Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.618
|
čitano: 4.740.191
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...
gamex1423 kaže...
Kruvat kaže...

Ako se mene pita ovo nije coil whine, ima sam grafičke sa CW i to pisti, ovo je tup dubok zvuk, mogao bi biti ventilator ili nešto zapinje za njega, slušaj na videu ispod na 1:50 kako zvuci coil whine,

 Na ovom videu sto sam postavio se ne cuje toliko, nije mi bas kao na tom video ali bas zuji visoki ton i mijenja frekvenciju. Imao identican zvuk na PS4 Pro i ispostavilo se da je bas coil whine, koji je znao nestati sam od sebe. Ima po netu dosta snimaka od ps4/ps5 pa sam se prema tome i vodio.

Iako imam disk verziju konzole jos nisam disk ubacio. Probavao sam i uspravno i vodoravno.

 Ovo je video sa onim sticker zvukom i fix, možda ti pomogne. Ima i dosta na YT sa PS5 Fan noise, možda je i normalno, ako ikada uspijem kupiti PS5 mogu usporediti 😂

 OO pa takav je zvuk kod mene otprilike  Sad je pitanje da li se isplati to otvarati da ne izgubim garanciju. Najgore je sto se necu moci strpiti i pokusat cu :S

@Gogy7 Sa ovog linka ovi snimci takodjer odgovaraju mom zvuku 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 11:29 (gamex1423).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

tako je i meni.. čuje se promjena pri ulasku u Spidermana, ulasku u meni i gašenju konzole.. vrlo vrlo tih zvuk, no čuje se.. naravno, čuje se samo ako ga želiš čut..

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne gubis garanciju dok ne diras onaj drugi dio konzole kao sto je pokazao ovaj kinez u koleginom linku. Imas traku preko sarafa koji se ne smiju dirati
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ne gubis garanciju dok ne diras onaj drugi dio konzole kao sto je pokazao ovaj kinez u koleginom linku. Imas traku preko sarafa koji se ne smiju dirati

 Hvala pogledat cu cim zavrsim s poslom, ali ja mislim da je onaj warranty sticker preko prvog sarafa koji se skida za ventilator. Provjerit cu i vjerovatno to rijesiti. Hvala vam puno, sad vjerujem da mi je to problem a ne zapravo coil whine, i vjerovatno mijenja intenzitet zbog brzine ventilatora.

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Stigao danas :D 

 
17 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BorEl kaže...
PCNjubara kaže...

Ocito je Coil whine malo precest,kolike sam srece meni bu dosla konzola sa najglasnijim zavijanjem

Nisam ni prijetio dok nisam počeo čitat po forumima, tu i tamo youtube video koji iskoči.

Ono bacim detaljan pogled i teko onda sam načuo (sad nema povratka )

 

Dakle rest mode i PS4 igre, kompletno nečujno.

 

PS5 verzije igra se pali (čuje se kod napajanja, na nižem dijelu konzole, ali rezonira kroz konzolu ever so slightly)

 

U svakom slučaju, ne mislim ništa poduzimat , jer je baš minimalno.

 

Ali pitanje je, da li će buduće igre za PS5 koje crpe više pojačati coil whine.

 

Pazi te ovo... BUGSNAX ima coil whine, a GHOST OF TSUSHIMA nema. (daje mi za mislit da bi se to dalo i updateom riješiti onda)

 

Toliko od mene za sada.

 Pa i mene to brine.Coil whine i jos uz to vruca memorija a jos ni nema naslova koji crpe max od konzole,bit ce veselo ...

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kazu da se fan moze skinuti bez da se narusi jamstvo. Problem je sto mnogi tvrde da se upravo uklanjanjem tog stickera sto smeta da se gubi jamstvo.
Razlog je sto sve vise servisa ne priznaje jamstvo ako je ucinjena i najmanja steta na konzoli neovisno o tom dali je skidan warranty sticker s šarafa. Morate se raspitati prvo.

Kolega, memorija je vruca dok se ne upali vent, kasnije je normalna temperatura.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 11:57 (Gogy7).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Pa ne gine ti da joj kupis jer kad zena nesto zeli mora dobit. 😊 Al moras znat da su to baceni novci kao i ovi za blicalice kao i moj stol za sminkanje i moja traka za trčanje jer koliko god nesto zeljele na kraju brzo dojadi (a izgovor je nemamo dovoljno slobodnog vremena) 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Što je to coil whine?
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
x360gamer kaže...
Što je to coil whine?

 Slika govori više od tisuću riječi. To su ti ove bijele štrafte kaj skaču okolo

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
x360gamer kaže...
Što je to coil whine?

 Slika govori više od tisuću riječi. To su ti ove bijele štrafte kaj skaču okolo

 

Nema to nikakve veze s time. Coil whine je zvuk koji nastaje zbog vibracija komponenata uslijed djelovanja elektromagnetskog polja (najčešće u napajanjima, ali može i bilo gdje drugdje gdje prolazi struja).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
x360gamer kaže...
Što je to coil whine?

 cviljenje zavojnice (vidi elektromagnetska indukcija) dok kroz nju prolazi struja. obično je to jako visoka frekvencija tipa 15kHz i više pa je mnogi uopće ne čuju.

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Han kaže...
x360gamer kaže...
Što je to coil whine?

 Slika govori više od tisuću riječi. To su ti ove bijele štrafte kaj skaču okolo

 

Nema to nikakve veze s time. Coil whine je zvuk koji nastaje zbog vibracija komponenata uslijed djelovanja elektromagnetskog polja (najčešće u napajanjima, ali može i bilo gdje drugdje gdje prolazi struja).

 Ma znam da nema.... trolam ko i za blicalicu/rotirku.... niš.... idem obrisat profil i neću više dolazit na bug forum

 

10 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ja nemam stvarno nikakvih problema. Kad tek upalim plejku malo se cuje jaci zvuk, traje 10ak sekundi i to je to. Nakon toga je full tiha.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pustimo "probleme" ste skinuli Wormse  WORMS RUMBLE je za PS PLUS FREE

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Evo vadio sam vent i kod mene je taj sticker unutra zaljepljen, ne dodiruje nista vent tako da je sigurno coil whine. Usput, sad se na sarafima vidi da su dirani i vjerovatno ce mi odbiti garanciju 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marcek555 kaže...

Snijeg ce pocet padat xd

 htio sam ti se samo zahvaliti od srca za snijeg.

 nisam ni skuzio da pada, krenuo sam u ducan po kokice

 i sok ( čitajte pivu ) jer ce ovdje veceras biti zabavno

 kad ono fakat snijeg.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PCNjubara kaže...

 Pa i mene to brine.Coil whine i jos uz to vruca memorija a jos ni nema naslova koji crpe max od konzole,bit ce veselo ...

Što se brineš? Moći će ti žena na njemu ručak kuhati ili još bolje, nemoj ga paliti i ništa se neće grijati. Memorija hladna kao led. Fakat vas ne kužim zašto se opterećujete nečim što ste negdje pročitali. Sigurno nisu izbacili konzolu na tržište a da nije testirana u svim uvjetima. Normalno je da se neke stvari jače a neke slabije griju. No baš me briga koliko se nešto grije. Nekad sam imao grafičke koje su se grijale i do 100c pa nikad niti jedna mi nije riknula a prašio sam igre po cijeli dan.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5
https://steamcommunity.com/id/HeatPwnz/
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

 kak je isao timeline ps3 je imao ylod, ps4 fat blod,

 a ps5 ? gg sony

8 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Svijet-medija jos nema nikakvu obavijest o dolasku konzola

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pitanje u vezi igara. Lik na Njuški prodaje kodove za igre za PS4 i PS5 u pola cijene. Sad koliko je to legit? Ne govorimo o acc. sa igrama nego kao kodovi igara za EU tržište. Npr DS je 400 kn, Sackboy a big adventure je 280

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

 kak je isao timeline ps3 je imao ylod, ps4 fat blod,

 a ps5 ? gg sony

 ja sam bio jedna od budala koji je uzeo PS3 odma za launch,par mjeseci nakon toga YLOD i popravak koji sam cekao 3 mjeseca.Zato sam sad zabrinut kakvu cu konzolu potrefiti 👀

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Stigla xd

Moj PC  
18 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
PCNjubara kaže...
bloodborne kaže...

 kak je isao timeline ps3 je imao ylod, ps4 fat blod,

 a ps5 ? gg sony

 ja sam bio jedna od budala koji je uzeo PS3 odma za launch,par mjeseci nakon toga YLOD i popravak koji sam cekao 3 mjeseca.Zato sam sad zabrinut kakvu cu konzolu potrefiti 👀

 Zbog tog me ovaj coil whine i ne smeta puno. Bitno je da je konzola funkcionalna i da to ne utice na rad/ispravnost. U svakom slucaju je daleko tisa od PS4/Pro  Ne moze biti savrseno kako god, pa bolje prihvatiti i manji kompromis.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 14:55 (gamex1423).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tesko da se radi o kodovima za igre ili eu accauntovima. Jedini kodovi za ps su ti review kodovi koji nisu na prodaju. Ne vidim legalan nacin kupnje kodova za igre.
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pitanje stiga mi je ps5 i stisa sam data transfer sad na ps4 mi stoji preparing to transfer ana ps5 prepare to transfer vec 15 min i nista se ne dogada

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tanil22 kaže...

Pitanje stiga mi je ps5 i stisa sam data transfer sad na ps4 mi stoji preparing to transfer ana ps5 prepare to transfer vec 15 min i nista se ne dogada

Previše je nepoznanica u tvome pitanju. Kako je spojeno? Jel spojen kakav eksterni HDD. Jel spojen na internet? Jel postoji account na PS5? Jel napravljen update PS5? Jel spojeno kablom i na koji usb port? itd.itd---

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Tesko da se radi o kodovima za igre ili eu accauntovima. Jedini kodovi za ps su ti review kodovi koji nisu na prodaju. Ne vidim legalan nacin kupnje kodova za igre.

 To sam si i mislio. Thx

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Znak isprike od tele 2

Moj PC  
12 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice