Hvala. Dugo mi je AC serijal bio odbojan baš radi šuljanja... još pogotovo ako te netko vidi pa se misija resetira i ispočetka... pomalo frustrirajuće.. Ovo koliko vidim po gameplay-u je zanimljivo a i vidio sam nekakve brodove i borbe sa njima pa se nadam da postoji mogućnost plovidbe u free roam modu, a ne samo kao misija..

 

Da, nema tu baš puno situacija kao u starim ACovima da moraš nekog pratit na udaljenosti. Ovdje i ako te otkriju samo ih sve potamaniš u open combatu :-)

Ali da, igraj s Kassandrom.

 Realno, uvijek i igram sa ženskim likovima u igrama..... nije fetiš ! To i je fora da ih se može potamanit. Bilo bi jadno da je takva tematika, taj world setup, mitologija, spartanci, grci a da je šuljanje....

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 12:19 (Han).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...

 

Ne bih se složio. Konzola definira NAT type po postavkama routera. 

NAT type 2 je najbolji, ukratko znači da je router dobro podešen i propušta ono što treba. NAT type 1 znači da je na routeru puno toga otvoreno, iako sve radi tako i ljudima je to lakše postoji određeni rizik da je previše stvari otvoreno i samim time povećan rizik. NAT type 3 znači da neka od postavki na routeru ne dopušta konzoli da ostvari puno vezu sa Sonyjevom mrežom.

 

To što prebacivanje konzole iz jednog tipa u drugi omogućuje korisnicima da nešto proradi je workaround i drugi par rukava.

Ali jednostavnom logikom - ako promjena postavki routera, tipa upnp i DMZ (jedno i drugo sigurnosne rupe) omogućuje da nešto proradi - to već govori da je problem tamo gdje se  postavke i restrikcije mijenjaju - na routeru. 

Ne kažem da su glupi jeftini modemi providera dobro podešeni i dobar komad hardwarea jer najčešće nisu. Opet, druga tema ali nema smisla krivit Sony. Više godina na PS4 s ugašenim UPNP i DMZ opcijama, restriktivni firewall i nikad problema. Da, vlastiti router a ne od providera koji je u bridge modeu. Najlakše je krivit Sony i pristupat raznim workaroundima ali treba vidjet gdje je točka spoticanja. ako neka slična usluga radi na PC ne znači da je do Sonyja. Ne pokušavam branit Sony jer oni imaju svu silu gluposti i neriješenih problema, samo smatram da ovo nije jedan od njih.

 

 

Ne slažem se. Routeri uglavnom dolaze po defaultu s postavkama koje su potpuno funkcionalne. Ako nešto ne radi, onda je do softvera koji komunicira, a puno rjeđe do postavki routera. Niti jedno normalno rješenje ne bi trebalo zahtjevati otvaranje portova osim kad vrtiš neki server kod sebe. A ako party chat zahtjeva otvorene portove da bi uopće radio, onda nije kvalitetno isprogramiran.

 

Niti ja nikad ne bih palio UPnP, niti stavljao konzolu u DMZ. Ali puno ljudi je to riješilo probleme. A u isto vrijeme nisu imali nikakve probleme sa drugim konzolama, uređajima, chatovima i online igrama na njima, samo na PS4.

Znači da je Sonyev servis krivo isprogramiran, da koristi neku tehnologiju koja nije prikladna za to.

Ne bi bilo bezveze toliko tekstova na tu temu na netu.

 

Naravno da ima svakakvih routera, i zabagiranih, nekad i restart pomaže i sl. I to što nešto riješiš na routeru ne znači da Sony nije to trebao bolje isprogramirati pa se ne bi trebalo ništa rješavati (a svi znamo da Sony baš i ne briljira sa online servisima).

Nema ama baš nikakvog razloga da ako nekome radi Discord, Skype, Zoom, Teams ne radi i PSN party voice chat. Kakav god router imao.

 

Ali kažem, davno je to bilo, možda se nešto promijenilo po tom pitanju. Pa ne trebamo previše vremena gubit oko tog pitanja :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne znam u čemu je problem kod drugih, ali ja postavke rutera nikad nisam mijenjao niti sam bilo što konfigurirao na konzoli, bilo PS4 ili PS5, i voice chat mi je uvijek radio bez ikakvih problema. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa zar nije bilo da je ekipa mjenjala postavke da bi dobila bolji NAT type a ne za chat.

Ja sa chatom nikad nisam imao niti jedan problem i ovo mi je prvi glas da je netko radi chata mjenjao postavke rutera ili nesto drugo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Igre sam skinuo na onaj brazilski account (besplatne) a igrao na hrvatskom accountu. U biti samo sam igrao God of war. Sad ću zbrisat taj brazilski i uzet PS+ na US accountu koji sam već napravio i nadoplatio sa 60$ ali nisam aktivirao PS+

 

Jel ostaje game save ak obrišem brazilski account sa plejke?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Igre sam skinuo na onaj brazilski account (besplatne) a igrao na hrvatskom accountu. U biti samo sam igrao God of war. Sad ću zbrisat taj brazilski i uzet PS+ na US accountu koji sam već napravio i nadoplatio sa 60$ ali nisam aktivirao PS+

 

Jel ostaje game save ak obrišem brazilski account sa plejke?

 Snimi se sejvove na usb za svaki slucaj.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Igre sam skinuo na onaj brazilski account (besplatne) a igrao na hrvatskom accountu. U biti samo sam igrao God of war. Sad ću zbrisat taj brazilski i uzet PS+ na US accountu koji sam već napravio i nadoplatio sa 60$ ali nisam aktivirao PS+

 

Jel ostaje game save ak obrišem brazilski account sa plejke?

 

Koliko znam save se veže za account. Ne bih rekao da se može prebacivati između. Za taj account ako će ga se ikad ponovo koristiti je dovoljno sačuvati na nekom USB sticku/disku ili u cloudu. Jedino se zaključavaju/nestaju PS+ pogodnosti dok se za neki od aktivnih accounta ne aktivira PS+.

 

EDIT: sad vidim da nisam dobro shvatio - ako i dalje ostaje account na kojem je napravljen save, onda taj save i ostaje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 16:32 (Maat).
12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Momci hvala za preporuku za AC Odyssey. Upravo poceo igrat i svida mi se. Malaka...

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Pa zar nije bilo da je ekipa mjenjala postavke da bi dobila bolji NAT type a ne za chat.

Ja sa chatom nikad nisam imao niti jedan problem i ovo mi je prvi glas da je netko radi chata mjenjao postavke rutera ili nesto drugo.

 

Pa nije "bolji NAT type" neki trophy da ga se treba dobit, mijenjali su postavke routera da dobiju bolji NAT Type jer su zbog NAT Typea imali probleme u multiplayer igrama i voice chatu (čak i konzola je znala izbacit tu grešku da se ne možeš povezat s nekim u party ili gledat njegovu igru radi NAT Typea).

Na PCu ne znam niti jedan kvalitetan servis ili igru da ima takve probleme, jer su napisane na način da ne ovise o NATu.

 

Stvarno ne kužim šta se čudite, pa nije to stvar koju sam izmislio, priča se o tome otkad je PS4 i na ovom forumu.

Pišem o voice chatu, ne tekstualnom chatu. I meni se znalo događati da mi sere za NAT Type kad sam se znao spajati s nekim frendovima, a svi smo tehnički potkovani.

Ponavljam, davno je bilo, ali poznavajući Sony sumnjam da su nešto mijenjali.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice