Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.579
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Strpi se još malo, za ovu generaciju im je cilj stabilnih 30 FPS.

 

Zaboravil si napisati da se šališ.

twice the pride double the fall
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dad0r kaže...
Hexfire kaže...
Strpi se još malo, za ovu generaciju im je cilj stabilnih 30 FPS.

 

Zaboravil si napisati da se šališ.

 

ma nažalost se ne šali. Vijdet ćemo još što će se događati ali me uopće ne bi iznenadilo da gledamo sony ekskluzive u 30 fpsa, i da prije dobijemo skok na 8K nego na 60 fps

5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
sljedećoj generaciji 60fps/4K bude vrh vrhova...s tim da bude i tu muljaža s rezolucijom...2560*1440 upscaling na 4K

što je najgore ovih 2560*1440 izgleda na mom tv-u isto(65"XG 9505) odlično...spor mi je internet za 4K YouTubeu...pa mi je ta rezolucija max

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja mislim da je 60 FPSa bolje od 30 FPSa.

Change my mind!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
dad0r kaže...
Hexfire kaže...
Strpi se još malo, za ovu generaciju im je cilj stabilnih 30 FPS.

 

Zaboravil si napisati da se šališ.

 

ma nažalost se ne šali. Vijdet ćemo još što će se događati ali me uopće ne bi iznenadilo da gledamo sony ekskluzive u 30 fpsa, i da prije dobijemo skok na 8K nego na 60 fps

 

Smijesni su mi s forisranje 4k (koji ubiti nije native 4k nego checkerboard) kad znaju i ptice na grani da nist od toga ali super im je to marketing kad vecina ljudi pusi te forice.

 

1440p 120/144 hz je holy shit za igranje odlican eye candy i fluidno u 3pm neka se rade na to fokusiraju.

twice the pride double the fall
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Ja mislim da je 60 FPSa bolje od 30 FPSa.

Change my mind!

  1. Neki ljudi ne vide razliku 
  2. Konzola se više grije i ima kraći vijek trajanja
  3. Konzola je glasnija i tjera te da ju čistiš, strgaš i kupiš novu ili kupiš slušalice (obje prakse su izrazito anti-potrošačke) 
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 13:58 (DeniZg).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dad0r kaže...
Cansee kaže...
dad0r kaže...
Hexfire kaže...
Strpi se još malo, za ovu generaciju im je cilj stabilnih 30 FPS.

 

Zaboravil si napisati da se šališ.

 

ma nažalost se ne šali. Vijdet ćemo još što će se događati ali me uopće ne bi iznenadilo da gledamo sony ekskluzive u 30 fpsa, i da prije dobijemo skok na 8K nego na 60 fps

 

Smijesni su mi s forisranje 4k (koji ubiti nije native 4k nego checkerboard) kad znaju i ptice na grani da nist od toga ali super im je to marketing kad vecina ljudi pusi te forice.

 

1440p 120/144 hz je holy shit za igranje odlican eye candy i fluidno u 3pm neka se rade na to fokusiraju.

 Gledaj, puši ili ne puši netko fore, činjenica je da igre izgledaju j*beno i da vidiš itekakvu razliku na Pro konzoli sa većom rezolucijom. Resident Evill recimo radi u 1600p i 60 fpsa, to je milina za igrati.

 

A za 120/144 fpsa na konzoli zaboravi. Nije to PC gaming gdje gameri igraju na monitoru. Velika većina konzola je spojeno na TV, a koliko TV-a ima više od 60Hz refresh rate? Neće se fokusirati na 0,1% igrača. Velika većina ljudi koji igraju na konzoli su casual igrači koji ne troše tisuće eura da bi izvukli vise fpsa, bolji refresh rate i slično. To je totalno druga publika, neće se konzole nikad fokusirati na to.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 14:09 (antimadridista).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Cekam da se pojave prednarudzbe da rezerviram svoj primjerak,plan je uzet dva gamepada i par igara....

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Bitanga kaže...

Ja mislim da je 60 FPSa bolje od 30 FPSa.

Change my mind!

  1. Neki ljudi ne vide razliku 
  2. Konzola se više grije i ima kraći vijek trajanja
  3. Konzola je glasnija i tjera te da ju čistiš, strgaš i kupiš novu ili kupiš slušalice (obje prakse su izrazito anti-potrošačke) 

 

Ovo je kolosalna laž. Tvrdnja da ljude ne zanima razlika je ok, ili da nekim ljudima to nimalo ne utječe na iskustvo je ok, ali da je ne vide je laž.

 

Isto tako možeš reći da ima ljudi koji ne vide razliku između 1080p i 4K. Netko će biti sretan sa 720p, ali je li to znači da nema razlike?

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Gledaj, puši ili ne puši netko fore, činjenica je da igre izgledaju j*beno i da vidiš itekakvu razliku na Pro konzoli sa većom rezolucijom. Resident Evill recimo radi u 1600p i 60 fpsa, to je milina za igrati.

 

A za 120/144 fpsa na konzoli zaboravi. Nije to PC gaming gdje gameri igraju na monitoru. Velika većina konzola je spojeno na TV, a koliko TV-a ima više od 60Hz refresh rate? Neće se fokusirati na 0,1% igrača.

 

Nitko ne kaze da ne izgledaju dobro to uopce nije problem, problem bar meni je 30 fpsa odaziv kontrola i feeling na 30 fpsa mi je dno dna.

 

120/144 sam siguran da nebude jos koju generaciju ali pa za Boga miloga na 30 fpsa sam se igral 2004 godine, nadam se da budu bar igre koje je planiram odigrati na 60 fpsa inace meh.

Sve pet ima puno ljudi kojima je 30 fpsa super i nek uzivaju ali meni je to koma nakon cca 5-6 godina igranja na 120/144 spustit se na 30 nema sanse, 60 za plejku dapace.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 14:14 (dad0r).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ma Deni je stari provokator, zanemari :).
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jebiga svi bi mi voljeli da igre na konzoli rade u što većoj rezoluciji, u 144 fpsa i još da grafika bude nešto neviđeno. A u isto vrijeme kad se pojave glasine da će konzola koštati više od 500 eura, svi kažu da je to previše.

Volio bi i ja dobiti 4k, 144 fpsa sa foto realističnom grafikom za 400 eura. Ali ne ide to baš tako.

 

Mislim da su stvari u gamingu odavno bile definirane što se tiče tih stvari. Tko želi takvo iskustvo će platiti poštene pare za dobar PC. Kome ne smeta kako rade igre na konzoli će kupiti konzolu jer je hardver povoljniji što se tiče omjera uloženo-dobiveno. Ništa se tu neće promijeniti sa novom generacijom konzola.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 14:17 (antimadridista).
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Jebiga svi bi mi voljeli da igre na konzoli rade u što većoj rezoluciji, u 144 fpsa i još da grafika bude nešto neviđeno. A u isto vrijeme kad se pojave glasine da će konzola koštati više od 500 eura, svi kažu da je to previše.

Volio bi i ja dobiti 4k, 144 fpsa sa foto realističnom grafikom za 400 eura. Ali ne ide to baš tako.

 

Mislim da su stvari u gamingu odavno bile definirane što se tiče tih stvari. Tko želi takvo iskustvo će platiti poštene pare za dobar PC. Kome ne smeta kako rade igre na konzoli će kupiti konzolu jer je hardver povoljniji.

 

E to si u pravu. Osobno bi volio da je konzola i skuplja i kvalitetnija, ali jebiga to neće biti tako. Ja zato volim najviše PC i to je jedan hobi koji košta (iako ima i puno skupjih), ali moram biti iskren i reći da sam imao fenomenalna gaming iskustva na playstationu u 30fpsa. Na kraju je najbitnija igra. 

 

Volio bi da su sa next genom išli na stabilnih 60fpsa a rezu 1440p-4k, ovisno o igri. Kad bi barem onda neka pro verzija u budućnosti pružila 4k/60fps, ali znamo da neće biti tako, nego će biti 8k i nestabilnih 30fpsa

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ekipa ocekuje cuda od komada hardvera koji ce kostat oko 500eu....

Ja sa ovom rtx2080 oc moram spustat na 1440p da bih bih imao 60fps i cak i tada nije lock u recimo AC Odyssey,takodjer Origins,Division 2 moram na 1440p....

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
dad0r kaže...
 

Smijesni su mi s forisranje 4k (koji ubiti nije native 4k nego checkerboard) kad znaju i ptice na grani da nist od toga ali super im je to marketing kad vecina ljudi pusi te forice.

 

1440p 120/144 hz je holy shit za igranje odlican eye candy i fluidno u 3pm neka se rade na to fokusiraju.

 Gledaj, puši ili ne puši netko fore, činjenica je da igre izgledaju j*beno i da vidiš itekakvu razliku na Pro konzoli sa većom rezolucijom. Resident Evill recimo radi u 1600p i 60 fpsa, to je milina za igrati.

 

A za 120/144 fpsa na konzoli zaboravi. Nije to PC gaming gdje gameri igraju na monitoru. Velika većina konzola je spojeno na TV, a koliko TV-a ima više od 60Hz refresh rate? Neće se fokusirati na 0,1% igrača. Velika većina ljudi koji igraju na konzoli su casual igrači koji ne troše tisuće eura da bi izvukli vise fpsa, bolji refresh rate i slično. To je totalno druga publika, neće se konzole nikad fokusirati na to.

 

Obadvojica ste u pravu. Svaki u svom prostoru događaja :-)

1600p je bliže 1440p nego 2160p, a 1440p@144Hz+ i 4k@60Hz su neki trenutni optimumi za gotovo pa top hardver.

Pucačina u 144Hz je mind-opener, ali dobro je i za bilo koju drugu igru.

 

Mene više zanima rješenje za g-sync/freesync koje će raditi kako treba sa svim hardverom nekad u budućnosti.

Jer to je jedini pravi način za komunikaciju između grafičke i monitora/TVa, da grafička upravlja monitorom, a ne obrnuto.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne očekuju se čuda nego neki vidljivi pomak u odnosu na prošlu generaciju.

Ako ćemo sad umjesto 1080p/30fps dobivati 4K/30fps bez mogućnosti odabira ičeg drugog, to je po meni fail epskih razmjera. Pa makar da i većina ne vidi razliku.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ekipa ocekuje cuda od komada hardvera koji ce kostat oko 500eu....

Ja sa ovom rtx2080 oc moram spustat na 1440p da bih bih imao 60fps i cak i tada nije lock u recimo AC Odyssey,takodjer Origins,Division 2 moram na 1440p....

 

Zato je g-sync/free-sync monitor postao mandatory na PCu. A skupi su da boli glava, čak i ovi 1440p.

 

I to je još super dok ti CPU ne postane usko grlo ko i5 na kompu od mog klinca.

Prije mu je fortnite radio super sa GTX 970, ali kako su ga updejtali sad mu je na GTX 1080 cijelo vrijeme zauzeće na 100% i malo ide pa malo stane, neigrivo je s kojim god postavkama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nativna rezolucija je uz Nvidijin DLSS 2.0 postala daleko manje bitna nego prije i sada se devovi mogu vise posvetit performansama,nadam se da konzole imaju nekakvu svoju varijantu tensor jezgri iako se za sad ne spominju.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ne očekuju se čuda nego neki vidljivi pomak u odnosu na prošlu generaciju.

Ako ćemo sad umjesto 1080p/30fps dobivati 4K/30fps bez mogućnosti odabira ičeg drugog, to je po meni fail epskih razmjera. Pa makar da i većina ne vidi razliku.

 Ne vjerujem da će većina igara biti u 30 fpsa. Već na PS4 Pro je bilo dosta 60 fpsa igara, pogotovo multiplayer gdje je to već po defaultu tako.

 

Ali isto tako s druge strane vjerujem da će se kod konzola i dalje nastaviti težiti boljoj grafici, a ne više fpsa. Jer veliku većinu konzolaške publike jednostavno nije briga. Dok s druge strane dobru grafiku svi puše i lakše je to prodati casual igraču nego više fpsa. Ja se mogu kladiti da ogroman broj igrača na konzoli uopće ne nema pojma što je to fps.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa ocekuje cuda od komada hardvera koji ce kostat oko 500eu....

Ja sa ovom rtx2080 oc moram spustat na 1440p da bih bih imao 60fps i cak i tada nije lock u recimo AC Odyssey,takodjer Origins,Division 2 moram na 1440p....

 

Zato je g-sync/free-sync monitor postao mandatory na PCu. A skupi su da boli glava, čak i ovi 1440p.

 

I to je još super dok ti CPU ne postane usko grlo ko i5 na kompu od mog klinca.

Prije mu je fortnite radio super sa GTX 970, ali kako su ga updejtali sad mu je na GTX 1080 cijelo vrijeme zauzeće na 100% i malo ide pa malo stane, neigrivo je s kojim god postavkama.

Nazalost TV mi podrzava freesync iako sam vidio da Samsung planira dobit i Gsync podrsku,to bi mi olaksalo "zivot" .

Za procesor sam takodjer zabrinut da bi mogao uskoro postat bottleneck....

Vidjet cemo kako ce hdmi forum VRR bit podrzan od starta na konzolama,za sad koristim freesync na Xbox X

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dobar broj PS4 Pro igara ima na izbor fps ili bolja grafika/rezolucija. Ja se nadam da je to poslužilo kao neka testna faza za PS5 i da će većina igara na PS5 imati te opcije. To bi imalo najviše smisla.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Dobar broj PS4 Pro igara ima na izbor fps ili bolja grafika/rezolucija. Ja se nadam da je to poslužilo kao neka testna faza za PS5 i da će većina igara na PS5 imati te opcije. To bi imalo najviše smisla.

 

Da, bilo je ili 1080p@60 ili NekaMaloVećaReza@30.

 

1080p više ne bi smio ni biti u toj priči, nego 4k@60 ili NekaMaloManjaReza@60 + 4k@30 sa još boljom grafikom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 14:45 (Bitanga).
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Moji su svi ekrani 1080p 

Nadam se da ce imati i opciju za to.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...

Moji su svi ekrani 1080p 

Nadam se da ce imati i opciju za to.

 

Pa to mora biti u 60 FPSa, bespredmetno je i pričati o tome. Za to ne treba ni postojati opcija. Sa najboljom grafikom mora raditi na 60.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 14:53 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa to je ono što svi očekujemo i što je logično. Ali... onda uleti Ubisoft i sav ponosan obeća stabilnih 30fps u novom AssCreedu
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Neeee opet brojanje FPS-ova. Vratite se na zdravstvo! 

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Neeee opet brojanje FPS-ova. Vratite se na zdravstvo! 

 

Hehe, da... ajmo poredati Fife od najbolje do najgore, i obrnuto (ne mora biti nužno isti redoslijed).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 15:39 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Moram se uključiti u offtopičarenje.

 

U SAD je zdravstveno osigurano 90% populacije. LINK, a očekivani životni vijek im je dulji nego u Hrvatskoj (78.5 vs 77.8 godina).

Tako da ove priče kako je tamo užasno i da ljudi umiru po cesti mi baš ne drži vodu.

Razlika je u mentalitetu gdje ljudi ne očekuju da im država vodi brigu o svim elementima života kao npr. u socijalističkim državama poput Hrvatske. 

 

A prosječni Hrvat sa prosječnom plaćom od 8500 bruto (3x manja nego u US), za svog prosječnog radnog vijeka od 31 g. će u zdravsteno uplatiti preko 70k €.

 

Evo jedan zgodan filmić kako je to npr. kanadsko zdravstvo bolje od američkog (analogija je kao i za Hrvatsku)

 

 

 

 

Za veće razumijevanja pogledaj ovaj film ako nisi uz opasku jednog slučaja. Lik je opljačkao dućan i izletio van i dao se u bijeg. U trku je srušio jednu prolaznicu koja je pri padu slomila kuk. Došla je hitna i prebacila je u bolnicu. kada su u bolnici shvatili da žena nema sdravstveno osiguranje vratili su je nazad u kola hitne pomoći te vratili na mjesto s gdje je pala i slomila kuk. Nema sentimenta.

 

https://www.imdb.com/title/tt0386032/?ref_=tt_sims_tti

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
DeniZg kaže...

Moram se uključiti u offtopičarenje.

 

U SAD je zdravstveno osigurano 90% populacije. LINK, a očekivani životni vijek im je dulji nego u Hrvatskoj (78.5 vs 77.8 godina).

Tako da ove priče kako je tamo užasno i da ljudi umiru po cesti mi baš ne drži vodu.

Razlika je u mentalitetu gdje ljudi ne očekuju da im država vodi brigu o svim elementima života kao npr. u socijalističkim državama poput Hrvatske. 

 

A prosječni Hrvat sa prosječnom plaćom od 8500 bruto (3x manja nego u US), za svog prosječnog radnog vijeka od 31 g. će u zdravsteno uplatiti preko 70k €.

 

Evo jedan zgodan filmić kako je to npr. kanadsko zdravstvo bolje od američkog (analogija je kao i za Hrvatsku)

 

 

 

 

Za veće razumijevanja pogledaj ovaj film ako nisi uz opasku jednog slučaja. Lik je opljačkao dućan i izletio van i dao se u bijeg. U trku je srušio jednu prolaznicu koja je pri padu slomila kuk. Došla je hitna i prebacila je u bolnicu. kada su u bolnici shvatili da žena nema sdravstveno osiguranje vratili su je nazad u kola hitne pomoći te vratili na mjesto s gdje je pala i slomila kuk. Nema sentimenta.

 

https://www.imdb.com/title/tt0386032/?ref_=tt_sims_tti

Ne možeš na račun anegdota suditi o cijeloj državi. Nema smisla generaliziranje, a uspoređivanje RH i USA je više nego apsurdno. O mogućnostima koje imaš tamo ovdje možeš samo sanjati. Da li ćeš tamo raditi 24/7 ili ne opet ovisi o tvojim sposobnostima i željama.

 

Naše zdravstveno ne bi previše spominjao, očito ga nisi koristio duže vremena, na svu sreću. Ja nažalost jesam i mogu reći da je u katastrofalnom stanju. Prije ovog korona čuda sredio sam koljeno, naručen na MR za 14 mjeseci. Znači nisam mogao hodati, ali dođi ti za 14 mjeseci pa ćemo napraviti snimke. Drugim riječima idi privatno i plati.

 

Stari završio na hitnoj, polomio ruku, čekanje u čekaonici 5h, nakon toga te primi doktor koji je toliko nadrkan da je meni koji sam inače dosta miran i tolerantan malo nedostajalo da ga nokautiram. Jedan doktor pokriva 10 bokseva sa pacijentima i samo trči iz jednog u drugi, možeš misliti kako dobro obavlja posao.

 

No eto i ovo su samo anegdote, ali rekao bi da naš "komercijalni" svakodnevni dio zdravstva je u jako lošem stanju, a onaj malo specifičniji zna čuda raditi, ali to je potpuno drugi level usluge i potražnje.

 

Ukratko naš sustav će se prije ili kasnije urušiti jer ne može opstati bez dovoljnog broja zaposlenih koji ga uzdržavaju, a taj broj treba biti daleko veći od broja onih koji ga koriste, a više ne uzdržavaju.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

za broj doktora čak neki kažu da ih mi imamo sasvim dovoljan broj s obzirom na broj stanovnika, problem je taj što se jedan postotak zajebava i ne mrda kitom a ostatak se prebija da stigne obaviti sve što treba. To znam jako dobro

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice