Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.732.443
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Meni citav dan radi u rest modeu, nekad se i skida update, punim dzojstik i nikad nisam nikakav problem imao do sad. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 1:33 (miikaa77).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Za 2 dana bi trebao krenut novi batch u stock u Americi, a to je novija serija s malo manje fusiranja i rjesenim problemima...nadam se onda da ce doc i vama u 1-2 mj u HR.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...

Da, radi se o ps5 konzoli, a tu, koliko sam citao, mogu nastati problemi ako se koristi rest mode.

 

Cak navodno ni zadnji firmware nije to popravio.

 

Problemi variraju od jednostavnog rebuilda prilikom paljenja, do nestajanja instaliranih igara, sve do toga da konzola udje u neki loop iz  kojeg se vise ne moze izvuci - zbricka se.

 

Istina ili ne, neznam, no ne zelim isprobavati....

 Sve je moguće... isto tak se neki bunili da im ne radi blueray čitač a kad ono stavljali medij kontra...uglavnom svi kojima se brickala prilikom povratka iz rest mode-a su imali kopirano sve sa PS4 ili su imali ukopčan eksterni disk. I to isti onaj koji su koristili na ps4. Ja imam već cca mjesec dana PS5 u rest mode-u i sve radi, igre gasim prije rest mode-a i nikakvih problema. Isto tak sam probao eksterni sa PS4 ( na kojem su PS4 igre instalirane kad je bio spojen na PS4 ) i kad sam ga prištekao, PS5 je pitao da li želim formatirati disk. Tu sam ga ištekao i nisam dalje niti išao spajati ili formatirati itd. Mislim da postoje velike razlike u načinu zapisa, čitanja i pisanja fajlova između PS4 i PS5 koji dovedu do brickanja ( koje opet nije brick nego greška u datotečnom sustavu ).

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 8:21 (Han).
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

A jbt kako mene nerviraju ovi kontroleri. Imao sam svako playstation konzolu, imao sam ogroman broj kontrolera i nikada mi se ovo nije desavalo.

Redovno perem ruke, dok koristim kontroler ne grickam, i ako grickam operem ih prije koristenja, dok sam ranije znao i grickati pa nisam ovo imao.

Na jednom kontroleru imaju tamne fleke, prvo je bilo malo prljavo, medjutim kako sam pokusavao cistiti to se rasirilo na vecu povrsinu i sad nema sanse da se ovo ocisti. Pokusavao sam s raznim sredstvima i razne metode ali nikako da se ocisti i dalje ostaje vidljivo. E ne mogu da vjerujem, imam PS5 mjesec dana i kontroler vec sad izgleda pogano 

Narucio sam one glupe silikonske maske/zastite ali to dok stigne s ebay-a ima da postanu smedji.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Imas dvije opcije.

Prva je da se ne obazires, a druga da uzmes brusni papir.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...

Imas dvije opcije.

Prva je da se ne obazires, a druga da uzmes brusni papir.

 Rado bih da se ne obazirem ali imam problem s tim stvarima, kad god pogledam i vidim to odmah mi hoce nesto biti 

Strpit cu se dok dodju ove zastite, do tad koristiti samo jedan, nek bar drugi ostane kakav treba. Cak sam probao i jacim sredstvima ocistiti, kao malo je pomoglo, opet nije skroz, ali je ostavilo trag kako je malo nagrizlo plastiku 

Pokusat cu uslikat kada nadjem vremena, uglavnom ko je osjetljiv na te stvari neka dobro pazi.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Poslje uporabe kontroler obrisati maramicom za čišćenje, zatim nekom krpicom od umjetnih vlakana posušiti. Jednom kada plastika dođe u kontakt sa masnoćom od čipsa, zaboravite da će se moći skinuti do kraja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

uzmes sprej posprejas ga i da vidis ko nov.

uostalom bijeli je bilo je za ocekivati da ce stalno biti flekav,

da su u sonyu sposobno za razmisljanje na duze staze u politici vjerojatno

nebi bilo korupcije.

Moj PC  
1 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sideswipe kaže...

Poslje uporabe kontroler obrisati maramicom za čišćenje, zatim nekom krpicom od umjetnih vlakana posušiti. Jednom kada plastika dođe u kontakt sa masnoćom od čipsa, zaboravite da će se moći skinuti do kraja.

 Tako i radim, imam one maramice za brisanje naocala, ali ne pomazu puno. Na netu kazu da se koriste neke alkoholne maramice, ali moram te prvo naci kod nas.

Kod mene je smedzkast trag i mislim da je krivac drug od prije par noci koji je jeo neki keks sa cokoladnim dijelom dok je igrao. Takvim treba zabraniti da koriste ove stvari  Samo mi nije jasno zasto je ovako tesko, odnosno skoro nemoguce skinuti te tragove u potpunosti.


EDIT: Probao sam upravo fortnite na 120Hz, samo ga zbog tog skinuo jer na CoD cold war nisam ni osjetio skoro nikakvu razliku, ali igrao sam SP. U fortnite je dobro sto ima ingame toggle i mozes prebaciti pa uporediti i ovdje se vec osjeti razlika, 120Hz je potpuno fluidno, dok kad vratim na 60 vidim da malo kao sjecka. 

Ipak, i dalje sam misljenja da cu u svakoj igri prije odabrati bolju grafiku na 60fps nego nize postavke na 120, ali svakako dobro dodje onim koji igraju kompetitivno jer tu najvise znaci fps.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 10:39 (gamex1423).
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Disk drive je smijesno glasan,koda zele da kupujemo samo digitalno da izbjegnemo to rondanje

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 10:57 (PCNjubara).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sinoć sam htio snimit koliko konzola buči dok se disk vrti.

Na kraju sam skuzio da plastike rade,vibriraju i konzola je toliko glasna kao da će se raspast. Mao sam poštimo ove plastike sastrane i sve je ok bilo

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jako loš January sale, nema niš pametno. I ono kaj je dost sniženo, za iste pare ide u dućanima ili na njuškalu.
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...

Sinoć sam htio snimit koliko konzola buči dok se disk vrti.

Na kraju sam skuzio da plastike rade,vibriraju i konzola je toliko glasna kao da će se raspast. Mao sam poštimo ove plastike sastrane i sve je ok bilo

 Zanimljivo... kod mene niš ne vibrira i ne zvuči da će se raspast.... čuje se drive ali ništa jače nego kod ps4....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Za sve one koje zanima kada će PS5 stići u slobodnu prodaju
Moj PC  
8 0 hvala 1
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ubacio sam Drake Collection ,jel mora to cijelo vrijeme vrtit dok igram ? Pise da je instalirano,nema nikakvih opcija za nes dodatno.Vrti koda ucitava sve s diska a ne ssd-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Imao sam tri ps4 konzole i sve su bile super tihe.Ovo sinoć je bio show.Ali kazem valjda ove plastike sastrane ne stoje baš najbolje..Čim sam ih dotakao je prestalo

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...

Imao sam tri ps4 konzole i sve su bile super tihe.Ovo sinoć je bio show.Ali kazem valjda ove plastike sastrane ne stoje baš najbolje..Čim sam ih dotakao je prestalo

 Da, i ja sam primjetio kad ubacim disk dok ucitava s njega bude bucno ali bas tako bude do vibracija plastika i cim ih malo stisnem smanji se buka. Sreca pa ne vrti konstantno nego samo dok ucitava licence ili instalira igru.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
foofajter kaže...
Jako loš January sale, nema niš pametno. I ono kaj je dost sniženo, za iste pare ide u dućanima ili na njuškalu.

 

Ja bih pogledao ali...

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
foofajter kaže...
Jako loš January sale, nema niš pametno. I ono kaj je dost sniženo, za iste pare ide u dućanima ili na njuškalu.

 

Ja bih pogledao ali...

 

Ah šteta, nadao sam se Immortalsu na akciji, al ništa izgleda od toga.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Bitanga kaže...
foofajter kaže...
Jako loš January sale, nema niš pametno. I ono kaj je dost sniženo, za iste pare ide u dućanima ili na njuškalu.

 

Ja bih pogledao ali...

 

Ah šteta, nadao sam se Immortalsu na akciji, al ništa izgleda od toga.

 ja ak sam dobro vidio mozda 10-12 igara na popustu. banana sale kao i sama godina,

 nadao sam se da cu uzeti ps+ obicno je na january saleu takoder snizen na 330kn

 a istice mi koncem prvog mjeseca.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Što se tiče kontrolera, ja pazim koliko mogu ali ne opterećujem se previše ako ostane koja mrlja. To je potrošna roba i ionako promijenim po generaciji po 4-5 kontrolera najmanje.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
https://cutt.ly/4hNVYOG

Imaš u više dućana po 300 i malo više kn, po meni sasvim oke ponuda. Osim ako baš tražiš digitalnu da ti plejka ne probudi pola susjedstva dok vrti disk
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bitanga slusaj foofajter -a. Covjek mudro zbori.

Narucio Fenyxa (250kn) i Borderlands 3 (80kn) u Infomarku. Free upgrade na PS5.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Što onda prodaju ps5 verziju posebno i skuplje(Immortals Fenyx Rising)

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 12:34 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...

Što onda prodaju ps5 verziju posebno i skuplje(Immortals Fenyx Rising)

Pa zato sto mogu. I Sony je "naredio" da sve PS5 igre budu u startu skuplje. 

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Igram sad dosta rdr online i šteta je što rockstar nece u skorije vrijeme napraviti peč za istu za ps5 da imamo bolje teksture i 60fpsa. Mislim da bi to bila najljepse igra do sad

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Ja bih pogledao ali...

 

Tako je i meni. Imaju uvjerljivo najgori store ikad. 

3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav,

 

Ima li kakve naznake o dolasku PS5 u trgovine u siječnju? Ova loša godina me nagradila dobitkom na nagradnoj igri pa bi se počastio :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

@gamex1423 ja bi se tog frenda odrekao. Godinama koristim ove iz lidla za sve površine. Te za naočale su ništ, nije to za to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 14:01 (Sideswipe).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sideswipe kaže...

Kada upalim konzolu prvi put u danu do navečer pred spavanje samo bacim u rest mode kad neigram. Skidao nešto ili ne i nisam imao problema.

Ja je većinom palim u 10 ujutro i gasim je oko 22h navečer. Kad ne igram isto je upaljena. Znači ne gasi se. Isto sam radio i s PS4 pro i nikad nikakvih problema. Te su stvari napravljene da bi radile i uopće se ne zamaram hoće li nešto riknuti ili neće zato kaj je u pogonu gotovo cijeli dan.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice