Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.219
|
čitano: 5.206.033
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
R4zOR229 kaže...

Ovo je u 5 po nasem vremenu danas? Bude neki stream ili ce ne twitteru/blogu samo stavit info?

 

vjerujem da će biti stream, u 17 h je, ja ako nađem stavim link

10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

O sunce ti žarko je tip dosadan.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

O sunce ti žarko je tip dosadan.

 A čuj to mu je posao, bit vrlo jak na jeziku ili može pričat dok žbuka ne otpade.

Da, ranije glasine su bile točne znatno slabiji GPU. AMD RDNA 2 36CU, ali pogledajte radnu frekvenciju čak na 2.2ghz.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/microsoft-objavio-detaljne-specifikacije-xbox/274301.aspx?page=0&jumpto=6091901&sort=asc&view=flat

 

 

 

Sad mi je tek jasno, kakve RDNA 2/Navi 2 AMD grafe(Desktop GPU i Mobile APU) možemo očekivat u budučnosti i tu su glasine okvirno točne.Uh to če bit vrlo močno, ali i skupo fučkaj ga sad ako neko hoče najaču grafu u selu.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 18:30 (rambox).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

ne znam koliko će utjecaja imati, ali vidmo slabija konzola od xboxa

 

također prezentacija dosta loša, odnosno nezanimljiva

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jebote pola sata priča kako radi SSD...ko da su izmislili toplu vodu...to i kaj 3d audio?? Vauuuuu koji novitet.

 

Sat vremena potrošenih bezveze, sve se to moglo u par recenica.

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

ima li kakve naznake za cijenu možda?

 

ali možda sada bude napokon borbe u sljedećoj generaciji... ovu je ps4 vodio bez beda, barem u tržištima izvan sad-a. xbox koliko vidim hardverski jači, više ulažu u nove ip-ove i studija. bilo bi lijepo kad bi se trgnuli malo

Halo Bing! Kako bratac?
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 18:09 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hornet_93 kaže...

ima li kakve naznake za cijenu možda?

 Prvo ces morat poslusat kak funkcionira svjetska ekonomija + malo i srednje poduzetnistvo... onda ce na kraju rec'. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dosadno i dosadno.

Je još neko, ja jesam, čul da je spomenul nekaj tipa "kad konzola izađe krajem godine"?

To bi bilo jako jako dobro, da izađe po planu.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

Jebote pola sata priča kako radi SSD...ko da su izmislili toplu vodu...to i kaj 3d audio?? Vauuuuu koji novitet.

 

Sat vremena potrošenih bezveze, sve se to moglo u par recenica.

 

 

 Pa kad vam nije jasno da običan SSD nije bio iskorišten u punom potencijalu dosad što se tiče igara zato što su igre prvenstveno rađene za konzole i običan HDD. Mogao si ti i u PS4 staviti SSD, no to ne znači da će biti jednako brz kao što će biti ovaj custom SSD na PS5 koji dolazi po defaultu sa konzolom i gdje su igre rađene s tim u vidu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Mislim da će PS5 biti slabiji, ali i bučniji od Xboxa osim ako nisu stvarno puno uložili u hlađenje. PS5 ima 36 compute unita na 2.23GHz dok se Xbox odlučio za više jezgri na nižoj frekvenciji. Taj pristup im je omogučio nisku potrošnju na Xbox One X koji je isto imao masivan GPU za svoje vrijeme. Obično rastom frekvencije raste i potrošnja, i to ne po linearnoj krivulji već malim rastom frekvencije obično znatno zna i skočiti potrošnja. 

Xbox ga je zasro s 360 pa su naučili da dobro hlađenje zlata znači, dok se možemo samo nadati da je Sony naučio da je i PS4 i PS4 Pro jako bučan i da to treba riješiti zbog zadovoljstva korisnika. 


Moram priznati da sam od Sonyja ipak očekivao više kako bi korisnici bili najveći pobjednici tržišnog rata između Xboxa i PS-a.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Na stranu prezentacija koja je bila tako dosadna da sam zbilja zaspao na stolcu, meni osobno je ovo razočaranje.

 

10 Tflopsa, koji su realno 9, kako su prva curenja informacija predviđala (10 Tflops je pri maksimalnoj frekvenciji i boost modu na 2.3 Ghz koji konzola nema šanse držati duže vrijeme)

Uz takt od 2.3 GHz očekujem i dosta pregrijavanja.

 

Od priželjkivane kompatibilnosti sa PS1,PS2 i PS3 igrama, dobili smo samo kompatibilnost sa PS4 igrama i to ako developer "prepravi" pojedinu igru. Navodno će ih 100 biti prepravljeno.

 

Ni riječi o PSVR2.

PSN - DeniZg80
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
JozoBozo121 kaže...

Moram priznati da sam od Sonyja ipak očekivao više kako bi korisnici bili najveći pobjednici tržišnog rata između Xboxa i PS-a.

 Xbox ima 12 TF, PS5 10.2. S time da GPU radi na većoj frekvenciji u PS5, a to se ne da išcitati iz puke brojke TF. Ne razumijem zašto svi pišu kao da je razlika enormna.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Xbox ima 12 TF, PS5 10.2. S time da GPU radi na većoj frekvenciji u PS5, a to se ne da išcitati iz puke brojke TF. Ne razumijem zašto svi pišu kao da je razlika enormna.

 To je tijekom Boost faze, znači kad thermal envelope to dopušta. Uz tako visoke frekvencije, nemoj se nadati da će to trajati dugo. Realno će razlika biti možda i 3 teraflopsa, to je 25% manje od Xboxa. Nije to ni približno zanemarivo.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 18:21 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Navodno će ih 100 biti prepravljeno.

 

Ni riječi o PSVR2.

Rekao je da će biti najpopularnijih 100 u prvom danu izlaska. A kasnije će dodavati druge.

 

Što se tiče PSVR i ostalih stvari, pa naravno da će biti još koja konferencija. Pa još ne znamo ni kako izgleda sama konzola, niti kontroler. Ne znam zašto svi zahtjevaju da se sve zna danas, 9 mjeseci do izlaska. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Opet se zamarate sa hardverom, a igre će presuditi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
JozoBozo121 kaže...
antimadridista kaže...

 Xbox ima 12 TF, PS5 10.2. S time da GPU radi na većoj frekvenciji u PS5, a to se ne da išcitati iz puke brojke TF. Ne razumijem zašto svi pišu kao da je razlika enormna.

 To je tijekom Boost faze, znači kad thermal envelope to dopušta. Uz tako visoke frekvencije, nemoj se nadati da će to trajati dugo. Realno će razlika biti možda i 3 teraflopsa, to je 25% manje od Xboxa. Nije to ni približno zanemarivo.

 Eto znamo svi sve u najsitnije detalje kako funkcionira konzola koju još nismo ni vidjeli u radu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

Opet se zamarate sa hardverom, a igre će presuditi.

 Pa znaš kako ide na ovom forumu. Ljudi bi radije igrali tetris na 12 tflopsa nego The Last of Us ili God of War na 10 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
4 godine
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

Opet se zamarate sa hardverom, a igre će presuditi.

Xbox X (4. generacija) će podržavati i igre sa Xboxa 360 (2. generacija)

https://www.gamesradar.com/xbox-series-x-backwards-compatibility/

Po meni vrhunska odluka. Eto npr. Metal Gear Solid kolekciju ću moći odigrati na XBoxu a ne na PS5. A to je serijal koji je meni osobno sinonim za Playstation. 

Sony zasad ima ekskluzive kao prednost i ništa više.

Have no fear, Vlad is here
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
VladimirLem kaže...
hummer0 kaže...

Opet se zamarate sa hardverom, a igre će presuditi.

Xbox X (4. generacija) će podržavati i igre sa Xboxa 360 (2. generacija)

https://www.gamesradar.com/xbox-series-x-backwards-compatibility/

Po meni vrhunska odluka. Eto npr. Metal Gear Solid kolekciju ću moći odigrati na XBoxu a ne na PS5. A to je serijal koji je meni osobno sinonim za Playstation. 

Sony zasad ima ekskluzive kao prednost i ništa više.

 Realno ko će igrati te stare igre na novoj konzoli.

Nemam vremena odigrati sve nove igre, ove stare možda bi probao na novoj konzoli čisto da vidim kako izgledaju.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Eto znamo svi sve u najsitnije detalje kako funkcionira konzola koju još nismo ni vidjeli u radu.

 Zaspao sam prije konferencije, ali pročitao sam što piše Eurogamer, koji je sasvim kredibilan izvor i ne bi pisao glupost, pogotovo ne jedan cijeli podnaslov o tome. 3.5GHz i 2.23GHz su peak frekvencije, no one se mogu doseći samo ako to power budžet dopušta. Ono što je meni još fascinantnije, a zapravo i zabrinjavajuće po pitanju buke, je to da za taj Boost se uopće neće gledati temperature čipa već će se stvari gledati prema tome koliki je workload. 

To je sasvim suprotno Xboxovom pristupu čiji su dizajneri rekli kako je konzola dizajnirana da radi na maksimalnim frekvencijama, niti su spomenuli da su to neke Boost frekvencije, već će Xbox tijekom igre držati frekvencije komponenti konstantnima što je po meni odličan izbor jer dinamične frekvencije PS5 konzole tijekom rada me vuku na one probleme s RX 4xx i RX 5xx da su frekvencije tijekom igre bile dinamičke i to je izazivalo povremeni stuttering pa su ljudi morali ručno zakucati frekvencije na max da se riješe toga.

 

Iskreno, to što se ti power profili, Boost, dinamička izmjena snage između GPU i CPU toliko spominje mi jednostavno vuče na to da hlađenje nije dizajnirano da hardvare koji je unutra može držati na maksimalnim performansama. Da je hlađenje odrađeno kako spada, taj hardvare bi mogao raditi cijelo vrijeme na maksimalnim performansama, koje sad ispada da su slabije od onih Xboxa, dok se prije par dana pisalo još kako bi PS5 mogao biti i za cijeli teraflops brži od Xboxa.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 18:55 (JozoBozo121).
12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Bitno je da su uvidili gresku s hladjenjem na ps4 i to priznali  kazu da cemo hladjenje vidjeti u njihovom teardown videu i da misli da cemo biti sretni sa solucijom koju su smislili.

 

Cekam samo jos video od digital foundry, oni fino analiziraju i objasne sve strucno, ne treba se puno obazirat na "strucnjake s foruma" 

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-playstation-5-specs-and-tech-that-deliver-sonys-next-gen-vision

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 18:55 (arnes_king).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ovo sve što na pišem je upravo iz tog članka, ja se od ovog trenutka više ne nadam da će to biti neki impozantni i snažni sistem hlađenja kad ni te navedene frekvencije nisu kontinuirane, već su to Boost frekvencije. 

S obzirom na komponente koje su unutra, mislim da će Sonyjeva konzola biti barem 50 dolara, ako ne i 100 dolara jeftinija od Xboxa jer su komponente unutra jednostavno slabije i jeftinije.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 19:03 (JozoBozo121).
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Decki ovo je bila prezentacija koja je trebala bit na GDC, a ne na E3.

Svrha joj je izbacit informacije, a ne dizat hype.

 

____

X1 jaci no vidjet cemo u praksi kolko ce to bit vidljivo na ekranu i kakva ce bit razlika u cijeni.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 20:01 (Santana).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni je bitno da UI bude dobar, PSN network također i da konzola radi relativno tiho. Cijena mi je isto bitna tako da bi bilo ok da ne bude (pre)skupa. Ove tehničke specifikacije mi ne igraju ulogu jer realno nemam alternative. Imala 10 ili 12 TF-a meni isto. 

 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

https://twitter.com/jasonschreier/status/1240329074880454657

 

 

Jason Schreier

@jasonschreier

"I shouldn't have to be the one saying this, but the PS5's SSD is a *huge deal* and could actually change the way games are designed.

Meanwhile, gamers will just look at the side-by-side specs and believe the Xbox is superior - Sony's marketing couldn't have handled this any worse"

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Moze Xbox biti i duplo jaci ali na ps5 su kvalitetne eskluzive i jos ako sony spusti cijenu da bude manja od xboxa pa tko bi u hr uzeo xbox jer ovdje nema ni podrške. Moras se snalazit da nesto kupiš.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Oće li PS5 imati smart delivery kao Xbox SeX, tj. da PS4 igre dobiju besplatnu nadogradnju na PS5

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Neće.
100-injak PS4 igara će biti kompatibilno sa PS5, ali neće nužno bolje raditi.

Nevjerojatno da nisu bili sposobni osigurati kompatibilnost svih PS4 igara sa PS5 i nastavili jahati na valu PS4 uspjeha.
Da su rekli, "da, cijeli PS4 library, ukljućujući vaše PS+ igre če vam raditi na PS5", siguran sam da bi većina PS4 vlasnika po inerciji kupila PS5.
PSN - DeniZg80
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice